Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Може с виртуал бокс да си направиш една машинка само която да има ВПН клиент. Вътре си пускай само покера.

Или виж с тор браузъра как ще е .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Точно правилно сечение на кабела със силиконова изолация с правилни мед/месинг щипки. Направил съм един багажник с кабели на приятели. Нямам оплакване.

Качествени за 30 лв няма на пазара...

Link to comment
Share on other sites

Супер, искам да си направя аз. Дай ми списък с линкове ако може за всичко необходимо, моля.

Кербовъчни клещи ще трябват ли?

16 квадрата до какви мотори ще е безопасно да се използват?

Edited by chasti
Link to comment
Share on other sites

Колко метра искаш да ти са кабелите, този май е най-важният въпрос, който трябваше да зададеш, от това зависи кво ще палиш. Правил съм и стартови колички ако ти е проблем, каскадно палим зилове и газки.

Имам и кербовки, който струват 4 цифри, но не са задължителни.

Аз лично качествени кабели като готов продукт не съм виждал на пазара, затова препочърах да си ги направят сами. И дори ако има цената ще отговаря на човек да си купи бустер или резервен акумулатор....

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, vinyl_master said:

затова препочърах да си ги направят сами

Затова и въпроса съдържаше и кой. :) Знам, че от магазините са кофти. И знам, че са си цифра да се направят. Но просто нямам нито инструментите, нито уменията. Кабели - 2х3метра. 25кв. Виждам, че излизат между 36-45лв само кабелите. И после 4 крокодила. Обаче от тук нататък - разните почистващи неща, поялник, припой, клеми, евентуално термошлаух за изолация + пистолет с топъл въздух са си все неща, които не се намират из къщи.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, chasti said:

4 метра. Всъщност нямам идея, гледам , че китайските са по 3.5. Слагаме ги 4.

 

С 25 квадрата 2.5 дизел не би трябвало да има кахър

 

5 minutes ago, mIRCata said:

Затова и въпроса съдържаше и кой. :) Знам, че от магазините са кофти. И знам, че са си цифра да се направят. Но просто нямам нито инструментите, нито уменията. Кабели - 2х3метра. 25кв. Виждам, че излизат между 36-45лв само кабелите. И после 4 крокодила. Обаче от тук нататък - разните почистващи неща, поялник, припой, клеми, евентуално термошлаух за изолация + пистолет с топъл въздух са си все неща, които не се намират из къщи.

Помоли някой да ти удари едно рамо, просто не си заслужава от магазините, или пак ти казвам дай пари за бустер, моите приятли джамбази в с. труд си ги ползват да си палят колите и нямат проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Отиваш в първата железария тип Маркита, Ел-Енерджи, ТМТ, Валтроник и си взимаш кабелите, щипките и кабелните обувки и ако толкова държиш да са кербовани от скъпи клещи, може да ги помолиш в магазина да ти ги кербоват.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mIRCata said:

Затова и въпроса съдържаше и кой. :) Знам, че от магазините са кофти. И знам, че са си цифра да се направят. Но просто нямам нито инструментите, нито уменията. Кабели - 2х3метра. 25кв. Виждам, че излизат между 36-45лв само кабелите. И после 4 крокодила. Обаче от тук нататък - разните почистващи неща, поялник, припой, клеми, евентуално термошлаух за изолация + пистолет с топъл въздух са си все неща, които не се намират из къщи.

 

Аз ползвам евтини кабели от Практикер вече сигурно 10 пъти, за да паля 1.9 дизел и 3.0 дизел и нямам проблем. Какво те притеснява?

Link to comment
Share on other sites

И другаде съм чел подобни въпроси за кабели за ток. Наясно съм, че има и по-добри и по-лоши, но това не са кабели за постоянно ползване, а за няколко секунди веднъж на 1-2 години (примерно). Стига да върши работа и да не е хептен боклук, и аз не разбирам да тръгна сам да си ги правя, да кримпвам и т.н. И аз имам някакви готови, давал съм ток 2 пъти последните години на случайни съседи, да съм "взимал" ток веднъж откакто се помня...

Правил съм си силови кабели за един UPS с 16кв, еми занимавка си е, с един недобре кримпнат кабел, та го повтарях. "Кримпването" - с отверки, чук и клещи. Иначе мисля че има щипки, които са с винтово закрепване на кабела - лесно и бързо.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Какво те притеснява?

Че след 3 ползвания моите кабели им се скъса изолацията и единия от вътре почва да се къса, че са къси и съдейки по загряването май им идва доста тока дето минава през тях и май ми трябва по-дебел като цяло. Защото може и някой път да не успее да подаде достатъчно през тях.

Пак добре, че акумулатора умря сега, а не преди две седмици като бях на море.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mIRCata said:

Че след 3 ползвания моите кабели им се скъса изолацията и единия от вътре почва да се къса, че са къси и съдейки по загряването май им идва доста тока дето минава през тях и май ми трябва по-дебел като цяло. Защото може и някой път да не успее да подаде достатъчно през тях.

Пак добре, че акумулатора умря сега, а не преди две седмици като бях на море.

 

Ясно. За дължината не мога да коментирам, но мисля, че ако вземеш с двоен капацитет на този, който ти трябва, няма да имаш проблем с евтините кабели. Моите са 600A. На един приятел са същите, но 1000A.

https://praktiker.bg/bg/Kabeli-za-startov-tok/KABELI-ZA-STARTOV-TOK-1000-A/p/482330

На промоция ги бяхме взимали.

Link to comment
Share on other sites

Е, ти с 210-ки някакви стари как смяташ тая работа... Взимай произволни за поне 600А и няма проблеми, някакви 25 кв или нагоре. То 210, ама ако са и много стари и/или някакви "китайски" ампери.... е ясно.

 

PS. Тия горе от линка за 1000А за 25 лв... не ми се струват добри, ама хич. По картинката силно се съмнявам да са 1000А, а и цената...

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Може да се подаде ток и на 6.3 АМГ с тънки кабели, въпроса е от какъв източник подаваш ток. На акумулаторите има изписан стартов ток.. 600/700/800А и тн.

Та, ако взимаш ток от фиеста 1.1 подавайки на 3.0 дизел, не е нужно голям дебел кабел, друг е въпроса дали ще запали веднага, в такъв случай се връзват кабелите и се остават 10 минутки да възбуди умрелия акумулатор.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, tedy said:

PS. Тия горе от линка за 1000А за 25 лв... не ми се струват добри, ама хич. По картинката силно се съмнявам да са 1000А, а и цената...

 

Супер са, нищо им няма. Бая са дебели.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, mIRCata said:

Качествени кабели за подаване на ток. За дизелов двигател, ако има значение.

Къде/кой? Цена?


Трудна задача и не очаквай да са 15 ле'а. Много лесно се познава качествения кабел по теглото, щипките и основното и най-важно - дебелината на медния сноп, която лесно може да видиш там, където кабелът е свързан за щипките като плъзнеш внимателно ръкохватката. На някои модели директно се вижда като погледнеш от вътрешната страна на щипката. 
 

5 hours ago, mIRCata said:

Аз ако можех да си ги направя, нямаше да питам.


Е ти си слакър, как ще ги направиш... 
 

5 hours ago, vinyl_master said:

Точно правилно сечение на кабела със силиконова изолация с правилни мед/месинг щипки. Направил съм един багажник с кабели на приятели. Нямам оплакване.

Качествени за 30 лв няма на пазара...


Има, или поне имаше, но трябва да се гледа. Това е минимална цена в момента за нещо прилично. Верно, че чета бързо, но никъде не видях да им кажеш, че кабелът трябва да е ето такъв:

wcab1x16_1.jpg

 

2 hours ago, w00x said:

 

Аз ползвам евтини кабели от Практикер вече сигурно 10 пъти, за да паля 1.9 дизел и 3.0 дизел и нямам проблем. Какво те притеснява?


Че китайските боклуци имат 5 медни нишки в иначе на вид дебел един показалец кабел. Това е притеснението. Разпадат се щипки, палят се кабели и прочее. 

Link to comment
Share on other sites

Друг е момента, че слагат дебели алуминиеви кабели, боядисани като мед, в магазина може лесно да се провери, като драснеш около обувката да се види аджеба какъв е проводника.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...