Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

25 minutes ago, instinct said:

Някой да знае откъде може да се купува дестилирана вода, която е за всякаква употреба, включително за пиене?

 

В аптеките продават "пречистена вода", която вече не е дестилирана, а минала някакви филтри само.

 

Пробвай в Рай-Хим: http://www.rai-him.com/

Намират се на Кукленско, на около 200-300 метра след хотел Родопи в посока Митницата, от същата страна. Влиза се в едно като вътрешен двор. От там купуваме повечето химикали за нашата лаборатория, знам, че продават и дестилирана вода, но никога не съм се заглеждал какво точно пише.  

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Just now, deus_pld said:

 

Пробвай в Рай-Хим: http://www.rai-him.com/ 

 

Пробвах по телефона току що - преди 3-4 месеца им изгорял дестилаторът :). И вече нямат такава вода, и не мислят да правят за в бъдеще, че не излизало сега достатъчно изгодно. Иначе ставала за пиене тяхната (според техните думи)...

Link to comment
Share on other sites

Just now, instinct said:

 

Пробвах по телефона току що - преди 3-4 месеца им изгорял дестилаторът :). И вече нямат такава вода, и не мислят да правят за в бъдеще, че не излизало сега достатъчно изгодно. Иначе ставала за пиене тяхната (според техните думи)...

Нямаш късмет ми се струва... :D 

За какво ти е, ако не е тайна?

Link to comment
Share on other sites

От кауфланд взимах последно, на щандовете където са авто течности, чистачки и т.н. и си пише дестилирана на нея. една прозрачна бутилка.

Link to comment
Share on other sites

Пробвай с големите аптеки - особено тези които мешат разни мехлеми и лекарства. На тях им трябва дестилирана вода и при заявка не е проблем да ти приготвят и на теб.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, instinct said:

Ами аз звънях в Химакс, казаха ми, че сега правят само "пречистена" /с филтри/. Дестилирането го спрели мнооого отдавна, чак човекът не помнел кога точно.

 

В аптеката, откъдето си взех една бутилка без да обърна внимание какво пише на нея, изобщо не са наясно с промяната. От складовете когато поръчвали дестилирана вода, им пращали тази новата, и те си я продават за такава (а се оказа, че не е).

 

Иначе бутилката е едно към едно, само първата дума от надписа е сменена.

Не се шашкай, просто технологията е различна. Дестилацията е бавен и енергоемък, скъп процес. Обратната осмоза и дълбокото обезсоляване с йонообменни смоли отдавна измести дестилацията като метод за пречистване. Ако желаеш, може да споделиш все пак за какво ползваш водата и евентуално да ти дам още инфо. 

Link to comment
Share on other sites

Трябва ми малък мрежов шкаф - 400/400/200, примерно. Идея откъде да намеря? Важно е да е 200 дълбочина, другите размери, може да не са точно посочените.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Lucky Luciano said:

Трябва ми малък мрежов шкаф - 400/400/200, примерно. Идея откъде да намеря? Важно е да е 200 дълбочина, другите размери, може да не са точно посочените.

kabeli.eu

за пловдив.

ако ти понасят цените можеш да провериш и sectron.bg ( Просот).

ако е просто някаква ел.кутия без 19" шини  - ТМТ и ФИЛКАБ.

 

тъй като не знам за какво ти трябва и тия 400мм са малки за 19" може да погледнеш тези софиянци какво могат да предложат. имаха разни малки шкафчета за по 1 рутер примерно.

Link to comment
Share on other sites

Трябва ми да натикам един ДВР и един рутер. Шини не ми трябват, но трябва да е плитък. Там трябваше да има офис мебел, в която да е всичкият цирк, но бюрото ми е голямо и ще стане претрупано. Трябва да се кашира долу и да не надстърча.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Lucky Luciano said:

Трябва ми да натикам един ДВР и един рутер. Шини не ми трябват, но трябва да е плитък. Там трябваше да има офис мебел, в която да е всичкият цирк, но бюрото ми е голямо и ще стане претрупано. Трябва да се кашира долу и да не надстърча.

 Нещо такова дали няма да ти свърши работа? Мисля, че може да се намери и от България. Аз си направих подобно от останал гипсокартон. Може и с велпапе. Разгледай в pinterest там има много добри идеи. 

 

https://a.aliexpress.com/df5RQdFK

Link to comment
Share on other sites

On 1/1/2020 at 12:11 PM, instinct said:

alchemy, на мен ми стига традиционната дестилирана и точно за нея питам

Едва ли ще намериш вода точно от дестилатор по вече споменатите причини. Иначе за ракии, ютии и прочее отлична работа вършат т. нар. трапезни води с проводимост макс. 50 микросименса на сантиметър. 

Link to comment
Share on other sites

Някой да има под ръка/крак/легло  ACER AX3950? И ако да, дали може да ми измери захранването в трите му основни измерения до милиметър? 

Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Оглеждам се за нов кафеавтомат. Все още се колебая с бюджета. Какви машини ползвате у дома? Капсули, дръжки, автомати, кубинки, джезвета?

Заглеждам GAGGIA Cadorna Style. В момента имам Saeco Intelia,  но ми се иска да обновя оборудването.

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mockingbird said:

Оглеждам се за нов кафеавтомат. Все още се колебая с бюджета. Какви машини ползвате у дома? Капсули, дръжки, автомати, кубинки, джезвета?

Заглеждам GAGGIA Cadorna Style. В момента имам Saeco Intelia,  но ми се иска да обновя оборудването.

Аз смених от Philips/saeco poemia на philips робот EP5363 на промоция за 999 от края на 2018. Капучиното е страхотно. Кафето също. Има известни проблеми, ако ползваш смляно кафе, но кой си купува робот, който мели кафе, за да ползва смляно? Случи ми се да пия няколко месеца безкофеиново и от там знам. 

Link to comment
Share on other sites

Delonghi или Saeco... Delonghi са с по-шумни мелачки и по-големи на габарити, Saeco е по-тихо и по-компактно. Имам и двете марки, но ако ще купувам, бих си взел Delonghi, може би. Саекото е капризно на миене, чистене, свети, мига, дразни... Делонгито е къде, къде по-просто и непретенциозно за поддръжка.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lucky Luciano said:

Delonghi или Saeco... Delonghi са с по-шумни мелачки и по-големи на габарити, Saeco е по-тихо и по-компактно. Имам и двете марки, но ако ще купувам, бих си взел Delonghi, може би. Саекото е капризно на миене, чистене, свети, мига, дразни... Делонгито е къде, къде по-просто и непретенциозно за поддръжка.


И тая работа трябва да свършим...

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Lucky Luciano said:

Трябва ми да натикам един ДВР и един рутер. Шини не ми трябват, но трябва да е плитък. Там трябваше да има офис мебел, в която да е всичкият цирк, но бюрото ми е голямо и ще стане претрупано. Трябва да се кашира долу и да не надстърча.

 

 

това трябва да е достатъчно голямо

http://kabeli.eu/bg/метална-кутия-със-сплайс-касета-30см-25см-15см-1

но уайфай отвътре трудно ще фащаш. може би по-добре някоя от пластмасовите варианти от ТМТ

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, mobo said:

това трябва да е достатъчно голямо

http://kabeli.eu/bg/метална-кутия-със-сплайс-касета-30см-25см-15см-1

но уайфай отвътре трудно ще фащаш. може би по-добре някоя от пластмасовите варианти от ТМТ

 

 

имам подобна, пак метална, в килера - държи рутер, суич и нещо за оптика.

wifi действително намаля но никъде не е изчезвал.

Link to comment
Share on other sites

В тази кутия, DVR-а няма да изкара много време предполагам. Затвориш ли и и капака, вътре става печка, ако има активно оборудване.

Link to comment
Share on other sites

@dvdrw е прав. Ще трябва да помислиш за охлаждане (отвеждане на въздуха от кутията).

Електрониката на DVR-а може да издържи, но дискът ще се скапе твърде бързо.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

On 1/2/2020 at 11:19 PM, Lucky Luciano said:

Delonghi или Saeco... Delonghi са с по-шумни мелачки и по-големи на габарити, Saeco е по-тихо и по-компактно. Имам и двете марки, но ако ще купувам, бих си взел Delonghi, може би. Саекото е капризно на миене, чистене, свети, мига, дразни... Делонгито е къде, къде по-просто и непретенциозно за поддръжка.

Ти пък, Делонги... Съвсем я бях отписал тая марка.... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...