Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Ако един часовник издържа 5 атмосфери налягане - това в метри под водата колко прави? Каква е формулата?

1 Bar (Атмосфера) = 1Кг/ 1кв. см. Тоест е равен на напора който би упражнил 10 метра воден стълб върху 1 квадратен сантиметър! От тук нататък можеш и сам....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Нестандартният ми въпрос е: Когато се качват на кантара разни боксори, щангисти и т.н. дали дали им точат малко кръв или удрят една чикия. Много често е въпрос на грамове...

 

Мани, ами ги мерят на предния ден, та после за един ден онея пак качват по 5-6 кила...

Link to comment
Share on other sites

Някакъв червей ли ще да е причината Firefox и IE да не запаметяват нищо на харда? Уж свалят, но нищо не се запазва.

 

По принцип го оправих като използвах 64 - битовия IE и свалих opera, но ми е любопитно...

 

Windowsa е Vista

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

За юридически лица е толкова.(както и тока и всякакви други неща са по-скъпи за фирмите)

 

 

http://www.musicinstrument.page.tl/Home.htm

Според мен е измама. Не е възможно да ти доставят тези неща на подобни цени.

След като е сайт с контакти в Англия, защо цените са в $???

 

 

 

Нестандартният ми въпрос е: Когато се качват на кантара разни боксори, щангисти и т.н. дали дали им точат малко кръв или удрят една чикия. Много често е въпрос на грамове...

Гладуват малко и най-вече се обезводняват за кантара - боксиори, културисти и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Ако един часовник издържа 5 атмосфери налягане - това в метри под водата колко прави? Каква е формулата?

40 метра дълбочина. На всеки 10 метра добавяш по една атмосфера. Не трябва да се забравя, че на морското равнище налягането е една атмосфера. Ако имаш желание мога да ти го тествам дали ще издържи на 40 метра дълбочина :lol:.

Link to comment
Share on other sites

Работата беше че часовника пише че издържа 5 атмосфери налягане а от магазина ми обясняваха че не бил водоустойчив и не трябвало да се мокри дори... та или те са в грешка или упътването. Аз залагам че истината е в упътването но исках да се уверя какво все пак значи 5 атмосфери

Link to comment
Share on other sites

Работата беше че часовника пише че издържа 5 атмосфери налягане а от магазина ми обясняваха че не бил водоустойчив и не трябвало да се мокри дори... та или те са в грешка или упътването. Аз залагам че истината е в упътването но исках да се уверя какво все пак значи 5 атмосфери

Според мен се води, че под вода издържа 5 атмосфери. Каква е логиката на повърхността. Единствено в барокамера можеш да постигнеш 5 атмосфри налягане. Въпросът е за какво им е да правят часовник който ги издържа ако не е водоустойчив. Докато пиша това и се замислих за нещо. Той няма как да ги издържи ако не е херметически затворен т.е. водоустойчив. Според мен нещо в магазина не са наясно. Довери се на упътването.

Link to comment
Share on other sites

Препоръчайте телефон с wifi и gps и средно голям екран 2.6" или 3.2" . Държа да мога да ползвам wifi и да има навигация . Чудя се между Н сериите на Нокиа или някоя друга може и СЕ ? Диапазона е 400-500лв. Вия сте на ход .

Link to comment
Share on other sites

Препоръчайте телефон с wifi и gps и средно голям екран 2.6" или 3.2" . Държа да мога да ползвам wifi и да има навигация . Чудя се между Н сериите на Нокиа или някоя друга може и СЕ ? Диапазона е 400-500лв. Вия сте на ход .

 

Нямаш особено голям избор. Nokia 5800.

Link to comment
Share on other sites

Препоръчайте телефон с wifi и gps и средно голям екран 2.6" или 3.2" . Държа да мога да ползвам wifi и да има навигация . Чудя се между Н сериите на Нокиа или някоя друга може и СЕ ? Диапазона е 400-500лв. Вия сте на ход .

 

Е52 има навигация и wifi и работи доста пъргаво обаче не е с touch screen и екрана е 2.4". Аз съм много доволен но не я ползвам за браузване изобщо, навигация още не съм качил и ползвам гугъл мапс. Като телефон обаче е перфектен (според мен)

Link to comment
Share on other sites

Имам N82 от близо година и мога да кажа,че си е доста приличен телефон.

Wi-Fi то е стабилно,а навигацията си е доста добра.Заведе ме до Плевен,оттам до Крушуна без да знам пътя.

Другите екстри на телефона също си работят както трябва и са доста полезни.

Има и хубави програмки за тоя Симбиан.

Но всичко си е въпрос на вкус.

Edited by sek800
Link to comment
Share on other sites

Не мога да отворя сайта на microsoft от моя комп. :confused От няколко дни се мъча и мислех,че е нещо временно ама неще и неще... Даже не го и зарежда само казва "Internet Explorer cannot display the webpage" и до там... :angry: Що прави така според вас? Нов win?

Link to comment
Share on other sites

Къде се намира ИЧС(институт за чуждестранни студенти) в София?

Срещу SkyCity, кварталът е Гео Милев. Друг ориентир е Хореографското училище.

Link to comment
Share on other sites

Вирус?

Мерси,дядомраз-е,тва се оказа! :tongue Бях изключил антивирусната за известно време,като уж не влизах в някви "опасни" сайтове,ама пак съм навъдил червии... :laughing:

Edited by sk8er
Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже информация за влакчето на Младежкия Хълм? Работи ли още? Колко струва? Работи ли Събота? От колко часа? Колко пъти на ден тръгва? Колко време трае пътя до горе? Колко време стои горе преди да тръгне обратно?

 

Ще съм много благодарен.

Link to comment
Share on other sites

Има едно нещо в Word, което ме дразни вече не знам колко време и все още нямам идея защо става:

Много често при копиране на текст от един абзац и пействане в друг текстът излиза с друг шрифт и големина. И двата абзаца са с еднакво форматиране - например Times New Roman, 12. Текстът излиза например в Timok, 16, с разширение между отделните букви. Защоооо?

Link to comment
Share on other sites

Има ли смисъл от 64 битов Уиндоус? Говорим за следната система:

 

DualCore Intel Core 2 Duo E4600, 2400 MHz (12 x 200)

Gigabyte Technology Co., Ltd.

Intel Bearlake P35

2048 MB (DDR2-1100 DDR2 SDRAM)

 

 

 

NVIDIA GeForce 8600 GT (256 MB)

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Има ли смисъл от 64 битов Уиндоус? Говорим за следната система:

 

DualCore Intel Core 2 Duo E4600, 2400 MHz (12 x 200)

Gigabyte Technology Co., Ltd.

Intel Bearlake P35

2048 MB (DDR2-1100 DDR2 SDRAM)

 

 

 

NVIDIA GeForce 8600 GT (256 MB)

 

Не.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...