Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

4 minutes ago, sasshko said:

А какво имаше предвид ти и от личен опит ли говориш?


Не личен, слава Богу, но имам много близки наблюдения. Особено като си катил и ти оправят перфектно дисковата херния, но ти вместо да не бараш повече от шише 6 месеца се правиш на работохолик, дип че си милионер и се налага повторна операция... Както казах обаче - два еднакви случая няма. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някой връщал ли е стока запечата с найлонче, което не може да се възстанови. Искам да върна apple pen щото тва за България е голям таш@<. 
 

спрямо текста от сайта:

1. Запазен добър търговски вид – оригиналната опаковка не трябва да е разкъсана и повредена, трябва да е във вида, в който е получена. Стоката не трябва да е употребявана, прана, гладена, сглабяна.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, vikktorpenchev said:

Някой връщал ли е стока запечата с найлонче, което не може да се възстанови. Искам да върна apple pen щото тва за България е голям таш@<. 
 

спрямо текста от сайта:

1. Запазен добър търговски вид – оригиналната опаковка не трябва да е разкъсана и повредена, трябва да е във вида, в който е получена. Стоката не трябва да е употребявана, прана, гладена, сглабяна.

 

Кой ти каза, че не може да се възстанови?
Те си ги опаковат пак или ги пускат на по-ниска цена. Не би трябвало да има проблем да го върнеш.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, w00x said:

Те си ги опаковат пак или ги пускат на по-ниска цена. Не би трябвало да има проблем да го върнеш.

Купих си apple pen ама това е голяма глупост и искам да го върна. Много се надявам да стане, защото не са малко пари. Ще пробвам. В сайта не е много ясно. 

Link to comment
Share on other sites

Докараха ми един MacBook Air, който стои на черен екран при включване.

Нямам абсолютно никакъв опит с тази платформа и опитах почти всички варианти описани тук, но без успех.

 

Препоръки за читав сервиз в Пловдив?

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, plameni said:

Докараха ми един MacBook Air, който стои на черен екран при включване.

Нямам абсолютно никакъв опит с тази платформа и опитах почти всички варианти описани тук, но без успех.

 

Препоръки за читав сервиз в Пловдив?

 

 

Ако ти е наблизо, виж в GRAND дали няма някаква фирма по тоя въпрос. Бяха ме изпратили там, ама така и не отидох.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, plameni said:

Докараха ми един MacBook Air, който стои на черен екран при включване.

Нямам абсолютно никакъв опит с тази платформа и опитах почти всички варианти описани тук, но без успех.

 

Препоръки за читав сервиз в Пловдив?

 

Ябълката поне не излиза ли като го пуснеш?
В рекавъри не зарежда ли изобщо? Пускаш го от Power и държиш Command (⌘)-R докато буутва. Пробвай същото, но със задържане на Command. После и със задържане на Alt (Option).

 

Проблемът с Макбуците е, че са доста ограничени откъм възможности за ремонт. Ако е някой лентов кабел, може и да успеят да ти го поправят, но за някои неща, могат да ти помогнат само в оторизираните сервизи.
За България, според сайта на Епъл, бяха 3, последно като ми се наложи. Всички даваха различни цени, затова ако стигнеш до тях, го попитай всичките.
Аз го ремонтирах в Криейтив Център.

Link to comment
Share on other sites

При подходящ ъгъл успях да видя нещо на екрана. Най-вероятно подсветката е заминала.

 

EDIT
От подсветката е. 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Ясно. Бях гледал видео, при което този същият проблем се дължеше на един прекъснат лентов кабел, та може да минеш и евтино.

Видеото беше на Louis Rossman.

 

Най-добре пробвай при Creative Center каква сума ще ти поискат.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, plameni said:

Не е намалена. Изобщо не работи. 

Светнах през ябълката на гърба и се видяха иконите за логване.


Начи ся палиш една свещ отзад и джъткаш! :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

On 12/29/2021 at 4:16 PM, plameni said:

Докараха ми един MacBook Air, който стои на черен екран при включване.

Нямам абсолютно никакъв опит с тази платформа и опитах почти всички варианти описани тук, но без успех.

 

Препоръки за читав сервиз в Пловдив?

 

 

Киро, на бул. Руски 20 (посока 6ти Септември към Гладстон, на 100-на метра от кръстовището, точно зад автобусната спирка)

 

Link to comment
Share on other sites

On 12/30/2021 at 3:26 PM, plameni said:

Не е намалена. Изобщо не работи. 

Светнах през ябълката на гърба и се видяха иконите за логване.


Луис Росман имаше едно видео по темата, където точно такъв проблем се оказа изкривено краче на лентовия кабел, свързващ дисплея с дъното...

Link to comment
Share on other sites

Изгледах немалко клипове по темата. Има поне 7-8, ако не и повече, възможни причини за този проблем.

Отворих го, но не забелязах да е някоя от видимите. Ще ходи на ремонт.

Благодаря за предложенията.

Здрава, успешна и щастлива Нова година!

Link to comment
Share on other sites

За много години!

Решил съм да си взема бас каса, но не знам какво да гледам и къде. Трябва ми нещо мощно, но с не големи размери, защото багажника ми е сравнително малък и с бюджет до около 200 лв. Не знам какво трябва да гледам като параметри и марки, затова ще се радвам ако някой може да помогне.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, SpI7_FiRe said:

За много години!

Решил съм да си взема бас каса, но не знам какво да гледам и къде. Трябва ми нещо мощно, но с не големи размери, защото багажника ми е сравнително малък и с бюджет до около 200 лв. Не знам какво трябва да гледам като параметри и марки, затова ще се радвам ако някой може да помогне.


С тоя бюджет отиваш в технополис и гледаш някой Тъндър. 

Link to comment
Share on other sites

Голямата щерка започна да проявява някакви заложби в рисуването, та се питам има ли някъде из града нещо като курсове по рисуване за деца (9-10 г). На които да ги учат разни неща, не просто да им дават по един лист и да ги карат да рисуват. Нещо като кръжок или от сорта. Ако е с други деца по-добре, ще има контакти извън класа. Дори да не започне веднага, например да трябва да се чака до новия срок, учебна година, пак е вариант. Важното е да се насочим към нещо.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, mIRCata said:

Голямата щерка започна да проявява някакви заложби в рисуването, та се питам има ли някъде из града нещо като курсове по рисуване за деца (9-10 г). На които да ги учат разни неща, не просто да им дават по един лист и да ги карат да рисуват. Нещо като кръжок или от сорта. Ако е с други деца по-добре, ще има контакти извън класа. Дори да не започне веднага, например да трябва да се чака до новия срок, учебна година, пак е вариант. Важното е да се насочим към нещо.

В ОДК-то може би ще има.

Link to comment
Share on other sites

Да, в ОДК има такива кръжоци. Големият племенник ходеше там на рисуване преди време, точно това, което търсиш е: групи по няколко деца, с учител.  Въпросът е, че не знам към момента дали няма някакви ограничения заради Ковид-а и дали въобще се провеждат присъствено. 

Link to comment
Share on other sites

Поне в сайта на тези Чаушев виждам, че са от 4:30, което ако е така и сега, трудно ще мога да я взимам от училище и да я закарам до там, понеже ходи следобед на занималня.

Ще им се обадя да питам за информация все пак и на двете места.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...