Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Имам апарат Samsung Digimax S800 на който му се развали обектива.Отворих го и стигнах до проблема-две зъбчати колела на обектива.

 

Това може да е и голямата ти грешка. Един път отворих един компактен сапунер и нямаше оправяне после. Винаги излизаше някакъв различен проблем като се сглоби.

 

някой знае ли колко върви изработката на банер ( мисля по-точно се води HEAD ) за уеб сайт.Като големина, нещо подобно като този на http://wrzru.com/

 

15/20 лв на час в зависимост от това колко си е повярвал дизайнера. Header се води. Подобно нещо може да отнеме между 15 минути и 2 часа в зависимост от това, което искаш да представлява.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Това може да е и голямата ти грешка. Един път отворих един компактен сапунер и нямаше оправяне после. Винаги излизаше някакъв различен проблем като се сглоби.

 

Благодаря за експертното мнение, но не мислиш ли, че щом съм преценил, че мога да го отворя, ще мога после и да го затворя ;)

Ето снимки на проблемните зъбчатки.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за експертното мнение, но не мислиш ли, че щом съм преценил, че мога да го отворя, ще мога после и да го затворя ;)

Ето снимки на проблемните зъбчатки.

 

Добре де. То и аз го затварях всеки пъти даже всичките части си бяха по местата. Ти си знаеш. Един отпечатък на лентов кабел и всичко отива по дяволите.

Link to comment
Share on other sites

Защо като ме боли глава и си сложа нещо студено на челото, очите или ушите и ми става толкова приятно (и като че ли почва да ме боли по-малко)?

Link to comment
Share on other sites

имам желание да ти го направя без да ти одирам кожата.

 

А ти колко си вярваш :) ?

 

 

15/20 лв на час в зависимост от това колко си е повярвал дизайнера. Header се води. Подобно нещо може да отнеме между 15 минути и 2 часа в зависимост от това, което искаш да представлява.

 

Дефакто 30лв би трябвало да са ОК?Аз искам 2,3 варианта като идеи и аз да си харесам единия от тях.

Link to comment
Share on other sites

Защо като ме боли глава и си сложа нещо студено на челото, очите или ушите и ми става толкова приятно (и като че ли почва да ме боли по-малко)?

 

евстахиеви тръби и разни други кухини по лицевите кости. отделно телесните течности из тях са добър топлопроводник.

 

 

ама ей сега некой от докторите ще ме разпердушини дет много говоря, а пък съм твърде прост за да разбирам разните му фини детайли от тяхното изкувство.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Дефакто 30лв би трябвало да са ОК?Аз искам 2,3 варианта като идеи и аз да си харесам единия от тях.

 

 

Да. За 3 варианта обаче не мога да ти кажа. Зависи от сходносите между тях.

Link to comment
Share on other sites

Ако си сложа и настроя булсатком чиния на село и си занеса там приемника (или както се нарича онова, в което завираш картата), ще мога ли да гледам?

Link to comment
Share on other sites

Някой да има списък с MAC адресите на различните производители? ( първите 3 байта от мак-а ).Нещо като това, но искам аз да си го вмъкна в др скрипт.

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Някой да има списък с MAC адресите на различните производители? ( първите 3 байта от мак-а ).Нещо като това, но искам аз да си го вмъкна в др скрипт.

Имам това, ако ти върши работа. От 2006-та датира файла, тогава съм го намирал някъде.
Link to comment
Share on other sites

Някой да има списък с MAC адресите на различните производители? ( първите 3 байта от мак-а ).Нещо като това, но искам аз да си го вмъкна в др скрипт.

 

Ето още малко:

http://standards.ieee.org/regauth/oui/oui.txt

 

Тези поне трябва да си го обновяват

Link to comment
Share on other sites

Виж к'во казва Уики-то по темата:

 

HDMI (High-Definition Multimedia Interface) е цифров аудио/видео интерфейс, способен да предава некомпресиран поток. Максималният поддържан аудиорежим е 7.1 с честота на семплиране до 192 KHz. CEC (Consumer Electronics Control) представлява допълнителен канал от интерфейса, който съгласно спецификациите на HDMI позволява контрол над допълнителни свързани аудио-визуални устройства, с които потребителят разполага.
Link to comment
Share on other sites

shtoto me marzi da si pusna fonetika ot regional and ... options :) a pak i kato pisha na kirilica vse shte se nameri niakoi umnik koito ne moje da pishe ama shte pravi zabelejki ako sam obarkal neshto ili sam propusnal zapetaia :) inache imam i na kirilica mnenia prosto sa riadkost :) az za tova samo v toia forum vlizam zashtoto ne e zadaljitelna kirilicata :)

Edited by shtaiga
Link to comment
Share on other sites

HDMI кабел предава ли звук? Ако да, защо моят не предава?

 

Вероятно нещо не си качил от драйверите на видеокартата или тя не го поддържа. Не съм се занимавал до момента но подозирам тази статия ще хвърли малко светлина. Може да търсиш в google нещо от сорта "PC audio hdmi ...." като на мястото на точките слагаш твоята видеокарта.

Link to comment
Share on other sites

HDMI кабел предава ли звук? Ако да, защо моят не предава?

Щом видеокартата ти поддържа HDMI най-вероятно не си свързал видео и аудио картата в компа с едно малко двужично кабелче, така че да прехвърля звука от звуковата към хдми кабела. Също както едно време много асемблатори спестяваха стерео кабелчето дето свързваше ЦД-то с звуковата карта и после що CD play функцията не работела. Е, в днешно време звука се ползва предимно минава през digital extraction в самото устройство и се прехвърля готово в дигитален вид да се просвирва от звуковата, но едно време не беше масово.

Някой ден видеокартата и драйверите ще приемат звуковия сигнал по интерфейса си и няма да имат нужда от кабелчета, но кога ли.

Link to comment
Share on other sites

Всъщност може и да е по-прост проблема. Ако си с Windows 7 иди в Control Panel -> Sound -> Pllayback и избери HDMI изхода да ти е основния (в моя случай е "NVIDIA HDMI Out")

Link to comment
Share on other sites

Къде в Пловдив има CNC (компютърно управлявана) фреза, за изработка на един дребен алуминиев детайл - ухо за велосипедна рамка? Има ли някой, който се е занимавал с направата на уши ?

Edited by tracker
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...