Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Турбината на киматика пак се е задръстила и е за чистене. Някой ползвал ли е чистенето без демонтаж, при което слагат чувал-торба-отводнител на климатика и мият на място с водоструйка? Изглежда по-безболезнено от цяло разглобяване, че след всяко разглобяване ства по-зле от към тракане, тропане и напасване. :)

Link to comment
Share on other sites

Ползвам габиели от близо 4 години, но напоследък качеството на услугата им е в гъза. Препоръчайте някой техен заместител за Пловдив, който доставя поръчки от Германия.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Sothbiss said:

Ползвам габиели от близо 4 години, но напоследък качеството на услугата им е в гъза. Препоръчайте някой техен заместител за Пловдив, който доставя поръчки от Германия.

 

Моят опит се различава от твоя. Нямам никакви оплаквания. Последната ми пратка доставиха за 3 дни след като тръгна от склада в Германия.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Последната ми пратка доставиха за 3 дни след като тръгна от склада в Германия.

 

А по график са 10 дена. 

Как да разчиташ на предвидимост на услугата?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, plameni said:

 

А по график са 10 дена. 

Как да разчиташ на предвидимост на услугата?

 

Лесно. Предвиждаш си за това, което пише по график.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, w00x said:

Лесно. Предвиждаш си за това, което пише по график.

 

Точно затова,  когато бързам, избирам друг доставчик от Германия, независимо от оскъпяването.

Потеглят в събота или в неделя, а в четвъртък получавам пратката с Еконт.

В крайна сметка пратката е получена, но парите не отиват в Габиели.

 

Последната ми пратка не беше спешна и от вчера е в офиса на Габиели в Германия.
По график тръгва на 28-ми и пристига на 8-ми. Ще видя за колко време ще я доставят.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, plameni said:

Последната ми пратка не беше спешна и от вчера е в офиса на Габиели в Германия.
По график тръгва на 28-ми и пристига на 8-ми. Ще видя за колко време ще я доставят.

Рядко пазарувам неща от Германия, но предишния път (лятото) много се забавиха, имаха проблеми с доставките, звънях им поне 3 пъти, защото не бяха ъпдейтнали статуса на поръчката ми.

 

Сега отново проблеми - пратка, която вчера са я доставили (сутринта), чак днес следобяд я вписаха в системата им. На обяд не можех да си влезна в акаунта, защото пак имаха някакви проблеми. И така. 

 

Благодаря, ще погледна условията на ggbg.

Link to comment
Share on other sites

On 11/25/2021 at 2:21 PM, plameni said:

Как да разчиташ на предвидимост на услугата?

 

On 11/25/2021 at 2:23 PM, w00x said:

Лесно. Предвиждаш си за това, което пише по график.

 

On 11/25/2021 at 2:29 PM, plameni said:

По график тръгва на 28-ми и пристига на 8-ми.

 

Поглеждам днес и виждам:
Gabieli-DE.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

На мен ми трябваха спешно едни неща и ги поръчах с GGBG. Да видим кога ще ги получа в Бг. Габиели вече може да се каже, че съм ги отписал дори и от Германия когато е. Има други фирми с пловдиски адреси които докарват стока от там.

Link to comment
Share on other sites

Имам комплект LED лента от ето такъв тип.

 

https://www.led-zona.bg/set-rgb-ww-led-lenta-s-distancionno-wifi-konroler-i-zahranvane-4w-m-12vdc-ip20-60smd-m-240lm-rolka-2-metra


Не е 1:1 същият комплект. Има някакви разлики в контролера, но захранването е същото. Адаптор с такъв тип букса, която се включва в същата букса, но женска, в контролера за диодите (бялото на снимката).

 

На мястото за монтаж имам изведени 2 жици ток. Не са дебели като за лампа/контакт. По тънки са, но са 2 жици за ток от мрежата. Там бяха закачени последователно малки лампички, които сега искам да сменя с LED лента. Свързани са с ключ за лампа, затова искам да го направя културно и да използвам ключа и съответно двата кабела за ток от мрежата, които вече са прекарани горе в корниза. Няма място да монтирам контакт там, в който да включа адаптера, защото адаптера няма да се побере в корниза. А и кабелите са много тънки за такъв монтаж ми се струва. Вероятно са не повече от 0.5 / 1кв, ако съдя по кабелите за тонколони. За тонколоните ми кабелите са по-дебели от това, което е прекарал баща ми за осветлението в корниза на времето. :D 

 

Въпросът ми е: Има ли захранване от друг тип, което директно да свържа с двете жици от контакта а от другата страна да излезне буксичка като тази, която ми трябва за контролера?

Така ще мога да го свържа към кабелите свързани с ключа, да го пъхна горе в корниза и да се включва/изключва с ключа, както си му е реда, а не да се налага да се включва адаптера в контакта, за да се пусне осветлението.
А и ако го сложа с адаптера, трябва да го прекарам И по стената, за да стигне до корниза.

Link to comment
Share on other sites

1кв кабел на 220В понася 1-2кW или поне 5А, така че не се притеснявай. За тонколоните ти кабела е дебел, защото тока е доста голям (до десетки ампери) и съпротивлението на тонколоните е малко 4-8ом, нали не искаш цялата мощност на усилвателя ти да отива в свързващите кабели?!

 

Използай подобно тънко дълго ЛЕД захранване, трябва да имаш място в/на корниза:

https://www.led-zona.bg/slim-zahranvane-za-led-lenti-72w-lvt-7049-220-12vdc-ip20-6a

 

Това е излишно мощно спрямо твоя адаптер, но е първото срещнато. В Елимекс и Викиват трябва да има такива.

 

PS.ахаам, имало и директно лед ленти на 220В, всъщност контролера и адаптора са в едно.

https://elektronikabg.com/category/69/led-led-lenti-na-220v.html

Edited by EEK!
Link to comment
Share on other sites

Като стана дума за Елимекс... да кажа нещо кратко. Вече ИЗБЯГВАМ да ходя там, макар че са ми наблизо. Почти само боклуци мога да намеря там дето се разпадат преди да успея да ги вкарам в употреба. Кабели, накрайници, букси, релета.. Нещо по-качествено от най-долен боклук ако искам, НЯМА. Да не говорим че рядко намирам и обикновени резистори, кондензатори каквито ми трябват, дори елементарен 1uF на нещо нормално като волтове. Жиците стават, ако ги имат, защото имат по "2 метра" от всеки. Някви кабели, хдми и т.н. забрави, само от най-евтините боклуци. И макар да има най-често по две жени вътре, двама като почнат да взимат по 500 неща, отиде 1 час търсене и чакане.

За сайта ne obelwam duma, доскоро беше под всякаква критика.

Да не отварям дума за едната дето не знае какво прави там, а и често просто са неориентирани като питаш нещо.

Напоследък дори по-далеч ми е, но гледам и ходя в Квазер, докато ми поотмине нервата от елимекса. Там засега като че ли намирам по-адекватно каквото търся, че може и с карта да се плаща, за разлика от елимекса! И пространството вътре е доста по-голямо и има повече неща.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, EEK! said:

1кв кабел на 220В понася 1-2кW или поне 5А, така че не се притеснявай. За тонколоните ти кабела е дебел, защото тока е доста голям (до десетки ампери) и съпротивлението на тонколоните е малко 4-8ом, нали не искаш цялата мощност на усилвателя ти да отива в свързващите кабели?!

 

Използай подобно тънко дълго ЛЕД захранване, трябва да имаш място в/на корниза:

https://www.led-zona.bg/slim-zahranvane-za-led-lenti-72w-lvt-7049-220-12vdc-ip20-6a

 

Това е излишно мощно спрямо твоя адаптер, но е първото срещнато. В Елимекс и Викиват трябва да има такива.

 

PS.ахаам, имало и директно лед ленти на 220В, всъщност контролера и адаптора са в едно.

https://elektronikabg.com/category/69/led-led-lenti-na-220v.html

 

Благодаря.

Виждам как да свържа на това захранване кабелите с тока, но от другия край как мога да изкарам такава буксичка като тази, с която е адаптера, който имам сега?

 

image.png

Link to comment
Share on other sites

По същия начин както се каниш да свържеш 220 вкабела - с усукване, с лустър клема, със запояване. В същите магазини има такива букси - със запояване, или с 15см кабелчета, или пък режеш твоето.

Ако не бързаш след вторник - сряда съм в Пловдив, мотаят ми се такива букси с от изгорели адаптери.

Link to comment
Share on other sites

Just now, EEK! said:

По същия начин както се каниш да свържеш 220 вкабела - с усукване, с лустър клема, със запояване. В същите магазини има такива букси - със запояване, или с 15см кабелчета, или пък режеш твоето.

Ако не бързаш след вторник - сряда съм в Пловдив, мотаят ми се такива букси с от изгорели адаптери.


Кво запояване бре, хора - има си бързи клик връзки... 

Link to comment
Share on other sites

По-лесно ми е запояването ;) И лустъри и клик връзки имам, но трябва да се ровя да ги намеря.

За 10-20W LED само усукване и изолирбанд става. Или термошлаух.

Само за -/+ на буксата трябва да се внимава.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, EEK! said:

Само за -/+ на буксата трябва да се внимава.


Тъкмо щях да обърна внимание на тоя момент, не всеки може да се справи ей така... 

Link to comment
Share on other sites

On 11/27/2021 at 9:12 AM, netrootbg said:

Има други фирми с пловдиски адреси които докарват стока от там.

Я сподели такива фирми,може и на лс. че ми трябват за едни части..

 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, kotora said:

Я кажете от къде мога да си взема голяма четка за чистене на сняг от кола ? 

 

Колко голяма ще да е тая четка?

Гледах някаква промоция в последната брошура на МЕТРО за 3лв. Същите ги има и в строителните хипермаркети. Аз имам такава, а лятото я използвам, за да си тупам стелките и да ги четкам от боклуци. :D 

 

Ей такава е моята.

 

product_18555.jpg

https://bauhaus.bg/stargalka-za-led-s-chetka-za-snyag/p/18945

Link to comment
Share on other sites

Възможно най-голяма :D Тоя панорамен таван как да го изчистя иначе ? 

 

Аа е тая в метро за 10лв е перфектна :) 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, kotora said:

Възможно най-голяма :D Тоя панорамен таван как да го изчистя иначе ? 

 

Аа е тая в метро за 10лв е перфектна :) 

 

По същия начин, по който аз чистя моя непанорамен таван. :D С четката от снимката.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...