Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Дано да не е пак акция на господин Колев.

 

 

офф

 

 

Наложи ли се военен или сис. админ да се намесват, значи положението вече си е е...о майката.

Link to comment
Share on other sites

По скоро имам софтуерен проблем с рутирането на едни DVR-и и исках да питам някъде за помощ.
Драсни едно ЛС. Минимално съм се занимавал с камери, от понеделник нататък - ми става задължение :lol:
Link to comment
Share on other sites

Е добре де как идват от там? В пощата ли отиваш да ги търсиш или пощальонът ги носи до вратата?

 

Ако имат 'трекинг нъмбър' идват в пощата, а на домашния ти адрес идва само съобщението от пощата ; ако няма проследяващ номер ги получаваш директно в пощенската ти кутия. Макар и рядко, директно у вас може да дойде и пратка с проследяващ номер, както и от пощата да те извикат да си получиш неща без проследяващ номер...но това са по-скоро изключения.

Link to comment
Share on other sites

Ако имат 'трекинг нъмбър' идват в пощата, а на домашния ти адрес идва само съобщението от пощата ; ако няма проследяващ номер ги получаваш директно в пощенската ти кутия. Макар и рядко, директно у вас може да дойде и пратка с проследяващ номер, както и от пощата да те извикат да си получиш неща без проследяващ номер...но това са по-скоро изключения.

А сумата до която не се облагат с данък последно колко е?

Link to comment
Share on other sites

А сумата до която не се облагат с данък последно колко е?

 

От ЕС не се облагат както знаеш ; извън ЕС, след последните промени от миналата година Дянков смъкна летвата до абсурдна цифра (беше нещо от рода $20-30), така че ако искаш да си честен към държавата, ще установиш, че е по-добре да си закупиш подобна стока от тук. Аз напр. хванах една щатска разпродажба на едни студийни микрофони (нови, но без оригиналната кутия) и си поръчах един за $40 + $18 пътни, което си беше неколкократно по-малко от цената на нов от магазина. Разбира се като ме извикаха на "Ив.Вазов" ми хванаха мито и ДДС не само на 40-те долара, но и на 18-те, така че далаверата ми вече не беше толкова добра, но пак си заслужаваше.

А иначе от щатите съм получавал лекарства например, което е забранено по принцип....или пък са се промъквали между капките други пратки за по $50-60, които съм си ги взимал директно от пощата...както дойде...и ако ги случат на митницата....

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, имам един проблем с принтирането в момента. Печатам си страниците като коли, като се поставят и да могат като се прегънат от А4, да станат като малка тетрадчица с последователни страници.

Нагласих си листа на landscape за да мога да принтирам по две страници на страна, успях да го наглася да си ги печати и си ги печата двустранно страниците които му задавам и до тук добре.

Но защо едната страница ако ми е изпринтира правилно, то другата изпринтирва наопаки. Отиде ми сумати хартия и пак неуспявам да нагодя нещата. Благодаря предварително

Link to comment
Share on other sites

ами аз да се самопосрещна в този готин форум! Много ми харесва зимната обстановка - просто ми носи супер настроение, и без това страшно много обичам зимааааааааа...

БРАВО!!! :D

Link to comment
Share on other sites

...

Но защо едната страница ако ми е изпринтира правилно, то другата изпринтирва наопаки. Отиде ми сумати хартия и пак неуспявам да нагодя нещата. Благодаря предварително

Ех, Тончо, Тончо.

За да осмислиш ситуацията си направи умален модел на няколко последователни коли и номерирай получените страници; разчлени го и виж как са ти разположени страниците.

Тоест, ако условно номерираме страниците на една кола А, Б, В, Г и печатаме двустранно, ще трябва да се печата в следния ред: Б+В на едната страна, обръщаме листа, печатаме Г+А. Това при положение, че ти си нагласяш всичко.

Вече не помня с какво реши да обработваш книгата си, но MS Word поддържа печат на брошури - може да хвърлиш едно око на този клип: цък

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

По права линия е около 150км, а за колко време се стига зависи от шофЕра. Стефчо с атмосферка с помпа с инвертор стига за 30 мин, примерно....laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже, колко километра са до Сливен и приблизително за колко време се стига до там?

Като разцъках навигацията, дава разстояние между центровете (по магистралата) 168 км и време 2:13. Сложи малко резерва - 180 км и 2:30, все пак е зимно време и трябва по-внимателно да се кара ;). Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Ех, Тончо, Тончо.

За да осмислиш ситуацията си направи умален модел на няколко последователни коли и номерирай получените страници; разчлени го и виж как са ти разположени страниците.

Тоест, ако условно номерираме страниците на една кола А, Б, В, Г и печатаме двустранно, ще трябва да се печата в следния ред: Б+В на едната страна, обръщаме листа, печатаме Г+А. Това при положение, че ти си нагласяш всичко.

Вече не помня с какво реши да обработваш книгата си, но MS Word поддържа печат на брошури - може да хвърлиш едно око на този клип: цък

 

В момента който побликувах коментарът си, разбрах по едно от изображенията, става въпрос, за грешна настройка в разлистванията на страниците.

Цаката я усетих, 20+1,2+19 и така първата страница са първите два и двустранката на принтера връща и печата на другата страница другите две и така до края. Само държа да подчертая, че когато принтера е двустранка нещата изглеждат иначе, за разлика от ръчното обръщане на листа.

Инфорацията формирам на УОРД, понеже по-мога да работя с него и след като си настроя шрифта, за да няма случайно разместване, го "заключвам" в ПДФ, понеже ако шрифта не е инсталиран в компа се губи, а като е ПДФ всичко се пази, а и така и не разбрах, как става този номер с УОРД,но с ПДФ формата пък изникна друга тъпотия, документите се печатат много бавно с него, защото в задачите му се редят някакви мегабайти и те бавят цялата работа и излиза по лист на половин минута.

Под ПДФ печатам по две страници на landscape ,защото под УОРД нещо не мога да нагодя двете страници на лист дори и да давам 2 pages per sheet, си чекне самия текст и това си е.

 

Нядавам се съм бил полезен и изчерпателен. :rolleyes:

 

Все пак се уча все още де!! Никой не се е научил, например онзи ден се чудех как да постявя една рамка без да ми се загуби текста и уви, след 5 часа разбрах, че с фотошопа става идеално

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Дефинирай слушалки

SENNHEISER HD 215 II примерно

sennheiser-hd215.jpg

В Технополис има 1-2 модела и то все по-нисък клас. А дали има смисъл от слушалки над 100лв. за лаптоп (от него ще се захранват)?

Edited by Rubbish
Link to comment
Share on other sites

 

В Технополис има 1-2 модела и то все по-нисък клас. А дали има смисъл от слушалки над 100лв. за лаптоп (от него ще се захранват)?

 

Има - вЕрвай ми, иди в Сони център и за тия пари си купи безжични слушалки със 100м обхват, както направих аз миналата година. Просто не мога да ти опиша колко съм доволен.

Link to comment
Share on other sites

Има - вЕрвай ми, иди в Сони център и за тия пари си купи безжични слушалки със 100м обхват, както направих аз миналата година. Просто не мога да ти опиша колко съм доволен.

Е то безжични има на всякъде, но не ми трябват такива. Пък и за тях даваш $ за обхват, не за качество според мен. В Сони центъра само сонита ли има?

Link to comment
Share on other sites

SENNHEISER HD 215 II примерно

sennheiser-hd215.jpg

В Технополис има 1-2 модела и то все по-нисък клас. А дали има смисъл от слушалки над 100лв. за лаптоп (от него ще се захранват)?

 

Във Фактор има Sennheiser. Има магазини из целия град. Отвори им сайта, избери си модела, виж му цената и започвай да звъниш на магазините в Пловдив, да ги питаш къде ги имат в наличност. Има и други хубави марки.

 

AKG има в Техномаркет, но не можеш да ги пробваш.

Link to comment
Share on other sites

Е то безжични има на всякъде, но не ми трябват такива. Пък и за тях даваш $ за обхват, не за качество според мен. В Сони центъра само сонита ли има?

 

Изобщо не съм съгласен с това твърдение, но ти си знаеш. В Сони център слушалките са Сони, да. Аз съм напълно доволен от моите във всяко отношение и най-вече в свободата да не си вързан за уреда.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...