Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 hours ago, vikktorpenchev said:

@gado като говорехме за рутера и Raspberry Pi на едно място и каза, че ще имам ядове. Какво имаш предвид, че имам ядове. Но не знам в каква посока да се насоча. Рутера не може да загрява, защото е извън кутията. В кутията са Малинката и оптичния конвертор, но до там има интернет. Нещо се случва от там нататък. На този етап махнах Малината и смених кабела междъ оптиката и рутера. (Тоя рутер толкова да ме дразни.... )

Всичкото това на едно място в тясно пространство неименуемо щеше да доведе до прегряване и дертове. Конверторът си грее доволно по принцип.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, gado said:

Всичкото това на едно място в тясно пространство неименуемо щеше да доведе до прегряване и дертове. Конверторът си грее доволно по принцип.

Значи може да не праща сигнал към рутера от жега? 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vikktorpenchev said:

Значи може да не праща сигнал към рутера от жега? 

При мен започваше да къса и цикли. А бяха само кънвертора и Мибокс-а заедно. После като ми дойде музата, че не ми е чак такъв проблем да ги мяркам от време на време, нещата си дойдоха на мястото.

 

Link to comment
Share on other sites

Добре. Благодаря. 
ще сложа малинката върху кутията и ще следя за по-нататно развитие. 
 

49 minutes ago, vikktorpenchev said:

Между другото някой ползвал ли е фирма за почистване? 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, vikktorpenchev said:

@gado като говорехме за рутера и Raspberry Pi на едно място и каза, че ще имам ядове. Какво имаш предвид, че имам ядове. Но не знам в каква посока да се насоча. Рутера не може да загрява, защото е извън кутията. В кутията са Малинката и оптичния конвертор, но до там има интернет. Нещо се случва от там нататък. На този етап махнах Малината и смених кабела междъ оптиката и рутера. (Тоя рутер толкова да ме дразни.... )

 

Аз нещо не разбрах... Какъв проблем имаш?

 

3 hours ago, vikktorpenchev said:

Между другото някой ползвал ли е фирма за почистване? 

 

Почистване на какво?

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, mIRCata said:

Вземи си микротик :D

 

Tакъв е,

 

@w00x връзката между оптичния конвертор и рутера се губи. Махнах малинката, за да видя дали проблема е в жегата, която създава (рутера не е вътре, а отвън). Както каза и @gado - самия оптичен конвертор си грее доста. Смених и кабела между двете, така че ако се оправи няма да знам коя е причината, но т.к. му става топло ще търся варианти или да го монтирам извън кутията, или да му закача нещо охлаждащо. Чудех се една плочка чугун дали няма да му дойде добре :D

 

В случея гледам за почистване на бани, но не конкретизирах, защото повечето почистващи фирми правят всичко. Гледам ваучери от grabo - има за 30 лв баня до 10 кв м.

Link to comment
Share on other sites

Колко сисадмини и разработчици са нужни за да завият една крушка?

Отговор -  Шестима! Един за да държи крушката, четирима за да го държат за краката и да го въртят по посока срещуположна на часовниковата стрелка и един да дебне на вратата, че да не вземе да дойде токът.

 

П.п. Горното не е язвително, понеже трябва да проявяваме разбиране към хората в неравностойно положение. Което и именно аз лично спазвам стриктно!

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, gado said:

Колко сисадмини и разработчици са нужни за да завият една крушка?

Отговор - 

Нито един, защото default темата е сменена на darkness и крушката е без значение :lol:

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, plameni said:

Нито един, защото default темата е сменена на darkness и крушката е без значение :lol:

А ся си представи, че нямаш клавиатура!

 

П.п. НекъФ ужасТ, НекъФ АТ!

Link to comment
Share on other sites

Ами ако нямаш и мишка!?

 

П.п. Светът се самоприключва и... Армагедон! Ще трябва да се излиза на слънце/сняг и да се сблъсква така ранимата душа с реалния свят.

Това даже е и по-кофти проклятие от онова, древно китайското - Дано живееш в интересно време.

Link to comment
Share on other sites

Някой да препоръча изпитан препарат за почистване на питата (и турбината) на климатици?

Гледах онези, на които пише BOOST.

Имаше и едни други, в черна тубичка с пулверизатор. Дори скоро им видях реклама на магистралата към София..

Link to comment
Share on other sites

https://apteka.framar.bg/30042148/спрей-за-почистване-на-климатици-motip-400-мл-

Нещото е най-продавания техн. спрей всяко лято в строителните хипермаркети.

За питата е това нещо, образува пяна която се оттича сама.

За турбината не знам да има спрей, не мога да си го представя как ще стане.

 

Аз ползвам мааалко по-различни методи (и доста по-евтини) тип домашен майстор.

Ако имаш интерес, кажи.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,
Имам един въпрос свързан с покупка от Алиекспрес е малко под 300лв.
Нашите Митници имат ограничение до 300лв. в които не се плаща мито.
На база нов закон от Европейския съюз от 01.07.2021г, всяка влизаща в страна от съюза - има нововъведена такса, която е един вид мито (VAT).
И понеже, въпросната стока я няма в складовете на Алито в Европа, мисля да я поръчам от Китай да ми я докарат.
- Въпроса ми е, след като чрез сайта, вече съм си заплатил въпросният VAT - ще погнат ли и нашите Митници, допълнително да им плащам някакви такси?

Screenshot 2021-08-18 at 15.02.14 copy.png

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, chasti said:

https://apteka.framar.bg/30042148/спрей-за-почистване-на-климатици-motip-400-мл-

Нещото е най-продавания техн. спрей всяко лято в строителните хипермаркети.

За питата е това нещо, образува пяна която се оттича сама.

За турбината не знам да има спрей, не мога да си го представя как ще стане.

 

Аз ползвам мааалко по-различни методи (и доста по-евтини) тип домашен майстор.

Ако имаш интерес, кажи.

 

Аз ползвах този на BOOST (също е пяна) и изчистих питата, но ми свърши. Пръснах на турбината, от там също паднаха някакви боклуци/прах. Миризмата май изчезна.

Просто тъй като така или иначе свърши, исках да видя дали има други варианти или пак да търся такъв, за да изчистя и другия климатик. Евентуално и този на колата може да пръсна, че не съм го почиствал никога май..

 

Какви са домашните методи?

 

6 minutes ago, Ton4o said:

Здравейте,
Имам един въпрос свързан с покупка от Алиекспрес е малко под 300лв.
Нашите Митници имат ограничение до 300лв. в които не се плаща мито.
На база нов закон от Европейския съюз от 01.07.2021г, всяка влизаща в страна от съюза - има нововъведена такса, която е един вид мито (VAT).
И понеже, въпросната стока я няма в складовете на Алито в Европа, мисля да я поръчам от Китай да ми я докарат.
- Въпроса ми е, след като чрез сайта, вече съм си заплатил въпросният VAT - ще погнат ли и нашите Митници, допълнително да им плащам някакви такси?

Screenshot 2021-08-18 at 15.02.14 copy.png

 

Техночески - не. Ако те погнат на произволен принцип, можеш да им покажеш, че си платил VAT при продавача. Тогава имаш два варианта. Или ти казват "Окей, ето ти пратката тогава.". Или ти казват "Няма въведено платено ДДС в системата за тази пратка." Тогава плащаш ДДС към митниците, а отиваш при АлиЕкспрес и им казваш за случая. Трябва да ти върнат ДДС-то, което си начислил при тях.

Пратката ще си я получиш. Единственият проблем е, че ако я задържат тук, ще се занимаваш с бумащина, ще чакаш доста време и ще платиш такса за митническа обработка, която преди беше 16лв, а сега мисля, че е малко по-ниска.

 

Сумата от 150 евро (не 300лв) е за стоката + доставката, имай го предвид.

Link to comment
Share on other sites

Обезмаслител на питата вътре след което отмивам с топла вода. 

За турбината- в 1та ръка четка за рисуване, в другата прахосмукачка. И да върти.

Свалям само праха така. От 15 години не е идвал климатикаджия вкъщи :D

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, w00x said:

 

Техночески - не. Ако те погнат на произволен принцип, можеш да им покажеш, че си платил VAT при продавача. Тогава имаш два варианта. Или ти казват "Окей, ето ти пратката тогава.". Или ти казват "Няма въведено платено ДДС в системата за тази пратка." Тогава плащаш ДДС към митниците, а отиваш при АлиЕкспрес и им казваш за случая. Трябва да ти върнат ДДС-то, което си начислил при тях.

Пратката ще си я получиш. Единственият проблем е, че ако я задържат тук, ще се занимаваш с бумащина, ще чакаш доста време и ще платиш такса за митническа обработка, която преди беше 16лв, а сега мисля, че е малко по-ниска.

 

Сумата от 150 евро (не 300лв) е за стоката + доставката, имай го предвид.

 Благодаря ти, за бързия отговор!!
Но имам един въпрос, как им "показвам", че съм платил въпросния (VAT) при търговеца, показвам им смартфона си с въпросната оферта ли?
Или да взема още веднага след като я пусна да я разпечатам на ксерокс?
Извинявай за много въпроси! Благодаря

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...