Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Освен мултирама има ли друг подобен магазин в Пловдив, в който мога да намеря видеокарта в събота или неделя?

 

(ЕРА, ВАЛИ, Ресет и който още се сетя в събота и неделя не работят или само до обед а и там това което търсех нямаше)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Освен мултирама има ли друг подобен магазин в Пловдив, в който мога да намеря видеокарта в събота или неделя?

 

(ЕРА, ВАЛИ, Ресет и който още се сетя в събота и неделя не работят или само до обед а и там това което търсех нямаше)

 

Техномаркет, Технополис. MyComputer в МОЛ-а.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли къде из нетЯ има номограма или поне няква диаграма за отчитане на диаметри на тръби за хладилни агенти?

Link to comment
Share on other sites

Техномаркет и технополис продават видеокарти? Откога?

 

За MyComputer (MOST) си мислех но в МОСТ-а нямаше тази която търсех. Може после да се разходя до там да видя какво имат. Мерси

Link to comment
Share on other sites

Техномаркет и технополис продават видеокарти? Откога?

 

За MyComputer (MOST) си мислех но в МОСТ-а нямаше тази която търсех. Може после да се разходя до там да видя какво имат. Мерси

Защо толкова спешно ти трябва? Изчакай 2 дни и си купи каквото искаш, от където искаш. Покрай празниците ми се наложи да търся и аз, но не намерих свестен да работи. Иначе мога да ти кажа 2 малки фирмички, които мисля, че работеха...

Eдната е тази http://gts.bg/page/14 , но тя не работи явно в неделя, а другата е тази http://maps.google.bg/maps?f=q&source=s_q&hl=bg&geocode=&q=dunav+110&sll=42.163165,24.749429&sspn=0.006378,0.009645&ie=UTF8&hq=&hnear=%D0%B1%D1%83%D0%BB.+%D0%94%D1%83%D0%BD%D0%B0%D0%B2+110,+%D0%9F%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B4%D0%B8%D0%B2&ll=42.163149,24.749215&spn=0.006378,0.009645&t=h&z=17 , на която даже не знам името, малко магазинче, слабо заредено, но мисля, че работеше почивните дни...

Link to comment
Share on other sites

Как може да се изчисти(?) карта памет от "fake" форматиране, което кара четците да я разпознават като по-голям обем?

Малко пояснения: купих си 4 GB microSD карта от руския пазар и след като опитах да запиша данни се оказа, че скоростта е отчайващо ниска и при по-голям обем накрая дава грешка. Стандартното форматиране под XP/Vista също не промени нещата, дори почна да отказва и тази операция. Успях да я форматирам с един tool на Panasonic - SD Formatter, но не можа да редуцира разпознаването до действителния (според мен) обем. Казвам "според мен", защото предполагам, че е класически fake - 512 МB или 1 GB карта, нагласена да се разпознава като 4 GB.

Някой да е борил такъв проблем?

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Как може да се изчисти(?) карта памет от "fake" форматиране, което кара четците да я разпознават като по-голям обем?

Малко пояснения: купих си 4 GB microSD карта от руския пазар и след като опитах да запиша данни се оказа, че скоростта е отчайващо ниска и при по-голям обем накрая дава грешка. Стандартното форматиране под XP/Vista също не промени нещата, дори почна да отказва и тази операция. Успях да я форматирам с един tool на Panasonic - SD Formatter, но не можа да редуцира разпознаването до действителния (според мен) обем. Казвам "според мен", защото предполагам, че е класически fake - 512 МB или 1 GB карта, нагласена да се разпознава като 4 GB.

Някой да е борил такъв проблем?

С това тук http://hddguru.com/software/2006.04.12-HDD-Low-Level-Format-Tool/ или всичко друго, което поддържа low level format. За USB така се оправяха.

За колко я взе? На края май ще излезе евтиното-скъпо... За 10 лв е в ерата

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

С това тук http://hddguru.com/s...el-Format-Tool/ или всичко друго, което поддържа low level format. За USB така се оправяха.

За колко я взе? На края май ще излезе евтиното-скъпо... За 10 лв е в ерата

Видях колко са в Ерата, ама не ми се разкарваше дотам. 14 лева я взех. Не за евтиното, ами купих навигация (5" китайче) и с едното рекох да взема по-големичка карта, да джъткам филмчета на щерката ако мого и доскучее в колата.Та така.
Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли къде из нетЯ има номограма или поне няква диаграма за отчитане на диаметри на тръби за хладилни агенти?

Ще изчисляваш дроселни елементи ?

Link to comment
Share on other sites

Защо толкова спешно ти трябва? Изчакай 2 дни и си купи каквото искаш, от където искаш. Покрай празниците ми се наложи да търся и аз, но не намерих свестен да работи. Иначе мога да ти кажа 2 малки фирмички, които мисля, че работеха...

Eдната е тази http://gts.bg/page/14 , но тя не работи явно в неделя, а другата е тази http://maps.google.bg/maps?f=q&source=s_q&hl=bg&geocode=&q=dunav+110&sll=42.163165,24.749429&sspn=0.006378,0.009645&ie=UTF8&hq=&hnear=%D0%B1%D1%83%D0%BB.+%D0%94%D1%83%D0%BD%D0%B0%D0%B2+110,+%D0%9F%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B4%D0%B8%D0%B2&ll=42.163149,24.749215&spn=0.006378,0.009645&t=h&z=17 , на която даже не знам името, малко магазинче, слабо заредено, но мисля, че работеше почивните дни...

 

То каквато искам май няма на много места.. поне в МОСТ и Ресет... но намерих на 2-3 в които има. На едните бях поръчал и ме бяха уверили че днес ще ми я донесат с куриер... трънки... ако понеделника дойде обаче ще го пратя обратно да си им я върне щото исках уикенда да се занимавам с нагласяне на драйвери и смяна на хардуер.

Link to comment
Share on other sites

Ще изчисляваш дроселни елементи ?

 

Не, ще си правя един проект за университета и трябва да си оразмеря едни тръби (в случая - на 4 различни кръга всичките тръби). За R404 става въпрос

Link to comment
Share on other sites

Не, ще си правя един проект за университета и трябва да си оразмеря едни тръби (в случая - на 4 различни кръга всичките тръби). За R404 става въпрос

Дай да минем на лични, да видим с какво мага да помогна.

Link to comment
Share on other sites

Възникна ми софтуерен проблем.

Каквото и да задам да се изпринтира, нищо не става, давам принт на документа и задачата се появява долу в дясно, показва го като задача на принтера но нищо, цъкна ли още веднъж се появява като втора задача и пак нищо.

Същата работа и със скенера, докато ми вадеше всяка една снимки при сканиране за оглед, сега ми вади само тези дето сканирам на 300дпи, по големите ги праща също като такава задача, без значение документ или цветна снимка. Въпросът е че при функцията Аутоскан си ги праща в папката която съм посочил, но при другата икона за по-подробен избор, където мога да регулирам и качеството, ми ги праща винаги пак при задачите на принтера, а не в посочената папка, никъде като бъзикам програмата давам дефалт и пак си знае неговото.

Изведнъж се появиха тези номера. Какво да правя :(. Благодаря не пак, а отново.

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Каква програма? PDF-а е напълно коригируем текст. Самоче трябва да се отвори в нещо от рода на Adobe Illustrator.
Или acrobat professional. Или дадения от Гадин OOO.
Не може да се отвори.
Това не е съвсем вярно. Само че усилията, да "научиш" fine reader-а, да го направи (и съответно после да коригираш текста) може да са по-големи от това, да си го въведеш ръчно...
...когато измислят AI по-интелигентнo от мен.
Мисля, че фърмуера на старата ми нокия(1208) отговаря на това изискване :P
Link to comment
Share on other sites

Това не е найлон, а PVC. По принцип ги има в магазините за каучукови изделия, но специалните завеси се поръчват.

Link to comment
Share on other sites

Това не е найлон, а PVC. По принцип ги има в магазините за каучукови изделия, но специалните завеси се поръчват.

Къде има магазин за каучукови изделия или от къде може да бъде поръчано ?

 

Как да променя директорията за магнитно сваляне ?

По defaut е C:\Documents and Settings\Administrator\My Documents\Downloads. Искам да бъде другаде.

Оправих се.

Edited by puF4o
Link to comment
Share on other sites

Нещо не мога да се ориентирам из форума, та да ми кажете има ли някъде тема за Джи Ес Еми. щото искам да питам за един модел.

 

Заповядай => https://www.bulforum.com/index.php?showforum=61

Link to comment
Share on other sites

Някой рибар виждал ли е в Пловдив да се продават гамбузии за стръв?

Трудна работа, Иво! Преди години бях виждал гамбузийки при онова чиче до водната палата, но скоро не съм мяркал никъде...

 

Ред.

1. Що е гамбузия?

Вид дребно рибе с много здрава кратуна и твърди джуки, перфектна стръв за костур, пастърва и в някой случаи - за бяла риба... бе, шаран.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...