Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

"не вярвам да говорите за "античните" стопяеми предпазители"

Точно "античните" предпазители със стопяема жичка са най-добрите.

Нас така са ни учили. И защо?

Жичката е безотказна и няма какво да й засече. А и един стопяем предпазител е 20 стотинки може би.

Толкова ли е скъп или всеки ден ти се задейства предпазител?

Нямам намерение да сменям предазителите на таблото с автоматични такива.

П.П Извинявам се за OffTopic-а, но такъв съм си аз... :lol:

Edited by jjjjjk
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

И пак глупости говориш. Но нищо - вече ти свикнаха хората.

Щом казваш...Ама то и Инженера, който ни го преподава сигурно е бил балък...Само с около 25+ годишен опит... :rolleyes:

Сигурно и ти си 20 годишен стаж? :unsure: Или повече? :))

Сега ако кажеш и коя част е "пълна глупост" :bgrin:

Ако има нещо друго, драсни едно писъмце до ЛС кутията ми. :)

Edited by jjjjjk
Link to comment
Share on other sites

jjjjk, ако беше така и бяха толкова несигурни автоматичните предпазители колкото ги изкара нямаше да ги има. Имат някакъв живот и не са вечни, ама ти ги изкара абсолютно ненадеждни а работата е че след определен период вместо от ток нат 60А се задействат от по-малък и горят по-често (обикновено зимата)

Link to comment
Share on other sites

jjjjk, ако беше така и бяха толкова несигурни автоматичните предпазители колкото ги изкара нямаше да ги има. Имат някакъв живот и не са вечни, ама ти ги изкара абсолютно ненадеждни а работата е че след определен период вместо от ток нат 60А се задействат от по-малък и горят по-често (обикновено зимата)

Аз чакам Raptor да ми обясни кое е глупостта. Че в предпазителите със стопяема жичка няма какво да засече, защото имаме просто една жичка в керамичен "корпус".

Или че автоматичните предпазители може да дадат дефект, веднъж на милион може би, но точно на теб да се падне "късмета".

Идеята е, че:

1.Вярвам на Инженера, който ми го е преподавал

2.Не искам да съм "щастливеца" с изгорял дом.

От това следва->Ползвам си предпазителите със стопяема жичка, които са идиотоустойчиви от всякъде, освен ако не ги "модваш", т.е като изгорят да им подменяш жичката...

Просто са толкова прости като структура, че няма какво да създаде проблеми...

Edited by jjjjjk
Link to comment
Share on other sites

Че то тези със стопяеми жички може фабрично вместо тънка жичка да има пирон... и да ти излезе късмета... горе-долу същото каза.

 

Инженера който ти го е преподавал говори според разбиранията си. И понеже знам колегите които преподават информатика понякога какви колосални глупости говорят в лекциите по информатика (слава богу поне не е често) - по-добре не приемай всичко за чиста монета.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Защото се печатат от термо-принтер на термо-хартич. С други туми хартията става черна където я допреш с нещо по-топло. Съответно като я сложиш върху котлона или много топла маса на слънцето и става черна цялата. Не всичките естествено, тези които са печатани от матричен принтер не стават така.

Link to comment
Share on other sites

Принтерите са по-компактни и бързи. За евтини не съм 100% сигурен, но матричните изискват смяна на лента, тя прави проблеми чат пат и изобщо е мизерия, докато тези са по-лесни за обслужване от русия персонал - просто слагаш лентата и я навираш там в една дупчица (или просто я издърпваш и затваряш капака - дотолкова се справят всички.

Link to comment
Share on other sites

защо непрекъснато си мерите пишките ?!? и това се толерира от т.нар модераторски екип !!!

пример: реших да задам едни много тъп въпрос. за справка стр.820 #16386 ... мислех да го задам по-рано, но видях, че върви "много важна" дискусия за някакви тоци ... питащият вече беше получил отговор, но дискусията си продължаваше. накрая реших, че e приключила ... и аз зададох въпросче, ама "НЕ" ... и други хора трябваше да премерят пилетата си. хайде реших да си замълча аз, нали съм прост. реших, че не съм попитал, където трябва .. отидох на "интернет доставчици"->Visio, питам си аз .. и гледам след няколко часа отговори ... о-о-о небеса, някой ми е обърнал внимание !!! да, ама не ... това не е отговор, а реплика на някакво изказване от февруари ... вземи-и-и още една страница мерене на пилета, кой колко разбира от оптики, медия .. и дрън-мрън.

аз в този форум бях активен, малко нагло съм се държал понякога и съм получавал справедливи/несправедливи наказания. в момента съм активен само в няколко теми, тази е една от тях ... не съм подразнен от това, че не получавам отговор, а от това че заради вашите безсмислени дрънканици/оффтопик/ моето питане минава назад и дори "знаещ" да погледне, може да го подмине в калабалъкa.

знам, че тона ми е малко заядлив, но съм готов да понеса последствията за това ... искам да се замислите върху казаното/написаното от мен !!!

въпроса ми е риторичен ... моля Ви не си мерете атрибутите върху него.

успех на всички участвали :>

Link to comment
Share on other sites

някой с интернет от НетВизио може ли да ми каже, дали гледа мачовете от сайта на БНТ ?!?

 

Никой не ти отговаря вероятно защото ти си последния мохикан останал на Визио...

 

A за меренето - прав си, съжалявам но сектантството взе да ми идва в повече

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

айде и то мен един нестандартен въпрос. 1во нека кажа, че не съм влизал вув форумите от сиг 3/4/5 години и съм мн доволен в момента :Д както и да е. напоследък имам взимане даване с една институция, но се оказва, че мн хоар си няма идея коя е тя. та ми интересно колко хора знаят какво е LSE? ;) мн нестандартен въпрос нали :)

Link to comment
Share on other sites

И на London Stock Exchange също... ама гугъл имаме всички xmas.gif

 

 

tva za borsata ne go znaeh inache az v google ne sam gledal :)

zapoznah se s edna "pechka" koiato uchi tam

a pak dizainerskata firma ia znam poneje v edin showroom vidiah niakakav Range Rover LSE Design :)

Link to comment
Share on other sites

Легално ли е да ти искат копие от лична карта към CV-то, при кандидатстване за работа? Айде ако почнеш работата няма проблем, но като се замисля с една такава обява могат да се съберат много копия от лични карти. Доколкото си спомням Глобул ги бяха глобили за това.

 

И аз така си мисля, лошото само, че в jobs.bg има бая такива обяви.

Edited by XMD
Link to comment
Share on other sites

Подписал съм 2годишен договор с Г*****л,от които е минала една.Плащам големи сметки,исках да мина на по-малка тарифа,но ми казаха че можело само на по-голяма.Реших да хвърля картата и да взема друга с друг план на името на друг човек.

Та въпроса ми е ще ме търсят ли за неплатените сметки и колко усилено :)

Link to comment
Share on other sites

Подписал съм 2годишен договор с Г*****л,от които е минала една.Плащам големи сметки,исках да мина на по-малка тарифа,но ми казаха че можело само на по-голяма.Реших да хвърля картата и да взема друга с друг план на името на друг човек.

Та въпроса ми е ще ме търсят ли за неплатените сметки и колко усилено :)

ами .. по принцип са в законовото си право да те търсят. ако решат да те потърсят няма да са директно те, предполагам че ще е съдия изпълнител и ще платиш и разноските по делото и служебна лихва !!! моли се да не решат да те търсят.

успех !!!

 

Някой да знае дали има място в Пловдив или интернет(някой бг сайт) където мога да си поръчам вувузела :D

За Пловдив незнам къде продават ... нито онлайн магазин ... давам ти линк от e-bay за срававнение просто

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...