Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Трябва ми за около 2-3 седмици да гледам тв ( в града ) и не ми се занимава да прекарвам на някой оператор . Та въпроса ми е за антените как седи въпроса . Само с антена мога ли да гледам някой канали и кои ? Телевизора не е някакъв стар иначе , а в викиват ми показваха едни малки за 6-7 лева , дали ще стане с такова чудо .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Намирам информация за тези:

БНТ, БТВ, НОВА ТВ, БНТ1, БНТ 2, BG ON AIR

 

Преди години бях тествал, бучнах 1 метър кабел меден /от мостов/ в една аналогова букса за антена в центъра, работеше прекрасно като стайна антена.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MaiconDogg said:

Трябва ми за около 2-3 седмици да гледам тв ( в града ) и не ми се занимава да прекарвам на някой оператор . Та въпроса ми е за антените как седи въпроса . Само с антена мога ли да гледам някой канали и кои ? Телевизора не е някакъв стар иначе , а в викиват ми показваха едни малки за 6-7 лева , дали ще стане с такова чудо .

 

Ако телевизорът ти е Смарт или имаш някакъв Android TV стик, на който можеш да сложиш Kodi, може да си вземеш за 1 месец IPTV. 10лв е.

https://www.tivi.bg/shop/plan-premium/

Цената ще ти дойде почти същата като с тази антена, но ще имаш повече канали и няма да се чудиш какво да правиш антената после. :)

Link to comment
Share on other sites

Да, може да е проблем.
Минималното изискване за телевизията е 7Mbit. Няма ли да стигне толкова при телевизора? Ако е с AndroidTV, можеш да му пуснеш един Speedtest.

Link to comment
Share on other sites

Я вижте 

http://livebgtv.stream/bg.json

дали няма да ви тръгне?

Тука има 90+ цифрови канала и са безплатни, и са на български. Т.е. българските версии на чуждоезичните канали.

 

Редакция:

това може да се гледа на таблет, примерно, или на лаптоп, щом телевизора ви е стар. Ако има hdmi може през лаптоп.

Edited by vikktorpenchev
Link to comment
Share on other sites

Трябва ми хладилен техник за диагностика възможно най-бързо. Доматите и краставиците ще увяхнат :D

Въпроса е да поръчвам ли нов хладилник или да търся начини да запазя продуктите, докато се отремонтира хладилника.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Някой да препоръча обущар?

По възможност в район Централен.

Трябва да зашие на една дамска чанта кожата към ципа. 

Благодаря предварително!

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, gal4enceto said:

Някой да препоръча обущар?

По възможност в район Централен.

Трябва да зашие на една дамска чанта кожата към ципа. 

Благодаря предварително!

 

Нали ти препоръчах вече един път? :) Или не си доволна от него и искаш друг?

Link to comment
Share on other sites

On 8/24/2020 at 11:12 PM, vikktorpenchev said:

Трябва ми хладилен техник за диагностика възможно най-бързо. Доматите и краставиците ще увяхнат :D

Въпроса е да поръчвам ли нов хладилник или да търся начини да запазя продуктите, докато се отремонтира хладилника.

 

089 824 4466

Димтров, свърши добра работа. Доволен съм.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, w00x said:

 

Нали ти препоръчах вече един път? :) Или не си доволна от него и искаш друг?

Айде пак да ми го препоръчаш, че не помня :grin:

Сетих се :grin:

Отново благодаря!

 

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

Я ми препоръчайте принтер за домашно ползване,че се мъчих до скоро с някакъв античен Самсунг ама взе рязко че умрЕ.Мижаво месечно натоварване,щерката да си принтира разни неща за училище,и да не е много скъп...Ако е лазАрен и има безжично ще е екстра :-)

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, RaptoR said:

Аз си взех CANON i-SENSYS MF112 от Е-маг. Не е непременно евтин, но работи отлично. 

Е сигурно ще работи отлично ма гони 4 стотака...а и до колкото виждам това е мфу,на мен ми трябва само принтер.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, HEMO said:

Е сигурно ще работи отлично ма гони 4 стотака...а и до колкото виждам това е мфу,на мен ми трябва само принтер.


Ами доколкото съм забелязал няма да са ти голя проблем. И аз го взех за към 350. И със сигурност е добре да имаш и скенер, вЕрвай ми. Освен това е много компактно и не заема много място. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, RaptoR said:

...И със сигурност е добре да имаш и скенер, вЕрвай ми.

 

+1

Пътят от "принтира разни неща за училище" до "трябва скенер, че с телефона не става хубаво" е много кратък :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ние сме с такова от 6 г.

Работя постоянно на него, копиране, принтиране. Сканирала съм десетки книги по стотици страници. Доволна съм. Макар напоследък скенерът леко да забива, но аз много го ръчкам. 

 

 

 

Screenshot_2020-09-04-10-06-36-951_com.android.chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

Имаме PC с 2 монитора, имаме лаптоп, който е свързан с трети монитор...

В задачата се иска когато се наредят трите монитора да се ползват с 1 мишка и клавиатура с максимално забавяне/ лаг. 

- Първото което идва на ум е TeamViewer 

- Второ е Windows Remote Desktop Connection. В един туториал видях, че нямам правилната версия на уиндоус.

 

Има ли кратък път към решението на задача( задължително трябва да сме под уиндоус). Всичко се намира в 1 стая.

Link to comment
Share on other sites

ShareMouse

https://www.sharemouse.com/

 

Има и други програми със същата функционалност, ако тази не свърши работа.

 

Написал си "максимално забавяне. Ще предположа, че имаш предвид "минимално забавяне". Ако искаш максимално забавяне наистина, не мога да помогна. :)

Link to comment
Share on other sites

Страхотна работа свърши при теста, точно това което търсех. Ще си поиграя повечко идните дни, благодаря Много!!!

Дай координати да ти пратя една студена бира...

Edited by sasshko
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, sasshko said:

Страхотна работа свърши при теста, точно това което търсех. Ще си поиграя повечко идните дни, благодаря Много!!!

Дай координати да ти пратя една студена бира...

 

Няма проблем. Радвам се, че помогна. :) Има и други алтернативи на същата програма. Synergy е една, за която се сещам.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...