Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

1 minute ago, RaptoR said:

 

Те сработват и така до месец два. Ял съм го тоя - с тях почнах. 


Вероятно е било, защото си я оставял залепена? Аз я ползвах повече от 5 години, спорадично. Накрая сам я счупих, като я притиснах между два предмета в багажника.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

14 minutes ago, RaptoR said:


Което директно я праща в графата ШИТ. Категорично отказвам да си повреждам таблото, жалюзите (там пък е мегкретения) и прочее. Мечтаех тия с вендузите към стъклото да сработят - ден до пладне. 

Поврежда ти се главата само. Никакви проблеми няма с таблото. Сменял съм я от старта на новата кола. Ако остане малко лепило, се маха за минути без никакви ядове. За сметка на това вече 3-та година не е мръднала в пек и студ, че колата е отвън на слънцето.

Link to comment
Share on other sites

Залепена разбира се. Идеята на тия неща не е да ти късат нервите, а да те улеснят. Освен това всяко сваляне и фиксиране освен че е разправия, амортизира и вендузата. Но като ползваме стоки по 2-3-5 лева така е. Самата вендуза няма грижи да седи и завинаги на стъклото. Скапаният бакелит, от който е направено всичко останало по стойката е проблем. Последната ми вендузна стойка, която иначе беше прилично добра като работа, на морето се СТОПИ и то под фолийния щит. Още я пазя като куриоз някъде в офиса. Буквално се стопи и деформира тотално. Първата ми щипкова стойка пък се строши в ръцете ми - бакелитът пак беше прегорял. Имах и една, която пък поддаде т.нар. пружиниращ елемент, който я "защипва" към таблото. Сдаде пластмасата, започна да се клати, да ми пада телефона в движение и накрая буквално я метнах през прозореца един ден, побеснял до зуко. Сегашните ми стойки ги пазя от слънцето - например и до ден днешен се чудя за чий на Лозене държах стойка като не я ползвам. Но човек се учи с времето - като смениш десетина и ти светва. 
И пак да повторя - много е важна масата на телефона. 

Слакър, не знам какво ти е таблото, но на моето няма шанс да льопвам такива гъбки. Отделно нищо не ми върши, стойката за мен е нужна да ми държи телефона пред очите с Уейз, нищо друго.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, w00x said:

При мен сработи без проблем, но както казах, имаше много клатене на телефона. Иначе вендузата си държеше здраво.

Преди време си бях взел стойка с вендуза. Въпросната стойка имаше и подпора която се опира над таблото. Адски удобно нещо. Трябва да потърся в архивите как се води модела.

Link to comment
Share on other sites

Еми аз затова постоянно повтарям, че трябва по-спокойно да се гледа на нещата, да се мисли преди да се пише, но явно е мисия невъзможна понякога :D .

Стойката за жалузите на парното не съм я махал откакто я купих, година и половина сигурно. Супер дискретна (освен цвета), грам не поврежда жалуза, няма и клатене. От 4 фронтални жалузи, само тази (една) е "фиксирана" покрай държача за телефона. Супер съм доволен от тази стойка и начин на закрепване. За мен ВСИЧКО останало е леш и боклук (хубаво ли е сега да говоря така...).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

Преди време си бях взел стойка с вендуза. Въпросната стойка имаше и подпора която се опира над таблото. Адски удобно нещо. Трябва да потърся в архивите как се води модела.


Я виж, аз също ползвах моята с подпиране на телефона. Бях измислил отлична схема. Обаче пущината се стопи от топлината... 

 

1 hour ago, tedy said:

За мен ВСИЧКО останало е леш и боклук (хубаво ли е сега да говоря така...).


Нормално е да говориш така, нищо фрапиращо няма. Колкото и да е грешно това, което казваш. 

Link to comment
Share on other sites

Нищо грешно няма в нищо, което казвам. Говоря от ЛИЧЕН опит, и аз съм пробвал различни методи. За мен този метод работи най-добре, стабилно, удобно и надеждно. Всичко останало е ЛЕШ. При други с боклучави жалузи може и да не е най-добрия метод, затова казвам "за мен".

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Ами моят ЛИЧЕН ОПИТ е с къмто 10 модела стойки в 4 коли и един бус. 10000000% твоят е по-беден. Няма нищо по-тъпашко за мен от стойка в жалюзи!!! Не те знам какъв Вартбург караш, но в моите коли жалюзите са нежни и с двузоново насочване. Едно че дори да не ги строши, ще ми блокира въздуховода, второ, че не ми е пред очите - демек не ми върши НИКАКВА работа, ама АБСОЛЮТНО НИКАКВА работа и трето - на една сериозна дупка с тежък телефон като моя ще потроши всичко.
Няма по-голям БОКЛУК от жалюзна стойка!!!! Сега имаш моето конкретно лично мнение.

Link to comment
Share on other sites

Нямам твоя световен опит с всякакви боклуци. Купувам само неща, които поне съм проучил дали ще ми вършат някаква работа ;) . Иска се малко..... И може да не са 10 модела, но са поне половин дузина.

Жалузите ми са здрави, нежните жалузи са на еднодневните днешни коли, правени колкото да изкарат с мъка гаранцията.

Въздуховода се блокира наполовина, да не говорим че нормалните коли както казах имат поне 4 фронтално, с ОТДЕЛНО управление. Явно 50-те ти коли бусове и самолети, управляват ан блок всичките ти жалузи и е световен проблем блокирането на 5 кв см от едната страна.

Ако при твоите коли жалузите не са ти на удобно място малко встрани от погледа, еми съжалявам, явно за ТЕБ не ти вършат работа, за МЕН ми ВЪРШАТ. Свикни че освен твоето меродавно световно мнение, има и други изисквания, ситуации и мнения на други хора, свикни да чуваш мнението и опита и на другите. А не все ти да си правия и да си готов на живот и смърт да омаловажаваш всяко друго мнение. След толкова години, станал си на толкова години, невероятно как не не си пораснал поне малко, най-жалкото е че не можеш даже да осъзнаеш какво ти се говори. И вкарваш хората в абсолютно безсмислени спорове. Телефона ми тежи близо 200 грама.

Разликата в нашите мнения е, че аз мога да разбера, че за други хора другите стойки може и да им вършат работа, и че за тях такава на парно не им допада по някаква причина. Ти отричаш изцяло други мнения, стойки (whatever), което на теб по някаква причина не ти е харесало или допаднало или си имал КОНКРЕТНИ лоши преживелици. Било му се счупило от жегата нещо при неговото ползване, или стопило нещо. При други хора не се е стопило, защото те ги ползват по различен начин, купуват не за 1-2 лв боклуците на китай и много други фактори.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

Преди време си бях взел стойка с вендуза. Въпросната стойка имаше и подпора която се опира над таблото. Адски удобно нещо. Трябва да потърся в архивите как се води модела.

 

Видях ги тези модели. Ето една много модерна. :) 

 

https://dice.bg/baseus-milky-way-wireless-charger-car-vent-mount-postavka-za-radiatora-na-kola-s-bezzhichno-zarezhdane-za-qi-savmestimi-smartfoni-srebrist-item46130/

 

46130_baseus-milky-way-wireless-charger-

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, tedy said:

Жалузите ми са здрави, нежните жалузи са на еднодневните днешни коли, правени колкото да изкарат с мъка гаранцията.


ХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХА  ама как ги усещам нещата.... Карай смело москвича или каквато там драга търкаляш, както си и знаех, не чета надолу глупостите ти ХАХАХАХАХАХАХАХАХА

Само една вметка - погледни сега на колко места казах, че това е МОЕТО ЛИЧНО МНЕНИЕ и нещата са съобразени с МОИТЕ ЛИЧНИ НУЖДИ 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

Я виж, аз също ползвах моята с подпиране на телефона. Бях измислил отлична схема. Обаче пущината се стопи от топлината...

 

23 minutes ago, w00x said:

Видях ги тези модели. Ето една много модерна. :)

 

Ето подобна на моята. Не е същият модел, но се добива представа за какво говоря:

https://www.amazon.co.uk/Olixar-Phone-Holder-Car-Windscreen/dp/B00FMPKOKY/

 

Аз също не бих сложил стойка в отворите за парното. При едно хубаво друсване и кой знае колко ще изпотроши.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, netrootbg said:

 

 

Ето подобна на моята. Не е същият модел, но се добива представа за какво говоря:

https://www.amazon.co.uk/Olixar-Phone-Holder-Car-Windscreen/dp/B00FMPKOKY/

 

Аз също не бих сложил стойка в отворите за парното. При едно хубаво друсване и кой знае колко ще изпотроши.

 


Почти на 100% същата, като тая дето ми омекна и се деформира. Аз вече съм избеснял и съм казал, че и 100 лева ще дам за стойка, която доказано да работи на 100%, Пусто засега не откривам такава. 
Ванка, ти сигурно си с някоя модерна кола да го ева.... :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Looool това със стопяващите се стойки ме развесели
Имам това от около 5 години, никога не съм го свалял, крил от слънце и т.н. Води се "Sturdo Uni". Всъщност го взех заради механизма който държи телефона, не знам длаи е на пружина или нещо друго, но с една ръка поставям телефона, свалям. А вендузата държи на стъклото перфектно. На актуалната кола даже се хвана за таблото и не мърда. :)) 

.image.png.557f98fec904afeccf378b2627d0a08b.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ARPAnet said:

Looool това със стопяващите се стойки ме развесели
Имам това от около 5 години, никога не съм го свалял, крил от слънце и т.н. Води се "Sturdo Uni". Всъщност го взех заради механизма който държи телефона, не знам длаи е на пружина или нещо друго, но с една ръка поставям телефона, свалям. А вендузата държи на стъклото перфектно. На актуалната кола даже се хвана за таблото и не мърда. :)) 


Изглежда итересно. Обаче - как се държи по хоризонтала и ябълката носи ли на вибрации?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, RaptoR said:


Изглежда итересно. Обаче - как се държи по хоризонтала и ябълката носи ли на вибрации?

Държи на вибрации,  добре се затяга, до там че е трудно ти да завъртиш телефона ако не я отпуснеш преди това.

Никога не съм го пробвал в хоризонтална позиция честно казано. Трябва да пробвам тези дни и ще пиша.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ARPAnet said:

Държи на вибрации,  добре се затяга, до там че е трудно ти да завъртиш телефона ако не я отпуснеш преди това.

Никога не съм го пробвал в хоризонтална позиция честно казано. Трябва да пробвам тези дни и ще пиша.

 


Може да звучи вече досадно личната ми схема, но аз или държа по хоризонтала с Уейз пред мен, или за мен стойката за телефон е най-глупавата измишльотина в колата :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

Ванка, ти сигурно си с някоя модерна кола да го ева.... :laughing1:

С по - дърт автомобил съм от почти всички в този форум ;). Честно казано последно стойка съм ползвал преди повече от 5 години. Ако ми се налага навигация. Разучавам набързо маршрута и после оставям само гласовите насоки без да гледам телефона. Иначе искам да си сменя радиото/навигацията в колата, но вече няколко месеца нямат наличност от модела който съм си харесал.

Link to comment
Share on other sites

Въпрост кратък:

Кажете някаква смилена благотворителна кампания със СМС-и.

Имам една предплатена карта, дето ще изгори с 30-40 лв тия дни, по-добре да ги дам на някой в повече нужда от Виваком :D

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, chasti said:

Въпрост кратък:

Кажете някаква смилена благотворителна кампания със СМС-и.

Имам една предплатена карта, дето ще изгори с 30-40 лв тия дни, по-добре да ги дам на някой в повече нужда от Виваком :D

 

Щом трябва да е със смс-и отвори сайта на DMS и си избери.

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, chasti said:

Въпрост кратък:

Кажете някаква смилена благотворителна кампания със СМС-и.

Имам една предплатена карта, дето ще изгори с 30-40 лв тия дни, по-добре да ги дам на някой в повече нужда от Виваком :D

 

 

ДИВИТЕ ЖИВОТНИ, разбира се, но не виждам как ще дариш толкова пари за дни. дмс-те са месечни и там макса е 5 лева, ако напипаш нещо друго действай. 

Link to comment
Share on other sites

Жена ми дава на преводач документи да ѝ ги превежда на полски, за да ѝ служат пред институциите в Полша. Обаче освен, че ѝ взима пари за апостил, праща документите до София за "заверка". Нещо я баламосва, че без тая заверка може да не ѝ признаят документа, а с нея всичко е бетон и нямало мърдане. Някой има ли идея каква точно е тая заверка в София? Ако беше 5 лв нямаше да питам даже, но е 70 лв на документ бързата поръчка. С бавната чакаш около 3-4 седмици, а на нея ѝ трябват по-бързо.

 

Edit: Ся видях, заверката в София е от Дирекция "Консулски отношения" на МВнР.

Edited by earache
Link to comment
Share on other sites

Търся VPN програма, която може да ми скрие реално/ покаже немско IP само за 1 определена програма. По конкретно покер клиeнт тип PokerStars (реално е за Unibet Poker, А1 нещо са ме резнали)

Link to comment
Share on other sites

Ако намериш VPN , може го пускаш само като играеш, или например рутера ти да си го направиш да се връзва към VPN-а в Германия и рутираш само заявките към дадените ИП-та на покера да минават през VPN-a. Аз по подобен начин съм направил заявките към вътрешните мрежи в моя и на жената офиса да минават през дадените vpn-i, а целия ми останал трафик си е през нормалния нет.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...