Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

15 hours ago, mIRCata said:

Получавам писмо от евн, че необитаема къща има 14 лв неплатени сметки, да си ги платя. Какво мога да се разправям? Мога ли да искам проверка на електромера?


Слакър, няма какво да проверяваш! Имаш фиксирана такса за достъп и мощност. На никой не му пука ползваш ли ток или не. 
За парното - не се ли научихте толкова години да си слагате обезвъздушители на радиаторите? Шумът ви е най-малкият проблем - плащате без да ползвате. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 minutes ago, RaptoR said:

Имаш фиксирана такса за достъп и мощност.

Нищо такова няма.

Преди малко видях фактурата - някакви висящи плащания за 3 месеца по 5-6 лв в началото на 21-ва. След това няма нищо.

Преди майка ми си оправяше там нещата, но явно е забравила като започна да се влошава. След това за година и 3 месеца няма нищо - нито такси, нито нищо. Както казах, там не се ходи и реално няма потребление. Някакви стари неща са. Просто така бяха написали писмото - към 10.11 имате 14 лв неплатени. И като не е ползвано ми беше стрнно от къде.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mIRCata said:

Нищо такова няма.

Преди малко видях фактурата - някакви висящи плащания за 3 месеца по 5-6 лв в началото на 21-ва. След това няма нищо.

Преди майка ми си оправяше там нещата, но явно е забравила като започна да се влошава. След това за година и 3 месеца няма нищо - нито такси, нито нищо. Както казах, там не се ходи и реално няма потребление. Някакви стари неща са. Просто така бяха написали писмото - към 10.11 имате 14 лв неплатени. И като не е ползвано ми беше стрнно от къде.


Аз ти казвам, че фиксирана такса не може да няма, освен ако някой не е закрил партидата. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, RaptoR said:

Аз ти казвам, че фиксирана такса не може да няма, освен ако някой не е закрил партидата. 

Нашия електромер на село е вътре. Зимно време като не се ползва НЕ плащаме нищо, нито такса, нито минимално потребление. 

@mIRCata тези стари задължения пак трябва да идеш до ЕВН. Ако имаш възможност да сравниш какво всъщност има изразходвано с това което е написано. Ако тогава служителя е писал нещо колкото да има преди да разбере, че вече никой не живее.

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

То от както почина баща ми преди 5 години сме ходили там има няма 10 пъти - да почистим двора малко, едно друго. Както казах, майка ми се оправяше. Но тези явно ги е забравила. Просто сега пращат писмо за неща от преди година и половина. И то разбрахме случайно, защото от пощата се обадили на лелята на баща ми, че има писмо. И тя ми каза. Накарах я да го отвори и вътре беше само това - към 10.11 имате 14 лв.

Днес по клиентския номер видях фактурата и там вече пишеше, че  е за месеците от преди почти 2 години.

Link to comment
Share on other sites

Имам един казус - преди няколко месеца си взех от Технополис една активна бас каса за колата (даже бях питал пак тук за препоръки), но от 2 седмици забелязах, че почна да стърже яко. Обадих се първо в технополис да попитам като я занеса дали ще искат да се разкачат всички кабели, казаха на място да питам. Днес в сервиза една много неприятна дама ми обясни, че за да я вземат за сервиз трябва да разкача всички кабели, демек пак да разглабяме половината интериор и съответно после още веднъж, за да се сложи отново. Как според вас да процедирам в случая?

Link to comment
Share on other sites

Трябват ми ребра, искам да ги пробвам на мултикултура. От къде да взема хубави? Южен полъх ми е наблизо ама не знам къде им е магазина. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, XMD said:

Почти 95% от месото е вносно и бъкано с хормони и гадости. 
Разгледай тук 

https://farmhopping.com

 

В готовите фуражи, с които нашите фермери хранят животните си - са сложени и хормони и антибиотици. За СЪЖАЛЕНИЕ.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, XMD said:

Няма как да е хубаво и да е евтино ;)


Прав си, но пък и не е нужно да се плаща х2 и х3 на самозабравилите се. На пазара в Първомай всяка събота един човек продава прясно заклано свинско. Стара класика - посочваш и казваш "отрежи ми това от тук". Кефи ме максимално. Месото е убийствено. А парената сланина - такова чудо не бях ял. Никога не съм опитвал по-крехка сланина, която деиствително се стопява в устата и след това хрускаш кожичката... Цените са напълно нормални. 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, vikktor said:

Трябват ми ребра, искам да ги пробвам на мултикултура. От къде да взема хубави? Южен полъх ми е наблизо ама не знам къде им е магазина. 

 

До Ескалибур е магазина на Елко, питай за ребра "Хитър Петър"

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, dubo said:

В готовите фуражи, с които нашите фермери хранят животните си - са сложени и хормони и антибиотици. За СЪЖАЛЕНИЕ.

Така е. Затова си купувам месо  само от пасищно гледани животни. 
 

2 hours ago, RaptoR said:


Прав си, но пък и не е нужно да се плаща х2 и х3 на самозабравилите се. На пазара в Първомай всяка събота един човек продава прясно заклано свинско. Стара класика - посочваш и казваш "отрежи ми това от тук". Кефи ме максимално. Месото е убийствено. А парената сланина - такова чудо не бях ял. Никога не съм опитвал по-крехка сланина, която деиствително се стопява в устата и след това хрускаш кожичката... Цените са напълно нормални. 

 

Значи, човека си гледа добре свинете. Прясно заклано не е гаранция на 100% за вкус и качество.

Миналата година си купихме живо прасе да колим и беше отвратително месото и сланината. Уж от доверен човек на пазара в Раковски. 

Link to comment
Share on other sites

Виж сега - зависи и от породата, и от храненето. Никой ен храни с готови фуражи - безбожно скъпи са за селяните и далеч не съдържат толкова неща колкото си мислите. 
Моят пазач на село гледа прасета от години - храни си ги със зърно предимно. Не съм го гледал дали си мели да прави смески, но готов фураж никога не сме купували. В момента има и прасета за продан даже и се е заканил да му е последно тази партида - никаква сметка няма, хамалогията е ужасна. Иначе аз съм ял негово месо - чудесно си е. Но той си гледа нашата порода - по сланината се познава лесно. Ако е тънка - бегай надалече... 

Link to comment
Share on other sites

тъй като много се отклонихме от въпроса, отидох и си купих от Каъфланд.

 

38 minutes ago, deus_pld said:

@vikktor Елко мес имат и втори магазин, в Кючука, на ъгъла на Павел Калпакчиев и Стефан Стамболов, в случай че ти е по-удобен.

Благодаря, Тракия ми е удобен, само че имаше опашка от поне 10-ина човека и нямах възможност да чакам. Но може би ще се пробвам някой ден пак :D

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Mockingbird said:

От Кофланд никога месо….само топчета за кенеф на промоция…

 

Яките промоции са много повече, но да - месото там не напразно е без пари, но пък същото е и в Метро, Лидл и прочее... 

Link to comment
Share on other sites

Нужно ли е да изпиша всички промота? Човек се сеща какво имах предвид…в Метро месото е по-добро от Кофланд и Лидл. Но аз и от там не купувам. Имам си малък местен магазин с прилични български свинета от добричкия край…

Link to comment
Share on other sites

On 11/23/2022 at 8:59 AM, RaptoR said:

Имаш фиксирана такса за достъп и мощност. На никой не му пука ползваш ли ток или не....

Това май зависи от района и Ерп-то,аз мога да потвърдя че няма за Пловдив поне.В гаража имам трифазен и монофазен електромери,като не се ползват няма сметки....Същото е и за стълбищното осветление,лятото като не се ползва няма такса...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...