Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Постът ми беше реплика към @djaba относно матирането на стъклата.

 

41 minutes ago, w00x said:

Но как мат фолиото ще помогне за това да не те виждат съседите?

 

По същия начин както и матирането. При силно осветление, вътре ще се виждат само силуети. Колкото по-далеч от прозорците, толкова по-размазани.

 

image.png image.png image.png

Link to comment
Share on other sites

Това на снимките е фрост фолио мисля, не е матирано. Матираното е прозрачно, но без гланцовото покритие, което създава отражения.

 

А и идеята е да се вижда през тия прозорци все пак. Така разбирам аз поне. Той май просто иска да не се вижда у тях отвън, а това не знам как става, освен ако не се направят оглеждални прозорците отвън. И пак като светне лампата вътре, ще се вижда малко или много. А през деня, светлината ще е намалена, защото нямат 100% пропускливост като обикновените стъкла с неогледалните покрития.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, w00x said:

Това на снимките е фрост фолио мисля, не е матирано. Матираното е прозрачно, но без гланцовото покритие, което създава отражения.

 

Фрост фолиата (или витражните фолиа) са няколко пъти по-скъпи, освен това имат допълнителен перлен ефект.

Когато клиентът не е готов да заплати високата цена и не му трябват специални ефекти и дълготрайна устойчивост, много често се използва прозрачно мат фолио, което има почти същия ефект в разсейването на светлината. 

Link to comment
Share on other sites

Е да, ама той сигурно иска да гледа през тоя прозорец. Да вземе да си каже точно болката и какво точно очаква, че може тия матирания да не му вършат работа

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, plameni said:

 

Фрост фолиата (или витражните фолиа) са няколко пъти по-скъпи, освен това имат допълнителен перлен ефект.

Когато клиентът не е готов да заплати високата цена и не му трябват специални ефекти и дълготрайна устойчивост, много често се използва прозрачно мат фолио, което има почти същия ефект в разсейването на светлината. 

 

На мен това ми е ясно. На снимките са точно фрост фолиа според мен. Съдя по силно матирания ефект.

В моя опит, матираното прозрачно фолио (мат ламинат) се слага като запечатващ слой, за да не лъска изображението и да предпазва печата от външни фактори и UV лъчи. Като е по-далеч от изображението, а не директно отгоре, може и да има разсейващ ефект. И пак зависи от фолиото, което се ползва.

Няма смисъл да спорим.

Link to comment
Share on other sites

Искам да гледам. Но отвън да не се вижда през деня. Вечер ми е ясно, че няма как. Имам щото. Но тези прозорци са за тераса. Щорите са на вътрешните прозорци. 
 

А искам да са сгъваеми, защото ми харесва идеята да мога лятото да прибера прозорците и все едно не е остъклена. Това фолио, където го използват за офиси, не е подходящо за жилещен блок и не се вижда отвътре навън.
 

Мисля, че има силно огледални стъкла, но не знам как се наричат. Не съм много компетентен и все още не съм седнал да чета по тази тема, защото дъщеря ми беше болна две седмици и сега наваксвам задачи. 
 

Днес видях няколко системи за прибиране на стъкла. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, kotora said:

Ебахти терасата, секс ли ще правите през деня та толкова не искате да се вижда нищо вътре :D 

 

на друга се е случвало, ама там бях на 5-ти етаж и на около имаше само 2-етажни къщи.....

а сега съм на по-нисък етаж и все пак ако се случи, няма да откажа секс :D

Но по темата - никой ли не ползва такива прозорци? Всички ли сте с обикновени?

Link to comment
Share on other sites

Има и електрохроматични фолиа, с регулиране степента на пропускливост на светлината, но съм убеден, че цената няма да ти хареса :lol: 

Link to comment
Share on other sites

Да, със сигурност искам нещо практично и шаблонно. Минах етапа, в който искам екстравагантни решения. 

 

Някой ползва ли безрамкова профилна дограма или някакъв вид система за сгъване, която отваря цялото пространство?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, RaptoR said:

Има едно нещо, викат му външни ролетни щори. Отдавна са и с авомати при желание. 

 

Твоето предложение е вместо дограма да сложа външни ролетни щори? Не ми се вижда практично, защото през деня трябва да е отворено, да влиза светлина, а навън може да не е подходящо, за да е отворено

 

Тъкмо щях да ти пиша по другата тема - ти взе ли дифузер? "Поредният китайски боклук" сега е намален доста и ми изглежда, че цената и намалението са реални.

 

едит: Тва не е овлажнител, зарежи,

Edited by vikktor
Link to comment
Share on other sites

е тъй де, нали сега обсъждаме дограмата :D

 

Безпрофила и на хармоника. Поне на този етап не ми хрумва друго решение.

Прозорците - има едни огледални, от вътре са малко затъмнение, но не знам как се казват. Вероятно такива, освен разбира се ако нямате някакви по-добри идеи. За което и запончах темата.

Link to comment
Share on other sites

Напълно не можеш да се скриеш без това, което ти казах. Аз също ще правя огромна тераса с безпрофилна, но само с цел да се спре прахоляка и мръсотията. Иначе с такава дограма забрави за изолация. Общо взето трябв да решиш как точно ще я ползваш тая тераса занапред. Моите тераси у дома са изцяло затворени и усвоени. За мен иначе терасата е просто неизползваема

Link to comment
Share on other sites

Значи безпрофила дограма е без изолация. Полезно.

А на каква ситема за отваряне си се спрял?

 

Мисля да я ползвам да пия кафенце, биричка. Имам грил, така че трябва да се отваря. Харесва ми зимата като пече колко топло става. А ред прозорци никога не са излишни. Определено спират доста от студа и вятъра през зимата.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, vikktor said:

Значи безпрофила дограма е без изолация. Полезно.

 

Има изолация (ако се постави, разбира се).

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, plameni said:

 

Има изолация (ако се постави, разбира се).

 

 

Вероятно бъркаш уплътнения с изолация?

Различни работи са, повярвай :)

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, vikktor said:

Значи безпрофила дограма е без изолация. Полезно.

А на каква ситема за отваряне си се спрял?


Вероятно ще е хармоника, но не е сигурно, все още проучвам. При мен става въпрос за огромна тераса, само лицето е над 10 метра. 

 

6 hours ago, plameni said:

 

Има изолация (ако се постави, разбира се).


Не, Пламене, НЯМА изолация. Естествено визирам топлоизолация при тази система- клони към нула. Това е ветробран по-скоро и естествено, че няма да те оставят да ти шурти водопад в терасата.  :grin:
 

2 hours ago, UzITo said:

Някой скоро да е полирал потъмнели фарове в Пловдив? 


Купи си нови фарове. С това "полиране" - няколко месеца. 
 

1 hour ago, gado said:

Вероятно бъркаш уплътнения с изолация?

Различни работи са, повярвай :)


Много различни! Не каза как се прибра бе, брат! Ние продължихме джумбишите, но снощи заваля и се прибирам и аз току що с две чанти риба и скариди. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, gado said:

Вероятно бъркаш уплътнения с изолация?

Различни работи са, повярвай :)

 

25 minutes ago, RaptoR said:

Не, Пламене, НЯМА изолация. Естествено визирам топлоизолация при тази система- клони към нула. Това е ветробран по-скоро и естествено, че няма да те оставят да ти шурти водопад в терасата.  :grin:

 

qljvvfsqerd61vshr02vkeg7t7-89ead403362e9 

Lost in translation... като се чете по диагонал :lol:

Link to comment
Share on other sites

Велосипед тип чопър, удобен ли е за каране? Нещо такова
https://ontimebg.com/velosipedi/velosiped-harley-chopyr-20-cola
Искам да си карам айляшката с него. В момента съм с някакъв Mifa, 28 цола шосеен и ми е страшно неудобен.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, XMD said:

Велосипед тип чопър, удобен ли е за каране? Нещо такова
https://ontimebg.com/velosipedi/velosiped-harley-chopyr-20-cola
Искам да си карам айляшката с него. В момента съм с някакъв Mifa, 28 цола шосеен и ми е страшно неудобен.

Този велосипед ми изглежда забавен и нищо повече. Смятам, че е супер неергономичен. Моят съвет е да се огледаш за физически магазин и на място да те консултират относно вида и размера на рамката, които биха ти били най-удобни.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...