Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Тук, можеш да прочетеш как става яйцето, а самият процес на оплождането е..., ами нали си чувал за пчеличките и цветенцата.

 

Да, но как става самия процес на "опрашването" :) За цветята е по-лесно, но при кокошките кое/как идва отива?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Абе така и не мога да разбера ( и намеря в интернет ) как се оплождат кокошките? :D

 

Браво за въпросът!! И аз съм се питал как става, понеже, дори и бегла представа ми е чужда.

Link to comment
Share on other sites

Да, но как става самия процес на "опрашването" :) За цветята е по-лесно, но при кокошките кое/как идва отива?

Петелът си има мъди. Женските птици снасят яйцата през гъзъ си. Копулационен орган съществува при малко видове. Такива са лебедите, патиците, щраусите и др. Мъжка полова система. Съставена е от семенници с каналчета, които излизат от тях и семепровод, който се отваря в уретрата преди клоаката. При всички останали птици, макар оплождането да е вътрешно, внасянето на сперматозоидите става чрез допиране на клоаките при двата пола.

Наречи го както искаш, да ли несъвършенство или гениален инженеринг на природата (насочен към възможно най-ниско телесно тегло*), но птиците вършат всичко (сране, пикаене, снасяне и семеотделяне) през един отвор в тялото.

*Има значение за способноста за летене.

Link to comment
Share on other sites

Питаш как петела си вкарва члена в кокошката ли?

 

Ти виждал ли си оскубан петел бе пич? :)

 

Петелът си има мъди. Женските птици снасят яйцата през гъзъ си. Копулационен орган съществува при малко видове. Такива са лебедите, патиците, щраусите и др. Мъжка полова система. Съставена е от семенници с каналчета, които излизат от тях и семепровод, който се отваря в уретрата преди клоаката. При всички останали птици, макар оплождането да е вътрешно, внасянето на сперматозоидите става чрез допиране на клоаките при двата пола.

Наречи го както искаш, да ли несъвършенство или гениален инженеринг на природата (насочен към възможно най-ниско телесно тегло*), но птиците вършат всичко (сране, пикаене, снасяне и семеотделяне) през един отвор в тялото.

*Има значение за способноста за летене.

 

С две думи си търкат задниците? :)

Link to comment
Share on other sites

Наречето както искате, ама според мен прирорада при хората не се е справила добре.

Определено е негатив събирането на "ония" органи в близост или даже в едно :bgrin: . Имам предвид местата откъдето се пикае, сере и такова :lol: . В допълнение - хората не летят.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Ти виждал ли си оскубан петел бе пич? :)

То и при мъжките делфини (примерно) нищо не стърчи на вън, но това не означава, че си нямат пишки! Имат си, че биля и с кокъл вътре в тях....

Ще се повторя:

Копулационен орган съществува при малко видове. Такива са лебедите, патиците, щраусите и др.
Link to comment
Share on other sites

Гледам в нета някакви комплекти писалка, мастило, печат и восък за около 16лв, но не искам да е през нета, защото така няма да мога да го пипна с ръка, да огледам, а и комплекта в котията не ме задоволява и ми се иска някой неща да ги има, а други не.

Въпросът ми е; Има ли някъде в пловдив магазин за писалки, но от онези дето са копие от онова време, но да има някакъв избор, ако не въобще дали мога да намеря подобно нещо в Пловдив.

Link to comment
Share on other sites

Искам да ви попитам, от около месец не мога да вляза в Калдата - форума? Въобще не ми се отваря страницата. Има ли вероятност да са ме баннали, въпреки, че надали има причина, тъй като почти не пиша там, а само чета или проблема е в моя компютър? А когато те баннат от някъде, какво става, не можеш да се регнеш или ти блокират достъпа до сайта въобще??

Link to comment
Share on other sites

От къде мога да си купя в пловдив плексигласов лист и къде може да се нареже?

В Mr. Bricolage съм виждал, имат всякакви размери. Предполагам, че ще може и да ти го разкроят листа там.

Link to comment
Share on other sites

Искам да ви попитам, от около месец не мога да вляза в Калдата - форума? Въобще не ми се отваря страницата. Има ли вероятност да са ме баннали, въпреки, че надали има причина, тъй като почти не пиша там, а само чета или проблема е в моя компютър? А когато те баннат от някъде, какво става, не можеш да се регнеш или ти блокират достъпа до сайта въобще??

Във форума на калдата не бях влизал сигурно 5 години, дори паролата не си помнех. Възстанових си я (сега) и нямам никакви проблеми!!Имам само 3 мнения..и бан нямам! Едва ли е бан..пробва ли с друг браузър? Или най-добре пробвай от друг компютър!

Link to comment
Share on other sites

Имам проблем с отварянето на писмата от пощата ми в mail.bg,при отварянето ми изписва

Писмото не беше отворено успешно. Опитайте пак.И така е от 2 дена.Имате ли идея от какво може да е.

Link to comment
Share on other sites

^Аз имах същия проблем с mail.bg и писах на администраторите, които ме посъветваха да си изтрия кеша и кукитата на браузера който ползвам. След това проблема ми се оправи. Ако не знаеш как ето ти линк.

Edited by charmock
Link to comment
Share on other sites

^Аз имах същия проблем с mail.bg и писах на администраторите, които ме посъветваха да си изтрия кеша и кукитата на браузера който ползвам. След това проблема ми се оправи. Ако не знаеш как ето ти линк.

 

Стана,мерси много :))

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае как се стига до село Костиево?

 

По - добре тук. http://maps.google.com/ иначе хващаш пазарджийско шосе, само на право и ще видиш табелата, пада се на 2-3 км. след кръговото, от което може да отидеш към метро и джъмбо.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте .Искам да ви попитам къде има средни полицейски училища(академии) с кандидатстване след 8 клас например ? И ако може да ми кажете колко пари се плаща за една година ,приема с каква оценка и по какво и тези работи ! Благодаря Предварително .

Link to comment
Share on other sites

Предстои ми 1во вадене на шофьорска книжка. Казаха ми че 1вото вадене става в КАТ. Разбрах че може да си иде и в Районното управление и от там да се изкара. Но не разбрах при 1вия път дали става от там?? http://www.shofior.com/wordpress/?p=636

Edited by danio
Link to comment
Share on other sites

Предстои ми 1во вадене на шофьорска книжка. Казаха ми че 1вото вадене става в КАТ. Разбрах че може да си иде и в Районното управление и от там да се изкара. Но не разбрах при 1вия път дали става от там?? http://www.shofior.com/wordpress/?p=636

Не мисля че ще можеш,тъй като при подаване на документите от КАТ ти дават талона.Надали в РПУ-то ще има талони :D

Link to comment
Share on other sites

Не мисля че ще можеш,тъй като при подаване на документите от КАТ ти дават талона.Надали в РПУ-то ще има талони :D

Вадят книжки, обаче талона ти го пишат на място в КАТ. Много е важно да не забравиш да платиш таксата за талона (1лв май), преди да си се записал в списъка за вадене на документи в КАТ, защото иначе пак ще трябва да се чака от начало!

Link to comment
Share on other sites

Оборудваха ли вече сервизите,извършващи технически преглед,с видеокамери?

Link to comment
Share on other sites

Здравейте .Искам да ви попитам къде има средни полицейски училища(академии) с кандидатстване след 8 клас например ? И ако може да ми кажете колко пари се плаща за една година ,приема с каква оценка и по какво и тези работи ! Благодаря Предварително .

 

Нали вече ти отговориха, че няма такива училища....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...