Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

1050 лв. с монтажа, те гледам там вървят някъде. На тъщата сложих Фуджицо 12ЛМЦА и е много доволна ама още 300 кинта отгоре не ми се дават при все, че ще ползвам само охлаждането.

 

Парното ми е на газ, не вярвах ама сега съм на минус и ще ми приспадат надплатената по-скъпа газ... Изненадаха ме, мислих че е само вятър с това връщане на пари...

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, jozo said:

Парното ми е на газ, не вярвах ама сега съм на минус и ще ми приспадат надплатената по-скъпа газ... Изненадаха ме, мислих че е само вятър с това връщане на пари...


Никога не може да им хванеш спатиите, вЕрвай ми. Аз плащам газ в хиляди. Авансите са безумни и ти си мислиш, че пари са ти върнали . Няма такъв филм. 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, RaptoR said:


Никога не може да им хванеш спатиите, вЕрвай ми. Аз плащам газ в хиляди. Авансите са безумни и ти си мислиш, че пари са ти върнали . Няма такъв филм. 

 

То ясно, въпроса е че не очаквах изобщо да приспадат нещо си. Викам тея пак си водят предизборна кампания.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, jozo said:

 

То ясно, въпроса е че не очаквах изобщо да приспадат нещо си. Викам тея пак си водят предизборна кампания.


Те са ти земали толко пари напред, че никви избори не ги греят. А иначе аз платих парно за АПРИЛ 36 лева... Щото нали връщат... Дори не съм бил вкъщи, камо ли радиатор да пусна. 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, jozo said:

1050 лв. с монтажа, те гледам там вървят някъде. На тъщата сложих Фуджицо 12ЛМЦА и е много доволна ама още 300 кинта отгоре не ми се дават при все, че ще ползвам само охлаждането.

 

Парното ми е на газ, не вярвах ама сега съм на минус и ще ми приспадат надплатената по-скъпа газ... Изненадаха ме, мислих че е само вятър с това връщане на пари...

 

Коя е фирмата?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, kotora said:

Яя кажете магазин за официални обувки в Пловдив, който рати в събота ? 

Зависи колко пари ти се дават? 
Започваш от Кавалер срещу Хепи на центъра, Тенденз срещу Макдоналдс на центъра, Матстар има в Тракия Кауфланд, Брезовска търговиите в началото или от Джумаята хващаш надолу Христо Г. Данов през магазин са за официални дрехи и имат и обувки. 
Може да разгледаш: 
https://www.cavalerbg.com/c/oficialni-3
https://matstar.bg/shop/majki-obuvki/elegantni-obuvki-1

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

Какво е НП?

 

Мога ли в кое-да-е МВР да отиде или трябва по лична карта?

От сайта разбрах, че за електронен фиш мога в кое да е управление да отида да ми го връчат.

Но от същия сайт пише, че мога и online да платя. Няма ли как всичко да не ходя в МВР да не вземат да ме арестуват :D

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, vikktorpenchev said:

Какво е НП?

 

Мога ли в кое-да-е МВР да отиде или трябва по лична карта?

От сайта разбрах, че за електронен фиш мога в кое да е управление да отида да ми го връчат.

Но от същия сайт пише, че мога и online да платя. Няма ли как всичко да не ходя в МВР да не вземат да ме арестуват :D


Наказателно постановление. Туй ако сериозно си се засрал. Ако не ти хареса може да го обжалваш. Първо иди и виж дали не е фиш, което е по-вероятно. 

Link to comment
Share on other sites

Най-вероятно е фиш. Имам подозрения от къде и кога... ако не се лъжа 17 км съм надвишил.

Та мога ли да ида в кое да е МВР или трябва по лична карта?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, vikktorpenchev said:

Най-вероятно е фиш. Имам подозрения от къде и кога... ако не се лъжа 17 км съм надвишил.

Та мога ли да ида в кое да е МВР или трябва по лична карта?

Спри до някоя патрулка ;). По - лесно е. Могат да те проверят и да ти го разпечатат. Тъкмо и ще отчетат и те дейност ;).

Не съм те забравил, но нямам време тези дни да погледна.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, vikktorpenchev said:

Най-вероятно е фиш. Имам подозрения от къде и кога... ако не се лъжа 17 км съм надвишил.

Та мога ли да ида в кое да е МВР или трябва по лична карта?

Седи си мирен и кротувай!

Ако е фиш за превишена скорост, то той има давност за връчване. И се моли да не те спират за проверка до изтичането на давността. Аз така отървах два фиша. Ама ако се навреш между шамарите или те спрат за проверка и ти връчат фиша (щото им излиза на момента) то тогава след законният срок за плащане. Той се превръща в НП и нещата стават груби ако не го платиш и него овреме.

Link to comment
Share on other sites

Бях писал, че имам какво да кажа по темата, но изчаквам.
Та ето и моите 5 ст. по въпроса.
Ако си спомняте, преди средата на миналия месец многобройни "компетентни" медийни съобщения създадоха лека истерия за възможни отнемания на книжки и спиране на коли на границата, дори за невръчени глоби, ако не се заплатят веднага.
Понеже в края на юни ни предстоеше пътуване извън България, при това точно през Калотина (където пише, че са въвели първата система), жена ми се притесни и започна да мрънка, да съм ходил да се редя по опашките и да проверявам дали имам нещо невръчено. По онова време, на сайта на МВР можеше да се проверява само за връчени фишове и НП.
Обясних и, че по закон спиране, отнемане и т.н. няма как да се случи при нещо невръчено, че има срок за обжалване или заплащане и че нямам никакво намерение да се блъскам по опашки. За нейно успокоение обаче, казах, че ще намеря начин да получа официална информация.

На 16 юни пуснах запитване до Пътна полиция през Системата за сигурно електронно връчване, което има силата на електронно препоръчано писмо и ред други предимства.
Като един наивник, вече над средна възраст, си викам "Едно на нула за мен срещу Администрацията" и започнах да чакам...
Междувременно, на 24 юни направиха възможна проверката и за невръчени фишове и НП, та питането ми вече не беше актуално.
На 26 юни минахме спокойни през Калотина, но така и не разбрах дали направиха проверка, защото преминаването през нашия пункт стана за по-малко от минута.

 

Едно от хубавите неща на Системата за сигурно електронно връчване, е че може да удостовери времената на събитията.
Добре се вижда, че запитването ми е прочетено чак на 30 юни (две седмици след изпращането!), с което Администрацията анулира моето отбелязване и поведе резултата.

Request-blur-mark.png

 

Голямата изненада дойде вчера, когато получих писмен отговор по пощата и на хартия!

Quote

Електронните фишове може да получите от всяко структурно звено на територията на страната, а Наказателните постановления единствено от структурата, която ги е издала, след собственоръчно полагане на подпис.

scan-blur-cut.jpg

Хеттрик за Администрацията!
Аз мога да се засрамя в ъгъла, да си бърша сополите и да се въздържам от анализи и коментари

Link to comment
Share on other sites

Един бърз въпрос за входни врати на апартаменти.

На някои входни врати тук таме съм забелязал на място, близо до шпионката, но така отстрани, има нещо като втора шпионка, която най-често нощем свети леко в червено. Това Infrared осветление за нощно виждане на камера ли е или е нещо друго?

Link to comment
Share on other sites

On 7/17/2020 at 7:33 PM, gado said:

Седи си мирен и кротувай!

Ако е фиш за превишена скорост, то той има давност за връчване. И се моли да не те спират за проверка до изтичането на давността. Аз така отървах два фиша. Ама ако се навреш между шамарите или те спрат за проверка и ти връчат фиша (щото им излиза на момента) то тогава след законният срок за плащане. Той се превръща в НП и нещата стават груби ако не го платиш и него овреме.

 

Използвах малко връзки и разбрах, че е фиш от 2018. От тогава са ме спирали. Ще си трая още 1 година. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tedy said:

Един бърз въпрос за входни врати на апартаменти.

На някои входни врати тук таме съм забелязал на място, близо до шпионката, но така отстрани, има нещо като втора шпионка, която най-често нощем свети леко в червено. Това Infrared осветление за нощно виждане на камера ли е или е нещо друго?


Звънец?

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, vikktorpenchev said:

 

Използвах малко връзки и разбрах, че е фиш от 2018. От тогава са ме спирали. Ще си трая още 1 година. 

Това където полицаите проверяват за фишове и ти ги разпечатват е сравнително от скоро.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, w00x said:


Звънец?

По-скоро не. Разположени са на никое място около шпионката, и въпросното нощно светене реално е много слабо, неподходящо за звънец, точно като IR осветление някакво. Звънци си има около вратите навсякъде.

Link to comment
Share on other sites

chasti, позволи ми пак да съм малко скептичен отново :) . Как направи връзката, че това изречение отговаря на онази точка горе? Звучи ми абсурдно това да е звънец там в горната част на вратата. Ако е антена/5GHz, антена на какво е, и защо свети в тъмното? Ако все пак беше звънец, би могло леката светлинка да е за лесно намиране в тъмното, но защо е толкова високо, някак.., ако беше пък четец за чип за брава... пак .. там нависоко.. Не знам, ще чакам и други мнения.

Link to comment
Share on other sites

Единственото, което ме спира да съм на 100% сигурен, е че е бая високо, пък вратите са китайски :)

Сигурно за вътрешния пазар по-надолу го слагат звънеца.. знам ли.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...