Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

"само" или "и" в мебелния обков?

 

Според Викиват и в електрониката се ползват дистанционери :D

Дистанционер за печатни платки с височина 10 mm и вътрешна резба М3.

Дистанционер с външна и вътрешна резба М3

product_large_50596.jpg product_large_50594.jpg

Само че търсената резба в случая е 1.6 или 2

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Никъде не съм казал "само", но мисля там най-често се споменава тоя термин... Или просто твърде много мебели съм сглобил :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Днес отново се наложи да влизам в ролята на техник и механик... Бащите като мен са с поне по няколко различни квалификации:

L699wKy.jpeg
 

Проблемът ми е следния - борих се, мъчих се, но нищо не сполучи и сега трябва да търся следната зъбчатка:

wRFYvWx.jpeg

Заради начина на захват и изключително сериозното напрежение на мястото нито лепенето, нито опитите ми с мини горелката сполучиха. На практика търсим нова. 
За момента намерих една фирма на Кукленско - СТИМА и ще ги посетя, но имам слаби надежди. Дали наште другари от Викиват, Квазер и прочее имат подобни неща? Никога не ми се е налагало да търся малки зъбни колела. Дали изобщо мога да намеря или да търся начин да ми се направи?  

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

Днес отново се наложи да влизам в ролята на техник и механик... Бащите като мен са с поне по няколко различни квалификации:

L699wKy.jpeg
 

Проблемът ми е следния - борих се, мъчих се, но нищо не сполучи и сега трябва да търся следната зъбчатка:

wRFYvWx.jpeg

Заради начина на захват и изключително сериозното напрежение на мястото нито лепенето, нито опитите ми с мини горелката сполучиха. На практика търсим нова. 
За момента намерих една фирма на Кукленско - СТИМА и ще ги посетя, но имам слаби надежди. Дали наште другари от Викиват, Квазер и прочее имат подобни неща? Никога не ми се е налагало да търся малки зъбни колела. Дали изобщо мога да намеря или да търся начин да ми се направи?  

 

Провери в http://www.baktrade.com/ 

От тях съм купувам специфични инженерни пластмаси,виждал съм и разни задвижващи механизми подобни на твоя.Намират се зад ОMV на кукленско шосе.Какво е това разглобеното всъщност?

Link to comment
Share on other sites

Робот WALL-E. Невероятно сладурска играчка, както и една от най-добрите ми сделки в магазин 2-ра ръка. Също така буквално го спасих преди да бъде тотално разсипан от един неграмотник в магазина, който му сваляше ръждата, която мислил за мръсотия. Глупакът дори не предположил, че това не само е умишлено сложено, но и ръчно нанасяно... До ден днешен не мога да му открия дистанционно. Цените са безумни. 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, RaptoR said:

Робот WALL-E. Невероятно сладурска играчка, както и една от най-добрите ми сделки в магазин 2-ра ръка. Също така буквално го спасих преди да бъде тотално разсипан от един неграмотник в магазина, който му сваляше ръждата, която мислил за мръсотия. Глупакът дори не предположил, че това не само е умишлено сложено, но и ръчно нанасяно... До ден днешен не мога да му открия дистанционно. Цените са безумни. 

В Амазон това нещо се продава в момента от някаква японска фирма (изпращат го директно от Япония) и струва ... $297. :)

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Godfather said:

В Амазон това нещо се продава в момента от някаква японска фирма (изпращат го директно от Япония) и струва ... $297. :)


Много добре знам. Аз го купих за .... 10 лева. Счетох за нагло да се пазаря :laughing1:

Между другото войс контролваният е най-скъп. Някъде пишеше, че може и да ти донесе бирата. Когато проверявах какво точно съм купил не намерих варианти под 250 паунда, дори втора ръка...  

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, RaptoR said:


Много добре знам. Аз го купих за .... 10 лева. Счетох за нагло да се пазаря :laughing1:

Между другото войс контролваният е най-скъп. Някъде пишеше, че може и да ти донесе бирата. Когато проверявах какво точно съм купил не намерих варианти под 250 паунда, дори втора ръка...  

Какъв е диаметъра и колко са зъбите на колелцето? 

Link to comment
Share on other sites

12 зъба, 1,4 см външен диаметър, ширина на зъба 5 мм, ширина по оста 1см (удължена е оста извън зъбите)Ю
Много важен е отвора, който обаче трудно мога да измеря, а нямам и шублер да замеря оста, на която се нанизва, но подозирам е 3мм

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, RaptoR said:

12 зъба, 1,4 см външен диаметър, ширина на зъба 5 мм, ширина по оста 1см (удължена е оста извън зъбите)Ю
Много важен е отвора, който обаче трудно мога да измеря, а нямам и шублер да замеря оста, на която се нанизва, но подозирам е 3мм

 

Я виж на какво попаднах,правят по поръчка https://www.alo.bg/5938458   

Link to comment
Share on other sites

40лв за зъбно колело...

Това ми изглежда като 3Д принтирано. Видене, иди някъде, където работят с 3Д принтери. Може да успеят да ти помогнат. Не ми изглежда много сложен детайлът.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, w00x said:

40лв за зъбно колело...

Това ми изглежда като 3Д принтирано. Видене, иди някъде, където работят с 3Д принтери. Може да успеят да ти помогнат. Не ми изглежда много сложен детайлът.

Цената не я коментирам,просто давам насока за справяне с проблема :-)

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, HEMO said:

Цената не я коментирам,просто давам насока за справяне с проблема :-)


Тия верно се гъбаркат здраво и сучат мъди на хора в безизходица... Дано не се опира до тях...  

 

Link to comment
Share on other sites

Видене, надявах се твоето зъбно колелце да стане от един модел тонер касета на Коника Минолта, ама не би. Защо не си го направиш сам от лепило тип "течна стомана" в калъпче от зъболекарски гипс (или глина, каквото има)?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, w00x said:

Май е по-лесно да намери някой с 3Д принтер. :)

От 3D принтер до 3D принтер има огромна разлика. Не мисля, че любителски китайски принтер от масовите може да му свърши работа. Трябва да е такъв, който работи с поликарбонатен материал, защото това зъбно колело иначе ще си замине още на първата минута. Да не говорим, че трябва и да се направи точен 1:1 3D роект за това чудо, а то не е като да го нарисуваш на картинка.

Link to comment
Share on other sites

Аз имах предвид фирма, която се занимава с 3Д принтиране на детайли. Често с рекламна цел за обемни букви и друг тип реклами. :)

А колкото до 3Д проекта, струва ми се, че ще има софтуер, на който да се зададе елемент тип "зъбно колело" с параметри и зъбното колело да се появи в 3Д пространството. :) Пък и надали е нещо, което никой, никога не е правил. Може да има вече готов модел за сваляне.

Link to comment
Share on other sites

On 8/10/2020 at 7:47 PM, alchemy said:

Видене, надявах се твоето зъбно колелце да стане от един модел тонер касета на Коника Минолта, ама не би. Защо не си го направиш сам от лепило тип "течна стомана" в калъпче от зъболекарски гипс (или глина, каквото има)?


Може да опитам, но вече от опитите да го залепя и заваря има деформация. Финалният вариант е принтиране. Преди това ще потърся в 2-3 фирми. Но това като се прибера. Сега изобщо ми не дреме, бидейки по цял ден в минералните басейни на аквапарка в Девин. 

Link to comment
Share on other sites

On 8/13/2020 at 1:54 PM, exabyte said:

Някой да има тел на пътна помощ - паяк? Намерих само един в Интернет 

089 841 1521, но бил на море :)

нула-осем-осем    осем-осем-осем-седем-едно-осем-шест

Борис

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...