Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

2 minutes ago, Ton4o said:

 Благодаря ти, за бързия отговор!!
Но имам един въпрос, как им "показвам", че съм платил въпросния (VAT) при търговеца, показвам им смартфона си с въпросната оферта ли?
Или да взема още веднага след като я пусна да я разпечатам на ксерокс?
Извинявай за много въпроси! Благодаря

 

На документите за плащането в АлиЕкспрес си пише, че ти е начислен VAT (ДДС). Просто ги разпечатваш и им ги представяш. Те така или иначе ги изискват, за да им покажеш колко пари си платил за пратката. Това + извлечение от банковата ти сметка за плащането.

 

Това всичко е само в случай, че решат да задържат пратката на митница въпреки всичко.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

4 minutes ago, w00x said:

 

На документите за плащането в АлиЕкспрес си пише, че ти е начислен VAT (ДДС). Просто ги разпечатваш и им ги представяш. Те така или иначе ги изискват, за да им покажеш колко пари си платил за пратката. Това + извлечение от банковата ти сметка за плащането.

 

Това всичко е само в случай, че решат да задържат пратката на митница въпреки всичко.

А за извлечението от банковата ми сметка, отивам до банката, за да ми направят разпечатка с която да потвърдят, колко точно съм платил, или има друг начин?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ton4o said:

А за извлечението от банковата ми сметка, отивам до банката, за да ми направят разпечатка с която да потвърдят, колко точно съм платил, или има друг начин?

 

През онлайн банкирането си вадиш извлечението и си го разпечатваш. Не е нужно да ходиш до банката.

Ако стигнеш до този досаден процес, пиши в другата тема за Онлайн пазаруването и ще решим проблема. :) 

Link to comment
Share on other sites

Just now, w00x said:

 

През онлайн банкирането си вадиш извлечението и си го разпечатваш. Не е нужно да ходиш до банката.

Ако стигнеш до този досаден процес, пиши в другата тема за Онлайн пазаруването и ще решим проблема. :) 

Оф, извинявай, но търсих подобна тема в разделите и не намерих...
Благодаря ти за навременната реакция и бързи изчерпателни отговори!!!

Link to comment
Share on other sites

От къде в Пловдив мога да си купя батерия за часовник? Тип SR621SW. Изключвам онлайн покупка, защото батерията струва два пъти по-малко от доставката. По шир потреба магазините няма. Имаше един много зареден магазин за батерии на бул. Христо Ботев, но го затвориха.... Идеи? 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Mockingbird said:

От къде в Пловдив мога да си купя батерия за часовник? Тип SR621SW. Изключвам онлайн покупка, защото батерията струва два пъти по-малко от доставката. По шир потреба магазините няма. Имаше един много зареден магазин за батерии на бул. Христо Ботев, но го затвориха.... Идеи? 

Викиват?

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Mockingbird said:

От къде в Пловдив мога да си купя батерия за часовник? Тип SR621SW. Изключвам онлайн покупка, защото батерията струва два пъти по-малко от доставката. По шир потреба магазините няма. Имаше един много зареден магазин за батерии на бул. Христо Ботев, но го затвориха.... Идеи? 


https://www.google.com/maps/@42.1361835,24.7582128,3a,75y,2.69h,98.64t/data=!3m6!1e1!3m4!1s7ucOewCnQpJskQc7yFlQdw!2e0!7i16384!8i8192

 

 

Link to comment
Share on other sites

Елимекс свършиха работа. 

Пепко нямат, Викиват нямат, а в Щайнбергер имат само от по-евтините, които ще трябва да се сменят съвсем скоро.

dubo, часовникаря го знам, ама работи когато си иска.... Два пъти съм ходил и все греда... 

Благодаря! 

 

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

Реших и аз да вляза в 21век и да си плащам комуналните услуги (ток, вода, телефон, интернет и прощее) по електронен път.

Въведох си клиентските номера в мобилното приложение, на електроенергията и мобилният интернет и успешно ги платих - но после в детайлите за транзакцията видях, че за всяко едно от двете, банката (Пощенска банка) ми е взела по 25ст...
И да питам, това нормално ли е, да ми вземат по толкова за всяко едно такова превеждане!?
Също ще се радвам, да ми споделите някакъв опит в тази сфера.
Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

При мен на ДСК взимат по 20 ст. при всяко плащане на комунална услуга. Преди да станат ДСК ( сосиете ) ми беше безплатно. Така че предполагам, че всяка банка си е определила различна сума за таксите.  

Link to comment
Share on other sites

Имаше тема по тази тема.

Някои (повечето?) банки таксуват при плащане на комунални сметки. ПИБ примерно не таксува, затова аз бидейки клиент там, ползвам тяхното банкиране за целта. Преди това ползвах epay.bg, и ти препоръчвам ако твоята банка таксува 20-25ст. на сметка, просто си регистрирай сметките в epay.bg, там таксите са по-малки, поне до последно като ги ползвах, бяха. Ако плащаш с микросметка там или с тяхна дебитна карта, също е безплатно - можеш примерно да зареждаш тази карта/сметка с пари преди плащане на куп сметки, като превод към тази карта вероятно ще ти е 1 лв. Така ако плащаш над 4 сметки месечно, излиза по-евтино и всичко на всичко ще ти струва 1 лв в такси. Доскоро epay.bg беше универсалното и общо взето единствено популярно централизирано средство за плащане на сметки, и все още е според мен.

Link to comment
Share on other sites

Преди да мина на плащане през ПИБ (защото имам КК от там) ползвах е-пей. За дебитни карти тогава не взимаха такса, за кредитни да. А ПИБ не ми взимат такса и така малко по малко всичко ми е през тях от години. Сега дали е-пей още не взимат пари от дебитните или са почнали не знам. ПИБ не взимат такси. Ползвам ги от години, даже и съм направил автоматично да ми плащат сметките, та само че та имейлите за плащанията.

Link to comment
Share on other sites

За сега не. Правиш си антиген на границата - безплатен (нашето РЗИ си има кабинка) или се прибираш у вас и имаш 24 часа да изпратиш негативен резултат от PCR или антиген по и-мейл на РЗИ Кърджали - ако минаваш през Маказа. Предполагам на другите пунктове е същата схема.

Link to comment
Share on other sites

On 8/23/2021 at 12:43 PM, sasshko said:

За почивка в гърция знаем с какъв тест се пътува, а после за прибирането налага ли се да си прави човек същия тест в Гърция ?

Има нова информация за това. Можеш да провериш за какво става въпрос. 

 

 

от 13.09 спират да пускат неваксинирани хора навсякъде :D

Ебати  демокрацията

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, kotora said:

Има нова информация за това. Можеш да провериш за какво става въпрос. 

 

 

от 13.09 спират да пускат неваксинирани хора навсякъде :D

Ебати  демокрацията

 

Къде е тази информация?

 

Намерих:: https://btvnovinite.bg/svetut/novi-covid-merki-v-garcija-ot-13-septemvri.html

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Някой ползвал ли е поставка за телефон за кола, която се слага в CD-то? Да сподели впечатления. Интересува ме главно дали се клати много телефонът по време на път.

 

За ето такова става въпрос.

 

H8c7a0b28fb3b4e99b463e8b664660e23n.jpgH71f1bc4b9bde4025b07e24bd8428c430Q.jpg

Link to comment
Share on other sites

А сигурен ли си, че няма да ти прецака cd-то ? Или да започне да разхлопва предния панел ? 

 

Нямам CD, но като цяло нещата на Baseus са с доста добро качество.
Преди над 2 години си взех един кабел за телефона. Емии останах изненадан от качеството. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

И на мен ми се струва тъпо нещо такова. Баш в ЦД-то. Да не говорим, че отдавна е леко не само старомодно, но и отживелица ЦД в колата с всичките му недостатъци, при отдавна налични други далеч по-сигурни, удобни и надеждни методи за музика в колата. Горе снимката е обработена да е много лъскава като за продукт, но.. някак не върви с модерните времена, в които ЦД в колата бих избягвал вече също както избягвам комп. кутии с 5.25" предни отвори :) .

Иначе признавам, че често е някакъв проблем да закрепиш телефон някъде пред себе си в кола така че да е удобно, ако разбира се самата кола няма GPS модул вграден или пък просто искаш да гледаш нещо на телефона. Пробвал съм закрепване с вакуумни стойки за стъклото, еми не е удобно - слънцето го прави трудно да се вижда, блести, напича го и нагрява много, има опасност все пак вакуума да падне. Текущо ползвам държач за парното, със здрави твърди гумени хващачи. Така и лятото от климатика се охлажда телефона и се вижда добре.

Link to comment
Share on other sites

1959871368_.JPG.f7f4061d8d60b0de424998fc19a81afb.JPG

Ей това ползвам аз вече 3 години. 

Бях пробвал 2 други вакуумни стойки преди това.

И тази има недостатъци, но все още става.

Не може да падне телефонът по никакъв начин.

 

https://www.aliexpress.com/item/1005002318107898.html

 

Едит: на паважа се клати телефонът, няма как.

Има много здрав захват и наистина голям вакуум.

Мъчи го единствено жегата.

Поставен на стъклото, силикона отива по дяволите, става течен.

За 6-7 лв е супер.

 

Edited by chasti
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...