Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Исках да попитам само от интернет ли е възможно да си купя такива гуменки Keds,в гуугъл поразгледах,но имаше само хора,които продават своите такива.. Пишат,че са купени от Америка май,не запомних.

Чували ли сте за тази марка? Как ви се струват, и мога ли да си ги купя от някой магазин в България?

Link to comment
Share on other sites

От кой вид точно ? провери в някои от магазините в Пловдив,но незнам дали се продават.Не че знам всички магазини,но повечето се намират близо до главната.

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

От кой вид точно ? провери в някои от магазините в Пловдив,но незнам дали се продават.Не че знам всички магазини,но повечето се намират близо до главната.

 

Трепач. :D :D

 

Със същият успех можеше да напишеш "......"

 

Edit: ЕТО я темата за обувките дето я няма.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Е какво искаш тя не е дала никаква подробна информация.Пък и мен олдскул не ме вълнуват толкова.

 

Как ще не е дала информация? Гуменки KEDS. Каква информация ти трябва повече от марката на обувките?

Link to comment
Share on other sites

Абе kotora, ще ти го обясня просто - w00x искаше да ти каже, да не се напъваш да доказваш, че си тъп, като пишеш "не знам" като отговор в тази тема! "Обиколи магазините" може да ти каже всеки мангал на улицата.

Или отговаряш нещо конкретно, или задаваш въпрос, или си траеш. Точка.

 

Извинявам се за offtopic-а.

Link to comment
Share on other sites

...Не че знам всички магазини,но повечето се намират близо до главната.

 

 

Или на Иван Вазов, или в Гранд, или в МОЛА-а, или ... ъъъъ ми то май навсякъде има... е не точно този вид който търси glory но какво пък толкова, като няма Keds ще си хареса други, нъл'тъй?

 

Да ти кажа прави са да те бъзикат :)

Link to comment
Share on other sites

На Иван Вазов силно се съмнявам да намеря Keds. Минавала съм от там,не ми приличат на магазини с обувки,в които мога да намеря такива :) Ще си поръчам от интернет в крайна сметка,като имам парички в излишък.

Благодаря за отговорите.

Link to comment
Share on other sites

В почти всяко рекламно студио, в което работят с фолиа, включително и при нас. :) Така като гледам това си е печатано фолио и само се лепи върху лаптопа. Ако имаш желание пиши на ЛС да се разберем ;)

 

От неочаквано място изскочи да си го направя, затова не съм проверявал темата. Мерси за информацията все пак :)

Link to comment
Share on other sites

Абе в др. апартамент са правили някакво отчитане на т. вода... била голяма разликата. Ама аз знам, че т. вода не се отчита вс. месец. Т.е. това да не е някакво годишно и т.н.?

Link to comment
Share on other sites

Абе в др. апартамент са правили някакво отчитане на т. вода... била голяма разликата. Ама аз знам, че т. вода не се отчита вс. месец. Т.е. това да не е някакво годишно и т.н.?

По принцип два пъти годишно самата фирма за топлинно счетоводство проверява отчитанията - за сверяване. Пролетта взимат и показанията на топломерите.

В блока на нашите има човек, който всеки месец минава и записва показанията и ги носи на фирмата и те ги отчитат на Топлофикация.

В нашия блок пък примерно се направи на 3-месеца - казваш колко искаш да ти начисляват служебно, и на третия месец даваш реалните показания и ти правят изравняване.

Но на 6 месеца си минава и самата фирма да види лично и да направят истинската сметка.

Link to comment
Share on other sites

Ебати филма стана.

 

Преди 4 месеца ми се съобщава, че нямам водомер за топла вода - проблем няма, начисляваха за 1 лице, то и 1 лице си живееше и даже не сме знаели. Ама 5, 6 и 7-ми месец цъкат за 3 лица. Ок, отивам и заверяваме водомера края на 7-ми месец. Ся хоп, пак 12 кубика - този път техническа грешка, не видели протокола.

Обаче... НЕ можело да ми хванат ония 3 месеца за 3 лица начислявана топла вода. Нямало такъв филм. Трябвало да си ги платя?!?!!? Питам, по централен водомер за т. вода няма ли да излязат - тоя на входа, все пак др. имат редовни водомери. Не, няма господине?! Говорим за 200лв някъде? Чудя се какво да правя.

Link to comment
Share on other sites

Ебати филма стана.

 

Преди 4 месеца ми се съобщава, че нямам водомер за топла вода - проблем няма, начисляваха за 1 лице, то и 1 лице си живееше и даже не сме знаели. Ама 5, 6 и 7-ми месец цъкат за 3 лица. Ок, отивам и заверяваме водомера края на 7-ми месец. Ся хоп, пак 12 кубика - този път техническа грешка, не видели протокола.

Обаче... НЕ можело да ми хванат ония 3 месеца за 3 лица начислявана топла вода. Нямало такъв филм. Трябвало да си ги платя?!?!!? Питам, по централен водомер за т. вода няма ли да излязат - тоя на входа, все пак др. имат редовни водомери. Не, няма господине?! Говорим за 200лв някъде? Чудя се какво да правя.

КЗП?!

Link to comment
Share on other sites

Магазин "Тилия", който беше на ул.Отец Паисий къде се премести сега ?

 

Железарска в началото. Където беше Jeff. Не знам дали е същият магазин, но там има Тилия.

Link to comment
Share on other sites

Такам , трябва ми мнение на някой .. евентуално зъболекар или занимаващ се със зъби човек по следният казус . Братовчеда носеше преди 4-5 години брекети , свалиха му ги но не му махнаха лепилото и той си ходи с него . Тая вечер ял шоколад бая яко замразен в камерата , когато изведнъж "схрускал нещо и то станало на пясък в устата му" и резултата е следният - http://img185.imageshack.us/img185/5551/91878544.jpg

 

Пита се в задачата дали му са се отчупили 2 солидни парчета зъб , или просто лепилото се е отронило . За да го успокоя му казах че зъба е бая кораво нещо и е малко вероятно да е това при положение че е станало на "сол" ...

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

...

 

Баш си се е счупил зуба. Да ходи да го оправят а останалите да ги маже с ре-минерализираща паста каза докторката до мен. И да внимава какво яде, те така се чупят зъбите като хрупаш много твърди неща с тях - орехи примеро.

Link to comment
Share on other sites

Баш си се е счупил зуба. Да ходи да го оправят а останалите да ги маже с ре-минерализираща паста каза докторката до мен. И да внимава какво яде, те така се чупят зъбите като хрупаш много твърди неща с тях - орехи примеро.

Ама тва оправяне има ли ? Аз мислих че го пилят с флекс до равно или с малко кофраж сипват 2 кофи цимент и гутоу :P

Link to comment
Share on other sites

Такам , трябва ми мнение на някой .. евентуално зъболекар или занимаващ се със зъби човек по следният казус . Братовчеда носеше преди 4-5 години брекети , свалиха му ги но не му махнаха лепилото и той си ходи с него . Тая вечер ял шоколад бая яко замразен в камерата , когато изведнъж "схрускал нещо и то станало на пясък в устата му" и резултата е следният - http://img185.imageshack.us/img185/5551/91878544.jpg

 

Пита се в задачата дали му са се отчупили 2 солидни парчета зъб , или просто лепилото се е отронило . За да го успокоя му казах че зъба е бая кораво нещо и е малко вероятно да е това при положение че е станало на "сол" ...

 

Здравей!.АКо можеш снимай зъба от по- далече,че така не може да се разбере, дори кой зъб е .Дори не ми прилича на зъб.Прилича горе-долу на канинес т.е Кучешки.Какви са тия дупки отстрани при брекетите, доколкото знам се слага композит на зъба и е възможно него да е отронил.Някак си зъба, неестествено стои като визия и като цвят.

 

За такива интервенций не се пили,зъба до равно както ти се изрази и сипват две кофи цимент, ами се разяжда повърхноста на зъба с киселина и се фиксират брекетите с фотополимерен композит.

 

И все пак снимай,ако можеш от по далече ,но горе- долу до колкото се вижда счупено от зъба няма.

И да отиде братовчет ти да му изчистат композита,защото това са ретентивни места и се събират хранителни останки в тях и впоследствие стават огнища на бактерии:Кариеси,пулпити и тем подобни.

Edited by Eagle
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...