Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

18 minutes ago, RaptoR said:

Ахаааа - значи аз мога - дето километри съм изпълзял, а ти не можеш, а? :effemine2:

На пипай без да знаем какво е да не пропадне тръбопровода - ке се издавите в момента. Не би следвало да е от връзкарта, освен ако както например е тук не е обратно направена. Възможно е да има и пукване на тръбата. На сляпо няма няма как да ти направя анализ. Има много варианти за третиране, но е абсолютно задължително да се прегледа воронката. 

В момента едва ли можеш да намериш някой, затова потрйте докато спрат валежите. То и сега нищо не се прави - ще се наводните. 

 089 788 9734
 

 

А, как пък не съм се наврял в тая гнусотия там да търся да видя нещо, което нито знам как изглежда, нито къде се намира! :D  По-гнусно място в един блок от въздушната възглавница горе няма. Отвратително е.

 

Сега няма да пипам нищо, то е ясно. Просто като спре да вали, течът не се вижда и се опитвам да локализирам проблема в момента, докато изворът е активен.

 

17 minutes ago, RaptoR said:

Тва си е бая теч - 100% отпада конденза, но така не разбирам какво снимаш. Дръпни назад да добия представа. 

 

Не мога повече. Това е. Мога просто да хвана телефона в шепата и да си вкарам ръката в дупката. Никакво движение нямам.

 

Ето тук се опитах пак. Повече от това не мога да заснема.

 

https://photos.app.goo.gl/aSNhEq6HeeBmmr3L8

 

Баща ми е слагал от тоя уплътнител в горната част, но виждам, че е пропуснал едно петно долу. Дали не е там проблема?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Значи сега друго говорим - тръбата ти ясно се вижда нагоре е суха. Проблемът ти е точно на това място явно. Така наклепано не мога да преценя, но като че ли има муфа там. Ревизия не виждам, но ясно личи, че от това място тръгва водата - нагоре го виждам чисто сухо. вероятно има пропадане и е отворила връзката. Виж долу на дъното на пода дали тая тръба е фиксирана или виси свободно в пробитата плоча...  

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, w00x said:

Добре.

А моето уплътнение? Какво да го правя?

Хората от този телефон фирма ли са? Кой да търся?


Ще ти вдигне Велин - обясни му проблема, задължително му кажи, че работата е спешна и много тече. Обясни му, че е отворена муфа при пропадане на тръба и всичко се налива вътре. Бригада от 30 души има той, но всичко е по обекти. Дано влезе в положение. 
Пред съседите да не вземеш да кажеш, че тече от тебе ей!!! 

Link to comment
Share on other sites

Добре. Ще му се обадя като спрат валежите. То е така от години, не е толкова спешно чак.

Дано да може да извади и фактура, за да се плати през етажната собственост.

 

Не разбрах дали да мажа тука с нещо моята тръба, за да спра тоя извор? То няма ли да продължи да си тече при мен, дори и ако горе се оправи воронката?

Link to comment
Share on other sites

Какво пак не разбра? 

От това, което виждам - никакви проблеми няма отгоре - тръбата е суха над муфата. С нищо не може да мажеш, защото нищо не може да хване и нищо няма да стане. Чакаш да стане сухо и той да го оправи. Ти няма да се справиш 10000%. Смятам, че ще може да ти даде документ, то не е някакво събитие, освен ако не се наложи да реже стена. Той ще си каже като види и направи анализ. 

А щом е така от години смятай всичко надолу се налива и ако не в нечий кенеф на тавана, то в крайна с метка в мазето е леш.  

Link to comment
Share on other sites

Ами, мисля, че те разбрах.
Тръбата е пропаднала като на снимката, която прати. Ако е така - горе трябва да се оправя воронката. Или нещо съм пропуснал?

Обърках се.

 

Ако проблемът е в пропаднала тръба, не трябва ли да се поеме от етажна собственост? Къде се извършва ремонтът при това положение?
Ако проблемът е в тази муфа зад моята стена, няма как да го поеме етажната собственост и трябва да си го платя сам. Ремонтът в какво ще се изразява щом не може да се доуплътни с нещо?

Link to comment
Share on other sites

Мале, мале... Значи пиша ти бавно:

1. Водостокът от покрива е общ за всички. Цялото това трасе е общо, защото обира водата от покрив, който също е общ. Т.е. неминуемо плаща етажната собственост. Ситуацията на снимката няма нищо общо с твоята - там пропадането е горе от металния ботуш на воронката.
2. Вариантът с воронката отпада, понеже НАГОРЕ Е СУХО. Пропадането е станало при теб на тая муфа! Така омазана не мога да кажа 100%, може да има пукване, всички сгради са живи и мърдат. Като дойдат хората да погледнат ще ти кажат. 
3. Ремонтът сега и да ти го говоря няма да ме разбереш, освен това не е правен точен анализ НА МЯСТО, демек си говорим във въздуха и ПРЕДПОЛАГАМЕ. Ако искаш почвай да белиш тва лайно по тръбата  и открий сам какво става. Ама ако шурне двойно да не ревеш. 

Link to comment
Share on other sites

1. Това първото го знаех, да.

2. Ахаааааааааааа. Пропадането е от тази муфа надолу, ясно. Сега те разбрах. Мислех, че цялата тръба от покрива до мазето се движи като едно цяло и ако има пропадане, то се случва най-горе.

3. Добре. Просто исках да добия представа дали ще може да се направи през тази дупчица с една ръка или ще трябва да ми се кърти всичко и да ми се създават излишни главоболия.

Това омазаното е онова от линка по-горе. https://servo.bg/produkt/poliuretanovo-lepilo-k-d-na-wurth/

Link to comment
Share on other sites

В момента цялото това лайно дето го е клепал баща ти е подкожушено. Няма ка без да го обелиш да видиш какво става. Водата си е намерила дамар и си излиза. Но откъде влиза - не е ясно. Като се обели вече сухо ще се види ясно. Като нищо може да е отворено наполовина или нацяло. Тогава трябва да се наденат тръбите. Умен човек като приключи този ремонт с един флакон монтажна пяна запенва мощно тръбите там долу в пода дето е дупка и повече пропадане може да има само ПОД тебе по трасето. Форевър. Въпросът е доколко е достатъчна ревизията да се извърши ремонта - иначе се реже стената, тя е гипс блок 100%, работи се на спокойствие и се затваря. Поради тази цел се викат специалисти на оглед и те казват какво може, какво трябва и как ще стане. 

Link to comment
Share on other sites

Добре, благодаря ти за разяснението и насоките.


Ревизионния прозорец е много малък, защото не е ревизионен прозорец реално, а мястото, на което беше ключа за бойлера. 8см х 12см.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, w00x said:

Добре, благодаря ти за разяснението и насоките.


Ревизионния прозорец е много малък, защото не е ревизионен прозорец реално, а мястото, на което беше ключа за бойлера. 8см х 12см.


Значи рязане на 100% ако няма достъп... Викай ги и ги убеди, че е спешно, за да дойдат бързо. 

Link to comment
Share on other sites

Като гледах клипа - има някаква влага и над "ремонтираното", но прилича повече на конденз. Във всеки случай сериозния теч изглежда е да е от самата бяла свръзка, сякаш водата тече от дука в нея в долния край. Малко по-нагоре се вижда хоризонтални "разрези" в лепилото, все едно е като сцепено и може би пропаднало там.

То реално долната част е доста мухлясало това лепило, което показва точно от къде минава водата и то от доста време явно.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, mIRCata said:

Като гледах клипа - има някаква влага и над "ремонтираното", но прилича повече на конденз. Във всеки случай сериозния теч изглежда е да е от самата бяла свръзка, сякаш водата тече от дука в нея в долния край. Малко по-нагоре се вижда хоризонтални "разрези" в лепилото, все едно е като сцепено и може би пропаднало там.

То реално долната част е доста мухлясало това лепило, което показва точно от къде минава водата и то от доста време явно.


Ский ся, Слакър - тука се праи как не виждаш, че ще се изложиш. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Mockingbird said:

Не си единствен. Ако намериш свиркай, защото аз от 6 години съм диагностициран и единствено ходене на санаториум помага за известно време.... 

Наскоро научих, че мой познат е с 3 дискови хернии, а го знам че тренира почти всеки ден по 2ч боен спорт. Той ми сподели, че работил много върху заздравяване на мускулатурата около гръбнака и при него облекчило болката.

Имам приятел неврохирург ще поискам препоръка от него. а за операция поне при мен не се налага на този етап. 

До колкото разбрах оперативна намеса облекчава болката при по- тежки случаи. Но пълно лечение - няма.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, sasshko said:

Наскоро научих, че мой познат е с 3 дискови хернии, а го знам че тренира почти всеки ден по 2ч боен спорт. Той ми сподели, че работил много върху заздравяване на мускулатурата около гръбнака и при него облекчило болката.

Имам приятел неврохирург ще поискам препоръка от него. а за операция поне при мен не се налага на този етап. 

До колкото разбрах оперативна намеса облекчава болката при по- тежки случаи. Но пълно лечение - няма.


Има, но струва много пари, иска много пазене, докато се стабилизираш, а и два случаи еднакви няма. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, RaptoR said:


Има, но струва много праи, иска много пазене, докато се стабилизираш, а и два случаи еднакви няма. 

Има някакви шамани с една много модерна и скъпа болница до  новотела, които слагат инжекции, мисля че озонотерапия беше .... Попитах за тях и не ми ги препоръчаха. За това ли говориш ?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, sasshko said:

Има някакви шамани с една много модерна и скъпа болница до  новотела, които слагат инжекции, мисля че озонотерапия беше .... Попитах за тях и не ми ги препоръчаха. За това ли говориш ?

 

Точно ей от такива работи бягай! Ама бягай далече

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...