Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

29 minutes ago, w00x said:

На висок съм. Значи ми трябват хора, които се занимават с топлоизолация? Ясно. Благодаря! Ще взема да ги питам освен за оправянето на тази фуга и  направо за цена за топлоизолация на апартамента.

 

Проверени фирми ли са това? Положителен опит ли имаш с тях?

Преди 2 месеца търсих алпинисти и това са единствените, които дойдоха да огледат. 
Масово фирмите нямат вече алпинисти или имат големи обекти и не им се занимава. 
Цените им бяха близки за моите нужди. 
Конкретно ще избера сигурно първите поради лични съображения. 
Ако намериш други алпинисти моля те сподели.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ами, имаше едни алпинисти, които буквално преди седмица правиха изолацията на съседите. Казаха, че са напръскали някъде номера. Ще погледна днес и ще ти кажа.

 

Помолих ги да ми запълнят дупката на климатика с мазилка и те се съгласиха без проблем, което ми направи добро впечатление..

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, w00x said:

На висок съм. Значи ми трябват хора, които се занимават с топлоизолация? Ясно. Благодаря! Ще взема да ги питам освен за оправянето на тази фуга и  направо за цена за топлоизолация на апартамента.


Не, не ти трябват хора за топлоизолация, това е като да викнеш цигулар да ти оправи бойлера. Пукнатината трудно може да е нещо съществено, а и щом е панел едва ли носи нещо. Конструктивно е почти невъзможно да се прави каквото и да било без зловещи бутания. Ако на някой нещо му текне - може да се сложи изолация отвън и толкоз. Шприцване на пукнатината просто не виждам кой би се навил да прави, ако изобщо има смисъл. ROFIX имат нужния материал, но кой ще го сложи - мистерия.  

Link to comment
Share on other sites

Ами горните две фирми предлагат услуга "оправяне на панелни фуги". Мисля, че това ми е нужно.
А топлоизолация така или иначе обмислях да слагам.
Днес забелязах, че и голяма част от съседите вече са я направили тая интервенция и панелните им фуги са ревизирани.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, w00x said:

Ами горните две фирми предлагат услуга "оправяне на панелни фуги". Мисля, че това ми е нужно.
А топлоизолация така или иначе обмислях да слагам.
Днес забелязах, че и голяма част от съседите вече са я направили тая интервенция и панелните им фуги са ревизирани.


Ако ще си слагаш изолация слагай. Едно е сигурно - проблеми с носещи конструкции нямаш. 

Link to comment
Share on other sites

Притеснява ме, че през тая пукнатина ще влиза влага и ще се напои панела, затова и ще избързам да я оправя. А най-вероятно ще сложа и изолация.

Изолацията е най-добре да е ако е от неопор, до колкото чета?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, w00x said:

Притеснява ме, че през тая пукнатина ще влиза влага и ще се напои панела, затова и ще избързам да я оправя. А най-вероятно ще сложа и изолация.

Изолацията е най-добре да е ако е от неопор, до колкото чета?


XPS ти е изолацията, минимум 5 см, като внимаваш какво са льопкали комшиите като дебелина, че да не слагаш козирки. Затапиш ли с изолация тази пукнатина никакви проблеми няма да има, освен ако не е дупка през цялата стена. 

Link to comment
Share on other sites

На много места прочетох, че този фибран е неподходящ за външна изолация на панелни апартаменти, защото задържал влагата. Бил за вътрешна изолация, както и за изолация на колони, основи на къща, мазета и т.н.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, w00x said:

На много места прочетох, че този фибран е неподходящ за външна изолация на панелни апартаменти, защото задържал влагата. Бил за вътрешна изолация, както и за изолация на колони, основи на къща, мазета и т.н.


Не. EPS ти е за вътрешна изолация, уж, понеже имам вродена омраза към стиропора. Не ми чети тъпащини из нета, все едно не си вдянал, че над 90% са глупости. Дишаща изолация с цел избягване на влага и мухъл е вътрешната. Външната гони за цел да си максимално изолиран от външните условия. Например при мен всичко е външно с 5 см фибран. Вътрешно никога не бих правил, отново по лични съображения. 

Link to comment
Share on other sites

Сега след като ПроВита поради някакви незнайни причини са затворили сервиза си в Пловдив, някой има ли понятие къде ще си ремонтираме помпите СПЕРОНИ? 

Link to comment
Share on other sites

On 6/3/2020 at 1:37 PM, RaptoR said:

Сега след като ПроВита поради някакви незнайни причини са затворили сервиза си в Пловдив, някой има ли понятие къде ще си ремонтираме помпите СПЕРОНИ? 

 

Ма ти пак искаш да ти е гадно...

Link to comment
Share on other sites

On 6/3/2020 at 1:37 PM, RaptoR said:

Сега след като ПроВита поради някакви незнайни причини са затворили сервиза си в Пловдив, някой има ли понятие къде ще си ремонтираме помпите СПЕРОНИ? 

Отиваш в Карлово бе, Този.

А още по-умно решение е да го разкараш това нещо и да си вземеш някой далеч по-нов аналог, на Калпеда да речем. Хем вече изобщо няма да ти струва първородно чадо, литър кръв и два предни зъба.  ;)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gado said:

Отиваш в Карлово бе, Този.

А още по-умно решение е да го разкараш това нещо и да си вземеш някой далеч по-нов аналог, на Калпеда да речем. Хем вече изобщо няма да ти струва първородно чадо, литър кръв и два предни зъба.  ;)

 

20 лева ЕКОНТ до Карлово! Няма такива идиоти. За последен път я правя, за съжаление купих и друга Сперони за пълнене уж да съм с една поддръжка. Тия боклуци ме попиляха просто. Няма такива некадърници. А не е като сервизът да не преливаше от работа. Намерих една друга фирма, които работят пак с италиански марки, поне са сериозни, само помпи и имат всичко за поддръжка. Само дето не видях нито едно име... Намират се в сградата на Язов срещу задния вход на Панаира... Помпите им са Педроло. Цените като гледам са същите - тая помпа пак си гони 500 лева без малко.

 

Тези Калпеда какви са и по-важно - кой ги продава?   

Link to comment
Share on other sites

Калпеда.

Италиански са. И поне резервни части за тях бол. На времето за сондажите на геотермалките се ползваха яко.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, gado said:

Калпеда.

Италиански са. И поне резервни части за тях бол. На времето за сондажите на геотермалките се ползваха яко.


Ами тия продават пълна гама Педроло и правят пълна поддръжка. Човекът каза имаме всички части за всичко на марката. Имат и точен аналог на моята помпа. 

Остава да ми кажеш според тебе коя от двете марки е по-добра, понеже нищо не ми говорят на мен. Прави впечатление обаче, че и фирмите за поливни системи продават Педроло. Например в Стабил Агро ги видях, ще видя и момчетата от Агро Дрип дали не ги предлагат...  

P.S. Е браво! Пращаш ме на място, дето на стъклото пише ЗЛАТНАТА БЪЧВА!!!! :laughing1:

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, RaptoR said:


Ами тия продават пълна гама Педроло и правят пълна поддръжка. Човекът каза имаме всички части за всичко на марката. Имат и точен аналог на моята помпа. 

Остава да ми кажеш според тебе коя от двете марки е по-добра, понеже нищо не ми говорят на мен. Прави впечатление обаче, че и фирмите за поливни системи продават Педроло. Например в Стабил Агро ги видях, ще видя и момчетата от Агро Дрип дали не ги предлагат...  

 

Каквото си решиш. Въпрос на пари и наличие на резервни части е.

 

П.п. А фирмата, която ти показах не се занимава с поливни системи, а с... помпи.

Колкото до това кой, какво предлага е въпрос на маркетинг. Само, дето, когато става въпрос за подръжка на техника. Аз лично бих се доверил на фирма, която предлага конкретната техника като основен продукт, а не на такава, която предлага продукта просто като компонент. Предполагам, че няма нужда да развивам повече мисълтаси по въпроса?

 

П.п. Ако откриеш такива, които предлагат само помпи Педроло, горната ми мисъл важи с пълна сила и за тях.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, gado said:

П.п. Ако откриеш такива, които предлагат само помпи Педроло, горната ми мисъл важи с пълна сила и за тях.


Точно за такива ти говорех, че иде реч. Само и единствено помпи, само и единствено Педроло, по рафтовете трябва да имаше сигурно над 400 вида.

ЕДИТ: Намерих ги - ВИРАЖ ТРЕЙД

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, RaptoR said:


Точно за такива ти говорех, че иде реч. Само и единствено помпи, само и единствено Педроло, по рафтовете трябва да имаше сигурно над 400 вида.

Стабил Агро... Агро дрип... Честно ли само помпи?

 

П.п. Щото той и Ангел предлагаше по едно време конкретни марки техника, ама аз си знам как съм търсил части за тях и съм ги подържал. Нали, то е едно да го продадеш и съвсем друго да го подържаш, когато не си специализиран за конкретното нещо. Та така... Гледай пак да не вземеш да си седнеш на топките  :)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gado said:

Стабил Агро... Агро дрип... Честно ли само помпи?


А ся върни се назад и виж кво съм писал, ама ЧЕТИ. Казах, че И фирмите за поливни системи предлагат Педроло. 

Преди два часа:
 

Quote

Намерих една друга фирма, които работят пак с италиански марки, поне са сериозни, само помпи и имат всичко за поддръжка.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, gado said:

Е, Ок, де! Аз какво съм казал?


Вкарваш ми думи в устата, че си въобразявам, че фирмите за поливни системи са фирми за помпи, все едно не знам, че гледат помпите като цигулки. И си го признават поне де... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...