Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Имам следния въпрос,прекъсна ми се кабела който свързва контакта със зарядното,двоен жак е някакво китайско тънко кабелче,въпроса ми е продават ли се такива кабели отделно от зарядното да го подменя само

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Имам следния въпрос,прекъсна ми се кабела който свързва контакта със зарядното,двоен жак е някакво китайско тънко кабелче,въпроса ми е продават ли се такива кабели отделно от зарядното да го подменя само

К'ви са тия двойни жакове на мрежов кабел? Я най-добре го снимай.
Link to comment
Share on other sites

не мрежов,значи от контакта кабела който влиза в зарядното на лаптоп-а,входа в зарядното му е чрез някаква двойна букса незнам как се казва :confused е той се е прекъснал

Link to comment
Share on other sites

Аха. Сега ми стана съвсем ясно, макар и аз да обърках мрежов кабел със захранващ ;).

По същество: такива кабели се продават в магазините за електронни компоненти като Викиват, Квазер, Кузмов; също и в някои магазини за един лев, ама са тънки.

Link to comment
Share on other sites

Купувал съм такъв за 50 ст. от магазин "за един лев". В гореспоменатите магазини за електроника предполагам, че цената тръгва от 2 лева нагоре, но лично аз не бих платил повече от 3,50. Това ти ще си решиш на място.

Link to comment
Share on other sites

tarsia zvuk na tokchetata niakoi znae li ot kade moga da si izteglia ili kak da go tarsia probvam sam "woman, female, heels, walking"

Пробвай този звук. Мисля, че може да се изрежат два фрагмента и като се мултиплицират да стане приличен звук от токчета. За подсилване на ефекта може да се заиграеш със средните честоти.
Link to comment
Share on other sites

tarsia zvuk na tokchetata niakoi znae li ot kade moga da si izteglia ili kak da go tarsia probvam sam "woman, female, heels, walking"

 

Прекалено много неща си задал за търсене. Я пробвай ей този: http://www.freesound.org/samplesViewSingle.php?id=83969

или пък този: http://www.freesound.org/samplesViewSingle.php?id=96832

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Имам един казус:

 

Днес едни деца са съборили на земята дядо ми. От известно време го тероризират човека. От забележки към децата и родителите не е имало успех. От физическа саморазправа също няма смисъл. Мисълта ми е към кои институции е най-добре да се подаде жалба, освен полиция - и някои дали е пускал такава жалба някога.

Нали има някви детски педагогически стаи и т.н.?

Link to comment
Share on other sites

Директно жалба с/у родителите - може и към полицията. Имайки предвид, че се касае за деца ... "Държавна агенция за закрила на детето" може би най-добре ще те насочи точно кои органи са компетентни.

Link to comment
Share on other sites

Имам един казус:

 

Днес едни деца са съборили на земята дядо ми. От известно време го тероризират човека. От забележки към децата и родителите не е имало успех. От физическа саморазправа също няма смисъл. Мисълта ми е към кои институции е най-добре да се подаде жалба, освен полиция - и някои дали е пускал такава жалба някога.

Нали има някви детски педагогически стаи и т.н.?

 

Нищо не би ме възпряло от физическа саморазправа. Нищо брутално, просто един шамар, ама от сърце, да му седят една седмица сини пръсти.

Това, след като съм провел разговор с родителите му, естествено... В който съм упоменал как ще процедирам, в случай, че те не си контролират лайното...естествено...

Link to comment
Share on other sites

Нищо не би ме възпряло от физическа саморазправа. Нищо брутално, просто един шамар, ама от сърце, да му седят една седмица сини пръсти.

Това, след като съм провел разговор с родителите му, естествено... В който съм упоменал как ще процедирам, в случай, че те не си контролират лайното...естествено...

 

Мислиш ли, че дете което е посегнало на пенсионер ще има нормални родители, които ще бъдат разбрани и ще поучат детето си?

Link to comment
Share on other sites

Мислиш ли, че дете което е посегнало на пенсионер ще има нормални родители, които ще бъдат разбрани и ще поучат детето си?

 

Въпроса е по-скоро да ги предупредиш, че лигавите им лапета ще ядат шамари.Ти ги шамаросаи 1,2 пъти пък да видим др път дали ще посмеят.

Link to comment
Share on other sites

И след това те идват при теб с приятели и заедно те шамаросват леко та да ти дойде акъла в главата ти на тяхното дете ли ще посягаш. Тоягата има 2 края нали знаеш

 

 

Много правилно го посъветва host. Подай си жалба. Нека се разкарат до полицията да дават писмени обяснения какво се е случило пък това ще ги накара да си помислят дали друг път пак така. Дори нищо да не стане ходенето до полицията и писането върху бял лист в присъствието на няколко униформени малко отрезвява. Защото едно е да имаш срещу себе си конкретен човек и да можеш да се разпениш друго е да стои цяла организация - там и да почнеш да се пениш най-много да те приберат докато се поуспокоиш а хора има, 1-2ма ако не успеят да те озаптят още ще дойдат.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Абе на повечето хора (родителите) ако ги намериш обясниш им, че гадовете (no offence to @gado) тормозят човек на възраст и, че НЕ искаш, но може да ти се НАЛОЖИ да им пуснеш няколко жалби до МВР, агенция Защита на детето и т.н. и да им изядеш няколко работни дни в разкарвация... според мен биха ги шамаросали/наказали вместо теб ;)

 

А да се разчита на реакция от институции в БГ... това е пожелателно нещо.

Link to comment
Share on other sites

жалба в полицията за нанасяна на лека телесна повреда по хулигански подбуди - ако имаш медицинско. длъжни са да разследват дори да е срещу неизвестен извършител.

за определен период нехранимайкото ще се запознае отблизо със системата макар и само кат разпити и свидетелстване.

при рецидив нещата не стават никак розови за него. отделно че срещу малка сума пари и познат съдебен лекар медицинското става за средна телесна повреда. да речем на вътрешни органи поради напредналата възраст на пострадалия, а тогава наказателното производство е неизбежно и рано или късно ще завърши с присъда. може да е условна, ама присъда.

 

тва е ако искаш да предприемаш нещо директно. лошото е че кат задействаш системата, рано или късно тя връща като готов продукт поредния ошлайфан кримиконтингент, щото в затвора попаднал на хора, ама не станал човек ;)

 

иначе прост разговор с индивида, в който да го убедиш че имаш и времето и възможностите да му направиш живота черен действа доста отрезвяващо , дори да се мисли за неузязвим поради членство си в неква глутница. ако е глутница директно контактувай с вожда, щото пионките не си струват усилието. и все пак не е ясно дали едно ТВУ няма да му се види кат песен в сравнение с ежедневния домашен побой, и глад или абстиненция. та и този лост е късичък и има гаден откат.

кат заговорихме за откати физическата саморазправа с индивид едва ли ще помогне - само ще го озлоби и ще го мотивира да ти скрои още по-мръсен номер. а дядо ти едва ли можеш да го пазиш постоянно.

Link to comment
Share on other sites

Имам един казус:

 

Днес едни деца са съборили на земята дядо ми. От известно време го тероризират човека. От забележки към децата и родителите не е имало успех. От физическа саморазправа също няма смисъл. Мисълта ми е към кои институции е най-добре да се подаде жалба, освен полиция - и някои дали е пускал такава жалба някога.

Нали има някви детски педагогически стаи и т.н.?

 

 

И да подадеш няма да си мръднат пръста гарантирам ти (освен ако не му нанесат някаква телесна повреда) Според мен без шамаросване няма да мине...

Link to comment
Share on other sites

Всъщност всичко зависи как се представи. Ако се оформи правилно ще се размърдат. Нищо особено просто ще ги привикат да дават писмени показания но мисля че това е достатъчно да решат че повече не желаят да се разправят с дедо му и ще си намерят друга жертва.

Link to comment
Share on other sites

Я да питам спец-а ... тая пущина (кафе машината) има там за пара приспособление ама аз го ползвам само да обезвъздушавам. Та туй чудо на чудесата как се ползва за прясното мляко? Щото водна пара... в прясно мляко, звучи ми като да си разваля млякото.

Та за туй до сега само със сметана или директно (ест. затоплено) мляко в кафето.

 

Само сипваш млякото и го "запарваш" ли?

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Купих си преди известно време обърната пентаграма. Ама тя има толкова много значения, че вече взех да се чудя дали да не спра да я нося. Предвид това, че не вярвам в Христос, бихте ли ми казали какви са другите основни значения? п.с. изключваме и Дяволското и Сатанисткото с козелската глава.
По мои скромни познания, пентаграмата се е използвала от мистиците като защитен символ, ограждайки нещо. Иначе като символика съм я срещал като четирите елемента (четирите посоки на света) и петия елемент - човека. Горния лъч съм го срещал и като символизиращ разума.

Според мен в "амулетите" основното е това, което ти влагаш в тях.

 

Ред: Пффф... сега забелязах колко мнения са изписани след т'ва... Получава се, като цъкнеш "last post" и те прати на предна страница...

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Само сипваш млякото и го "запарваш" ли?

 

Не го ползвам понеже не обичам мляко на пяна. Иначе прави млякото на пяна и става не го разваля. То повечето машини го правят всъщност.

Link to comment
Share on other sites

От магазина за хранителни стоки на главната сме взимали хубаво телешко.

Къде е по-точно : )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...