Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

41 minutes ago, kotora said:

в APK Mirror Няма ли го ? Аз от там си свалям Android Auto, защото в България не се поддържа хахах. 

 

Сигурен ли си, че това е проблема? На мен Android Auto ми се сваля и обновява от Play Store-а.

Link to comment
Share on other sites

Къде мога да намеря на ниска цена Raspberry ламерски кит ? 
Гледах в Комет преди бяха 100-150лв сега са станали 200-300лв 
https://store.comet.bg/Catalogue/Product/46179/  https://store.comet.bg/Catalogue/Product/15065/ 
Искам да пробвам нашите как биха се справили с него, че сега са със един стар лаптоп. Ако не успеят ще го взема при мен и ще му бодна 4тб за сървър/филми.

Link to comment
Share on other sites

Наскоро търсих да купя едно Raspberry 4. Никъде нямаше налични. Даже в чужбина гледах, но и там ударих на камък. Ползвали ги за поредната голяма глупост: https://www.helium.com/

Това което е 4-ка с клавиатурата е много добър вариант. И като цена и като всичко.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

Наскоро търсих да купя едно Raspberry 4. Никъде нямаше налични. Даже в чужбина гледах, но и там ударих на камък. Ползвали ги за поредната голяма глупост: https://www.helium.com/

Това което е 4-ка с клавиатурата е много добър вариант. И като цена и като всичко.

Интересно, преди 3-4 месеца си бях поръчал една четворка с разни екстри и си спомням, че беше пълно с почти всички версии, защото се чудех точно кой вариант да избера, дали с 4GB или 8GB. Сега се загледах - всичко е изкупено и няма нищо в наличност, баси! :Facepalm: :)

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, vikktor said:

В роботев или комет?

вторите имат физ. магазин в Пловдив

Нямат. И при тях търсих. Ако имат това с клавиатурата за 200 лева, си е далавера. Колкото и абсурдно да звучи.

17 minutes ago, Godfather said:

Интересно, преди 3-4 месеца си бях поръчал една четворка с разни екстри и си спомням, че беше пълно с почти всички версии, защото се чудех точно кой вариант да избера, дали с 4GB или 8GB. Сега се загледах - всичко е изкупено и няма нищо в наличност, баси! :Facepalm: :)

Преди месеци да, но сега е различно. Единствено втора ръка може да се намерят, но на цени по - високи от чисто нови... Да се бях сетил преди месеци и аз. От друга страна успях да си оправя това което ми беше идеята да го заменя с Raspberry и ми отпадна нуждата.

Link to comment
Share on other sites

До колкото разбрах, липсата е хем заради липсата на чипове, която е повсеместна последните няколко години + някава щуротия да ги ползват за копачки......

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

Нямат. И при тях търсих. Ако имат това с клавиатурата за 200 лева, си е далавера. Колкото и абсурдно да звучи.

Да но няма захранване, а те не предлагат в момента. Остава комплекта https://store.comet.bg/Catalogue/Product/46179/ ама като гледам не ми е спешно та май ще отложа. 
@vikktor ще останеш изненадан ако отвориш сайта на роботев в момента как няма нищо НИЩО налично в момента :)

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, UzITo said:

Да но няма захранване, а те не предлагат в момента. Остава комплекта https://store.comet.bg/Catalogue/Product/46179/ ама като гледам не ми е спешно та май ще отложа.

Всяко едно зарядно с USB-C букса ти върши работа. Техните не са нещо специални. Трябва да е поне 5V, 2.4А и няма да имаш проблеми.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, UzITo said:

Да но няма захранване, а те не предлагат в момента. Остава комплекта https://store.comet.bg/Catalogue/Product/46179/ ама като гледам не ми е спешно та май ще отложа. 
@vikktor ще останеш изненадан ако отвориш сайта на роботев в момента как няма нищо НИЩО налично в момента :)

 

не го отворих, казах го наизуст, защото знам че попринцип имат такива неща

аз лично купих зарядно от комет, а расберито го поръчах от някъде, ама не помня от къде :D

 

Имах неблагоразумието един ден да поръчам нещо от Делимано (студио Модерна) и сега всеки месец ме занимават. Има ли начин да се отпуша от списъка им? Или трябва да блокирам всеки телефон, от който ми се обадят?

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, vikktor said:

Имах неблагоразумието един ден да поръчам нещо от Делимано (студио Модерна) и сега всеки месец ме занимават. Има ли начин да се отпуша от списъка им? Или трябва да блокирам всеки телефон, от който ми се обадят?

Да отиваш в магазина на центъра до джумаята и се отписваш от телефонни обаждания. Като може от всичко да се откажеш всякакви реклами.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, UzITo said:

Да отиваш в магазина на центъра до джумаята и се отписваш от телефонни обаждания. Като може от всичко да се откажеш всякакви реклами.

Благодаря. Мислех, че ще е по-трудно.

Реших да пробвам още по-лесен начин и написах имейл, който беше приет много бързо. Определено съм изненадан.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vikktor said:

Имах неблагоразумието един ден да поръчам нещо от Делимано (студио Модерна) и сега всеки месец ме занимават. Има ли начин да се отпуша от списъка им? Или трябва да блокирам всеки телефон, от който ми се обадят?


Което ми напомня колко отдавна не съм ги чувал.... Но те знаят, че имам всичко така или иначе хахаха
Няма начин да им избягаш докато сами не спрат - забрави да блокираш, пробвал съм - всеки път е различен номер. 
Съвет от мен - като нямаш време им казваш и затваряш, а когато имаш - забавлявай се. Аз съм се скъсвал от смях, а на какви диспечери/ки съм попадал - прайслес! 

Link to comment
Share on other sites

Обясняваш им културно, че разговора се записва, казваш, да спрат и, че при следващо обаждане ще подадеш жалба в съда за тормоз. И го правиш наистина като ти се обадят пак.

Мен така някви ме зарибяваха за супер яки инвестиции. Чак искаха в София да ходя, да ми обяснявали хахаха.

Не ми отговориха, като е толкова яко, що работи в кол център, ми не си е ипотекирал имота и да инвестира самия той.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:


Което ми напомня колко отдавна не съм ги чувал.... Но те знаят, че имам всичко така или иначе хахаха
Няма начин да им избягаш докато сами не спрат - забрави да блокираш, пробвал съм - всеки път е различен номер. 
Съвет от мен - като нямаш време им казваш и затваряш, а когато имаш - забавлявай се. Аз съм се скъсвал от смях, а на какви диспечери/ки съм попадал - прайслес! 

 С този последния си говорихме за комари хахахаха

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, vikktor said:

 С този последния си говорихме за комари хахахаха

 

Случвало се да ме хванат на фаза - разказвали сме си житейски истории по половин час... Попилявал съм се от смях 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Да. Стъклата са, но все още не съм разбрал дало всеки механизъм може да се ползва с всяко стъкло. И тъй като от сегашната дограма и хората от пласт маркет не съм доволен, реших първо да питам. 

Link to comment
Share on other sites

Това е само покритие. Може да се сложи на всяко стъкло.

Вечер като светнеш лампите обаче, пак ще се вижда вътре.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, djaba said:

Като сменях дограмата за всички стъкла си поръчах да ми ги матират, оскъпява доста, но нищо не се вижда независимо дали свети или не.

 

Каширане с прозрачно мат фолио е значително по-евтино. Освен това, ако след време ти хрумне нещо друго, може да се свали. Матирането е необратимо.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...