Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Следващият път ще викам бате Виден да ми дупчи плочата като се наложи. Да не казвам как се прави 2 дупки по 50мм. за да вкарам 2 тръби по 1" за парното.... Навсякъде излиза желязо, щях да си навия двете ръце на възел с къртача.... Та дупчих 8 милиметра дупки, къртя в околовръз, после няма как да вкарам шлайф да махна арматурата, та дай да режем с електрожена.....

 

Като слагаха котела после, дойдоха пичовете с машината с диамантена глава, вода и прочие. Изяде бетон, арматура всичко.....

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Имам една тръба за канал (ф10 на око, PVC или PET), която е хоризонтална. Към нея ще ръгна пералня и сушилня. Но това хоризонталното леко ме бъгва и обмислям да го завия нагоре с коляно или дъга. Та те как се свързват към тръбата? Рязане и лепене?

Edited by earache
Link to comment
Share on other sites

Няма как мръсна вода да е Ф10, Ф16 е 1/2 и е минимум за права вода. Попринцип за такова нещо се слага Ф50, като за тях се продават маншони и директно пъхаш тръбата на пералнята/сушилня/миялна вътре. Ако е нещо от рода на Ф25, или 36 с едно коляно директно пъхаш маркуча вътре. Коляно задължително, хоризонтална тръба не е О.К.

 

 

П.П Режеш тръбата малко и лепиш с ПВЦ лепило, дали ще е коляно, други тръби, тетки, каквото ти душа иска. Само си измери точния диаметър.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Къде мога да отида в Пловдив да ми сменят протектора на телефона? След последното изпускане стана зле и трябва да се смени. Търся да е с добро качество, не да трябва да го махам след няколко дена.

Link to comment
Share on other sites

Еми някъде на Руски ? Виден нали имаше някакви познати там дето се занимават с всичко свързано с телефони. Аз последно ходих при един човек тук до вкъщи. Точно преди линиите на 6ти септември има една пешеходна пътека(уличката за Младежка) и там на ъгъла е магазинчето. 

Link to comment
Share on other sites

Последно ходих преди месец в подлеза на Тримона. Имат някаква машина за рязане, та има силиконови с нишки, та стъклени с не знам кво, имаше поне 5-6 вида. Отделно си имаха и опаковани, ако тея не се харесват на клиента.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

Къде мога да отида в Пловдив да ми сменят протектора на телефона? След последното изпускане стана зле и трябва да се смени. Търся да е с добро качество, не да трябва да го махам след няколко дена.

 

Аз мога да ти дам протектор. Не можеш ли да си го смениш сам? Лесно е.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jozo said:

Последно ходих преди месец в подлеза на Тримона. Имат някаква машина за рязане, та има силиконови с нишки, та стъклени с не знам кво, имаше поне 5-6 вида. Отделно си имаха и опаковани, ако тея не се харесват на клиента.

Точно за това нещо питах. Ще ги видя.

 

1 hour ago, w00x said:

Аз мога да ти дам протектор. Не можеш ли да си го смениш сам? Лесно е.

Мога. Но е друг въпрос дали ще имам време и няма да ме мързи :). Като наближи времето ще ти пиша.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, netrootbg said:

Точно за това нещо питах. Ще ги видя.

 

Мога. Но е друг въпрос дали ще имам време и няма да ме мързи :). Като наближи времето ще ти пиша.

 

5 минути отнема. Максимум.
За какъв телефон? Айфон ли?

 

На тия места ще ти вземат 30-40лв за протектор + поставянето, при положението, че протектора само се продава за 10-15.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, w00x said:

 

5 минути отнема. Максимум.
За какъв телефон? Айфон ли?

 

На тия места ще ти вземат 30-40лв за протектор + поставянето, при положението, че протектора само се продава за 10-15.

Poco X3 Pro

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, jozo said:

Колното се лепи с ПВЦ лепило, няма мърдане после или капка да падне.

А в железарията няква муфа ми предложи лелята и в някво клипче гледах, че няма нужда от лепене, понеже била гумирана отвътре. Чудя се дали да не го снадя така с такава муфа, че и горелката нещо не си я намирам къде съм я потурчил и не знам как ще го лепя иначе това коляно...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, earache said:

А в железарията няква муфа ми предложи лелята и в някво клипче гледах, че няма нужда от лепене, понеже била гумирана отвътре. Чудя се дали да не го снадя така с такава муфа, че и горелката нещо не си я намирам къде съм я потурчил и не знам как ще го лепя иначе това коляно...

 

Щом има гумирана муфа вземай нея и я слагай.

Иначе за коляно взимаш такова лепило https://markita.net/lepilo-za-pvts-trabi-0180-vektor.html или подобно мажеш тръбата, пъхаш коляното и чакаш 1 час. След което си готов.

3 hours ago, netrootbg said:

Точно за това нещо питах. Ще ги видя.

 

Доволен съм, хареса ми че го режат с различен размер и за различен кейс. Тея готовите като ги сложа са по-големи и кейса ги надига. Тук с десета ли е по-малко, застава плътно и не се отлепя. Най-твърдия вариант, наистина беше скъп, но сигурно аи заслужава.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, netrootbg said:

Poco X3 Pro


Бреееейй, узряла една... :laughing1: 
 

4 hours ago, earache said:

А в железарията няква муфа ми предложи лелята и в някво клипче гледах, че няма нужда от лепене, понеже била гумирана отвътре. Чудя се дали да не го снадя така с такава муфа, че и горелката нещо не си я намирам къде съм я потурчил и не знам как ще го лепя иначе това коляно...


Нищо не е гумирано, всички фитинги на всички размери са с гумени опръстени. Бахти, тва като видя някой толкова бос за елементарни неща и се чудя - де сте расли, де сте пасли? Я сподели - да не си професионален копченатискач? 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, earache said:

Има и някви по-сложни неща във ВиК ли, че това се води елементарно?


Има невероятно по-сложни неща във ВиК, като каналът е като за дебили буквално. Затова съм и толкова учуден.  
 

8 minutes ago, Mockingbird said:

Абе то че има, има. Ама не му обръщай внимание на вселенския мисунгер…:)


Кат ти изпаткам един зад врата, че да си плеснеш носа в салатата :rofl:
Да ми кажеш извън примерно геотермалките какво по-точно професионално има у ВиК-то, дето да ти се налага да знаеш? За един прЕател питам. Освено ако естествено не градиш нЕкой ВЕЦ или не мериш водата на язовир? За домашното говоря. 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, RaptoR said:


Има невероятно по-сложни неща във ВиК, като каналът е като за дебили буквално. Затова съм и толкова учуден.

Които си правил, или за които си чувал?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...