Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

10 hours ago, earache said:

Които си правил, или за които си чувал?


И правил, и чувал, и виждал... Саже по-миналата година сам си измислих и направих дренажна система на целия двор в село. Като покрай нея си пуснах вода буквално до всяка една стопанска сграда в двора. Отделано откъм кладенеца съм разхвърлял вода на 8 места - за бъдещото, за бъдещите волиери, за пълнене на басейна и прочее и прочее и прочее. Остава ми да спретна е дна хубава разпределителна шахта, но събирам работа за цяла машиносмяна на багерчето да не го викам за глупости (единствената външна помощ, която ползвам). Въобще това за мен са си елементаризми.  

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, RaptoR said:

Въобще това за мен са си елементаризми.  

Ама да си намеришнай-краткия път запрекарване на трасето с тръбите между отдлените обектите с теглови граф не можеш, нали? :)

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mIRCata said:

Ама да си намеришнай-краткия път запрекарване на трасето с тръбите между отдлените обектите с теглови граф не можеш, нали? :)


Това за какво би ми било??? Аз да нямам 16 обекта за подвързване в група? 

Link to comment
Share on other sites

On 11/11/2022 at 8:12 PM, RaptoR said:


Кат ти изпаткам един зад врата, че да си плеснеш носа в салатата :rofl:
Да ми кажеш извън примерно геотермалките какво по-точно професионално има у ВиК-то, дето да ти се налага да знаеш? За един прЕател питам. Освено ако естествено не градиш нЕкой ВЕЦ или не мериш водата на язовир? За домашното говоря. 

Шта изпапкам…:effemine3:

Link to comment
Share on other sites

Получи се една засечка тука при мене... Децата имаха акция за събиране на празни РЕТ бутилки в училище и всеки трябваше да носи по два чувала... Аз естествено събрах два кубика, но пък бях със Сюпърба и можах да кача няма и 1/2 от всичко. Сега имам 4-5 чувала в двора и не знам какво да ги правя, тъй като акцията свърши. Не ми се ще да идат в общия боклук. Някъде мога ли да ги дам?

Link to comment
Share on other sites

Другия петък, ще идват да ми събират контейнерите за пластмаса и хартия, ако няма да ти пречат дотогава, може да ги метнем в тях.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, XMD said:

Другия петък, ще идват да ми събират контейнерите за пластмаса и хартия, ако няма да ти пречат дотогава, може да ги метнем в тях.


Никви грижи! Ще ги метна в буса на тръгване към Пловдив
 

18 minutes ago, Mockingbird said:

Всеки жълт кош за боклук върши работа.


КъФ кош бе, мамин, аз ти говоря за 5 чувала! 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, RaptoR said:

КъФ кош бе, мамин, аз ти говоря за 5 чувала! 

Ако ги оставиш до коша като минават да вземат жълтия ще вземат и тях. 
Аз лично съм пробвал така с зеления контейнер и стъкла оставих 2 чувала бутилки и ги взеха. 

Link to comment
Share on other sites

Едит: Намерих Вениш за Килими и Дивани :) 

 

От къде мога да си купя препарат за пране на Дивани?

 

Сестра ми си взеха Karcher WD2 от кауфланд на промоция преди време и сега се оказа, че могат да се ползват едни накрайници от друга серия(тази за прането) Реално препарата ще се пръска отделно. След това ще се жули с четка и след това с пароструйката и прахосмукачката ще се изсмуче. 

 

 

Ето така: 

 

 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, kotora said:

Абе чиче в Амазон има Черна Седмица :) Да не е само умрелия емаг ?!?!?!?


Препарати от Амазон?!?!? Момко, ти да не си дишал от ауспуха на тва кютуче дето го зема?!?!? 

Link to comment
Share on other sites

Нали се сещаш, че има не само един препарат? Има и други препарати за дамаски на света! Даже и без промоция са евтини, особено щом няма да ги впръскваш с машината (само тогава се опитват да те вържат с марката)?!

Link to comment
Share on other sites

Получавам писмо от евн, че необитаема къща има 14 лв неплатени сметки, да си ги платя. Какво мога да се разправям? Мога ли да искам проверка на електромера?

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, mIRCata said:

Получавам писмо от евн, че необитаема къща има 14 лв неплатени сметки, да си ги платя. Какво мога да се разправям? Мога ли да искам проверка на електромера?

Имаш ИТН нали? Провери какво има начислено ново/старо и от кога. 
Къде ти е електромера вън на пътя или вътре? 
Свалени ли са ти бушоните? Може ли някой да се е закачил към теб? 
Иначе може да се оплачеш, жалба и идват. Така преди години бяха объркали на един приятел на село електромера с на комшията. Той плаща 300лв за 5 дена ползване, комшият 30лв на акумулираща печка и много доволен, докато не оправиха от ЕВН връзките.

Link to comment
Share on other sites

Може, но явно не си отворил крановете, като са пускали инсталацията. Би трябвало да се оправи проблема с времето. Ще избута въздуха.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...