Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Леко нестандартен въпрос: кой Стоян ми се обади вчера по телефона да ме пита за апартамента? Определено не беше PiTT BuLL, а за друг Стоян от форума не се сещам...бях на една шумна улица и не чувах много добре гласа му.

 

П.П. Разчитам, че ще прочете това и ще ми пише. :))

Link to comment
Share on other sites

Мога ли да изкарам свидетелство за съдимост на друг човек ако ми даде всичките необходими документи или само той може да си го изкара?

Link to comment
Share on other sites

Мога ли да изкарам свидетелство за съдимост на друг човек ако ми даде всичките необходими документи или само той може да си го изкара?

Можеш, на мен приятелката ми (вече жена) е вадила от мое име и става...

Link to comment
Share on other sites

Можеш, на мен приятелката ми (вече жена) е вадила от мое име и става...

Оказа се, че не мога, искат пълномощно.

 

 

Да, грешката е моя, че не уточних, че говоря за акт за раждане и лична карта.

Edited by XMD
Link to comment
Share on other sites

Оказа се, че не мога, искат пълномощно.

Да, наистина трябва. Ти като написа 'ако ми даде всички необходими документи' и аз приех, че имаш и пълноммощно...

Link to comment
Share on other sites

Къде в Пловдив прехвърлят VHS на DVD и колко струва услугата ?

Благодаря предварително :)

 

Едно време във ВидеоЗона правеха това ама отдавна ги разпродаде Марио...

Link to comment
Share on other sites

В някоя интернет зала..където има и игри..някой знае ли дали има Quake 3?

Май във 4к имаше.Ама отдавна не съм ходил там.

Link to comment
Share on other sites

Ще питам първо тук, а ако няма резултат - ще пробвам и в раздела за софтуер, че вече ми писна да правя по 2 пъти едно и също...

 

Въпросът ми е: тъй като пиша доста бързо и рядко гледам екрана докато щракам по клавишите, понякой път като вдигна глава да видя докъде съм стигнал...се оказва, че съм написал половин страница на латиница и започва едно триене, писане наново и направо ми идва да...:throw:

 

Няма ли някаква програма, която да следи кога съм на кирилица, кога - на латиница и на единия от двата режима (без значение кой) да включва някакъв звуков сигнал при натискане на всеки един клавиш. Така винаги ще знам дали пиша на латиница или кирилица, без да се налага да гледам екрана.

Link to comment
Share on other sites

Къде в Пловдив прехвърлят VHS на DVD и колко струва услугата ?

Благодаря предварително :)

Копи центърът до Тарикати (то сега е друго име май) на Гладстон. Преди доста време прехвърлях и беше нещо от сорта на 5-6-7 лева на час. Сега не знам какви са цените.

Edited by Fibaman
Link to comment
Share on other sites

Няма ли някаква програма, която да следи кога съм на кирилица, кога - на латиница и на единия от двата режима (без значение кой) да включва някакъв звуков сигнал при натискане на всеки един клавиш. Така винаги ще знам дали пиша на латиница или кирилица, без да се налага да гледам екрана.

 

Не съм чувал за подобна програма. Освен това ще е абсолютно досадна. Може да се направи лесно програмка в която да вкараш текста който си написал и тя да го преобразува все едно е писан с друга клавиатурна подредба. Това мога да ги го направя относително лесно

Link to comment
Share on other sites

Освен това ще е абсолютно досадна.

 

Преписването е триж по-досадно. Дедо, ти си умен, няма начин да не се сетиш за начин, при който да се отчита натискането на 'Контрол+шифт' (с тази комбинация превключвам кирилица/латиница) - при първо натискане да пуска сигнал към всеки клавиш (подобен на този при StickyKeys от Accessibility options) и при второ натискане на тази комбинация да го изключва. Съвсем друго си е да ти цъка клавиатурата, докато печаташ на кирилица и да не цъка, когато си на латиница - върши прекрасна работа, особено когато често трябва да редуваш в текста кирилица с латиница.

Link to comment
Share on other sites

Преписването е триж по-досадно. Дедо, ти си умен, няма начин да не се сетиш за начин, при който да се отчита натискането на 'Контрол+шифт' (с тази комбинация превключвам кирилица/латиница) - при първо натискане да пуска сигнал към всеки клавиш (подобен на този при StickyKeys от Accessibility options) и при второ натискане на тази комбинация да го изключва. Съвсем друго си е да ти цъка клавиатурата, докато печаташ на кирилица и да не цъка, когато си на латиница - върши прекрасна работа, особено когато често трябва да редуваш в текста кирилица с латиница.

Еехх..., старост - нерадост...! Бате, ми пий гинко билоба, бе! Разправят, че помагало за подсилване на паметта...

Link to comment
Share on other sites

Знам, но не се сещам за програма която да прави клавиатурата да ти цъка само когато пишеш на кирилица (или пък на латиница). Може да ти направя да цъка винаги но това няма да те устройва.

 

Варианта който се сещам е да ти направя малка програмка в коато да изсипеш маймуните, които са излезли докато си писал на латиница и тя да ти ги обърне на кирилица.

Link to comment
Share on other sites

добре де, аз едно време "конвертирах" пищовите си на кирилица към пищови на латиница (преди да инсталирам кирилица на телефона си) през е-мейл формата на abv има една програмка FlexConvertor на омразните от мен разработчици на FlexType - Datecs, която прави същото - 15 страници изписахте глупости, програми да правите, скриптове.

Link to comment
Share on other sites

И аз съм се замислял над казуса, и единственият допустим за мен вариант е като усетиш, че си писал на другия език, да маркираш повредения текст, да го копнеш в клипборда цтрл+ц, и да натиснеш някоя комбинация клавиши и тя да го обърне и директно да го пасте-не обратно. С помощта на Autohotkey и написването на проста програмка може да стане най-добре. Даже може да се мине без цтрл+ц, а комбинацията да прави копи, конверт и пасте обратно.

 

добре де, аз едно време "конвертирах" пищовите си на кирилица към пищови на латиница (преди да инсталирам кирилица на телефона си) през е-мейл формата на abv има една програмка FlexConvertor на омразните от мен разработчици на FlexType - Datecs, която прави същото - 15 страници изписахте глупости, програми да правите, скриптове.

Май не четеш. Става въпрос за възможно най-бързо преобразуване на написан текст в другия вариант, а не тепърва да отварям сайтове, да пействам, напред назад...

А понякога става въпрос за 1-2 изречения. Мисля, че по моя вариант е най-добре. Това и аз мога да го направя когато ми дойде кефа.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

добре де, аз едно време "конвертирах" пищовите си на кирилица към пищови на латиница (преди да инсталирам кирилица на телефона си) през е-мейл формата на abv има една програмка FlexConvertor на омразните от мен разработчици на FlexType - Datecs, която прави същото - 15 страници изписахте глупости, програми да правите, скриптове.

Глупости?!? Абе ти не беше ли оня с пентаграмата - lol

Тук се обсъжда нещо на много по-високо ниво от колкото ти си разбрал...

 

По темата:

мисля че няма нужда да се детектва Alt+Shift и тогава да се пуска пищенето за кирилица. По-лесно би било да се използва принципа на keylogger-ите и да се следи всеки натиснат клавиш. Сравнява се ASCII кода и в зависимост от това кирилица или не - пищи. Може да се направи доста лесно, но некя някой по-работлив да се захване, че мен щом няма профит ме мързи много... ;)

Link to comment
Share on other sites

Сравнява се ASCII кода и в зависимост от това кирилица или не - пищи.

 

Да ама не е точно така. KeyboardHook-a ти връща scancode а не символ. Трябва да си наясно коя е избраната клавиатурна подредба за активната програма (защото за всяка програма може да е различна) и да издаваш по едно "пльок" когато е на кирилица. Лесно е ако искаш да пльока на всеки клавиш или на определени копчета, но на кирилицата само става по-сложно...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Този проблем явно интересува хората:

http://www.bigresource.com/VB-active-keyboard-language-ODLXSjLf0W.html#

 

На някой от програмистите ако му се занимава може да изнемери нещо.

 

----

Тук има нещо по-завършено

http://binaryworld.net/Main/CodeDetail.aspx?CodeId=3694

Edited by EEK!
Link to comment
Share on other sites

Глупости?!? Абе ти не беше ли оня с пентаграмата - lol

Тук се обсъжда нещо на много по-високо ниво от колкото ти си разбрал...

 

По темата:

мисля че няма нужда да се детектва Alt+Shift и тогава да се пуска пищенето за кирилица. По-лесно би било да се използва принципа на keylogger-ите и да се следи всеки натиснат клавиш. Сравнява се ASCII кода и в зависимост от това кирилица или не - пищи. Може да се направи доста лесно, но некя някой по-работлив да се захване, че мен щом няма профит ме мързи много... ;)

 

 

да същия съм - в цял Пловдив - единствен. Обиди ме! Дадох си мнението - това е форум. Щом смяташ, че съм под нивото на тия работи, няма да ви се меся. А, да - нямам "по темата",

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...