Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

9 hours ago, Ton4o said:

 

Не е търговец, има само няколко неща в OLX, но обявата е обозначена като "ново", а статуса при куриера й е "фабрична опаковка и неотваряна"

 

 

Не, не е в него, аз специално за теста бях взел в заем монитор от едно приятелче, а конвертора го тестваха още в магазина, понеже ги помолих, че ще ми трябва за първо време, докато събера за комп.

 

 

Нямам телевизор, спрях да гледам телевизия още през 2000-та година, понеже е вредно за душевното здраве.

Твоята RTX3060, се равнява на Radeon RX6700 без ХТ-то накрая, на която изискването за захранване е същото като на твоята карта.

А картата за която говоря в случая "беше" RX 6800 XT и в сайта на производителя пишеше минималното изискване за захранване да е 850W, а  аз се подведох под грешната информация за нея в един магазин и сметнах, че моето  750W ще стигне, понеже картата харчи максисум 300W а останалите компоненти като дъно и процесор (Ryzen 5 5600x, 75wata) няма да изконсумират останалите 400W - a в сервиза се надявах то да е проблема, но не е, то дори и перката не си включи на максимум обороти.

Сега, като каза RTX3060, да те попитам, тя може ли да се свързва с процесора чрез Smart Acces Memory или това ставаше от RTX3070 нагоре.

Питам за мой колега, който мислеше за същата и е със същият процесор.

 

 

Гледах я известно време картата, ако беше дори и малко ползвана, щеше да има прах на места, понеже колкото и да е чистена, има места които нямат изчистване. А лепенките на кутията са такива, че колкото и вано да ги разлепяш, се късат или късат хартия от мястото на което са били залепени.

Даже не знаех какво е BAR. Поддържа го :) Довечера ще видя дали е пуснато от дъното. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

15 hours ago, SpI7_FiRe said:

Някой сеща ли се къде могат да се намерят калъфки за възглавници на диван? 

Стандартни калъфки може да намериш в Jysk.

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, SpI7_FiRe said:

Някой сеща ли се къде могат да се намерят калъфки за възглавници на диван? 


Предвид простия факт, че два еднакви дивана няма - никъде. Има две места, където се правят неща по поръчка - ДОМКО на Пазарджишко и ХОУММАКС. Отиваш, носиш старото, харесваш някаква близка материя и ти шият по поръчка и твой размер каквото си поискаш 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, RaptoR said:


Предвид простия факт, че два еднакви дивана няма - никъде. Има две места, където се правят неща по поръчка - ДОМКО на Пазарджишко и ХОУММАКС. Отиваш, носиш старото, харесваш някаква близка материя и ти шият по поръчка и твой размер каквото си поискаш 

 

8 hours ago, UzITo said:

Стандартни калъфки може да намериш в Jysk.

Мерси, ще проуча тези варианти :)

Link to comment
Share on other sites

След като няма никакви знаци на това кръстовище(поне аз не виждам на street view- то) би следвало да важи правилото за дясностоящия, т.е. червената линия би трябвало да е с предимство спрямо идващите откъм Д.Талев. 

НО, имайки предвид, че се намираш насред Кючука със все специфики на живущите там, някак си съм сигурен, че местните си "знаят", че тия по Славееви гори са с предимство, щото са на по-широката улица и са направо. 

С една дума- в Кючука на кръстовище гледаш и нагоре. За всеки случай.

Link to comment
Share on other sites

От доста време се заглеждам в разни мънички компресори за въздух, но се чудя дали стават за нещо? Нещото е домашна употреба от време на време. Компресорче от типа на Stanley DN 200/10/5 (просто примерен модел)

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, RaptoR said:

Организация и чудо! 

 

Ако общините спазваха законите и наредбите, тогава в населените места не трябваше да остане нито едно нерегулирано кръстовище.

Задължението е от преди 7 (седем) години!

 

НАРЕДБА № 18 ОТ 23 ЮЛИ 2001 Г. ЗА СИГНАЛИЗАЦИЯ НА ПЪТИЩАТА С ПЪТНИ ЗНАЦИ

Чл. 54. (1) (Изм. - ДВ, бр. 35 от 2015 г., в сила от 18.05.2015 г.) В населени места и селищни образувания пътен знак Б3 "Път с предимство" се поставя пред всяко кръстовище.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ARPAnet said:

От доста време се заглеждам в разни мънички компресори за въздух, но се чудя дали стават за нещо? Нещото е домашна употреба от време на време. Компресорче от типа на Stanley DN 200/10/5 (просто примерен модел)

 

Зависи и от естеството на домашната употреба.

Имам Einhell TH-AC 190 и понякога го ползвам за издухване на прах. Горе-долу става, но трябва да го оставя да нагнети за по-добро налягане и е доста е шумен.

Не бих го ползвал за боядисване, например, защото не знам колко ще издържи на по-продължителна работа.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, plameni said:

 

Зависи и от естеството на домашната употреба.

Имам Einhell TH-AC 190 и понякога го ползвам за издухване на прах. Горе-долу става, но трябва да го оставя да нагнети за по-добро налягане и е доста е шумен.

Не бих го ползвал за боядисване, например, защото не знам колко ще издържи на по-продължителна работа.

Издухването на прах ми е водеща причина:grin:

Иначе надуване на топки, гуми, такива неща, не бих го ползвал за боядисване. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, ARPAnet said:

Издухването на прах ми е водеща причина:grin:

Иначе надуване на топки, гуми, такива неща, не бих го ползвал за боядисване. 

 

Значи ще ти свърши работа, обаче се приготви да е шумно :D

 

1 hour ago, deus_pld said:

След като няма никакви знаци на това кръстовище(поне аз не виждам на street view- то)

 

То и по план по отношение на предимствата няма:

image.png

 

Според същия план, обаче, "Чорлу" би трябвало да е еднопосочна, но не видях такива знаци.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, UzITo said:

Тука ми прилича като на село, който е с по-голяма кола или от по-широка улица той е с предимство. 

 

Кючука в едно изречение :rofl:

 

 

Link to comment
Share on other sites

По-интересна е предвидената по план организация на съседното кръстовище. 

Хем "Петрова нива" е еднопосочна, хем се регулира движението по нея в обратна посока :lol:

 

image.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ARPAnet said:

Издухването на прах ми е водеща причина:grin:

Иначе надуване на топки, гуми, такива неща, не бих го ползвал за боядисване. 


Едва ли има неразбрал, че ще си духаш кутията с него! :rofl:
Много по-добре е да си вземеш приличен компресор за около 100 евра като моя, който става за всичко и да си го държиш в гаража. Па като духаш кутията ще я занесш дотам. Не е като да е далече. 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, RaptoR said:


Едва ли има неразбрал, че ще си духаш кутията с него! :rofl:
Много по-добре е да си вземеш приличен компресор за около 100 евра като моя, който става за всичко и да си го държиш в гаража. Па като духаш кутията ще я занесш дотам. Не е като да е далече. 

Цитираното Stanley горе е към 130 евро Stanley DN 200/10/5 od 3 190 Kč - Heureka.cz Но си е компактно и удобно за ползване където ми потрябва

A, че няма да си чистя кутиите от прах в офиса или да надувам гуми там, също е някак си ясно :)

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ARPAnet said:

Цитираното Stanley горе е към 130 евро Stanley DN 200/10/5 od 3 190 Kč - Heureka.cz Но си е компактно и удобно за ползване където ми потрябва

A, че няма да си чистя кутиите от прах в офиса или да надувам гуми там, също е някак си ясно :)


Пак не ме разбра - не е важно КЪДЕ, а за КАКВО. Аз например ползвам компресора за тия неща в 10% от случаите :laughing1:
Та надявам се поне основното да си разбрал - мани го тоя чикиджийски мехур и си купи сравнително свестен компресор (между другото всички са шумни), па вече си прави буквално каквото поискаш, а не само да си духаш кутиите. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mIRCata said:

В съда, който е на 6-ти септември до Чифте баня ли се подава за заявление за съдимост или е някоя друга сграда?

Да, там се пуска заявлението от входа в ляво в дъното. 
 

Link to comment
Share on other sites

Видях и електронното, но на мен май ще ми трябва хартиено, защото е за нова работа. Ако кажат, че може и електронно, ще го подам и така.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...