Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

А дали пък му е сменян кондензатора, че аз така заради 8 лева кондензатор смених компресор за 260....
И дали да не вземем да се преброим тия дето НЕ сме копченатискачи, че вече имам чувството сме малцинство... :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

9 hours ago, vikktorpenchev said:

Не е толкова важно, но някой знае ли Media Player Classic разработва ли се още?

тук Home · MPC-HC пише

 

а тук Media Player Classic (64-bit) Download (2021 Latest) for Windows 10, 8, 7 (filehorse.com) пише 

 

 

 

Значи, аз от три-четири месеца ползвам MPC-HC 1.7.9 от 2015-та година - нещо четох там за особеностите в развитието на плейъра и се спрях на тази по-стара версия по някаква причина, която в момента не помня.

 

Иначе, имам инсталирано и MPC-BE (x64) от 2021-ва, което е по-вероятно да се има предвид споменато във втория ти линк. Това е някакъв форк или направо продължение на разработката на MPC - изглежда доста подобно: https://sourceforge.net/projects/mpcbe/

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

MPC-HC е отлична програма. Впечатленията ми от нея са, че е много, много, много лека, и същевременно доста добре развита като възможности и конфигурация. Изключително популярна сред ползващите и създаващи торенти. При мен работи с default-ните драйвъри за видеото на windows 7, което по някаква причина е невъзможно да се постигне с други, по-нови плейъри

Link to comment
Share on other sites

Въпрос към шкембе-феновете: някой знае ли къде се премести шкембеджийницата от бившия стадион Спартак (Тодор Диев) след като разбутаха там?

А ако някой се пита какво стана с кръчмето "Трапезица", дето беше до Понеделник пазара, да знае: преместиха се на гара Филипово, ресторант "Филипово". Същите хора, същата шкембе чорба ;)

Link to comment
Share on other sites

И аз се чудя къде отидоха. Но тия дни на мястото на Суши баркод срещу 41 блок, отвориха едно заведение Тракийски гозби, шкембето там ми хареса.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Danzki said:

Да не е от пластмасите или нещо около капака? Каква е машината?

Някаква 10-15 годишна Осака е. Тая нощ добре се представи обаче.

16 hours ago, RaptoR said:

А дали пък му е сменян кондензатора, че аз така заради 8 лева кондензатор смених компресор за 260....

Нищо не е пипано с години, дори филтрите не бяха чистени.

Link to comment
Share on other sites

Има едно кондензаторче във външното тяло, което като пукне и ти спира вентилатора и ти запича компресора. Нещо към 7-8 лева струва и се сменя за няма 5 мин. Което ме посеща, че и моята Осака не е обслужвана май ... никога... 

Link to comment
Share on other sites

Те май трябва да са 2 във външното тяло... на вентилатора и на компресора. Та явно говориш за вентилаторния?

Да, не виждам логика да е апокалиптично, ако изгори компресорния. Просто той няма да запали.

Edited by earache
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, instinct said:

 

 

Значи, аз от три-четири месеца ползвам MPC-HC 1.7.9 от 2015-та година - нещо четох там за особеностите в развитието на плейъра и се спрях на тази по-стара версия по някаква причина, която в момента не помня.

 

Иначе, имам инсталирано и MPC-BE (x64) от 2021-ва, което е по-вероятно да се има предвид споменато във втория ти линк. Това е някакъв форк или направо продължение на разработката на MPC - изглежда доста подобно: https://sourceforge.net/projects/mpcbe/

Mpc hc е различно от това BE. 

Интересното е, че пише че сайта е ъпдейтвам 2020. Както и да е. 
 

Кое е по-добре според вас - лед лента зад монитора или лед лента зад бюрото? Мислех да слагам и на двете, но май само единия вариант ще е по-добър. 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, vikktorpenchev said:

Интересното е, че пише че сайта е ъпдейтвам 2020.

 

Ъпдейтвано е само как изглежда сайта и, евентуално, текстовете в него. Иначе най-отгоре си излиза болднато съобщението, че през 2017-та е пусната последната версия на програмата, както е ясно и от changelog-a там.

Quote

MPC-HC is not under development since 2017. Please switch to something else.

 

Quote

Mpc hc е различно от това BE. 

 

На мен ми изглежда същото, само логото е различно на екрана което се показва. То всъщност още вчера погледнах на страницата му в гитхъб - там е обявено действително като пряко продължение на разработката на MPC-HC...

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, earache said:

Те май трябва да са 2 във външното тяло... на вентилатора и на компресора. Та явно говориш за вентилаторния?

Да, не виждам логика да е апокалиптично, ако изгори компресорния. Просто той няма да запали.

Така е да. При марката LG определени модели са с 1 кондензатор

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, vikktorpenchev said:

Mpc hc е различно от това BE. 

Интересното е, че пише че сайта е ъпдейтвам 2020. Както и да е. 
 

Кое е по-добре според вас - лед лента зад монитора или лед лента зад бюрото? Мислех да слагам и на двете, но май само единия вариант ще е по-добър. 


Какво целиш?

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, w00x said:


Какво целиш?

 

Бачкам по тъмно и не ми харесва на лампа. Мислех си някакво такова осветление, че ще е удобно. И ми харесва как изглежда в youtube :D

Link to comment
Share on other sites

За това си взех клавиатура с подсветка. И мишката е с някакви светлинки. Но не съм правил нищо изчанчено със светлините им. Направих ги да ми светят бяло, само като ги натискам минават в леко зелено за малко, да се вижда какво съм натиснал.

Няма допълнителни контакти ,работи, всичко си идва от компа.

И като реших да взимам с подсветка, направо реших 2 в 1 да видя какво е и си взех механична клавиатура :)

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, vikktorpenchev said:

 

Бачкам по тъмно и не ми харесва на лампа. Мислех си някакво такова осветление, че ще е удобно. И ми харесва как изглежда в youtube :D

 

 

Ето такъв вариант обмислял ли си ?

https://www.ikea.bg/products/lighting/work-lamps/forsa-nastolna-lampa/00146776

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Stasio said:

Ето такъв вариант обмислял ли си ?

https://www.ikea.bg/products/lighting/work-lamps/forsa-nastolna-lampa/00146776

 

да, харесах си една за 350 лв

и си купих лед лента за 35 :D даже е RGB

Edited by vikktorpenchev
синтактични корекции
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, vikktorpenchev said:

 

Бачкам по тъмно и не ми харесва на лампа. Мислех си някакво такова осветление, че ще е удобно. И ми харесва как изглежда в youtube :D

 

Значи зад монитора. Намаля натоварването от взирането в екрана в тъмното. Bias light се нарича.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, w00x said:

 

Значи зад монитора. Намаля натоварването от взирането в екрана в тъмното. Bias light се нарича.

 

Благодаря.

 

 

Някой попъулвал ли е декларации за самоосигуряване? Трябва ми малко помощ с 2-3 полета.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vikktorpenchev said:

Някой попъулвал ли е декларации за самоосигуряване? Трябва ми малко помощ с 2-3 полета.

 

Софтуера на НАП ли ползваш?

Link to comment
Share on other sites

Just now, plameni said:

Софтуера на НАП ли ползваш?

 

За сефте ми е. Отворил съм го, попълнил съм някои неща, но не разбирам какво става след това.

Link to comment
Share on other sites

Накрая се създава текстов файл за съответната декларация и като се логнеш с твоя профил в електронните услуги на НАП, ъплоудваш файла при подаване на декларацията.

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, plameni said:

Накрая се създава текстов файл за съответната декларация и като се логнеш с твоя профил в електронните услуги на НАП, ъплоудваш файла при подаване на декларацията.

 

А какъв е този протокол, който излиза да печатам?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...