Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Факт. 
полвин година плащам някви осигуровки там, наскоро се оказа, че имам нужда от счетоводител и все още не съм сигурен дали съм пращал на правилното място 

 

и нещо интересно - всичките ми продажби в олх са там като приходи и си чакат данъците. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

13 minutes ago, vikktor said:

Факт. 
полвин година плащам някви осигуровки там, наскоро се оказа, че имам нужда от счетоводител и все още не съм сигурен дали съм пращал на правилното място 

 

и нещо интересно - всичките ми продажби в олх са там като приходи и си чакат данъците. 


Ти си потърси за ташак ония 5% ДЗПО, после ми пиши по въпроса колко ти е влезнал

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, RaptoR said:


За разлика от тебе, копченатискачите около НАП и де що има държавна институция са колосални бастуни от наши, читави фирми. @chasti алоу - предимно внедрени от вашите боклуци безподобни. Изпърдяни некадърници, дето знаят по-малко от мен за компютрите. 
Та, Николчо, миличък, почакай около 14-20 дни да ти отразят действията. Къде толкова отнема понякога

Благодаря за отговора. Значи ще си чакам да се появи в системата им. 

Поне вече не трябва като гламав да попълваш във всичките поленца.  

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, RaptoR said:

почакай около 14-20 дни да ти отразят действията. Къде толкова отнема понякога

 

Трябва да получиш два имейла:

- потвърждение за получаване на Декларацията;

- съобщение с линк за резултат от обработката.

При мен разликата между двата имейла беше 19 минути, но това беше в края на януари.

Ако пише, че Декларацията е приета, веднага можеш да провериш размер на данъка в „Справка за задълженията с възможност за извършване на плащане“ и съответно да платиш на виртуален ПОС.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Godfather said:

Някой да препоръча читава фирма за оценка на недвижимости?


Всички оценители работят с едни и същи таблици, но с различни инструкции - какво ще оценяваш и с каква цел ще го правиш? За чий ти е нужна "експертна" оценка? 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, RaptoR said:

Всички оценители работят с едни и същи таблици, но с различни инструкции - какво ще оценяваш и с каква цел ще го правиш? За чий ти е нужна "експертна" оценка? 

Трябва да купувам идеални части от един наследнически имот и да продавам друга идеална част от друг имот. За това ми трябва оценка, за да се направи някаква база за пазарлъка. След два месеца си идвам в България за известно време и трябва да ги свърша тия неща. :)

Link to comment
Share on other sites

Ако ще си пазаруващия данъчна оценка ти стига. Ако тръгнеш на пазарна оценка едно ще дадеш пари и второ - ще изгубим много бири в Йегера...

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, RaptoR said:

Ако ще си пазаруващия данъчна оценка ти стига. Ако тръгнеш на пазарна оценка едно ще дадеш пари и второ - ще изгубим много бири в Йегера...

Е па нали затова питам как стават нещата, отдавна съм загубил връзка. Ако става само с данъчна оценка, хубаво, ама не знам там наследниците дето трябва да продават дали няма да се запънат. :)

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Godfather said:

Е па нали затова питам как стават нещата, отдавна съм загубил връзка. Ако става само с данъчна оценка, хубаво, ама не знам там наследниците дето трябва да продават дали няма да се запънат. :)

Те много ясно ке се запънат ако не са ти приятели. Тогава отиваме на пазарна оценка и тя си е пари

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, plameni said:

 

Трябва да получиш два имейла:

- потвърждение за получаване на Декларацията;

- съобщение с линк за резултат от обработката.

При мен разликата между двата имейла беше 19 минути, но това беше в края на януари.

Ако пише, че Декларацията е приета, веднага можеш да провериш размер на данъка в „Справка за задълженията с възможност за извършване на плащане“ и съответно да платиш на виртуален ПОС.

Имам ги тия мейли. Ще проверя днес следобед. 

Link to comment
Share on other sites

Върнах едни кецове на SneakerStudio, но получавам с 10 лв по-малко. Някой знае ли защо?

 

 

   
Details of refund
  Amount of refund: 159,00 BGN
Date of refund: 2022-03-22
Refund method: Refund on card
Receiver's card number: 437851******8738
Refund description: Refund 56717465 Zwrot 1127740-1 (Klient 1242253)
PayU refund number: 56717465


 

   
Details of payment
Amount of transaction: 169,00 BGN
Date of transaction: 2022-03-02
Payment method: Card payment
Receiver of payment: BGN
Payment description: ID3Dxxxxxxxxxxxx0203221012-12C1127740-1
PayU transaction number: 2529623015
Link to comment
Share on other sites

Не е ли по-лесно да питаш тях?

За всеки случай, прегледай им условията за доставка и връщане. Да няма някоя административна такса? То е ясно, че почти никой не ги чете тези Условия, но всички ги приемаме и се съгласяваме  с тях.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, vikktor said:

Върнах едни кецове на SneakerStudio, но получавам с 10 лв по-малко. Някой знае ли защо?

 

Провери си извлечението и виж дали има отделно начислена такса. Зависи и как са ти върнали парите. Банката има такса за превеждане на пари по карта. При ФиБанк е 1%.

Link to comment
Share on other sites

Искам да пробвам, дали мога да сваля на телефона приложение от google play ограничено само до Германия ползвайки vpn сървър там.

Предложения за такъв сървър? Free? :) Че става дума само за 1 приложение, което от време на време ще има някакви ъпдейти.

Знам, че има начин да се свали apk-to и да се прати, но ми се искаше да пробвам с инсталирано по официалните начини. И да не ангажирам после никой с повторни сваляния и пращания на новите версии.

Става въпрос за приложение, което чете данни от сензори за измерване на кръвна захар на диабетик. Понеже новата версия на сензорите е налична само в Германия, са ограничили и приложението за работа с тях до Германия.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mIRCata said:

Искам да пробвам, дали мога да сваля на телефона приложение от google play ограничено само до Германия ползвайки vpn сървър там.

Предложения за такъв сървър? Free? :) Че става дума само за 1 приложение, което от време на време ще има някакви ъпдейти.

Знам, че има начин да се свали apk-to и да се прати, но ми се искаше да пробвам с инсталирано по официалните начини. И да не ангажирам после никой с повторни сваляния и пращания на новите версии.

Става въпрос за приложение, което чете данни от сензори за измерване на кръвна захар на диабетик. Понеже новата версия на сензорите е налична само в Германия, са ограничили и приложението за работа с тях до Германия.

 

https://support.google.com/googleplay/answer/7431675?hl=en&co=GENIE.Platform%3DAndroid

 

 

Това не става ли?

 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, w00x said:

И после 1 година да не може да се върнеш обратно. И като ти потрябват ъпдейти - пак след година. Това въобще не е удобно.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mIRCata said:

Не става да има VPN или не става да влезна в магазина на гугъл през такъв?

 

Не става по никой начин.

Сега не мога да си спомня какво каза, но каза че е пробвал всякакви варианти. 

Човека разглобява капсолованите предаватели, за да им смени батериите вътре, понеже всяко трае само 3 месеца. Сина му е диабетик и ученик, и се старае да го контролира постоянно. Личеше си, че разбира това, което казва.

Моят опит беше свързан с опита ми да се сдобия с последната версия на freestyle. Намерих как да си го поръчам от Германия и за щастие разбрах, че не мога да ползвам апп-а в България преди да го поръчам. 

Link to comment
Share on other sites

Appa се ползва. Имам познати, които ползват за детето им 3-та версия на freestyle libre. Въпроса е да се намери. Могат да ми го дадат като апк същите тези познати, но исках да пробвам да си го инсталирам през google play.

За iphone било повече зор, но пък там не ме интересува мен. Ще се ползва на андроид

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...