Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

За да не описвам цялата информация,която искам да получа,ще сложа линк към 2 теми,пуснати от мен във форуми за строителство.Ако някой може да помогне,ще съм благодарен :rolleyes:

ТУК

ТУК

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Точна така както казваш е. Аз почнах да набирам за вътрешен номер 1 после 2, 3 и някаква жена се обади и ми каза същото. За жалост няма как да се свържа с този който ме е търсил и не вярвам да се обади пак.

:))

 

Аз имах същото изживяване преди време - наистина беше компания, в която съм кандидатствал за работа, а именно ЕВН България. Мисля си, че просто след като е централа, трябва да помолиш да те свържат с отдел "човешки ресурси" и да питаш те ли са ти звънели.

Link to comment
Share on other sites

За да не описвам цялата информация,която искам да получа,ще сложа линк към 2 теми,пуснати от мен във форуми за строителство.Ако някой може да помогне,ще съм благодарен rolleyes.gif

ТУК

ТУК

 

Задължително викнете електричар да ви направи инсталацията. Самодейност в тази област може да причини невероятни проблеми в бъдеще, включително пожар. Някои съвети от мен:

 

По принцип за инсталация на къща захранване с кабел 2х10 е достатъчно. Задължително занулявайте контактите! За кухнята стига захранване с кабел 4 квадрата. Достатъчен е да поддържа фурна, котлони, миялна, микровълнова и прочее по-дребни. До контактите там пуснете 2.5 квадрата. Винаги е по-добре да има повече контакти, отколкото по-малко. Това правило важи за всяко помещение. Мислете какви и колко уреди ще се ползват в кухнята. Удачни варианти има с елегантни двойни и тройни контакти на местата, където стоят кани за вода, тостери и прочее. Фурната и котлоните направете с твърда връзка - много по-удачно е.

 

Относно кръговете - не смесвайте контакти и осветление. По-добре е да са на отделни кръгове. Бойлерът е добре да е сам, както и климатиците евентуално. Ако бойлерът е проточен, задължително пуснете поне 4 квадрата кабел. Разбира се влагоустойчив контакт в банята. Контактите може да са на кръгове за всяка стая отделно. Ползвайте хубави прекъсвачи за таблото. Не пестете пари там - важно е за в бъдеще. Главният предпазител може да е 63 ампера, кухнята като по-натоварена 40, останалите по 25. Относно кабелите и предпазителите сметката се прави, както са ти казали в темата - събираш мощността на всички консуматори и винаги добавяш отгоре (мин. 1 киловат). Аз лично съм смятал с по 2 киловата отгоре за всеки случай.

Link to comment
Share on other sites

Хей,Благодаря ти!!Наистина ми спестяваш време!! Тия дни ще ходя да проверя,ако искаш ще питам и за теб,само ми напиши какво ти трябва и ще видя и за теб.

За какво ти е трябвал кантала,ако не е тайна де.

Можеш ли да ме ориентираш как мога да разбера кой кантал да избера за пирографът си за човка,че с 220волта нестава,иска с по-малък волтаж?

Благодаря отново

 

Колега, ако не си си намерил канталов проводник мога да те посъветвам за един магазин, където на 100% продават.Трябва да знаеш нещо повече обаче за самия проводник, например сечението което ти трябва и дължината (може и съпротивлението по постоянен ток да свърши работа)или мощността, която искаш да отделяш във вид на топлина.Та въпросния магазин се намира точно до спирката на бившия пешеходен светофар на бул.Руски преди моста на Герджика.Там продават и готови нагреватели, обикновено са за 220 волтовата мрежа, но някои от тях позволяват и преправяне.

Link to comment
Share on other sites

Задължително викнете електричар да ви направи инсталацията. Самодейност в тази област може да причини невероятни проблеми в бъдеще, включително пожар.

Аз лично си нямам понятие от тоци,разбира се,че ще викна специалист.Просто исках да се ориентирам,тъй като чувах различни мнения от няколко места.Ккакто е видно и от двете теми,все още получавам различни съвети,но някой неща ми се поизясниха.

Link to comment
Share on other sites

Аз лично си нямам понятие от тоци,разбира се,че ще викна специалист.Просто исках да се ориентирам,тъй като чувах различни мнения от няколко места.Ккакто е видно и от двете теми,все още получавам различни съвети,но някой неща ми се поизясниха.

 

Общо взето ти цитирах инсталацията в моя апартамент, която работи безупречно вече 12 години след основния ремонт. Повечето неща, които ти препоръчвам, съм научил от техниците, които са работили при мен през годините, както и от хората, монтирали повечето уреди из имотите ми. Общо взето в домашна обстановка най-добре е да се предвиждат повечко контакти по стаите, да се положат качествени проводници, които да носят на повече от инсталираните мощности и да се изгради добро табло с качествени материали. Ако тази схема се изпълни професионално, жилището няма да има проблеми в следващите десетилетия откъм елинсталация.

Link to comment
Share on other sites

Главният предпазител може да е 63 ампера...

 

При нас са 2. Този долу на централното табло на кооперацията е 63 а горе в апартамента съм сложил мисля 50.

Link to comment
Share on other sites

За да не описвам цялата информация,която искам да получа,ще сложа линк към 2 теми,пуснати от мен във форуми за строителство.Ако някой може да помогне,ще съм благодарен :rolleyes:

ТУК

ТУК

Няма смисъл от трижилни кабели за инсталацията ако захранването на таблото е с двужилен кабел. Реално погледнато всичко зависи с какви средства разполагаш. Ако имаш възможността моя съвет е цялата инсталация на ново да се направи, а не някакъв сбирщайн. Отиваш при някого, който се занимава с такива неща и ще ти каже кое как се прави и с какви кабели и защити. Така по форумите е малко несериозно. Повечето мнения са на база на мене така ми го направиха, това го гледах, така ми казаха и т.н., а не мнения на хора, които с това си изкарват хляба.

Link to comment
Share on other sites

При нас са 2. Този долу на централното табло на кооперацията е 63 а горе в апартамента съм сложил мисля 50.

 

Естествено, навсякъде из блоковете/кооперациите е така. В главното табло на входа имаш контролен предпазител, до който винаги имаш достъп. Той е последната защита laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

За да не описвам цялата информация,която искам да получа,ще сложа линк към 2 теми,пуснати от мен във форуми за строителство.Ако някой може да помогне,ще съм благодарен :rolleyes:

ТУК

ТУК

Там един човек ти е дал много прявилен съвет. Разкъртват се коридарите и се пускат заготовки за новите кръгове. Само дето май наистина ще ти се наложи да се изреже всичко из дъно и да се прави на чисто... Иначе е съвсем безпредметно да се вързва трипроводен кабел към двупроводна инсталация. За да ти е мирна главата си предвиждай не повече от 4 ампера на квадрат сечение, но това зависи също така и от дължината на кабела...

Link to comment
Share on other sites

Естествено, навсякъде из блоковете/кооперациите е така. В главното табло на входа имаш контролен предпазител, до който винаги имаш достъп. Той е последната защита laughing.gif

 

Ъхъ... и още 1 до който нямам достъп. И ако случайно окъся някъде нещо падат всички наред (под късо имам предвид да се допрат 2те жици) - няма бушон по веригата който да не гори. И после се обаждам на енергото да ги убеждавам да дойдат да вдигнат бушона до който само те имат достъп...

Link to comment
Share on other sites

Ъхъ... и още 1 до който нямам достъп. И ако случайно окъся някъде нещо падат всички наред (под късо имам предвид да се допрат 2те жици) - няма бушон по веригата който да не гори. И после се обаждам на енергото да ги убеждавам да дойдат да вдигнат бушона до който само те имат достъп...

 

Бая зверско окъсяване ще да е, че да бутнеш и бушона долу laughing.gif

 

Не е редно да има в таблото предпазител, до който нямаш достъп. Контролните са изведени нарочно в достъпна зона на вече заключените от Енергото табла. Съвсем скоро и аз успях да бутна моя, защото с Галин не се разбрахме дистанционно laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Бая зверско окъсяване ще да е, че да бутнеш и бушона долу laughing.gif

 

Не е редно да има в таблото предпазител, до който нямаш достъп. Контролните са изведени нарочно в достъпна зона на вече заключените от Енергото табла. Съвсем скоро и аз успях да бутна моя, защото с Галин не се разбрахме дистанционно laughing.gif

Не е редно, но има и такива. Таблата на къщите, които ги вадят вънка на улицата, или по стълбовете са точно така. Всеки електромер е с два бушона, един до който имаш достъп и един до който има достъп само човек от ЕВН. Не, че с някаква вандалщина и ти няма да си осигуриш достъп, но не е там въпроса. На братовчед ми на къщата таблото е точно такова, една вечер седя без ток защото изключи неправилния предпазител.

Link to comment
Share on other sites

Бая зверско окъсяване ще да е, че да бутнеш и бушона долу laughing.gif

 

Не е редно да има в таблото предпазител, до който нямаш достъп. Контролните са изведени нарочно в достъпна зона на вече заключените от Енергото табла. Съвсем скоро и аз успях да бутна моя, защото с Галин не се разбрахме дистанционно laughing.gif

 

Ми аз съм успявал да допра 2те жици на контакта (4 квадратовите жици) и директно падат всички бушони.

 

 

Aaa да и един път разпробивах една дупка и уцелих кабела и го окъсих :lol: ама то и това е хардуерен проблем...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Ми аз съм успявал да допра 2те жици на контакта (4 квадратовите жици) и директно падат всички бушони.

На теб ти е простено Ники, проблемът е бил чисто хардуеърен..., а ти си софтуерист...

Link to comment
Share on other sites

някой с интернет от НетВизио може ли да ми каже, дали гледа мачовете от сайта на БНТ ?!?

Link to comment
Share on other sites

Не е редно, но има и такива. Таблата на къщите, които ги вадят вънка на улицата, или по стълбовете са точно така. Всеки електромер е с два бушона, един до който имаш достъп и един до който има достъп само човек от ЕВН. Не, че с някаква вандалщина и ти няма да си осигуриш достъп, но не е там въпроса. На братовчед ми на къщата таблото е точно такова, една вечер седя без ток защото изключи неправилния предпазител.

 

Сега като се замисля, май има такава глупост. Тоя предпазител (недостъпният) е сложен само и единствено с цел да те прекъснат при неплатена сметка без да вадят жици от електромера, както правеха преди. И за да спестят пари, гнасните уроди, не са го сложили поне 60-ка! Поредна мръсотия от списъка...

 

Ми аз съм успявал да допра 2те жици на контакта (4 квадратовите жици) и директно падат всички бушони.

 

Aaa да и един път разпробивах една дупка и уцелих кабела и го окъсих lol.gif ама то и това е хардуерен проблем...

 

Ники, казах ти, че нищо не можеш бе, брат. laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Ники, казах ти, че нищо не можеш бе, брат. laughing.gif

 

Аз пак ще ти повторя че не е до не можене а до нежелание. Тогава когато се окъсиха 2те жици май го бъзикаше един майстор (щото аз ако ще пипам подобни жици бих спрял бушоните гаранция ама вече ми се губи - преди 5+ години беше), а като разпробивах го правех аз щото жената ми пилеше на тиквата кога най-сетне ще сложим новия звънец (понеже стария беше много досаден) и дали 1 месец е достатъчно време за монтажа на подобна сложна техника или ми трябват 2 месеца да се подготвя психически да го направя (бяха минали 3 седмици само откак го бях взел и си отлежаваше на едно шкафче отгоре) ... та така взех бормашината и буммм разпробих право в кабела :lol:

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Къде в Пловдив има евтин закрит плувен басейн? В Младост стана много скъпо, басейна в Аграрния университет е затворен, а в Новотела е още по-скъпо дори от Младост. Предложения?

Link to comment
Share on other sites

Единственото,което ми идва на ум,е басейна на Ботев(ако още работи)

Link to comment
Share on other sites

Единственото,което ми идва на ум,е басейна на Ботев(ако още работи)

Някакви координати за връзка с трях? И къде се намира?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...