Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, Lucky Luciano said:

Къде е тази опция?

 

Screen Cast. На мен ми е направо в notification shade.

 

Нали искаше да пускаш от компютъра обаче, а не от телефона?

Сигурен ли си, че телевизорът е вързан на в мрежата? И нали пробваш да кастнеш към него докато е пуснат?

Link to comment
Share on other sites

Исках да пробвам от телефона и стана. Било в падащото меню на третия ред, дори не бях обръщал внимание. Та от телефона става, от компира не - в една мрежа са, всичко, но не ще... С Win+P си вади менюто за дисплеите, но като дам Duplicate променя резолюцията на монитора на някаква идиотска и дотам. На ТВ нищо не се случва, не излиза месидж или нещо друго.

Link to comment
Share on other sites

Just now, chasti said:

Абе я кажете от къде да купя някакъв свестен апарат за кръвно от тия ръчните, че цифровия вади направо рандъм числа...

От битака в Пазарджик.

Често се появяват там. И, да. Живачните са далеч, по-точни от електронните боклуци!

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Lucky Luciano said:

Исках да пробвам от телефона и стана. Било в падащото меню на третия ред, дори не бях обръщал внимание. Та от телефона става, от компира не - в една мрежа са, всичко, но не ще... С Win+P си вади менюто за дисплеите, но като дам Duplicate променя резолюцията на монитора на някаква идиотска и дотам. На ТВ нищо не се случва, не излиза месидж или нещо друго.

Ама лаптопа държи ли безжична проекция? 

Link to comment
Share on other sites

Настолен е. 'ба ли го дали държи или не, ама ме дразни зверски... На това LG мога да пусна какво ли не, включително блутут и т.н., но не мога да си "метна" тъпия комп...

Link to comment
Share on other sites

Ама компа трябва да поддържа WiDi, WiFi direct или нещо от тия... Няма как иначе... Евентуално някакъв app... не съм пробвал на моя, но той така или иначе не е УебОС.... Пък и компютрите са ми стари, вероятно не поддържат такава функция... Но с всички телефони и таблети нямам никакви ядове.....Сервио си върви по въздуха от настолния комп...нямам ядове.. Дразни ме само, че не държи флак и че е бавничък с реакциите... 

Link to comment
Share on other sites

"По жицата" май не ставаше със стандартните методи.

С "media streaming options" можеш само да шернеш PC-то, така че да се вижда през Smart Share.

Или да плейваш на телевизора с "cast to device".

 

Какво показва Windows-а за "Projection settings"?

 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky Luciano said:

Как компа, не е ли по-правилно Win-a? В случая Windows 10. Компа е Dell 9020.


Не. Миракаст е безжичен стандарт. Не става да кастваш екрана толкова лесно. Аз мислех, че говориш за лаптоп. :)

Link to comment
Share on other sites

Няма да стане, нали ти казвам? :)

Натисни Start, напиши Connect и отвори програмата на Уиндоус. Там или ще ти даде настройки, или ще ти напише, че устройството ти не поддържа стандарта.

Link to comment
Share on other sites

Баси, ся ше трябва да си купувам лаптоп, а изобщо не мога да си избера. Моите ги дадох и ся шах с пешката... Освен да пусна един ХДМИ до ТВ-то и директно през входовете...

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Lucky Luciano said:

Баси, ся ше трябва да си купувам лаптоп, а изобщо не мога да си избера. Моите ги дадох и ся шах с пешката... Освен да пусна един ХДМИ до ТВ-то и директно през входовете...

 

USB Wi-Fi dongle за PC-то?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky Luciano said:

Баси, ся ше трябва да си купувам лаптоп, а изобщо не мога да си избера. Моите ги дадох и ся шах с пешката... Освен да пусна един ХДМИ до ТВ-то и директно през входовете...

Аз минах през една камара безжични решения,и накрая така направих.Лаптопа с hdmi в телевизора и звук от телевизора през ресивер.Чиста работа :-)

Link to comment
Share on other sites

Мързи  ме... Трябва да се навра под бюрото, че да включва HDMI кабела, оттам трябва да наклоня бюрото, че да го прекарам отзад, защото е почти плътно в стената, оттам да местя кютука, че да го включа...

Донгъли имам няколко, естествено не намирам нито един... Изобщо красота...

Link to comment
Share on other sites

Guest Mobi
4 hours ago, HEMO said:

Аз минах през една камара безжични решения,и накрая така направих.Лаптопа с hdmi в телевизора и звук от телевизора през ресивер.Чиста работа :-)

Това е начинът. Аз съм така от 10 години. През това време пробвах какво ли не и накрая винаги се връщам на хдми-то. Вече и прахосмукачката-робот се разбира с него, не го брои за препятствие.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте!

В процес на избор на матрак съм, харесъл съм един, но имам питанка.

Някой монтирал ли е еднолицев матрак с МЕТАЛНА рамка към повдигащ механизъм ?

Доколкото разбрах, май трябвало да се монтират предварително към матрака рамки, или даже направо

L-образни винкели....но не бих искал да се вкарвам във филм, ако е толкова сложно.

Link to comment
Share on other sites

Току що забелязах, че по ръба на пенела (точно между моя и долния етаж) от външната страна, както и нагоре покрай единия прозорец, се е образувала една дълга пукнатина. Като в края на пукнатинатао мазилката е паднала и се вижда арматура.

Не знам дали е от земетресението преди няколко седмици или от това, че съседите 2 етажа над моя си слагаха изолация, но май няма и особено голямо значение.

 

Как да процедирам? Дори не знам дали трябва да се притеснявам и на кой да се обадя, за да го оправи. Изобщо може ли да се оправи?

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, w00x said:

Току що забелязах, че по ръба на пенела (точно между моя и долния етаж) от външната страна, както и нагоре покрай единия прозорец, се е образувала една дълга пукнатина. Като в края на пукнатинатао мазилката е паднала и се вижда арматура.

Не знам дали е от земетресението преди няколко седмици или от това, че съседите 2 етажа над моя си слагаха изолация, но май няма и особено голямо значение.

 

Как да процедирам? Дори не знам дали трябва да се притеснявам и на кой да се обадя, за да го оправи. Изобщо може ли да се оправи?

На кой етаж си? 
Ако ти трябват алпинисти:
https://www.facebook.com/Топлоизолация-алпинисти-452548802195942/
или
https://m.vipera-bg.com/

Вече ако си на по-нисък етаж може и със скеле да го направят.

Link to comment
Share on other sites

На висок съм. Значи ми трябват хора, които се занимават с топлоизолация? Ясно. Благодаря! Ще взема да ги питам освен за оправянето на тази фуга и  направо за цена за топлоизолация на апартамента.

 

Проверени фирми ли са това? Положителен опит ли имаш с тях?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...