Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

17 hours ago, SpI7_FiRe said:

Има разрешения за всичко, и от Accessibility  също, даже не пробвах още няколко и всички записват картина, но не и звук.

В новите версии на Адроид това е блокирано.

Ако скаш да записваш - намираш решение за конкретна марка телефон. Например такива решения има за Самсунг , Шайоми ....

Като гледам как опитваш - очевидно сам няма да се справиш - или отиваш при някой профи , например на 'Руски' или се отказваш.

Защото ако сам се опиташ да го направиш - по някой от начините, които работят - вероятноста да си брикнеш телефона е голяма. 

Link to comment
Share on other sites

Мда. Май повечето приложени1, които имат тази функционалност искат root на телефона.

За хуавей по едно време имаха тяхно, извлечено от ром-а на по-флгманските модели. Но не знам дали и там не орязаха нещата

 

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Нали отпаднаха? Не знам кой ще иска, когато не го задължават и да годни потенциални клиенти. Трябва да ти е много оборотен бизнеса и то само от хора със сертификати, че да решиш, че може да минеш и без тези без сертификат. Според мен 99% от бизнесите вече няма да го искат за клиентите откакто отпадна.

Link to comment
Share on other sites

Тончо новини чел ли си скоро ? Сертификати вече не се искат за Мол, Бар, Фитнес. Да си беше сглобил един сертификат от интернет. Никой не ги сканира тия сертификати.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Ton4o said:

Има ли някой, който тренира конкретно във фитнес Дайкс.
Интересува ме, дали все още искат зелен сертификат.

Те когато бяха задължени не искаха никъде(във фитнесите), остава сега да почнат. Тренирай си спокойно

Link to comment
Share on other sites

Есенция от евкалипт помогна на дъщеря ми да спи по-леко, когато й е запушен носа. Но и аз търся дифузер, който визуално и функционално да е на добро ниво.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mIRCata said:

Скъп ароматизатор, това си мисля аз.


Мисли си за нещо друго, че говориш глупости. 
 

3 hours ago, vikktor said:

Есенция от евкалипт помогна на дъщеря ми да спи по-леко, когато й е запушен носа. Но и аз търся дифузер, който визуално и функционално да е на добро ниво.


Тука поръчах едни два броя на добра цена, но спорим с жената, понеже аз съм сигурен, че не са най-доброто, а за мен вече по отношение на подобни неща само най-доброто или нищо. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RaptoR said:

Мисли си за нещо друго, че говориш глупости.

Аз пък казвам, че ти говориш глупости. И ко прайм?

Питаш за мнение и като ти се даде и явно не отговаря на това, което искаш да чуеш и вече били глупости.

Пак старите рефрени. Искаш да чуеш твоите мисли от друг ли, какво? Защо питаш, като не искаш да слушаш?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mIRCata said:

Аз пък казвам, че ти говориш глупости. И ко прайм?

Питаш за мнение и като ти се даде и явно не отговаря на това, което искаш да чуеш и вече били глупости.

Пак старите рефрени. Искаш да чуеш твоите мисли от друг ли, какво? Защо питаш, като не искаш да слушаш?

 

Щото не съм питал какво ти е мнението относно дали върши работа уреда, а мнението ти е тотал копченатискачески шит, та така. Възможно е да не си разбрал въпроса ми правилно - ясно е, че ми трябва по някаква причина и търся мнение относно кой и какъв, а не дали тия уреди имат смисъл и приложение в живота. 

Link to comment
Share on other sites

Здравейте.
Трябва да реша въпрос с мастиленоструен печат до около 100 страници А5 цветно, като обмислям следните варианти:

1. Да използвам налично МФУ HP PSC1310 с празни глави 27 и 28.

2. Евентуално да купя за 10-тина лева стар принтер и да му напълня главите.

3. Нов със стартови глави, вероятно достатъчни за целта на задачата.

 

Докъде съм стигнал:

1. Намерих някакъв 17-годишен рефил кит и напълних главите, но резултатът е незадоволителен откъм повторяемост на цветните копия. Въпрос: откъде да купя подходящ рефил?

2. Намерих евтин HP принтер с глави 21 и 22, предполагаемо празни. Отново въпросът е откъде рефил?

3. Има оферти на нови устройства под 100 лева, но се стремя да се вместя в бюджет до около 40 лв. и да не се налага да търся място за съхраняване на още едно устройство или да го хвърлям.

Идеи?

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, RaptoR said:

мнението ти е тотал копченатискачески шит

Ако не помниш:

Quote

Някакви мнения, впечатления?

Попита за мнение. Казах ти го. Не е това, което искаш да чуеш - автоматично става "шит".  Т.е потвърждаваш ми думите, че искаш да чуеш това което си мислиш от друг и не търпиш да ти кажат различно. Като не искаш да чуеш различни мнения - защо питаш?

Тези неща съществуват по същата причина, заради която четем за чипове във ваксините, хапчета за удължаване на пишката и оправяне на косопада - глупави хора и много свободно време в нета.

Пък за "копченатискачеството" - ако не си го диктувал на глас това горе, ми си ползвал клавиатурата - твоето също са копченатискачески глупости - добре дошъл в клуба.

Дано само не отключите някоя гадна елергична реакция с тия дифузери.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mIRCata said:

Дано само не отключите някоя гадна елергична реакция с тия дифузери.


Напротив - това ще лекуваме. Майка ми има колосални проблеми с белия дроб и на практика не може да диша. Подробности е излишно да давам - нужен е този уред. Идеята е да не се купи някой боклук да си го бия в главата после. Тя вече е харесала едни и както казах са на път два броя. Аз също искам да сложа един за проба на децата, за да спят по-леко вечер, особено като са сополиви. Като видях колко и какви разновидности има - много са далеч тия неща от това, с което ги сравняваш - ама много далеч. мен лично не ми дреме. На черния петък така купих пречиствател за въздуха - просто беше БЕЗ ПАРИ и реших да видя. Не знам какво и дали има някакво полезно действие, знам че пунахме Вено от бъзици, когато купи техния... Ама ей го на - според изследванията децата ми имат проблем с праха, правя каквото мога. Работи си в един ъгъл и толкоз. Дори не съм погледнал какво точно ми показва, а има и wifi даже... Като ми искат на мен нещо - помагам. Не съм купувал досега такова - питам.   

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, alchemy said:

Здравейте.
Трябва да реша въпрос с мастиленоструен печат до около 100 страници А5 цветно, като обмислям следните варианти:

Ако е за еднократен печат наведнъж защо не провериш някой от копирните центрове?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, EEK! said:

Ако е за еднократен печат наведнъж защо не провериш някой от копирните центрове?

Не е опция по различни причини. Надявах се и още се надявам някой с пресен опит в зареждането на мастилници да се включи.

А от друга гледна точка, аз съм върл противник на консуматорското мислене. Не желая да хвърлям работещо изделие само защото ново ми се предлага по-евтино вследствие разни икономически врътки.
Горния коментар няма общо с предложението на колегата ЕЕК!, просто разсъждавам на глас ;)

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, alchemy said:

 

А от друга гледна точка, аз съм върл противник на консуматорското мислене. Не желая да хвърлям работещо изделие само защото ново ми се предлага по-евтино вследствие разни икономически врътки.
 

Ама трябва да свикнеш!

Съвсем на скоро ми се наложи да се разделя с изрядно работещо МФУ Саджем (под бранда на Филипс), само, защото вече не произвеждат картриджи за него. А намерените в И-бай-бай започваха от цена 160 зелени, тоалетни хартийки.

 

П.п. А фенчето, дето винаги ми е зареждал мастилниците, рече, че вече и чипове за тях нямало.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, alchemy said:

Не е опция по различни причини. Надявах се и още се надявам някой с пресен опит в зареждането на мастилници да се включи.

Имаше едно сервизче за принтери и тонер касети в началото на Данаил Николаев, като тръгнеш от Руски в посока киното от дясно под една кооперация. Години наред съм зареждал мастилено-струйни касети там. Преди време по друг въпрос също съм го препоръчвал и се оказа, че половината форум го познава. :)

Не пречи да провериш там дали няма да може да ти върне касетите към живот.

Другото подобно място е на Христо Ботев, под един от тютюневите складове на самия булевард, след кръстовището с А.Велешки посока автогара Юг.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, deus_pld said:

...

Благодаря, ще звънна и на двете места. Откакто Коста не работи на Данаил Николаев (абе, къде изчезна тоя Човек?) не съм ги посещавал пък и не знаех, че зареждат мастилници.

Link to comment
Share on other sites

Нещо не ми е ясно, онзи ден си взех ПИК, попълних си и си подадох данъчната декларация. Видях колко лева дължа, кога ще мога да ги платя тези пари ? През портала на НАП ми дава, че нямам задължения. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kotora said:

Нещо не ми е ясно, онзи ден си взех ПИК, попълних си и си подадох данъчната декларация. Видях колко лева дължа, кога ще мога да ги платя тези пари ? През портала на НАП ми дава, че нямам задължения. 


За разлика от тебе, копченатискачите около НАП и де що има държавна институция са колосални бастуни от наши, читави фирми. @chasti алоу - предимно внедрени от вашите боклуци безподобни. Изпърдяни некадърници, дето знаят по-малко от мен за компютрите. 
Та, Николчо, миличък, почакай около 14-20 дни да ти отразят действията. Къде толкова отнема понякога

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...