Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

18 minutes ago, mIRCata said:

Поне в сайта на тези Чаушев виждам, че са от 4:30, което ако е така и сега, трудно ще мога да я взимам от училище и да я закарам до там, понеже ходи следобед на занималня. Че им се обадя да питам за информация все пак и на двете места.


Моята дъщеря ходи винаги сутрин. Училището наистна пречи, но няма начин. Не гледай, сайтове - обади се и питай

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Цял следобед се опитам да форматирам една СД карта. Пробвах с 3 различни програми и информацията стои. Гледах за някво чопче read only ама не видях. S O S

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, mIRCata said:

Голямата щерка започна да проявява някакви заложби в рисуването, та се питам има ли някъде из града нещо като курсове по рисуване за деца (9-10 г). На които да ги учат разни неща, не просто да им дават по един лист и да ги карат да рисуват. Нещо като кръжок или от сорта. Ако е с други деца по-добре, ще има контакти извън класа. Дори да не започне веднага, например да трябва да се чака до новия срок, учебна година, пак е вариант. Важното е да се насочим към нещо.

Моята щерка я водих в при един в Тракия, има школа, добър е, като минус отчитам, че се престарава и ппренатоварва  децата, тя се отказа след 2-3 посещения. След това я записах при една в Капана, млада госпожица, но освен да им даде лист да рисуват и да ги забавлява, друго не се случва. 

 

Link to comment
Share on other sites

Мирката беше ми дал някаква програма за формат на флашки, вероятно става и за карти. Утре ще мога да видя как се казваше, че сега не помня..., а и не се сещам в коя тема го коментирахме... 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Mockingbird said:

Мирката беше ми дал някаква програма за формат на флашки, вероятно става и за карти. Утре ще мога да видя как се казваше, че сега не помня..., а и не се сещам в коя тема го коментирахме... 

 

вероятно проблемът е в картата. Утре ще взема една нова така че не е спешно. Не е и важно. Благодаря.  

Link to comment
Share on other sites

On 1/1/2022 at 4:52 PM, SpI7_FiRe said:

За много години!

Решил съм да си взема бас каса, но не знам какво да гледам и къде. Трябва ми нещо мощно, но с не големи размери, защото багажника ми е сравнително малък и с бюджет до около 200 лв. Не знам какво трябва да гледам като параметри и марки, затова ще се радвам ако някой може да помогне.

Относно моят въпрос установих, че ми трябва активен суб буфер нещо от Този род. 

Има ли някъде в Пловдив магазин за такава техника, било то и втора ръка? В продавалника ми е малко съмнително понякога.

Link to comment
Share on other sites

ЕМК е магазина. На Кукленско е до сервиз Авел. Като идваш откъм митницата малко преди кръстовището на Практикер се влиза в локала. Погледни на картата.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

Понеже за първи път ще продавам нещо в интернет чрез Еконт; и се питам дали трябва да ходя с въпросният предмет в Еконт-а и да го пакетирам пред очите на еконтаджиите, за да видят дали не пращам нещо забранено; или мога да отида с готовият опакован пакет и направо да го пусна.

Мерси

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Ton4o said:

Здравейте,

Понеже за първи път ще продавам нещо в интернет чрез Еконт; и се питам дали трябва да ходя с въпросният предмет в Еконт-а и да го пакетирам пред очите на еконтаджиите, за да видят дали не пращам нещо забранено; или мога да отида с готовият опакован пакет и направо да го пусна.

Мерси

 

Можеш да идеш с опакован предмет, но не го запечатвай. Трябва да отворят да видят дали не изпращаш нещо забранено. Ако е телефон - трябва да го пуснеш, така че ако си му направил hard reset, по-добре го пусни вкъщи и там го спри. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, vikktorpenchev said:

 

Можеш да идеш с опакован предмет, но не го запечатвай. Трябва да отворят да видят дали не изпращаш нещо забранено. Ако е телефон - трябва да го пуснеш, така че ако си му направил hard reset, по-добре го пусни вкъщи и там го спри. 


Ако пратката се праща през Еконтомат как се прави следенето какво се праща ? Опаковаш, подготвяш товарителницата online и минаваш на бързото гише за изпращане. Евентуално може да искат да погледнат дали е добре опаковано ако имаш застраховка/обявена стойност.
Преглед за забранени неща се прави предимно при изпращане извън страната.

Edited by xway
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, xway said:

Ако пратката се праща през Еконтомат как се прави следенето какво се праща ?

Може да ги сканират с такива скенери като по летищата. Всичко се вижда на тях.

Link to comment
Share on other sites

Има ли някаква шумоизолираща пяна, с която да запълня дупка в плочата? Самата дупка е малко труднодостъпна, защото е на тавана между тръбите за парното.

Шумът, който се чува мисля че идва най-вече от нея. Не става дума за някакви ебати купоните или къртачи, говорим за нормален смях или пръдня. От апартамента над мен ги чувам все едно от съседната стая при отворени врати.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, 

Можете ли да ме светнете по няколко въпросителни относно ПСР и антигенните тестове. :)

Доколкото разбрах, антигенния тест, ти бъркат в носа и важи 48часа и струва 10лв; а ПСР теста бил кръвен и струвал в порядъка 25-35лв и важал 3 месеца, 

Това което не мога да разбера:

- трябва ли ми направление от личния лекар  или не

- какви са ценовите вариации на ПСР тестовете и къде се правят

- зеленият сертификат, който ще ми трябва за даденото учреждение, още с резултатите от ПСР теста ли се дава или се получава от другаде, където се представят резултати
Благодаря ви

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Ton4o said:

Здравейте, 

Можете ли да ме светнете по няколко въпросителни относно ПСР и антигенните тестове. :)

Доколкото разбрах, антигенния тест, ти бъркат в носа и важи 48часа и струва 10лв; а ПСР теста бил кръвен и струвал в порядъка 25-35лв и важал 3 месеца, 

Това което не мога да разбера:

- трябва ли ми направление от личния лекар  или не

- какви са ценовите вариации на ПСР тестовете и къде се правят

- зеленият сертификат, който ще ми трябва за даденото учреждение, още с резултатите от ПСР теста ли се дава или се получава от другаде, където се представят резултати
Благодаря ви

В грешка си. И PCR и антигенен са с бъркане в носа. Важат различно време според това кой ги изисква. Обикновено е в рамките на 24 до 72 часа. В някакво голямо изключение може да важат до 96 часа, но вече трудно ще намериш такива места. PCR е по - точният от двата теста и изисква малко повече време за излизане на резултат.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

В грешка си. И PCR и антигенен са с бъркане в носа. Важат различно време според това кой ги изисква. Обикновено е в рамките на 24 до 72 часа. В някакво голямо изключение може да важат до 96 часа, но вече трудно ще намериш такива места. PCR е по - точният от двата теста и изисква малко повече време за излизане на резултат.

 

1 hour ago, w00x said:

Ако то трябва само за сертификата за 48 часа, си направи този от 10лв.

Ще дадат документа на момента.

 

Благодаря ви, но ми трябва за фитнес зала и ми трябва такъв за поне 3 месеца и не зная какво да правя, а да се ваксинирам е някакъв абсурд.

Link to comment
Share on other sites

Няма как значи. Всички тестове са с валидност максимум 72 часа.

Единственият начин да получиш по-дълготраен сертификат е с ваксина или ако преболедуваш.
Ако съм поставен пред този избор, аз бих избрал първото. :) 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, w00x said:

Няма как значи. Всички тестове са с валидност максимум 72 часа.

Единственият начин да получиш по-дълготраен сертификат е с ваксина или ако преболедуваш.
Ако съм поставен пред този избор, аз бих избрал първото. :) 

Благодаря

Link to comment
Share on other sites

Мислете бе хора. Значи, някой път така ме учудвате.

Как тест, който е предназначен да установява нещо, искате да ви гарантира, че няма да се разболеете 10 минути след пробата?!?!? Че и да държи 3 месеца. Той показва, че към момента на взимане на пробата си ок/не си ок. Не правим магическа защита около теб.

Сертификат от кръвен тест за антитела е 3 месеца. При наличие на такива и то над определени граници.

Преболедуване даваха към година, поне последния път като проверявах. Ваксината и тя беше година, но май чух нещо за намаляване до 9 месеца.

За чужбина важи само и единствено този от ваксината.

13 hours ago, Ton4o said:

а да се ваксинирам е някакъв абсурд.

Защо?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mIRCata said:

Преболедуване даваха към година, поне последния път като проверявах. Ваксината и тя беше година, но май чух нещо за намаляване до 9 месеца.

За преболедуване е 6 месеца. Брои се от датата на положителния ти PCR.

За ваксина все още си е 1 година.

Link to comment
Share on other sites

След това, което стана в началото на новата година, абсолютно категорично затвърдих мнението си, че сопол тестовете са пълен вятър и мъгла. Не им вярвам и на секундата, в която са направени. За мен лично нищо не означават.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, deus_pld said:

За преболедуване е 6 месеца

Явно са го променили. Моя сертификат за преболедуване беше 1 година. На щерката е 11 месеца. От Ноември до Октомври.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...