Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

On 8/20/2021 at 8:11 PM, Ton4o said:

Здравейте,

Реших и аз да вляза в 21век и да си плащам комуналните услуги (ток, вода, телефон, интернет и прощее) по електронен път.

Въведох си клиентските номера в мобилното приложение, на електроенергията и мобилният интернет и успешно ги платих - но после в детайлите за транзакцията видях, че за всяко едно от двете, банката (Пощенска банка) ми е взела по 25ст...
И да питам, това нормално ли е, да ми вземат по толкова за всяко едно такова превеждане!?
Също ще се радвам, да ми споделите някакъв опит в тази сфера.
Благодаря.

 

За Пощенска банка ако искаш погледни точно този вид разплащателна сметка - Супер сметк@. Ако имаш на месец няколко операции с дебитна карта ти премахват месечната такса за обслужване, допълнително ако през сметката в рамките на месеца платиш поне 3 комунални плащания (за всяко ще ти вземат по 25 стотинки) ти дават бонус от техните си пари 2.50 лева на месец. Т. е. не само че всичко ти излиза без пари, а и отгоре на всичко нетно си на плюс, примерно около 1.50 лева на месец от цялата тази работа с плащане на комуналните сметки.

 

Провери каква е твоята сметка и ако се налага ги разпитай да ти я преоформят.

 

https://www.postbank.bg/Payment-Accounts/Super-Account

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

chasti, о, определено има опасност от падане от стъклото, ако не е на идеално гладко място или при закрепване има някаква лека мръсотия или косъм нещо, и по някое време да изпадне. Иначе самия телефон наистина е трудно да падне от самата стойка, там всичките общо взето се справят добре да го захванат. И наистина другия проблем, който е по-голям, е жегата през лятото. Случваше ми се като е на стъклото да ми изкара грешка телефона от прегряване, не се пипаше. Затова оттогава Никога не ползвам такива стойки, а само на "парното" или по възможност някъде по-долу, като вече зависи от колата и панелите какви са и какво позволяват. Има вакуумни стойки с доста дълги чупещи рамена, с които позволяват телефона да заеме позиция по-напред, до отвори за климатика и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Виж, невъзможни неща няма, но за 3 години не е паднал.

В сравнение с останалите вакууми, този е осезаемо по-голям и здрав.

На таралясника ми предния панел му е слабо място, така че беше изключено закрепване там.

Ако съм тираджия ще си взема с дълго рамо, но ми трябва повече видимост.

Може да се сложи върху таблото това, аз го ползвам за ДВР и ми трябва по-нагоре.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, kotora said:

А сигурен ли си, че няма да ти прецака cd-то ? Или да започне да разхлопва предния панел ? 

 

Нямам CD, но като цяло нещата на Baseus са с доста добро качество.
Преди над 2 години си взех един кабел за телефона. Емии останах изненадан от качеството. 

 

 

 

Хората казват, че не прецаква CD-то. Дори може да си работи CD-то вътре, докато стойката е закрепена.

Аз просто показвах вида. Има и други модели. Клоня към този де, но има и други. :) 

 

1 hour ago, tedy said:

И на мен ми се струва тъпо нещо такова. Баш в ЦД-то. Да не говорим, че отдавна е леко не само старомодно, но и отживелица ЦД в колата с всичките му недостатъци, при отдавна налични други далеч по-сигурни, удобни и надеждни методи за музика в колата. Горе снимката е обработена да е много лъскава като за продукт, но.. някак не върви с модерните времена, в които ЦД в колата бих избягвал вече също както избягвам комп. кутии с 5.25" предни отвори :) .

Иначе признавам, че често е някакъв проблем да закрепиш телефон някъде пред себе си в кола така че да е удобно, ако разбира се самата кола няма GPS модул вграден или пък просто искаш да гледаш нещо на телефона. Пробвал съм закрепване с вакуумни стойки за стъклото, еми не е удобно - слънцето го прави трудно да се вижда, блести, напича го и нагрява много, има опасност все пак вакуума да падне. Текущо ползвам държач за парното, със здрави твърди гумени хващачи. Така и лятото от климатика се охлажда телефона и се вижда добре.

 

Ами, то дали е старомодно или не, моята си има. :D И не го ползвам, защото си имам други методи за пускане на музика.

 

Стойка за телефон ползвам единствено, когато пътувам на дълги разстояния и ми трябва да гледам GPS. Ако си сложа по-удобна, може да ползвам и по-често де, но в момента, ползвам само при дълъг път.

 

Ползвах такава подобна.

 

 

Black Plastic Universal Single Clip Car Mount Mobile Cell Phone Holder, |  ID: 13626351348

 

Само долу вендузата беше различен тип. Един приятел ми я беше подарил, защото си купи по-хубава. Към 2лв е някъде. :) Закрепвах я на стъклото и карах с часове без проблем. Единствен минус беше, че телефонът не беше стабилен, докато беше закрепен. Счупи ми се обаче и исках да взема нещо по-модерно. И тъй като не използвам CD-то, реших да погледна този вариант. Изглеждат стабилни, също така.
Иначе тази стойка на Baseus я има 1:1, но с друго захващане отзад. За парно. Не искам да бутам разни неща в решетките на парното обаче. Ще вземе да се отчупи (решетката) при някое по-силно поклащане на стойката и ще трябва да търся как да я сменям...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Е да, то зависи какви са решетките. При мен са здрави и няма опасност от отчупване. Моята стойка е 10-тина лв за парното. Най-големите два плюса за мен са удобното разположение за погледа и манипулации, не пречи на зрителното поле и се охлажда от климатика (а gps приложенията го загряват доста).

Иначе за CD-то не ми е ясно как точно се закрепва в отвора... там са пласмаси, метал има по трея за самото CD, а ако то е вътре, и погрешка натиснеш нещо да го вадиш... не ми се струва добра идея като цяло това.

За дългото рамо имах предвид, че е по-удобно, защото вендузата се закрепва за предното стъкло, но дългото рамо закарва телефона по-близо до водача и надолу, и така дава повечето плюсове на другите типове, по-близо до климатика, по-малко пречи на видимостта и т.н. Вероятно ще се поклаща повече при дупки.

Link to comment
Share on other sites

И при мен са здрави, но не искам да бутам нищо по тях. Лятото хубаво охлажда телефона, но зимата трябва да я затварям, защото ще го загрява ако тръгне да духа през горните.

 

В CD-то се захваща като разпъва 3 гумирани крачета. Вкарват се вътре и се разпъват, за да опрат в горните части на CD-то.
Аз нямам CD вътре, затова не ме притеснява какво ще стане ако натисна бутона. А и аз знам какво ще стане. CD-то ще се върне обратно, както става ако си сложиш ръката отпред.

Тези с дългото рамо не са вариант. Повечето са с двойно-лепящо, което не е вариант. С клатенето пък е абсурд. Много ме дразни.

Link to comment
Share on other sites

Чудят се вече кои дупки да ползват за тия холдер-и. :)

Ако това е най-адекватния метод при теб, няма лошо. Дори да е временно. Тия с дългите рамена има и с вакуум, даже двойнолепящи не съм виждал.. Иначе да, само клатенето дето би било фактор :) .

Пробвах различни методи, само това за парното ми се видя най-адекватно. Зимно време ако е проблем духането в телефона, затварям само тоя отвор, където е телефона, от останалите вентилационни отвори си духа пак нормално и не е проблем.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, w00x said:

Ами, явно ще поръчвам, пък каквото стане. Ще дам отзиви поне, ако не друго. :) 

Гледал ли си има стойки за волана? https://www.olx.bg/ads/q-стойка-за-волан/
Лично не съм ползвал. Преди време обмислях и накрая си взех с вакум тъй като не я ползвам много. 

Link to comment
Share on other sites

Значи за стойки мога дисертация да напиша. Изкупил съм де що има в Ибей. Всякакви тъпотии, свързани със жалюзите на въздуховодите, съкшъни и прочее идиотщини са безкрайна грешка! 
Без да давам обяснения, без да паля вентилатори незабавно ви казавам ДОКАЗАНО какво работи. 

1.  https://www.ebay.com/itm/143617493560?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649

2. https://www.ebay.com/itm/HUD-Car-Dashboard-Mount-Holder-Stand-Design-Cradle-Universal-For-Cell-Phone-GPS-/194284636933?hash=item2d3c444b05

За коментари и обяснения какво, как и защо, слаби и силни места - по бира на изречение. 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, UzITo said:

Гледал ли си има стойки за волана? https://www.olx.bg/ads/q-стойка-за-волан/
Лично не съм ползвал. Преди време обмислях и накрая си взех с вакум тъй като не я ползвам много. 

 

Не са ми удобни тези стойки. Искам нещо, което да ми е встрани като фабричен дашборд на колата, за да не ме разсейва. Слушам и музика от телефона.
Бих си сменил изцяло навигацията, защото виждам, че вече се предлагат неща, които преди години нямаше, но обмислям смяна на колата в близко време и подобна инвестиция ми се свиди. Не че не смених маховик и съединител преди 1 седмица де, но все пак...

 

12 minutes ago, RaptoR said:

Значи за стойки мога дисертация да напиша. Изкупил съм де що има в Ибей. Всякакви тъпотии, свързани със жалюзите на въздуховодите, съкшъни и прочее идиотщини са безкрайна грешка! 
Без да давам обяснения, без да паля вентилатори незабавно ви казавам ДОКАЗАНО какво работи. 

1.  https://www.ebay.com/itm/143617493560?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649

2. https://www.ebay.com/itm/HUD-Car-Dashboard-Mount-Holder-Stand-Design-Cradle-Universal-For-Cell-Phone-GPS-/194284636933?hash=item2d3c444b05

За коментари и обяснения какво, как и защо, слаби и силни места - по бира на изречение. 

 

Благодаря, но тези не ми вършат работа. Нямам такъв елемент по таблото, а ако сложа телефона над волана, няма да виждам нищо от пътя. :D 

Тези, които се слагат в CD-то пробвал ли си ги?

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, най- откровено ти казвам - НИКОГА не бих турил подобна идиотщина, освен ако не отпиша гнездото. Мислете и за масата на телефоните си. Аз съм с POCO  X3, който е лаптоп в джоба, но си и тежи. Старият ми телефон е като перо в сравнение с него. Вибрации, простотии - ще попилее слота
И най-важно че ако не ти е пред очите Уейз кво точно ще гледаш? Долу десно? Пълен буламач. 

На Поло 91 и на буса съм със щипки - префектно донякъде. Проблем за тежки телефони са буферните гуми. 

Казах - на изречение по бира, но вЕрвай ми - ВСИЧКО друго е компот. Една ми се стопи и огъна от слънцето на Оазис и то зад паравана 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, earache said:

Прав е, аз също имам един билюк такива боклуци и ползвам само щипката за таблото над волана.


И най- важното - га не се ползва се маха! Щото гори. Вярвайте ми, гори! И после се разпада. 

Link to comment
Share on other sites

Явно всеки го устройват различни варианти и няма най-добър универсално. И аз лично не бих ползвал нещо над волана, което да ми пречи на видимостта, особено директната напред.

Най-големите "гъзари" просто не ползват такива неща, те си имат в колата вградени екрани за GPS, с функции за връзка с телефона и т.н., така че даже да не се налага да ги вадят от джоба :P . Тук явно няма такива :D .

 

Иначе сериозно, ако човек иска надеждно да има къде да закрепи телефона, най-добре нещо къстъм, да си направи. Примерно някоя тънка планка да прекара в някой "луфт" примерно над радиото някъде, изобщо да ползва в конкретния случай и кола, нещо което да не е обтрузивно за погледа, да е надеждно и да не пречи на нещо друго. Има и за стотина $ радио + 7-8" изскачащ екран (от мястото където по принцип е CD-то) с андроид, където може да се инсталира навигация и да отпадне ползването на телефона поне за това. някои имат и блутут и други функции, с които може и разговори да се водят и др.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, tedy said:

Явно всеки го устройват различни варианти и няма най-добър универсално. И аз лично не бих ползвал нещо над волана, което да ми пречи на видимостта, особено директната напред.

Най-големите "гъзари" просто не ползват такива неща, те си имат в колата вградени екрани за GPS, с функции за връзка с телефона и т.н., така че даже да не се налага да ги вадят от джоба :P . Тук явно няма такива :D .

 

 

Има бе, ама тряа се хваля ли?! :lol:

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mIRCata said:

Аз пък ползвам магнитна стойка. Залепена за таблото там където ми харесва

https://www.amazon.de/gp/product/B00T0I54Q8/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o01_s00?ie=UTF8&psc=1


Това би ли ми казал как се закрепва точно към таблото? 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, w00x said:

Щом е "залепена" към таблото ще предположа, че се закрепва с лепенка. :D Пише го и на картинката.


Което директно я праща в графата ШИТ. Категорично отказвам да си повреждам таблото, жалюзите (там пък е мегкретения) и прочее. Мечтаех тия с вендузите към стъклото да сработят - ден до пладне. 

Link to comment
Share on other sites

При мен сработи без проблем, но както казах, имаше много клатене на телефона. Иначе вендузата си държеше здраво.
А и я махах, когато не ползвам. Ако се остави да седи постоянно, вероятно става проблем от слънцето.

 

Беше такава, която се слага и се завива, за да затегне вендузата.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, w00x said:

При мен сработи без проблем, но както казах, имаше много клатене на телефона. Иначе вендузата си държеше здраво.
А и я махах, когато не ползвам. Ако се остави да седи постоянно, вероятно става проблем от слънцето.

 

Беше такава, която се слага и се завива, за да затегне вендузата.

 

Те сработват и така до месец два. Ял съм го тоя - с тях почнах. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...