Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 hours ago, chasti said:

В български пощи естествено :D

 

Винаги се сещам за:
Слабо известен факт е, че на "Български пощи" дължим редица изобретения - например синьото сирене, стафидите, оцета...

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, 

Знаете ли от къде в Пловдив мога да си купя сушен необработен ориенталски тютюн на листа; буквално свален от мястото му на сушене.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, sasshko said:

WD Elements - 14TB падна от бюрото за 3ти път и явно това ще му е последния... видимо свети и върти диска, но дотам... 

Какво може да се направи... ремонт?

В общи линии нищо не можеш да направиш. Евентуално плочите да се извадят, да се видят дали не са надраскани и от останалите да се извлече нещо. Доста скъпа процедура и с малък шанс за успех.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

В общи линии нищо не можеш да направиш. Евентуално плочите да се извадят, да се видят дали не са надраскани и от останалите да се извлече нещо. Доста скъпа процедура и с малък шанс за успех.

В гаранция е още от испанския амазон съм го купувал... предполагам хващат такива номерца...

Link to comment
Share on other sites

On 2/11/2022 at 5:35 PM, kotora said:

Как подяволите ти пада хард диска не 1, а 3 пъти ??? Смисъл малко безотговорно ми звучи :D 

Зад монитора го слагам (нямам свободно пространство от 2х 32инча, че и едни големи тонколони сложих) и го забравям, че е там и при рязко местене на монитора назад хоп-троп. Амазонците ми пратиха нов да видим като приемат стария дали ще ме таксуват или ще си затворят очите... Предлагаха  ми да го "shuck"-вам но нещо не ми се иска в гаранция докато е още... Трябва да му измисля  по- сигурно място.

On 2/11/2022 at 6:21 PM, mIRCata said:

Явно няма важни неща там и му е все тая.

9TB филмчета и 3ТБ мой бекъп, който за щастие мога да възстановя си заминаха :( :( 

 

Edited by sasshko
Link to comment
Share on other sites

Пичове, някой от вас да е минавал скоро от win10 към 11 на по-слаба машина? Имам едно лаптопче с 8гъби, ССД и друядрен процесор, който направо умира като пусна 2 неща да се правят едновременно. В нетЯ чета противоречиви неща. Питането ми е - дали има смисъл и дали ще видя някакъв прираст.

Лаптопът има опция за ъпгрейд и нека не намесваме Линукс.

Link to comment
Share on other sites

On 2/20/2022 at 9:16 PM, w00x said:

Не мисля, че ще видиш прираст. Win 11 е скин на Win 10. Няма много променени неща.

 

Подкрепям. 

Преди време бях гледал едно сравнение между двете на някакъв ентусиаст в reddit. Мисля, че беше това The Ultimate Comparison : Windows 11 vs Windows 10 : windows (reddit.com) предлагам ти да пропуснеш win 11

Link to comment
Share on other sites

Човека пита дали има смисъл.

Аз го разбирам като "да се занимавам ли?".  -И според мен няма смисъл да си го причинява. Визуалния шок за мене беше голям и изобщо не съм се занимавал да търся варианти да направя win11 да изглежда като win10.

Link to comment
Share on other sites

Ами, той пита дали има смисъл с цел повишаване производителността на стария лаптоп, защото при ъпгрейда от Win 7 до Win 10, на стари машини се усещаше положителна разлика. При ъпгрейд до Win 11 няма такава, но като цяло ъпгрейдът трябва да се направи, когато всеки е готов за него. Най-малко от гледна точка на сигурността.

Link to comment
Share on other sites

Като си знам аз, че всякакви евтини китайски боклуци са ... еми боклуци... Като си правех революта трябваше да направя три покупки, че да получим промото и понеже времето изтичаше се заврях в .... Алиекспрес... Така закупих тоя дрон и в момента вече съм бесен преди още да съм го подкарал:

https://www.aliexpress.com/item/1005003137255711.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.21ef1802iofP6G

Поредното китайско дърво от рециклирана и дори негланцирана пластмаса на външен вид. Това как да е, но почи съм убеден, че камера няма и - никъде не пише нищо относно кой по дяволите е шибаният му ап!!! Пише да се ползва апа и не се казва кой е апа! Ебати кретените!!! Някой има ли идея кой е апа на тоя боклук? Отивам да гледам филм преди да съм го изпраскал в пода! Подивях!  

Link to comment
Share on other sites

Май един дето е общ за всякакви такива - в смисъл не е на конкретна марка.

В снимките виждам някъв QR код. Ти пробвал ли си да го сканираш с телефон?

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mIRCata said:

Май един дето е общ за всякакви такива - в смисъл не е на конкретна марка.

В снимките виждам някъв QR код. Ти пробвал ли си да го сканираш с телефон?


Къде го видя бре?!?! Ти мани ми освен всичко друго съм почти сигурен, че в моя дрон камера няма... Колкото и да гледам в кутийката за камера око не мога да видя. Нито кабел за връзка с корпуса... 
Общ, общ - да кажат име, да дадат линк!!! Никъде нищо няма! Изроди! 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

В описанието пише, че има 3 варианта за камерата: Camera: no camera / 4K (single camera) / 4k (dual camera)

Твоят вероятно е без, щом не я виждаш да виси отпред. Виж си поръчката. Трябва да пише какво си избрал като модел.

Така или иначе на 2.4GHz далеч няма да отидеш. Смущенията се появяват веднага, когато се отдалечи малко от теб.

 

Това няма ли го в комплекта?

 

image.png

Link to comment
Share on other sites

Снимай го отпред да видим

Ахахаха, да не излезе верно, че си го поръчал с опцията без камера :rofl::lol:

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...