Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Вадят книжки, обаче талона ти го пишат на място в КАТ. Много е важно да не забравиш да платиш таксата за талона (1лв май), преди да си се записал в списъка за вадене на документи в КАТ, защото иначе пак ще трябва да се чака от начало!

 

 

Значи ще се ходи в КАТ. Всичко съм си платил и таксата за шофьорска книжка- 25лв и таксата за контролен талон - 3 лв в банката. Документите са ми готови, само трябва да ида. А какъв е реда? Отивам в КАТ и после какво ??. Даже и незнам откъде се влиза.Знам само че се чака много.

Edited by danio
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Значи ще се ходи в КАТ. Всичко съм си платил и таксата за шофьорска книжка- 25лв и таксата за контролен талон - 3 лв в банката. Документите са ми готови, само трябва да ида. А какъв е реда? Отивам в КАТ и после какво ??. Даже и незнам откъде се влиза.Знам само че се чака много.

В дясно на централната сграда, леко зад кафето се пада...ще се ориентираш по опашките :) Отиваш записваш се в списъка за издаване (ако още има такива) и чакаш да дойде твоя ред.

Link to comment
Share on other sites

От къде в Пловдив мога да си купя бански?

 

Доколкото знам в Илиянци продаваха и зимата. Горе-долу са хубави моделите. Като влезеш, вляво в дъното.

Link to comment
Share on other sites

Здрвейте. Имам въпрос относно online пазаруването извън EU. Искам да си поръчам часовник от САЩ на стойност $150 и въпроса ми е дали се облага с ддс и мито докато дойде до България?

Link to comment
Share on other sites

Хора, дайте идеи с какво да овлажнявам въздуха? От тоя климатик се чувствам като в пустиня, всяка сутрин се будя с болящо ме гърло...

Link to comment
Share on other sites

Здрвейте. Имам въпрос относно online пазаруването извън EU. Искам да си поръчам часовник от САЩ на стойност $150 и въпроса ми е дали се облага с ддс и мито докато дойде до България?

Ето тук пише и за митата: http://forums.data.bg/index.php?showtopic=1547113&hl=ebay

Link to comment
Share on other sites

Хора, дайте идеи с какво да овлажнявам въздуха? От тоя климатик се чувствам като в пустиня, всяка сутрин се будя с болящо ме гърло...

 

Дръж съд с вода някъде в стаята. Ако го ползваш за отопление тоя климатик ще береш ядове...

Link to comment
Share on other sites

Хора, дайте идеи с какво да овлажнявам въздуха? От тоя климатик се чувствам като в пустиня, всяка сутрин се будя с болящо ме гърло...

Има устройства за овлажняване на въздуха. Ние използваме в сървърните такива. Настройваш на колко процента искаш да е влажността и то започва да изпарява вода когато падне под това което си задал.

Humidifier

http://www.shopmania.bg/shopping~search-%D0%BE%D0%B2%D0%BB%D0%B0%D0%B6%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB-%D0%B7%D0%B0-%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D0%B4%D1%83%D1%85.html

Link to comment
Share on other sites

Здрвейте. Имам въпрос относно online пазаруването извън EU. Искам да си поръчам часовник от САЩ на стойност $150 и въпроса ми е дали се облага с ддс и мито докато дойде до България?

 

Ако стойността на стоката е обявена, ще ти я обмитят и ще платиш ДДС на обявената. Ако не е обявена, ще ти я пратят като лична вещ и няма да платиш такси.

Link to comment
Share on other sites

Ако стойността на стоката е обявена, ще ти я обмитят и ще платиш ДДС на обявената. ...

 

Неприятното е, че начисляват ДДС дори и на пътните по някакви техни примерни таблици (в митницата). :zzz

Link to comment
Share on other sites

Има устройства за овлажняване на въздуха. Ние използваме в сървърните такива. Настройваш на колко процента искаш да е влажността и то започва да изпарява вода когато падне под това което си задал.

Humidifier

http://www.shopmania.bg/shopping~search-%D0%BE%D0%B2%D0%BB%D0%B0%D0%B6%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB-%D0%B7%D0%B0-%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D0%B4%D1%83%D1%85.html

 

 

Ванка, хубавите такива са 150-200 лева, на Пешо едва ли му се дават. Особено при положение, че почти същата работа се върши от една или повече паници с вода, оставени така, че да се изпарява в стаята. В момента кака ти държи една паница на радиатора до леглото на бебето заради парното и влагомера не пада под 45-50% в стаята.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ванка, хубавите такива са 150-200 лева, на Пешо едва ли му се дават. Особено при положение, че почти същата работа се върши от една или повече паници с вода, оставени така, че да се изпарява в стаята. В момента кака ти държи една паница на радиатора до леглото на бебето заради парното и влагомера не пада под 45-50% в стаята.

 

 

Само дето при него няма радиатор и няма да има много ефект от просто паница с вода. Трябва да има какво да я изпари.

Link to comment
Share on other sites

Само дето при него няма радиатор и няма да има много ефект от просто паница с вода. Трябва да има какво да я изпари.

 

Става, става, не е задължително да се подгрява. Пешо, ако не те е страх може да си провесваш и прането в стаята, особено на струята на климатика laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Сайт за електроника различен от Amazon.de? Имам приятел, който ще се връща от Германия и искам да ми докара нещо, но в амазона не моа си харесам...

ebay.de

Link to comment
Share on other sites

С паницата бях пробвал. За едно денонощие и половина не видях никакъв видим спад в нивото на водата :X Идеята с прането не е чак толкова лоша, но трябва да измисля начин да закрепя простор, а мястото, където отива струята от климатика е заето от колелото ми...Замислям се, че май в евроленда гледах някакви водни помпички, мини-шадраванчета... В тракия имам подобно, но е голямо, като за квартирката ми.

Link to comment
Share on other sites

С паницата бях пробвал. За едно денонощие и половина не видях никакъв видим спад в нивото на водата :X Идеята с прането не е чак толкова лоша, но трябва да измисля начин да закрепя простор, а мястото, където отива струята от климатика е заето от колелото ми...Замислям се, че май в евроленда гледах някакви водни помпички, мини-шадраванчета... В тракия имам подобно, но е голямо, като за квартирката ми.

Имах преди подобна която прави водата на пара. Йонизиране се водеше. Единственият проблем с нея беше котленият камък. Никак не лош вариант са, но трябва да използваш дестилирана вода. В Босна са около 30-40 лева.

Link to comment
Share on other sites

Не не не... в никакъв случай от тези, които правят "студена" пара - това е по-скоро мъгла отколкото пара и всичко което става е че намокря пода.

 

Има едни които топлят водата и излиза пара - тези наистина овлажняват въздуха, но пък котления камък ще ти е проблем и ще трябва да го чистиш редовно.

 

Купувал съм и едните и другите и накрая се озовават в някой ъгъл.

 

Препоръчвам ти да си намериш едно малко котлонче/кафеварка и на него да сложиш кана с вода.

 

От друга страна аз стигнах до извода че ми е по-приятен по-сух въздух.

Link to comment
Share on other sites

Т'ва не е ли за 2-ра ръка?

Има и продукти втора ръка, но повече са нови. То си пише кои продукт какъв е. Аз непрекъснато поръчвам от ebay.co.uk. Най - евтино намирам каквото ми трябва. Само от началото на месеца до момента съм поръчал над 15 стоки от там.

Link to comment
Share on other sites

С паницата бях пробвал. За едно денонощие и половина не видях никакъв видим спад в нивото на водата :X Идеята с прането не е чак толкова лоша, но трябва да измисля начин да закрепя простор, а мястото, където отива струята от климатика е заето от колелото ми...Замислям се, че май в евроленда гледах някакви водни помпички, мини-шадраванчета... В тракия имам подобно, но е голямо, като за квартирката ми.

Ако в паницата с водата топнеш парче дунапрен и сложиш едно вентилаторче да духа по повърхността му... със сигурност ще се получи. Едно време на това са му викали - адиабатна климатизация и се е използвало на места където е необходима влажност...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...