Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Мярнах билборд с реклама на компютърен магазин "... вече и в Пловдив", май в Тракия, но не мога да се сетя за името му.

Някой може ли да помогне?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, plameni said:

Мярнах билборд с реклама на компютърен магазин "... вече и в Пловдив", май в Тракия, но не мога да се сетя за името му.

Някой може ли да помогне?

 

Ардес?

 

3 minutes ago, kotora said:

Да бе Ангеле ама твоята кола е ниска, докато моята е джип. И трябва да се катеря по праговете, че да изчистя отгоре. 

 

ДЕТСКО ДЪРВЕНО СТОЛЧЕ

 

:D

 

Шегувам се. Трябва ти с по-дълга дръжка значи, а не по-голяма четка. Нещо с телескопична дръжка, че после нали трябва и да я прибереш..

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, w00x said:

 

Ардес?

 

 

ДЕТСКО ДЪРВЕНО СТОЛЧЕ

 

:D

 

Шегувам се. Трябва ти с по-дълга дръжка значи, а не по-голяма четка. Нещо с телескопична дръжка, че после нали трябва и да я прибереш..

Еми тази от 10лв е с телескопична дръжка :) 

Link to comment
Share on other sites

Just now, kotora said:

Еми тази от 10лв е с телескопична дръжка :) 

 

Не знам за коя говориш, но се радвам, че съм те упътил в правилната посока. :) 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, w00x said:

Те последно имаха билборди "Вече и в Пловдив". Не съм мяркал други аз.

 

Май е Компютър Маркет във Форума.

 

... нали там се уговаряха силовите срещи на Булфорум :lol:

Link to comment
Share on other sites

Абе тия на Мария Луиза… за 3000+ Лв компютър ми викат торбичка за 50 ст искате ли да добавя? Как им беше името, те доста се реклакират. 
 

еми да де - Ардес. Тоя магазин е нов. Преди години са имали някъде, ама са го затворили. И сега отварят пак.

Edited by vikktorpenchev
Link to comment
Share on other sites

Да, ардес май отвориха скоро и в Плд. Преди 2-3 седмици търсех... ups, опитах се да се свържа с тях по телефона да питам някои неща, не успях. Върнаха ми обаждане чак на другия ден май, вече бях забравил за какво съм ги търсел. И вече бях решил да купя от другаде.

Link to comment
Share on other sites

Ардес не е съвсем нов, но доколкото си спомням рекламираха яко при отварянето и след това - билбордове, телевизии, интернет.

 

Kакто каза и един приятел - от такива фирми не пазарувам, защото всичката тази реклама, която правят, се товари в цената към клиента, или се спестява от към качество на обслужване.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Колеги, искам да взема на жената някоя добра книга самоучител за дигитална фотография. Видях една на Майкъл Фрииман, но нямам идея кое е добро. Някакви препоръки от занимаващи се с фотография?

Link to comment
Share on other sites

Някой купувал ли е последните години живо дръвче за Коледа? Имам предвид от тези в саксия, които може да си ги посадиш на двора след това.

Трета предна година удрям греда: миналата година взех от Практикер, преди това от някой от другите подобни магазини, а по-преди това от Лидъл. В интерес на истината, смърча от Лидл излезе най-корав: още след Коледа пусна нови снопчета зелени иглички и стана доста красиво, след което умря от раз като циганин. 

Миналогодишното според мен си беше умряло още в магазина. Сръбски смърч от Практикер. След като го преместих на село просто пожълтя и окапа.

 

Та така де, въпросът ми е за разсадник/магазин някъде в /около Пловдив, където да мога да взема наистина живо дърво, което да остане такова и след Коледа. 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, deus_pld said:

Някой купувал ли е последните години живо дръвче за Коледа? Имам предвид от тези в саксия, които може да си ги посадиш на двора след това.

Трета предна година удрям греда: миналата година взех от Практикер, преди това от някой от другите подобни магазини, а по-преди това от Лидъл. В интерес на истината, смърча от Лидл излезе най-корав: още след Коледа пусна нови снопчета зелени иглички и стана доста красиво, след което умря от раз като циганин. 

Миналогодишното според мен си беше умряло още в магазина. Сръбски смърч от Практикер. След като го преместих на село просто пожълтя и окапа.

 

Та така де, въпросът ми е за разсадник/магазин някъде в /около Пловдив, където да мога да взема наистина живо дърво, което да остане такова и след Коледа. 


Съветвам те да не си правиш такива илюзии. В сичко е така лашкано и осакатено, неполивано и подмятано, че кара 10-на дена макс. Вземи си като човек дръвче от разсадник ама да е твой бой така и тогава може. И внимавай къде засаждаш! Искато големи отстояния отдолу после е мармалад. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, RaptoR said:

. Вземи си като човек дръвче от разсадник ама да е твой бой така и тогава може. И внимавай къде засаждаш! Искато големи отстояния отдолу после е мармалад. 

 

Хубаво де, дай го тоя разсадник, ако имаш предвид конкретен. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, deus_pld said:

 

Хубаво де, дай го тоя разсадник, ако имаш предвид конкретен. 


По принцип до иглолистни не съм докарал, но сериозен си е разсадникът срещу КЦМ. От там купувам цветя и храсти предимно, както и разни екзотични неща. Тая година бая пари има оставих за покрива, страшно съм доволен. Овошки и подобни купувам от едни, които се зоват мисля Фантазия (виж онлайн) и идат на пазара в Първомай. ПОчвам да си залесявам фермата и мисля всичко да е от тях. 

Link to comment
Share on other sites

Някой взимал ли си е телефон от А1. Снощи си взех от тях huawei nova 8i, но като се прибрах и уж неразпечатвания телефон беше пуснат и с време на работа от 170 часа. Та както и да е, това не беше проблем докато не свързах телефона към домашния wi fi, при което телефона едва зарежда страниците, пускам си макс спорта и яко забива и въобще интернета е ужас. Пускам си 4g - то на А1 и си работи перфектно всичко и макс спорта ми върви на 6. Домашния нет е на Н3, сега виваком. Днес пробвам да се свържа към wi fi пуснат от интернета на друг телефон, пак вивакомски, но работи приемливо. Домашния нет не е проблемен, защото го пробвах с други устройства и си е 6. 

Не знам, телефона просто е повреден или нещо друго не е както трябва. А като си представя и, че ако отида в А1 и ще ми го държат месец... 

Link to comment
Share on other sites

Днес почти всички могат да направят така, че почти всичко да изглежда "неразпечатвано", "ново", "непипано", но явно понякога забравят очевидното, като да изключат уреда преди да го запечтат отново :Р . Сигурно е някоя мостра, връщан, пробван... МНОГО мразя такива неща. Затова аз лично преди да купя нещо, дори онлайн, проучвам дали ще ми върши работа, защото мразя и да връщам стока, предпочитам да я продам с някаква загуба.

Аз бих се разправял с А1 докрай. Ще ме цакат с ползван телефон...

Link to comment
Share on other sites

След обстойни тестове и варианти стигнах до задънена улица. 

Стария ми телефон дава на speedtest резултат от 50мб на домашния рутер, новия ми дава едва 2 мб на същия рутер. Мислех, че проблема е в новия тел. Но го пробвах на 3 други рутера и на няколко човека които ми пуснаха Интернет от телефоните си и резултатите бяха добри и телефона си вървеше добре. На 4g-то също си работи добре. Единствения рутер на който новия тел работи зле всъщност е моя рутер, но стария тел си работи добре на него... 

Link to comment
Share on other sites

Може да сравниш настройките на мрежата, които получава при автоматичното свързване стария телефон, с настройките, които получава новия. Същата проверка и при рутера - какво пише в статуса за свързани към него устройства.

 

Ако има някакви разлики, може проба с ръчно задаване на стойностите в телефона.

 

Миналата седмица у нас имах следния случай - в единия апартамен взехме нов рутер. Преди двата телевизора се свързваха без проблем с домашната мрежа, след промяната на хардуера - единият не може да осъществява връзка към интернет (получава грешно ип и никакви други настройки, а рутерът показва, че му е пратил правилното ип!). Тия номера на UPnP-то ги знам ги лекувам с ръчно задаване на стойностите в клиентите, а и в рутера резервиране на ип според мак адреса. Това реши напълно проблема.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...