Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Удара работи ли ? с Ф8 бургия дънихме като слагахме кухнята в Калофер в бетон, който е праве с речни камани. Ставаше относоително лесно, няма как тухлата да е по-твърда от този бетон :D 

Link to comment
Share on other sites

Тухлата на практика е ФАФЛА. Нямам по-омразна работа от да хващам дюбел в тухла. С винтоерт може даже да пробива. Машината му нещо не е в ред, а иначе е хубава марка. Друг вариант е да си мисли, че е тухла, но да не е тухла или нещо да има в тая стена. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, earache said:

Еее, ко ма напраихте бе... не е наобратно. :rofl:

Това е бормашината: https://www.bagira.bg/7725/перфоратор-skil-с-sds1743aa-600w-0-1100

Освен да не е тухла няма друга причина. Подобно трудно пробиване съм срещал само в апартамента с дъртия бетон който е на 50г++. 
Както са казали по-горе ако е тухла, фаянс само пробиване без удар да не се строши нещо. 
ЕДИТ: да не е четворка дупка-дупка запълнена с желязо и бетон за по здраво?

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, RaptoR said:

Тухлата на практика е ФАФЛА.

Итонга може би, но тая е няква доста твърда четворка. Не съм пробвал, но бетон (без стомана) може би ще е по-ронлив от нея.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, earache said:

Итонга може би, но тая е няква доста твърда четворка. Не съм пробвал, но бетон (без стомана) може би ще е по-ронлив от нея.


Точно пък итонгът не е - той е мек, не кух. Ефекта на ФАФлата го има само при четворката. И ако не се работи внимателно просто нищо не може да хване в нея. Аз винаги работя на поне 10см дълбочина. И включиш ли удара ако не си вниматалене и потрошиш междуребрията - забрави. Или тъпкане са нещо (а кухината е огромна) или нова дупка... 
За пръв път от тебе чувам за такива четворки... То направо зами ги снимай да ги видим, че е чудо нечувано

Link to comment
Share on other sites

Ето я.

Аз пробивам на 20 см отстрани на дограмата, на 6 см от тавана. То вярно, че и това го прави мега неудобно, но все пак позицията на краката са ми като за бутане на автомобил. За стълба абсурд, качвам се на масата направо.

Неска имам и една дупка по средата над дограмата да правя, не ми се мисли това какво е. :lol:

11IMG_20210429_110056_resized_20210429_015312460.jpg

 

EDIT: Ся се разрових и гледам в предварителния договор пише, че зидарията била планирана с такива тухли: https://www.wienerberger.bg/produkti/steni/porotherm-steni/porotherm-25-nf.html. И си ми изглежат баш такива.

Edited by earache
Link to comment
Share on other sites

Това е щурц. За чий чеп ще дупчиш там признавам, че нямам идея. Като гледам май е от готовите, но не съм сигурен. Ако са го ляли там на място - тежко ще е. А в тия тухли няма нищо особено - обикновени тухли с размер на 1.5 четворка

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Дупка в тухла с ръчна дрелка ще стане, само с правилната бургия, даже може и не правилна да е просто да не е с изпята песен.

Link to comment
Share on other sites

Е не, това е скандално…

Пускай машината на въртене плюс удар и бой. Не виждам причина да се мъчиш повече от минута-две на всяка дупка. Освен ако самата машина не е наред нещо…Свредлото е стандартно бетон/тухла. Но дори и с износено пак се пробива бързо….

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mockingbird said:

Пускай машината на въртене плюс удар и бой.

Аз точно тоя режим ползвах. Но от доста места ми казаха да махна удара, за да не раздробя тухлата.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, earache said:

Аз точно тоя режим ползвах. Но от доста места ми казаха да махна удара, за да не раздробя тухлата.

То така е правилно, но като не става включваш удара….

11 minutes ago, RaptoR said:

Ква минуте бе, брат?!?! Аз за няма и 20 секунди минавам през плочата на покрива и вкарвам дюбел 12х26!!! 

Да бе, гледай да не минеш за 20 секунди….

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Mockingbird said:

То така е правилно, но като не става включваш удара….

Да бе, гледай да не минеш за 20 секунди….


Ами ела да ти покажа ако искаш, че са и по-малко от 20! Верно има кухина, пак си минавам И през 8 см бетонна плоча най-отдолу. Само че аз работя с Бош, леко посинелият Бош.... Даже и втора ръка е ми трябва :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Mockingbird said:

Няма нужда сега да дупчиш допълнително покрива….за да загубиш шише ракия…:lol: 


При положение, че съм изправил 42 колони горе х4 дупки няма нужда да ми казваш как съм ги правил :effemine2:
Вместо това ще вземете да дойдете с Борислав да издумкаме кило-две врат горе! Оня като го знам ще иска да сложи веднага волтаици АХАХАХА

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...