Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Проблем с кодека. Решението е просто, като се получи разминаването спираш на пауза и плейваш пак. Ако не се оправи, връщаш 10сек. назад и ще е ок. LG-то с WEB OS3.0 ли е? Ако да - пусна ли му ъпдейт?

Снощи пак пуснах филм и след 20тата мин пак се получи тва разминаване и направих именно горепосоченото връщане с 10тина сек. и се оправи до края :) Иначе не помня с коя OS e. Ще погледна и ще ъпдейтна ако има нужда :)

Edited by hardcore_united
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Защо нещо като си пусна филтър в ексела и ми ги групира някак си слети клетките и като реша да ги изтрия, трие само редчето съдържащо думите, а не цялата клетка, както преди? Много моля някой за помощ спешно, дано ме разбрахте какво питам! :)

Link to comment
Share on other sites

Смятам да си взема един "wifi контакт", за да мога да го контролирам когато съм извън града, но понеже гледам, че се управлява само с приложение от телефон, искам да питам:

- на какъв принцип е, някакво IP ли му се присвоява и мога ли да го контролирам не от телефон, а от лаптоп примерно...

- и второ - понеже не виждам да поддържа WPA2, а само WEP, TKIP и AES...трябва ли да ме притеснява това, щото нямам намерение някое хакерче да ми контролира уредите вкъщи...

 

П.П. То AES май беше интегриран във WPA2 протокола, без да съм много сигурен...

Link to comment
Share on other sites

Пламене, всичко зависи от модела. Не ми се вярва да има модел който да не поддържа wpa2, но никога не се знае. По отношението на контрола също е относително. Има шанс да не може освен през приложението. Най - добре да покажеш какво си харесал.

Link to comment
Share on other sites

Не ми е проблем да намеря модел с поддръжка на WPA2 (примерно този), но по-важното е дали става само с приложение от умен телефон, понеже аз такъв нямам (и не смятам скоро да имам) и така ще се наложи навсякъде да мъкна таблета, че да управлявам контакта с него...не че е голям проблем, но ако има "контакти" с присвоено IP и връзка към него отвсякъде, ще ми е по-удобно.

 

 

 

Не ми се вярва да има модел който да не поддържа wpa2, но никога не се знае.

 

Edit: Абе и на мен не ми се вярваше, но при китайците никога нищо не се знае. ;) А да не би просто да са написали в описанието протоколите непълно/некоректно, защото на друг подобен контакт прочетох в описанието му:

 

Encryption type: WEP/TKIP/AES
Security protocol: WEP/WPA-PSK/WPA2-PSK

 

Та ако и за оня, дето първоначално си го бях харесал са пропуснали да добавят втория ред (щото първият го имаше), значи вероятно си поддържа всичко. :)

Link to comment
Share on other sites

Защо нещо като си пусна филтър в ексела и ми ги групира някак си слети клетките и като реша да ги изтрия, трие само редчето съдържащо думите, а не цялата клетка, както преди? Много моля някой за помощ спешно, дано ме разбрахте какво питам! :)

не разбрах. Дай скрийншот прреди/след
Link to comment
Share on other sites

Някой има ли идея дали с тази антена мога да хвана някакви програми https://cifrova-efirna-antena.pazaruvaj.com/paco-star/ap8118-p266271261/ . Трябва ми да хващам някоя друга телевизия на село , защото почти никой не ходи там и няма смисъл от кабелна тв , тв-то е стар но ми е интерестно дали само с тази цифрова антена ще успея да хвана някой друг канал .

Link to comment
Share on other sites

 

Къде е селото? Не би трябвало да имаш проблем, телевизора колко е стар? Има ли възможност за дигитална телевизия? Антенката не би трябвало да има проблеми.

Аз с тази антенка хващам без проблеми:

 

71ODXX5583L._SL1400_.jpg

Link to comment
Share on other sites

Къде е селото? Не би трябвало да имаш проблем, телевизора колко е стар? Има ли възможност за дигитална телевизия? Антенката не би трябвало да има проблеми.

Аз с тази антенка хващам без проблеми:

 

71ODXX5583L._SL1400_.jpg

Дългопол е , има възможност за цифрова но незнам дали става само с такава цифрова антена или ми трябва и декодер .
Link to comment
Share on other sites

Ако телевизора няма вграден цифров тунер, няма да стане само с антена. Провери с модела на телевизора в интернет дали има DVB-T. Ако телевизора разполага с такъв тунер ще стане само с антена. В противен случай, ще трябва и декодер, който да променя цифорвият сигнал в аналогов. 

 
Link to comment
Share on other sites

Някой има ли идея дали с тази антена мога да хвана някакви програми https://cifrova-efirna-antena.pazaruvaj.com/paco-star/ap8118-p266271261/ . Трябва ми да хващам някоя друга телевизия на село , защото почти никой не ходи там и няма смисъл от кабелна тв , тв-то е стар но ми е интерестно дали само с тази цифрова антена ще успея да хвана някой друг канал .

 

Освен вградения или външен декодер, за който ти казаха, да добавя - не разчитай много на тази антенка. Имал съм такава и хваща само там, където сигналът е достатъчно силен, но по селата невинаги е така, а дори и тук в центъра на Пловдив където сградите са много нагъсто, с тази антенка не съм успявал да хвана абсолютно нищо. Така че при по-слаб сигнал си трябва или вътрешна антена с усилвател, или външна антена.

 

Едит: Дори сега намерих една моя тема "Всичко за 2 лева", където съм продавал въпросната антенка. ;)

 

 

 

.........................

11. DVB-T антена с магнитна основа - тази. Пробвана само веднъж в града дали хваща - в града лови каналите, но предполагам, че ако ще се ползва в някое село, където сигналът е слаб, няма да е подходяща.

52df4bcb049d0a91.jpg

 

...........................

Link to comment
Share on other sites

Имам едно въпросче, касаещо Youtube. Когато съм на заглавната страница, която ми показва различните канали за които съм абониран (от лявата страна), отдясно имам преглед на клипчетата, които Youtube ми предлага да гледам съобразно предпочитанията ми (тематиката е въз основа на клипове, които вече съм гледал). Под всяко клипче има информация кога е качено, както и колко пъти е гледано, но не и колко харесвания/нехаресвания има. Възможен ли е някакъв начин (примерно с добавка или скрипт) да мога да изкарам видими и тия likes/dislikes, защото ми писна да се прекарвам с тъпи или подвеждащи клипчета само по заглавието/картинката, а по броя гледания няма как да се ориентирам, защото още стотици хиляди са се прекарали да гледат тъпото клипче точно като мен...

Link to comment
Share on other sites

Че аз винаги съм ги виждал. Никога не съм имал нужда да ги "изкарвам"... Стоят си отдолу под клипа вдясно. Ти как така не ги виждаш? 

Link to comment
Share on other sites

И според теб не е ли тотално губивреме да цъкам на всеки един клип от началния екран само за да му видя лайковете, при положение, че тоя начален екран го рефрешвам поне 30 пъти на ден с различни предложения от страна на Youtube...а и мисля, че достатъчно подробно обясних в предишния си пост къде точно не се виждат лайковете...

Link to comment
Share on other sites

Гледам данните на един ас-рутер и попадам на "Freq: 100Hz - 16KHz" - това какво трябва да означава? Все пак ще си купувам рутер, а не слушалки или тонколони...

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам някой по запознат геймър да помогне за джойстик . Взех един xbox 360 но дойде с 1 джойстик и сега искам да взема още един но да е по евтин . От къде мога да взема нещо такова за 20-30 лв . Гледам в технополис има готини за тези пари но незнам далк са съвместими с xbox , няма ли да станат за играта вдички джойстици с усб изход или само някви специялни за xbox ...

Edited by MaiconDogg
Link to comment
Share on other sites

Означава, че китаецът е объркал copy-paste. Може на съседната маса да сглобяват слушалки или тонколони...  :lol:

 

ПОСИБЪЛ ЛАФ НА ГОДИНАТА ХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХ

Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам някой по запознат геймър да помогне за джойстик . Взех един xbox 360 но дойде с 1 джойстик и сега искам да взема още един но да е по евтин . От къде мога да взема нещо такова за 20-30 лв . Гледам в технополис има готини за тези пари но незнам далк са съвместими с xbox , няма ли да станат за играта вдички джойстици с усб изход или само някви специялни за xbox ...

Не бих рискувал с фалшив. По-добре намери нещо втора ръка. Имаше един в раздел “продава” днес.

 

На ПС3 в частност, играта засича джойстика и ако не е оригинален или от оторизиран производител - някои от менютата не работят.

 

Майкрософт продават и жичен джойстик за PC/Xbox 360. Преди беше 50лв. Сега не знам дали се предлага и за колко. Потърси го. Изглежда точно като оригиналния.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...