Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

5 hours ago, Ferante said:

Някой може ли да ми препоръча мъж адвокат в Пловдив, който е експерт в бракоразводни дела?


Да не се развеждаш?!?! :bgrin:
 

3 hours ago, SpI7_FiRe said:

Някой да има идея къде в Пловдив може да се направи една профилактика на кафе машина/автомат?


Да - Жан сервиз е мястото. Ама за чак такава опашка не съм чувал досега... Разбира се всичко е възможно. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

8 minutes ago, RaptoR said:

Да - Жан сервиз е мястото. Ама за чак такава опашка не съм чувал досега... Разбира се всичко е възможно. 

Жан сервиз ми казаха, че не работят с въпросния модел (Сименс)

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, SpI7_FiRe said:

Жан сервиз ми казаха, че не работят с въпросния модел (Сименс)


Още нещо, което чувам сефте... Много странно. Рови в Гугъл тогаз или виж кой го обслужва това гаранционно, па иди и си плати. 

Link to comment
Share on other sites

Ами в Пан ей тук на шести септември правят кафе машини

 

Аз там занесох телевизор. 2 месеца се опитваха да намерят част ама няма. И се наложи да ми го върнат. 

Edited by vikktor
Link to comment
Share on other sites

Сервиз за кафемашини има на изхода на Пловдив посока Овощарския институт, след Инсаойл в дясно се пада. Нямам отзиви, просто често минавам от там и съм го виждал. 

Иначе Жан сервиз поддържат нашите два кафеавтомата на работа, Делонги Магнифика, един стар и един по-нов модел. Чак месец не помня, но по 2-3 седмици редовно се е случвало да стоят при тях. Просто много работа имат. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Някой да се е занимавал скоро с интериорни врати? Интересуват ме и от масив. Китайски и турски боклуци не ме интересуват. 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, RaptoR said:

Някой да се е занимавал скоро с интериорни врати? Интересуват ме и от масив. Китайски и турски боклуци не ме интересуват. 

Лично аз не, но това  е едната фирма която знам http://cham1.biz/contact/ тук до Ягодово.

Link to comment
Share on other sites

От къде да си купя череша хрущялка, ябълка златна превъзходна, праскова нектарина и дюла?
Ще се садят сега есента и ще е по 1бр няма да ставам производител :)

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, UzITo said:

От къде да си купя череша хрущялка, ябълка златна превъзходна, праскова нектарина и дюла?
Ще се садят сега есента и ще е по 1бр няма да ставам производител :)


https://www.razsadnikat.com/

Чудесни хора, евтини дръвчета. От 4 лева стандартни овошки до 10-12 за дрян, нар и т.н. Всяка пролет са на пазара в Първомай, всичките ми фиданки са от тях. Работят с куриери и всичко. Действай смело. 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

+1 

На тия базата им е в Драгойново. Всеки ден следобяд свалят онлайн-поръчките си до еконта в Дебър. Имало е дни не може да се влезе от дръвчета и храсти :)

Поинтересувай се обаче кое дърво как се опрашва, защото някои имат нужда от опрашител за да вържат плод. Със сигурност знам, че някои сортове череши са така. Най-добре им се обади предварително, кажи какво искаш и те да ти препоръчат. 

Link to comment
Share on other sites

Ба го, защо толкова трудно пробивам тухла с бургия с 2 твърдосплавни пластини? По 15 мин налягане за дупка 5 см... Машината ми играе в ръцете... Кво правя грешно?

Страх ме е да не изгоря перфоратора, че не е мой.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, earache said:

Ба го, защо толкова трудно пробивам тухла с бургия с 2 твърдосплавни пластини? По 15 мин налягане за дупка 5 см... Машината ми играе в ръцете... Кво правя грешно?

Страх ме е да не изгоря перфоратора, че не е мой.

 

Не трябва ли да е ударна бормашината? Настроил ли си удара?

Link to comment
Share on other sites

Ми к’во… удряме и въртим…

Ако ще слагаме дюбел в тухла, най-добре е да сме само на въртене. Ако много се опъва тухлата може да пуснем и на удар, но да натискаме много леко, за да не й счупим стената и да получим чист отвор за дюбела. 
 

Уточни какво имаш предвид под 15 минути налягане за дупка 5 см? Дълбочина на отвора с ф-и колко? 

Link to comment
Share on other sites

Ф8 е отвора, 5 см дълбок, 2-3 от които мазилка. След това почва мъката - едно скрибуцане, една борба с крокодил (бормашината), докато пробия до 1вата кухина в тухлата.

А за натискането - аз не натискам много леко, а с цялата си тежест. С много леко натискане може и 30 минути да отнеме. :wtf:

Link to comment
Share on other sites

ЪЪ, да не се върти наобратно свредлото? Не че за тухла (тухла все пак, нали?) има значение. И каква точно е бормашината, по-горе си писал "перфоратор"?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...