Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Не ме разбирате май. Махам ключа от стената напълно, хващам 3те жици да меря и 2 от тях са фаза. Нищо не меря по свързания ключ, който е ясно, че може да затвори някоя верига...

---

За перфораторите, по-скоро искам да ги сравня за силата при въртеливото движение, тоест момент. Но на жичните не им дават момента, само консумирана мощност - ще речеш, че най-важното ми е колко ток харчи! :grin: Дебили...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ако идва от другия девиатор може да са две, но при едно положение на ключа. Ако натискаш ключа и няма промяна, са объркани краищата на ключа. Звъниш кабелите с мултицет, схемата я има на предишната страница. А дали сложения ключ все пак е девиаторен?

 

dev.jpg.dd638d738ac7c2bd3238adf5f1394c78.jpg

Link to comment
Share on other sites

Едни девиаторни ключове в коридора при мен също са свързани непонятно как. Точно някаква фаза в повече ми направи впечатление, доколкото си спомням (преди години замервах).

 

Тук споменават "тарикатска" девиаторна схема: https://forum.napravisam.bg/viewtopic.php?t=6791

 

И на мен ще ми свърши работа ако се изясни въпроса...

 

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

Можете ли да ми препоръчате компютърен сервиз, където да ми тестват една видеокарта за артефакти, които се появиха след 2 дни, при положение, че когато я купувах я тествах с Fur Mark и си беше наред.

Попитах в Ардеса, но те не предлагали такава услуга. :unhappy:

И да попитам, ако наистина се окажат артефакти, а не от захранване, какви постъпки мога да направя, ако човека от който съм я купил, откаже да я приеме обратно, понеже е купена не от магазин, а от частно лице чрез Еконт. :unhappy:

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Ton4o said:

какви постъпки мога да направя, ако човека от който съм я купил, откаже да я приеме обратно

Пиене на студена вода. Втора ръка покупка, без гаранции, без нищо - толкова.

За артефактите - с вин 11 ли си? Поне за нвидиа имаше някакви проблеми с картите по едно време, подобни на това, което казваш.

Не можеш ли да я пуснеш у вас по дълго време да се тества? Какво повече да направи един сервиз? Да ползва секретна програма за тестове?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mIRCata said:

Какво повече да направи един сервиз?

 

- да я провери с подходящо захранване;

- да провери работните температури и евентуално да смени паста/падове на охлаждането;

- да тества различни ОС и версии на драйверите;

- да тества различни версии на фърмуера.

Неща, които някои бихме направили сами, но не е задължително всеки да има умения и познания в темата.

 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Ton4o said:

Здравейте,

Можете ли да ми препоръчате компютърен сервиз, където да ми тестват една видеокарта за артефакти, които се появиха след 2 дни, при положение, че когато я купувах я тествах с Fur Mark и си беше наред.

Попитах в Ардеса, но те не предлагали такава услуга. :unhappy:

И да попитам, ако наистина се окажат артефакти, а не от захранване, какви постъпки мога да направя, ако човека от който съм я купил, откаже да я приеме обратно, понеже е купена не от магазин, а от частно лице чрез Еконт. :unhappy:

 

Какво си тествал с Фърмарк? Сега като я тестваш за същия период, вади ли артефакти? При какви условия вади артефакти? Картата няма ли гаранция към производител?

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Ton4o said:

Здравейте,

Можете ли да ми препоръчате компютърен сервиз, където да ми тестват една видеокарта за артефакти, които се появиха след 2 дни, при положение, че когато я купувах я тествах с Fur Mark и си беше наред.

Попитах в Ардеса, но те не предлагали такава услуга. :unhappy:

И да попитам, ако наистина се окажат артефакти, а не от захранване, какви постъпки мога да направя, ако човека от който съм я купил, откаже да я приеме обратно, понеже е купена не от магазин, а от частно лице чрез Еконт. :unhappy:


Отиваш тук:
https://www.google.bg/maps/@42.136551,24.7667116,3a,17.5y,329.12h,84.98t/data=!3m6!1e1!3m4!1sGd-MELMeXtrAZ1LpnWfnVQ!2e0!7i16384!8i8192?hl=bg&authuser=0
Вратата, на която пише JVS. Търсиш Йордан Величков и му казваш, че аз съм те пратил. 

И такива работи ако освен ако не са много евтини стар клас за някоя втра, трета, пета машина се купуват нови или от познати хора/фирми. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mIRCata said:

Пиене на студена вода. Втора ръка покупка, без гаранции, без нищо - толкова.

За артефактите - с вин 11 ли си? Поне за нвидиа имаше някакви проблеми с картите по едно време, подобни на това, което казваш.

Не можеш ли да я пуснеш у вас по дълго време да се тества? Какво повече да направи един сервиз? Да ползва секретна програма за тестове?

 

Здравей, картата е нова, аз пръв я разпечатах, нямаше никакви следи по платката от ползване и грам никакви прашинки никъде. Тествах я първо 30мин на въпросния тест и нямах проблем, никакъв - а чак снощи, като си инсталирах последния Хитман, започнаха да се появяват около него светещи разноцветни топки около него, все едно е коледна елха, а като пуснах след това Furmark, започнаха да се появяват и пиксели.

С Уиндоус 10 съм, но се подведох от данните вкарани от един магазин, че изисква минимум 750вата захранване, какво е моето, а в сайта производител, се оказа, че трябвало 850вата.

А относно какви действия мога да предриема вслучай, че артефактите се окажат реални - моя позната ми подшушна, че мога да дам данните му на НАП с нещо от сорта на някаква "фискално разследване", а другото е, че мога да го дам в Прокуратура.

 

2 hours ago, plameni said:

 

- да я провери с подходящо захранване;

- да провери работните температури и евентуално да смени паста/падове на охлаждането;

- да тества различни ОС и версии на драйверите;

- да тества различни версии на фърмуера.

Неща, които някои бихме направили сами, но не е задължително всеки да има умения и познания в темата.

 

 

Точно на това се надявам, понеже картата е уж нова, разпечатана от мен, като гледах и видеа в ютубата на това каква й е заводската упаковка,но после от сайта на производителя разбрах, че минимума захранване който изисква е 850 Вата, а моето е 750 вата - и не искам да се разправям, а да се окаже, че аз съм си виновен.

Драйверът изтеглих от официалният сайт на АМД.

 

38 minutes ago, w00x said:

 

Какво си тествал с Фърмарк? Сега като я тестваш за същия период, вади ли артефакти? При какви условия вади артефакти? Картата няма ли гаранция към производител?

 

А тествах видеопаметта, за което също гледах видеа как се правят. Просто кутия и нищо повече, човека от който я купих, каза че е нова и му била подарък, но понеже захранването му било 600 вата и кутията му била малка и затова решавал да я продаде, понеже не бил геймър. Поне това е което ми каза той.

Драйверът изтеглих от официалният сайт на АМД и в първия ден и после вечерта тествах отново и нямах проблеми, като температурата не скачаше над 62 градуса и никакви артефакти - а всичко стана, след като   инсталирах последния Хитман и стана след час игра в него. Започнаха да се въртят тветещи многоцветни топки, все едно е елха и след него започна да забива на фурмарк и да вади пиксели.

 

2 minutes ago, RaptoR said:


Отиваш тук:
https://www.google.bg/maps/@42.136551,24.7667116,3a,17.5y,329.12h,84.98t/data=!3m6!1e1!3m4!1sGd-MELMeXtrAZ1LpnWfnVQ!2e0!7i16384!8i8192?hl=bg&authuser=0
Вратата, на която пише JVS. Търсиш Йордан Величков и му казваш, че аз съм те пратил. 

И такива работи ако освен ако не са много евтини стар клас за някоя втра, трета, пета машина се купуват нови или от познати хора/фирми. 

 

Благодаря ти за помощтта, но картата е нова, уж, като проследих в нета каква е оригиналната опаковка.

Виж, ако имаш възможност да прочетеш всичко, което съм написал по-горе, понеже ще се преповтарят отговорите ми, а на ЛС ще те питам малко повече детайли, за да не ги вадим във форума.

Благодаря!

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Ton4o said:

 

Здравей, картата е нова, аз пръв я разпечатах, нямаше никакви следи по платката от ползване и грам никакви прашинки никъде. Тествах я първо 30мин на въпросния тест и нямах проблем, никакъв - а чак снощи, като си инсталирах последния Хитман, започнаха да се появяват около него светещи разноцветни топки около него, все едно е коледна елха, а като пуснах след това Furmark, започнаха да се появяват и пиксели.

С Уиндоус 10 съм, но се подведох от данните вкарани от един магазин, че изисква минимум 750вата захранване, какво е моето, а в сайта производител, се оказа, че трябвало 850вата.

А относно какви действия мога да предриема вслучай, че артефактите се окажат реални - моя позната ми подшушна, че мога да дам данните му на НАП с нещо от сорта на някаква "фискално разследване", а другото е, че мога да го дам в Прокуратура.

 

 

Точно на това се надявам, понеже картата е уж нова, разпечатана от мен, като гледах и видеа в ютубата на това каква й е заводската упаковка,но после от сайта на производителя разбрах, че минимума захранване който изисква е 850 Вата, а моето е 750 вата - и не искам да се разправям, а да се окаже, че аз съм си виновен.

Драйверът изтеглих от официалният сайт на АМД.

 

 

А тествах видеопаметта, за което също гледах видеа как се правят. Просто кутия и нищо повече, човека от който я купих, каза че е нова и му била подарък, но понеже захранването му било 600 вата и кутията му била малка и затова решавал да я продаде, понеже не бил геймър. Поне това е което ми каза той.

Драйверът изтеглих от официалният сайт на АМД и в първия ден и после вечерта тествах отново и нямах проблеми, като температурата не скачаше над 62 градуса и никакви артефакти - а всичко стана, след като   инсталирах последния Хитман и стана след час игра в него. Започнаха да се въртят тветещи многоцветни топки, все едно е елха и след него започна да забива на фурмарк и да вади пиксели.

 

Ако картата е нова, значи има гаранция. Да ти я даде.

 

В моя опит, при неподходящо захранване за видеокартата, компютърът спира, когато натоварването стане голямо, а един път направо започна да пуши. :D С тия артефакти, май има проблем с прегряването.

А може да има проблем с всяко едно от нещата, които plameni е споменал. Затова я закарай на сервиз, както си решил, някой да се занимава и да я тества.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, w00x said:

 

Ако картата е нова, значи има гаранция. Да ти я даде.

 

В моя опит, при неподходящо захранване за видеокартата, компютърът спира, когато натоварването стане голямо, а един път направо започна да пуши. :D С тия артефакти, май има проблем с прегряването.

А може да има проблем с всяко едно от нещата, които plameni е споменал. Затова я закарай на сервиз, както си решил, някой да се занимава и да я тества.

 

Не, нямам проблем със захранването ми, то е Gold клас на Be Quiet, като го водят чисти 750Вата, като дори не се и засили вентилаторът му както трябва. Процесорът ми е Ryzen 5 5600x , 75w, а картата я водят максимум 300 вата консумация и ми се струва, че няма как останалите 400 вата  да отиват за процесор, дъно и SSD.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ton4o said:

че мога да дам данните му на НАП с нещо от сорта на някаква "фискално разследване", а другото е, че мога да го дам в Прокуратура.

Ако е маркирал стоката като втора употреба и не е активен търговец в OLX или там където е поръчана, т.е не продава много неща, а тук там по нещо - данъчните нищо не мога да му кажат. Втора ръка нещата не се дължат данъци от покупко/продажбите и НАП не ги следи.

А в прокуратурата какво? Трябва да докажете, че той е знаел за проблема и нарочно те е измамил. като каже, при мен нямаше такова нещо - как ще го докажеш обратното. А ти е дал и възможност за тестване, което не говори за злонамерени действия и че е опитал да крие нещо.

 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, mIRCata said:

Ако е маркирал стоката като втора употреба

v.s.

2 hours ago, Ton4o said:

картата е уж нова, разпечатана от мен

 

За съжаление, само експертиза може да установи, дали картата е била нова или е измама с преопаковане.

Имах случай с уж нов преносим диск, в запечатана опаковка, обаче S.M.A.R.T показваше над 100 включвания и към 300 часа работа...

 

Link to comment
Share on other sites

Може и от него да е. Имал съм проблеми с пикселизация, насичане и премигване на картината, заради кофти кабел с недостатъчно пропускливост.

Link to comment
Share on other sites

Тончо нямаш ли телевизор с Hdmi да пробваш на него ? 

Само за справка, аз съм със същия процесор, обаче с RTX3060, която иска по-малко ток и захранване EVGA 650W 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, plameni said:

v.s.

 

За съжаление, само експертиза може да установи, дали картата е била нова или е измама с преопаковане.

Аз на моите карти им пазя кутиите барабар с найлоните. Че и лепенките даже. Това, че ще ти я дам в опаковка, не значи, че е нова. Тя ако е нова няма да я дават с тест, а с гаранция. Освен ако не е кипена примерно от чужбина и да е проблем рекламацията

А как идва картата и как е маркирана при куриера са също независими неща. Нап следи куриерите за такива търговци. Почнаха преди години и ги подгониха за данъци. Затова и в olx гледах обяви където имат повснения от вида - продавам си излишните бройки, че са ми много и други такива опити да минат метър.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, mIRCata said:

Ако е маркирал стоката като втора употреба и не е активен търговец в OLX или там където е поръчана, т.е не продава много неща, а тук там по нещо - данъчните нищо не мога да му кажат. Втора ръка нещата не се дължат данъци от покупко/продажбите и НАП не ги следи.

А в прокуратурата какво? Трябва да докажете, че той е знаел за проблема и нарочно те е измамил. като каже, при мен нямаше такова нещо - как ще го докажеш обратното. А ти е дал и възможност за тестване, което не говори за злонамерени действия и че е опитал да крие нещо.

 

 

Не е търговец, има само няколко неща в OLX, но обявата е обозначена като "ново", а статуса при куриера й е "фабрична опаковка и неотваряна"

 

9 hours ago, kotora said:

А да не е проблема от конвертора vga към hdmi ? 

 

Не, не е в него, аз специално за теста бях взел в заем монитор от едно приятелче, а конвертора го тестваха още в магазина, понеже ги помолих, че ще ми трябва за първо време, докато събера за комп.

 

7 hours ago, kotora said:

Тончо нямаш ли телевизор с Hdmi да пробваш на него ? 

Само за справка, аз съм със същия процесор, обаче с RTX3060, която иска по-малко ток и захранване EVGA 650W 

 

Нямам телевизор, спрях да гледам телевизия още през 2000-та година, понеже е вредно за душевното здраве.

Твоята RTX3060, се равнява на Radeon RX6700 без ХТ-то накрая, на която изискването за захранване е същото като на твоята карта.

А картата за която говоря в случая "беше" RX 6800 XT и в сайта на производителя пишеше минималното изискване за захранване да е 850W, а  аз се подведох под грешната информация за нея в един магазин и сметнах, че моето  750W ще стигне, понеже картата харчи максисум 300W а останалите компоненти като дъно и процесор (Ryzen 5 5600x, 75wata) няма да изконсумират останалите 400W - a в сервиза се надявах то да е проблема, но не е, то дори и перката не си включи на максимум обороти.

Сега, като каза RTX3060, да те попитам, тя може ли да се свързва с процесора чрез Smart Acces Memory или това ставаше от RTX3070 нагоре.

Питам за мой колега, който мислеше за същата и е със същият процесор.

 

3 hours ago, mIRCata said:

Аз на моите карти им пазя кутиите барабар с найлоните. Че и лепенките даже. Това, че ще ти я дам в опаковка, не значи, че е нова. Тя ако е нова няма да я дават с тест, а с гаранция. Освен ако не е кипена примерно от чужбина и да е проблем рекламацията

А как идва картата и как е маркирана при куриера са също независими неща. Нап следи куриерите за такива търговци. Почнаха преди години и ги подгониха за данъци. Затова и в olx гледах обяви където имат повснения от вида - продавам си излишните бройки, че са ми много и други такива опити да минат метър.

 

Гледах я известно време картата, ако беше дори и малко ползвана, щеше да има прах на места, понеже колкото и да е чистена, има места които нямат изчистване. А лепенките на кутията са такива, че колкото и вано да ги разлепяш, се късат или късат хартия от мястото на което са били залепени.

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mIRCata said:

Нашите ги шихме по поръчка при тапицер. Че децата гу направиха.... И сега ги въртим.

Може ли координати, защото на нас един ни отказа буквално :D

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, SpI7_FiRe said:

Може ли координати, защото на нас един ни отказа буквално :D

От 2 3 години не работи вече. Проблеми с очите и спря. Вече работи като охрана.

Link to comment
Share on other sites

On 12/13/2022 at 1:59 PM, vinyl_master said:

А дали сложения ключ все пак е девиаторен?

Всъщност, тоя дето го махнах и му измерих 2те фази беше сериен, монтиран като девиаторен (поне доколкото мога да вдяна от тия схеми). Тия какво са забъркали само те си знаят.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...