Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

On 7/17/2020 at 7:33 PM, gado said:

Седи си мирен и кротувай!

Ако е фиш за превишена скорост, то той има давност за връчване. И се моли да не те спират за проверка до изтичането на давността. Аз така отървах два фиша. Ама ако се навреш между шамарите или те спрат за проверка и ти връчат фиша (щото им излиза на момента) то тогава след законният срок за плащане. Той се превръща в НП и нещата стават груби ако не го платиш и него овреме.

 

Я ми обясни за тая давност, защото на мен си ми го сервираха повече от 8 месеца след събитието. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

51 minutes ago, RaptoR said:

 

Я ми обясни за тая давност, защото на мен си ми го сервираха повече от 8 месеца след събитието. 

Човекът ти е обяснил горе.

На мен два пъти се опитват да ми пробутват фишове с по година и кусур давност ченгетата от РПУ Несебър (известни с това, че са най големите лайна измежду катаджиите в България). И двата пъти не им мина номерът! Верно, за малки суми ставаше въпросТ. И двата пъти ме бяха снимали от скатавката в посока кръстовището Слънчев бряг/Несебър към Равда, точно на отбивката за Макдоналдс (след завоя). Но все пак става въпрос за ПРИНЦИП!  А и много мразя, когато двадесетина годишни сополковци се опитват да ми се правят на шегаджии! Нито са ми на годините, нито са ми на чикиите, а и откровено не са наясно с разпоредбите, спрямо които работят. Жалка история.

Мисля, че по-преди бях споменал как едно такова момченце в опит да се направи, ми беше казало - Охооо... Ама ТИ и застраховка и преглед нямаш, а!? Опитваше се да се шегува по милиционерски... Пък аз му викам - Ми то аз и книжка нямам, ти такива работи ми търсиш... Оня ме изгледа все едно кучешко лайно беше лапнал. Та точно за този случай с един от изгубилите давност фишове ставаше въпрос.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Поръчах си стока от САЩ. При внос платих ДДС. Сега я "изнесох" обратно към САЩ поради гаранционен дефект.
Някой може ли да ми каже каква е процедурата да си върна платеното при внос ДДС?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, w00x said:

Поръчах си стока от САЩ. При внос платих ДДС. Сега я "изнесох" обратно към САЩ поради гаранционен дефект.
Някой може ли да ми каже каква е процедурата да си върна платеното при внос ДДС?

По - скоро ще трябва да покажеш, че е платено когато ти я върнат.

Link to comment
Share on other sites

Аз вече съм пратил пратката към САЩ през UPS. Онези нищо не казаха. Нямаха никаква идея какво трябва да се прави и преди да го прекъсна и да му кажа, че не е прав, ми обясняваше как трябвало да се подготвят документи за износ и да се плаща ДДС ....

Знам със сигурност, че когато правя износ на стоката, мога да си върна ДДС-то платено при внос, защото преди няколко месеца пак се занимавах със същото и една жена от агенция "Митници" ми го каза по телефона. Тогава обаче не бях платил ДДС при внос и нямаше какво да си връщам. Сега обаче не ми се размина плащането на ДДС и искам да си ги взема.

Link to comment
Share on other sites

За един апартамент ще трябва да се реши колко на броя климатици ще трябват и да се монтират стойките на стената. Гледам много хвалби относно Мицубиши Хеви. Към кой обаче да се обърна да погледне колко и какви бройки ще трябват и да се закупят и монтират стойките преди да е сложена изолацията? Галине?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, RaptoR said:

Избери си кое Мицубиши. Или Климаком за електрик, или ще ти дам един номер. 

То не е само до избора. Трябва да се даде и съвет как и колко бройки да се сложат. Вероятно ще са 2 двойни сплит-а + един самостоятелен. Така би било най - добре, но пък гледам все отрицателни мнения за такива машини. От другата страна да се слагат 5 отделни ми се струва малко прекалено. Реалното им монтиране ще е догодина по някое време.

Link to comment
Share on other sites

Едно е сигурно - НИКОГА сплит. А моя апартамент го оправих с две деветки. Какви са тия 5? Ти конюшня ли ще охлаждаш?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

Едно е сигурно - НИКОГА сплит. А моя апартамент го оправих с две деветки. Какви са тия 5? Ти конюшня ли ще охлаждаш?

Реално са 2 апартамента. Един с 2 спални + хол. За там трябват 3. Другият е спалня и хол и съответно 2. Как иначе да стане?

Link to comment
Share on other sites

Ами не е задъжително непременно във всяка стая да има, но това зависи от куп неща. Иначе си приготви едни 10 бона и нагоре и готово. 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, netrootbg said:

За един апартамент ще трябва да се реши колко на броя климатици ще трябват и да се монтират стойките на стената. Гледам много хвалби относно Мицубиши Хеви. Към кой обаче да се обърна да погледне колко и какви бройки ще трябват и да се закупят и монтират стойките преди да е сложена изолацията? Галине?

Утре (неделя) ще съм си в Пловдив. Вероятно до вторник - сряда ще съм там.

Link to comment
Share on other sites

Идеи от къде мога да поръчам следния преходник? 

https://nextbg.com/периферия/преходници-и-кабели/преходник-за-захранване-от-24-към-6-pin-пин-за-дънни-платки-hp-14307

 

Тук е изчерпан, а не се знае кога ще имат пак. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, plameni said:

Някакви идеи откъде мога да купя дистанционер и винт за монтаж за m.2 SSD?

 

Не знаех, че така се казва на български. :) Дистанционер (standoff) със сигурност трябва да имаш поне един на всеки неизползван M.2 слот на дъното. Разбира се без винта, но все пак това трябва да ти помогне донякъде. Всичките ли виноте си загубил, които идват с дъното? Компютърджийските фирми би трябвало да продават такива, а асемблаторите би трябвало да разполагат с "чували" от остатъците от всякакви сглобки. :)

Link to comment
Share on other sites

Изобщо не съм сигурен, че така се казва, но дистанционер ми звучеше много по-смислено от които и да е превод на standoff base :lol:

Дъното е без никаква окомплектовка и аксесоари, дори без задна планка.

Оказа се, че m.2 слотът е доста повдигнат, та затова...

 

EDIT:

Има и "Направи си сам" спасителен вариант :laughing1:

 

 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

То ако опре до "направи си сам", има и по-прости решения. Отворите са проходни, нали? Тогава трябват винт М3 с гайка и 2 шайбички и гайка М4 да играе роля на дистанционна втулка. 

Няма лепила, няма стъргане. 

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Отворите не са проходни, а с резба, т.е. става и само с винт, но мисля, че е 1.5 и трябва да е доста дълъг

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, plameni said:

 

Всъщност, цялото наименование не е ли "Standoff Spacer"?

Да, то всъщност майтапа е, че може да се срещне всякак: standoff spacer, standoff, standoff/spacer и spacer. От тази страна на океана обаче се използва основно standoff, точно в тия случаи, когато се монтира вертикално (спрямо дъното) и служи за някаква подпора. Spacer е по-общо в най-различни ситуации на обиране на луфт. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...