Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Е как ви се полагат всеки път тея подаръци бе? Защо на мен не ми подаряват телефони за пет'стин лева?!?

А, чакай, аз съм физическо лице, за нас само дебелия...Колкото и гърч да им дам на продавачите, най-много да ги изгърбя за още малко фрии минути или нетец....ама нищо че имам две карти и че съм абонат от петнайсе и повече години....и че плащам всеки месец педесетина лева сметка...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Начи, брат, с тия бъхливи 50 лева не става да искаш подаръци. Овъртолваш 15 карти, влизаш в бизнес план и тогава с претенциите. Иначе честно казано и аз не знам как се формират бонусите. При предишното преподписване ми подариха NOTE 4. Сега се бях пак наточил, но нещо слаба хава... Вероятно защото и сметките паднаха много...  

Link to comment
Share on other sites

Такааа. Значи имам една LED лента, захранена с бруталната китайщина MEAN WELL APV-35-12. Командва се с дистанционно. Управленията се намират в сандъка под матрака на легло. Днес понеже го раздигах да монтирам разни неща и подочувам как нещо пищи досущ като автомобилна аларма. И понеже помислих, че е това, продължих да си работя. След около половин час обаче, това тъъничко пискане, което мислех, че идва отдалече отвън се оказа, че идва от китайското захранване. Някой сблъсквал ли се е с такива вокални феномени и знаете ли що за чудо се получава, та пищи? 

Link to comment
Share on other sites

Един бърз и глупав въпрос.

Може ли да се изключва и включва Wi-fi излъчването на рутер, чрез смартфон.

-Например, лежа си в леглото и решавам, че ще заспивам и и не искам да ме облъчва, докато спя; и да си го спирам и така да си го пускам, както и от друго място (например от работата ми) да правя същото.

Link to comment
Share on other sites

https://www.emag.bg/inteligenten-kontakt-wi-fi-tp-link-hs100/pd/DBYS02BBM/

или

https://www.emag.bg/inteligenten-wi-fi-kljuch-prekysvach-broadlink-sc1/pd/DMKKS0BBM/

може би.....не съм сигурен дали ще ти свърши работа. По-скоро трябва да е със SIM карта...

Edited by pamporov
Link to comment
Share on other sites

Така ще спре напълно рутера, а може да има други устройства, които го ползват.

 

Можеш през уеб интерфейса.

Когато си вкъщи и искаш да изключиш WiFi, можеш през LAN IP-адреса.

За всички случаи - трябва да разрешиш достъп до управлението му през WAN и да знаеш публичния IP-адрес на рутера или да си конфигурирал DDNS, за да го достъпваш по име и естествено да имаш интернет на мобилния си.

Link to comment
Share on other sites

Така ще спре напълно рутера, а може да има други устройства, които го ползват.

 

Можеш през уеб интерфейса.

Когато си вкъщи и искаш да изключиш WiFi, можеш през LAN IP-адреса.

За всички случаи - трябва да разрешиш достъп до управлението му през WAN и да знаеш публичния IP-адрес на рутера или да си конфигурирал DDNS, за да го достъпваш по име и естествено да имаш интернет на мобилния си.

 

Благодаря ти за отговора!!

-Можеш ли да ми препоръчаш рутер, до към 60-70лв.

Link to comment
Share on other sites

Такааа. Значи имам една LED лента, захранена с бруталната китайщина MEAN WELL APV-35-12. Командва се с дистанционно. Управленията се намират в сандъка под матрака на легло. Днес понеже го раздигах да монтирам разни неща и подочувам как нещо пищи досущ като автомобилна аларма. И понеже помислих, че е това, продължих да си работя. След около половин час обаче, това тъъничко пискане, което мислех, че идва отдалече отвън се оказа, че идва от китайското захранване. Някой сблъсквал ли се е с такива вокални феномени и знаете ли що за чудо се получава, та пищи? 
За да си сигурен че няма да пищи, слагаш ламелен траф с жици :-) И както колегата спомена МийнУел са най-доброто което може да се вземе на разумна цена в БГ. И не са китайски, било произведени там.
Link to comment
Share on other sites

Не знам дали тук е мястото, но някой може ли да ми разясни процедурата точка по точка както се казва за регистрация на кола нов внос в КАТ Пловдив? Благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

Подготви си първо гражданската отговорност при брокер по твой избор и си плати Еко таксата. Защото ако не го направиш, ще трябва да купуваш застраховка от ония търгаши пред КАТ.

 

Останалите стъпки не ги знам за съжаление. На мен една позната, която работи там ми асистира и аз само обикалях, подписвах документи и плащах такси.

Link to comment
Share on other sites

Взех си U2715H обаче идва само с дисплей порт кабели. И се чудя има ли някаква разлика дали ще си взема HDMI или DVI-D.. май първото беше по- съвременно...

Със видео 750Ti съм и няма за дисплей порт вход, а в дъното също нямам.

Edited by sasshko
Link to comment
Share on other sites

Взех си U2715H обаче идва само с дисплей порт кабели. И се чудя има ли някаква разлика дали ще си взема HDMI или DVI-D.. май първото беше по- съвременно...

Със видео 750Ti съм и няма за дисплей порт вход, а в дъното също нямам.

 

HDMI задължително -  в пъти по-добре от DVI-D, без да броим, че след като смениш видеокартата, следващата едва ли ще има нещо различно от HDMI и Display Port

Link to comment
Share on other sites

 

 

Не знам дали тук е мястото, но някой може ли да ми разясни процедурата точка по точка както се казва за регистрация на кола нов внос в КАТ Пловдив? Благодаря предварително.
Вокса, вече ти е казал трябва да направиш застраховка и да платиш Еко таксата предварително. Трябва да ти дадат оригинални документи на колата и как е пристигнала по нашите ширини. Обикновено на тоя документ пише с автовоз с номер, или платформа номер, или подобно. Трябва ти и договор, че си я купил, някои авто къщи издават фактура за това, или аз имах на ръка написан договор, че съм я купил от Ханс в Германия. С всички тея документи се нареждаш на будката отпред и чакаш, оттам насетне ще те насочват. Сега не знам как е положението, но напролет чакахме от 6 сутринта до 5 вечерта... Някой чакаха от 4 сутринта... Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

HDMI задължително -  в пъти по-добре от DVI-D, без да броим, че след като смениш видеокартата, следващата едва ли ще има нещо различно от HDMI и Display Port

Въпроса ми е супер тъп, защото монитора няма такъв изход. Има само:

 

2 HDMI(MHL) connector

1 Mini DisplayPort

1 DisplayPort (version 1.2)

1 DisplayPort out (MST)

1 Audio Line out (connect your speakers)

5 USB 3.0 ports - Downstream (4 at the back, 1 with battery charging)

1 USB 3.0 port - Upstream

 

Написах името на монитора, а трябваше да кажа, че е с резолюция 2560х1440, а до колкото знам HDMI поддържа до 1920х1200. В момента максималното, което ме допуска е 2048*1152. Над това не иска, но може би защото съм го включил в дъното, а не във видео картата. Там също има интерес казус. Видето ми е GForce 750Ti и тъпото видео пише че има HDMI кабел, а входа му е много малък да го е*а

https://imgur.com/a/ySBNq

Link to comment
Share on other sites

Твоя монитор е с 2К резолюция.

HDMI поддържа 4K резолюция, не знам това за FULL HD къде си го чул.

Новият стандарт дори поддържа 8K резолюция.

Това на картата ти е Mini-HDMI. Трябва ти или преходник, или кабел HDMI > Mini-HDMI.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Твоя монитор е с 2К резолюция.

HDMI поддържа 4K резолюция, не знам това за FULL HD къде си го чул.

Новият стандарт дори поддържа 8K резолюция.

Това на картата ти е Mini-HDMI. Трябва ти или преходник, или кабел HDMI > Mini-HDMI.

 

Чух го от момчето в кварталното магазинче, което толкова и разбира явно.

 

http://www.technopolis.bg/bg/Cables/Cable-ROLINE-HDMI-M---HDMI-M/p/521527

 

Това ми трябва колега нали?

 

EDIT: Това е преходник mini HDMI > mini HDMI, а ние искаме mini HDMI >HDMI

 

Демек това ми е играта - http://www.cable.bg/kabel.php?cPath=103_10317&products_id=21006521

Edited by sasshko
Link to comment
Share on other sites

Дам. Напълно грешна информация.

 

HDMI е поддържал 1080p от първата версия. Това е било ограничение до версия 1.3, която е излезнала през 2006-та.

 

hdmi_table.jpg

 

Тая таблица дори не включва версия 2.1, която излезе скоро и поддържа 8К.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/HDMI#Version_comparison

 

Второто ти трябва. :)

http://www.cable.bg/kabel.php?cPath=103_10317&products_id=21006521

Link to comment
Share on other sites

Дам. Напълно грешна информация.

 

HDMI е поддържал 1080p от първата версия. Това е било ограничение до версия 1.3, която е излезнала през 2006-та.

 

hdmi_table.jpg

 

Тая таблица дори не включва версия 2.1, която излезе скоро и поддържа 8К.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/HDMI#Version_comparison

 

Второто ти трябва. :)

http://www.cable.bg/kabel.php?cPath=103_10317&products_id=21006521

 

Жив и здрав. Мерсаж.

Link to comment
Share on other sites

Подготви си първо гражданската отговорност при брокер по твой избор и си плати Еко таксата. Защото ако не го направиш, ще трябва да купуваш застраховка от ония търгаши пред КАТ.

 

Останалите стъпки не ги знам за съжаление. На мен една позната, която работи там ми асистира и аз само обикалях, подписвах документи и плащах такси.

 

 

Вокса, вече ти е казал трябва да направиш застраховка и да платиш Еко таксата предварително. Трябва да ти дадат оригинални документи на колата и как е пристигнала по нашите ширини. Обикновено на тоя документ пише с автовоз с номер, или платформа номер, или подобно. Трябва ти и договор, че си я купил, някои авто къщи издават фактура за това, или аз имах на ръка написан договор, че съм я купил от Ханс в Германия. С всички тея документи се нареждаш на будката отпред и чакаш, оттам насетне ще те насочват. Сега не знам как е положението, но напролет чакахме от 6 сутринта до 5 вечерта... Някой чакаха от 4 сутринта...

 

Благодаря Ви за отговорите. Минах през този мини ад. За моя радост стана доста бързо за около 2 часа всичко. 

А сега пак във връзка с това да попитам ако днес напирмер си закупя месечна винетка ще важи ли тя до 7.01 или тъй като е края на годината ще бъде само до 31.12?

Link to comment
Share on other sites

Новите винетки ще важат от датата на купуването им, това за годишните, месечната, седмичната и дневната винетка са със срокове на валидност съобразно датата на издаването им.

Link to comment
Share on other sites

Това ясно за тези за 2018 г. мисълта ми беше за тези сега. Но ще попитам я в някоя поща я на бензиостанция. Благодаря.

 

Ами той ти отговори де . Ако си вземеш месечна винетка днес ще важи до 07.01.2018 .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...