Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

PDF-а е напълно коригируем текст.

Повечето бпългарски PDF-и са изображения на сканирани или снимани страници принтиран текст и после събрани в PDF. При тази ситуация, лесния иначе Copy/Paste ще доведе до плачевен резултат. Програмата Fine Reader е най-доброто до момента средство за OCR (optical character recognition). Поддържа различни езици, включително български.

 

За евентуалните ръкописни четачки може би ще може да го разчете ръкописния текст, в малка степен,но само ако ти си писал текста и тренираш преди това програмата на твоя почерк (както е при смартфоните)...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ами аз визирах направен на някоя програма PDF файл. Можеби ме е подвела липсата на думите "ръкописен, сканиран текст, вкаран в PDF формат".

Link to comment
Share on other sites

Преди седмица някъде имах проблем с една покупка през Pay Pal.Оказа се че ftp-то за което плащам за да го ползвам временно било спряло ,по празниците.Та на 23 като направих поръчката срещу статуса пишеше: completed.След 2 дена някъде получих: Subscription Payment Failed.Вече към 29ти получих още един мейл:

 

Your subscription to 2 weeks has been cancelled because your credit card was refused.

You will not be billed for this subscription again.

 

Сега вече уж пуснаха ftp-то .И отново реших да пробвам да си взема акаунт за ползване ...обаче при опит да платя ми дава:

 

Sorry — your last action could not be completed

 

We were unable to verify your credit or debit card. To proceed with your purchase, please select a different payment method or add a different credit or debit card, then click Continue.

 

:confused

 

Up .

Дайте съвет че май съм се набутал и ще трябва да връщам пари на приятели покрай тия работи :sayjin

 

[edit]

след половин месечно "затъмнение" най накрая получих това за което бях платил :music :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

Имам следния проблем, по-скоро некомпетентност, в Excel. Имам таблица, която има дата и 2 стойности. Например:

 

A - B - C
11.01.2010 - 3 - 5
12.03.2010 - 3 - 2
14.05.2010 - 7 - 0
08.01.2011 - 1 - 3
------------------
Total - 14 - 10

 

Това, от което имам нужда, е да ми се сумират двете числа след датите в полета най-долу в таблицата. Търсих разни начини, но единственото, което намирах е събиране чрез задаване на полетата, които искам да ми се добавят, т.е. =SUM(B1:B4). На мен това никаква работа не ми върши, защото ще си добавям още редове между крайния резултат и останалите, като и тогава ще искам да ми се смятат автоматично стойностите.

 

Надявам се, че съм бил ясен и най-вече се надявам да е възможно и някой от тук знае как става. :)

 

Благодаря предварително.

Edited by WriteR4e
Link to comment
Share on other sites

Имам следния проблем, по-скоро некомпетентност, в Excel. Имам таблица, която има дата и 2 стойности. Например:

 

A - B - C
11.01.2010 - 3 - 5
12.03.2010 - 3 - 2
14.05.2010 - 7 - 0
08.01.2011 - 1 - 3
------------------
Total - 14 - 10

 

Това, от което имам нужда, е да ми се сумират двете числа след датите в полета най-долу в таблицата. Търсих разни начини, но единственото, което намирах е събиране чрез задаване на полетата, които искам да ми се добавят, т.е. =SUM(B1:B4). На мен това никаква работа не ми върши, защото ще си добавям още редове между крайния резултат и останалите, като и тогава ще искам да ми се смятат автоматично стойностите.

 

Надявам се, че съм бил ясен и най-вече се надявам да е възможно и някой от тук знае как става. :)

 

Благодаря предварително.

при вмъкване на ред ексела автоматично добавя формулата и в новата съответстваща клетка, така че няма да е проблем...

Link to comment
Share on other sites

мисля, че ексел автоматично ще ти замени b4 с b5 и така нататък когато добавиш нов запис

 

 

при вмъкване на ред ексела автоматично добавя формулата и в новата съответстваща клетка, така че няма да е проблем...

 

Добре в Ексел наистина става, допуснах грешка като не казах, че ми трябва за Google Spreadsheet, където не се получава. Някакви идеи? :)

 

@Psihara^^ , за паспорта съм почти убеден, че е без значение колко остава, стига да е валиден. Пътувах до Англия, като ми оставаха около 50 дена до изтичане на паспорта и нямах никакви проблеми никъде.

Edited by WriteR4e
Link to comment
Share on other sites

Добре в Ексел наистина става, допуснах грешка като не казах, че ми трябва за Google Spreadsheet, където не се получава. Някакви идеи? :)

В http://sheet.zoho.com става.

Едит: И на google docs става - вмъкването на ред променя формулата. Или аз нещо не съм разбрал какво точно искаш.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Колко време трябва да ми остава от паспорта, за да мога да влезна в Турция?

6 месеца остатъчна валидност.

 

Чета обаче за доста хора които са минали и с по - малко валидност. По принцип за повечето държави е да имаш минимум 90 дена валидност. Ако е по - малко не мисля, че имаш какъвто и да е шанс. Още нашите служители ще те спрат на границата.

 

Edit:

Минимум 3 месеца валидност по време на излизането ти от страната. Ако пътуваш с кола може да е проблем защото не можеш да докажеш кога ще излезеш. Ако е със самолет ще е лесно.

Link to comment
Share on other sites

В http://sheet.zoho.com става.

Едит: И на google docs става - вмъкването на ред променя формулата. Или аз нещо не съм разбрал какво точно искаш.

 

Вмъкването на ред става, но когато го добавя като последен ред, не се променя формулата. Това е проблема. :)

Link to comment
Share on other sites

Вмъкването на ред става, но когато го добавя като последен ред, не се променя формулата. Това е проблема. :)

Ами добре де, не ти ли хрумва, че ако последния ти ред е номер 10 и дадеш сумата до номер 11 (който вероятно е празен), колкото и редове да вмъкваш, все ще ти променя формулата?
Link to comment
Share on other sites

Ами добре де, не ти ли хрумва, че ако последния ти ред е номер 10 и дадеш сумата до номер 11 (който вероятно е празен), колкото и редове да вмъкваш, все ще ти променя формулата?

 

За целта трябва да сложи формула и на празния ред.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Добре де, тази таблица фиксирана ли е или се мени постоянно? При всички случаи като даде да събира до последна клетка, че и аванс да даде - все трябва да му прави сбора. Нали така?

Link to comment
Share on other sites

И аз това казвам. Вероятно не съм се изразил съвсем ясно. Да се оставят 1-2 празни реда над тотала, които обаче да влязат във формулата за сумиране. Нищо няма да се промени в сумата (празните клетки приемат стойност нула), но пък с вмъкване на ред над празните, формулата увеличава "обхвата" събираеми.

Link to comment
Share on other sites

Днес си купих Kycera 1020 двустранка и не съм в час много с нещата. Сигурно ще ми се смеете :) но на принтера му дадох да ископира пробно няколко страници от един реферат през Майкрост офис 2010 и нещо незнам какво направих, ама се побърка и когато и да му сложа лист си принтира реферата ми, дори и да съм затворил фаила да гледам нещо на компа, той си знае неговото :) . даже не отчита на програма, че е двустранка а ми изписва Manual print both sizes.

Дайте ми някаква идея как да му прекъсна всякаква работа и ако има някаква си негова памет как да и махна информацията.

Какво означавт бутоните му, единия е с червен кръг с триъгълник, а другия е зелен полукръг и лампичките които му мигат.

Потърсих в нета на български език инфо, но неуспях да намеря.

Благодаря и моля да ме извините за тъпите въпроси.

Link to comment
Share on other sites

.... даже не отчита на програма, че е двустранка а ми изписва Manual print both sizes.....

 

А нагласи ли както трябва опциите в драйвера му? Първо трябва да избереш стандартна A4 хартия, след това да маркираш опцията за двустранен печат и т.н. Трябва да имаш нещо подобно на картинката долу:

 

 

 

d11aadab41db74bd.jpg

 

 

А тук може да намериш всякакви драйвери и мануали за този принтер.

Link to comment
Share on other sites

А нагласи ли както трябва опциите в драйвера му? Първо трябва да избереш стандартна A4 хартия, след това да маркираш опцията за двустранен печат и т.н. Трябва да имаш нещо подобно на картинката долу:

 

 

 

d11aadab41db74bd.jpg

 

 

А тук може да намериш всякакви драйвери и мануали за този принтер.

 

Благодаря Midex Всичко се оправи с един рестарт на компа от ресет бутона и дърпане на щепсела при изключен принтер. Явно принтера си има някаква памет и нещо съм натиснал. Още се уча в тази сфера, никога не съм се занимавал.

Но сега ще разгледам сайта, сигурно ще има нещо по добро. Благодаря за съвета!!

Link to comment
Share on other sites

Днес си купих Kycera 1020 двустранка и не съм в час много с нещата. Сигурно ще ми се смеете :) но на принтера му дадох да ископира пробно няколко страници от един реферат през Майкрост офис 2010 и нещо незнам какво направих, ама се побърка и когато и да му сложа лист си принтира реферата ми, дори и да съм затворил фаила да гледам нещо на компа, той си знае неговото :) . даже не отчита на програма, че е двустранка а ми изписва Manual print both sizes.

Дайте ми някаква идея как да му прекъсна всякаква работа и ако има някаква си негова памет как да и махна информацията.

Какво означавт бутоните му, единия е с червен кръг с триъгълник, а другия е зелен полукръг и лампичките които му мигат.

Потърсих в нета на български език инфо, но неуспях да намеря.

Благодаря и моля да ме извините за тъпите въпроси.

 

Прочети си упътването. То не е сложено там само за парлама, а и до колкото помня е някакви мизерни страници. Ако го няма на хартиен носител, има го на диска в PDF формат.

 

Това, което ти пази страниците и си ги пуска за печат, се нарича Print Spooler и можеш да получиш достъп до него от иконата, която се появява долу в дясно след като си пуснал нещо към принтера. Там можеш да спираш, рестартираш и добавяш задачи.

Link to comment
Share on other sites

Прочети си упътването. То не е сложено там само за парлама, а и до колкото помня е някакви мизерни страници. Ако го няма на хартиен носител, има го на диска в PDF формат.

 

Това, което ти пази страниците и си ги пуска за печат, се нарича Print Spooler и можеш да получиш достъп до него от иконата, която се появява долу в дясно след като си пуснал нещо към принтера. Там можеш да спираш, рестартираш и добавяш задачи.

 

Няма PDF с упътване, защото е втора ръка, само диск със драйвер. Ако имаше нямаше да питам.

 

Намерих я и задачата вътре в нея си я пишеше, изтривах я, но въпреки всичко той си печаташе когато и да му сложех лист, но след изтриването дадох рестарт и всичко се нареди.

Link to comment
Share on other sites

Някой случайно да знае сайт/програма/метод за пращане на безплатни СМСи към чуждестранни мобилни оператори? На мен лично ми трябва за Италия(в момента не мога да се сетя кой точно беше конкретният оператор).

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли къде мога да намеря магазин или човек който да продава стари (но оригинални) CD албуми, защото обиколих сигурно 50 магазина из Пловдив и София и online и никъде не мога да намеря един определен албум от 2000г. И вече ми се изчерпаха идеите къде да го потърся. Ако някой има идея, моля нека да я сподели.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли къде мога да намеря магазин или човек който да продава стари (но оригинални) CD албуми, защото обиколих сигурно 50 магазина из Пловдив и София и online и никъде не мога да намеря един определен албум от 2000г. И вече ми се изчерпаха идеите къде да го потърся. Ако някой има идея, моля нека да я сподели.

ebay?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...