Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Имам един по-сериозен въпрос и се надявам да има компетентни хора да ми обяснят.

 

Намерих един сайт със стоки на голяма далавера. Сайта е този. Вчера си писахме няколко писма с човека, който върши цялата работа с продажбите, като ми направи впечатление, че е сериозен(или просто добре лъже). Също обаче ми направи първо впечатление самият сайт, който е малко смешен за фирма, която продава такива продукти. Още повече че са около 2 пъти по-евтини отколкото да си ги вземеш от фирмата производител. И така стигам до това, което най-много ме вълнува - доставката става с FedEx (от Англия), плащенето през WesternUnion. И понеже не знам как става цялата работа питам - не трябва ли когато ми го доставят да платя поръчката, след като, разбира се, се уверя че всичко е наред? Въпроса ми се породи от следното:

 

You are to get back to us with the scan copy of the western union slip or the information on the paper incase you dont have scanner.

 

We wait your reply soon with either the scan copy or the information on the slip so that we can ship out the ------ and provide you with the FedEx shipping information.

 

Това значи ли, че ще си получа поръчката след като платя? Щото след като платя май ще си остана с х*й в ръка...

Link to comment
Share on other sites

Убеден съм, че е шмекерия. Преди време щях да си купувам кола от Англия чрез подобна фирма. Но след малко ровене намерих форум за всякакви измами, в който беше спомената въпросната фирма. Не помня кой беше сайта, но ти препоръчвам да се поразтърсиш.

 

Като цяло идеята да търсиш някой за повече информация и цени ми намирисва. Защо не е посочено всичко в самия сайт?

А и освен това - в текста на сайта има елементарни грешки, които един англичанин не би трябвало да допуска :)

Link to comment
Share on other sites

Имам един по-сериозен въпрос и се надявам да има компетентни хора да ми обяснят.

 

Намерих един сайт със стоки на голяма далавера. Сайта е този. Вчера си писахме няколко писма с човека, който върши цялата работа с продажбите, като ми направи впечатление, че е сериозен(или просто добре лъже). Също обаче ми направи първо впечатление самият сайт, който е малко смешен за фирма, която продава такива продукти. Още повече че са около 2 пъти по-евтини отколкото да си ги вземеш от фирмата производител. И така стигам до това, което най-много ме вълнува - доставката става с FedEx (от Англия), плащането през WesternUnion. И понеже не знам как става цялата работа питам - не трябва ли когато ми го доставят да платя поръчката, след като, разбира се, се уверя че всичко е наред? Въпроса ми се породи от следното:

 

 

 

Това значи ли, че ще си получа поръчката след като платя? Щото след като платя май ще си остана с х*й в ръка...

Моят съвет е да не се доверяваш. Western Union се използва главно за директни преводи на пари, като нямаш никаква гаранция, че ще ти пратят стоката, след като ти им пратиш парите. Тегли им една майна и това е.

Link to comment
Share on other sites

Western Union се използва именно от измамници. Както казаха превеждаш парите, а те не ти дават никаква гаранция... Едно е да има 4-5 метода на плащане, друго е само този да има или пък банков превод.

 

Идеи за фризьорски салончета в района на бреозовско шосе? Обиколих 2-3, но не съм доволен. А не ми се кара в големи задръствания само за да се подстрижа...

Едно на ул. Огражден близо до пресечка с България

Друго до едно у-ще Христо Данов, но не е мн добро

Трето има под една от високите Борби близо до кръговото. Там не съм ходил и не знам какво е.

Четвърто имаше пак около това у-ще, но може и да го закриха...

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

1.98 лв. с ДДС

За юридически лица е толкова.(както и тока и всякакви други неща са по-скъпи за фирмите)

 

 

http://www.musicinstrument.page.tl/Home.htm

Според мен е измама. Не е възможно да ти доставят тези неща на подобни цени.

След като е сайт с контакти в Англия, защо цените са в $???

 

 

 

Нестандартният ми въпрос е: Когато се качват на кантара разни боксори, щангисти и т.н. дали дали им точат малко кръв или удрят една чикия. Много често е въпрос на грамове...

Link to comment
Share on other sites

Нестандартният ми въпрос е: Когато се качват на кантара разни боксори, щангисти и т.н. дали дали им точат малко кръв или удрят една чикия. Много често е въпрос на грамове...

То и с дехидратация става. Мисля, че това е и най-използвания метод.

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

Има ли начин като чатиш/говориш с някой по Skype,или си чатил/говорил с него да му видиш IP-то??

Link to comment
Share on other sites

Това значи ли, че ще си получа поръчката след като платя? Щото след като платя май ще си остана с х*й в ръка...

 

Да. След като нямат paypal или друг културен начин на плащане - точно с х*й в ръка ще си останеш ако им превереш кинтите с Western Union. Или поне вероятността да стане така е голяма.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,помогнете ако можете!!!

Купих си mp3 Technika MP108 http://en.kioskea.net/guide/opinions/11851...p-108-1gb-black като този на линка.

Включих го към компа и той не реагира никак,не показва и че се зарежда,емпетройката само и светна дисплея и изписа марката и нищо друго,не реагира колкото и да натискам бутоните,не съм заключил бутоните,ако някой има идея как да го оправя нека сподели,че ми трябва спешно :(

Link to comment
Share on other sites

Да. След като нямат paypal или друг културен начин на плащане - точно с х*й в ръка ще си останеш ако им превереш кинтите с Western Union. Или поне вероятността да стане така е голяма.

 

Разбрах вече, благодаря на всички за отговорите. Още вчера се усъмних в цялата работа, защото по принцип знам как стават тия доставки и плащанията към тях. Ако беше из България някъде, щях да го докладвам на господата органи от МВР, ама е далече. :)

 

EDIT:

Обаче са настоятелни - тая сутрин в 8 ми звънят да ми кажат да подтвърдя плащането. :) Най-интересното беше, че човек, който се предполага, че е англичанин(Robin Samuel се представя), говори английски като шест годишно българче... Иде ми да им направя някоя мизерия на "фирмата", еб*х ти и емигрантите.

Edited by WriteR4e
Link to comment
Share on other sites

EDIT:

Обаче са настоятелни - тая сутрин в 8 ми звънят да ми кажат да подтвърдя плащането. :) Най-интересното беше, че човек, който се предполага, че е англичанин(Robin Samuel се представя), говори английски като шест годишно българче... Иде ми да им направя някоя мизерия на "фирмата", еб*х ти и емигрантите.

Лошото е, че нищо не можеш да им направиш, а те за сметка на това могат да ти скъсат нервите от спам.... :sayjin

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,помогнете ако можете!!!

Купих си mp3 Technika MP108 http://en.kioskea.net/guide/opinions/11851...p-108-1gb-black като този на линка.

Включих го към компа и той не реагира никак,не показва и че се зарежда,емпетройката само и светна дисплея и изписа марката и нищо друго,не реагира колкото и да натискам бутоните,не съм заключил бутоните,ако някой има идея как да го оправя нека сподели,че ми трябва спешно :(

Не реагира като е включен в usb или вече не реагира въобще?

Пробвай на друго usb или по-скоро на друг компютър. И с друг кабел. Ако не става - обратно в магазина.

Link to comment
Share on other sites

къде продават евтин български тютюн за цигари, нямам предвид ония боклуци в каса тобако 40гр 7лв а някакъв нов старозагорски дето бил два пъти по-евтин

Link to comment
Share on other sites

Не реагира като е включен в usb или вече не реагира въобще?

Пробвай на друго usb или по-скоро на друг компютър. И с друг кабел. Ако не става - обратно в магазина.

 

 

опитах всичко,даже и това което каза,опитах на още 10 компа и накрая реших проблема като си я върнах,ама жалко,че изтървах да запиша лекций на професор който идва двапъти в годината....... :(,сега утре отивам да търся нова.

 

Дайте идея ор къде мога си взема емпетройка с диктофон и със батерия зареждаема от USB на сносна цена

Link to comment
Share on other sites

опитах всичко,даже и това което каза,опитах на още 10 компа и накрая реших проблема като си я върнах,ама жалко,че изтървах да запиша лекций на професор който идва двапъти в годината....... :(,сега утре отивам да търся нова.

 

Дайте идея ор къде мога си взема емпетройка с диктофон и със батерия зареждаема от USB на сносна цена

Важното е да е маркова все пак за да ти работи, а не от днес за утре. Отиваш в Техномаркет и гледаш плейърите на Philips, Samsung, Sony и си избираш.

Link to comment
Share on other sites

Освен това по-добре си вземи диктофон ама истински а не all-in-one устройство. Те и телефоните ужким стават за тази работа но не могат да се мерят със специализираните устройства.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...