Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

А защо не го даде направо на тези от които си купи новият?

 

Защото купих новия онлайн. Цената беше с 15лв по-ниска от най-изгодното друго място, на което предлагаха намалена цена при връщане на стария. И това място беше в София.

В Пловдив, единствените, които предлагаха "ЕКО ЦЕНА" при връщане на стария акумулатор, искаха 35лв повече от това, което платих на онлайн магазина.

 

Тааааааа..... някакси ми беше по-изгодно да го купя от сайта и да върна стария някъде. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Би ли споделил какво купи и колко пари?

Онзи ден батерията ми издъхна и нямах време за много оглеждане, та се хвърлих на корейски Електра 72 Ah за под 120 лв.

Макар и постфактум, интересно ми е какви са алтернативите.

Link to comment
Share on other sites

Би ли споделил какво купи и колко пари?

Онзи ден батерията ми издъхна и нямах време за много оглеждане, та се хвърлих на корейски Електра 72 Ah за под 120 лв.

Макар и постфактум, интересно ми е какви са алтернативите.

 

Exide Premium 64Ah 640A.

https://chastite.com/catalog/exide-premium-64ah-640a-r-p359.html

 

Беше ми прикачена бележчица от замерване, на която пишеше, че дори е замерен на 677A, а не на обявените 640.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък си купих Мутлу. Срещу ВСИ, акумулатор център..с 30 месеца гаранция.

 

Втора година карам с такъв...силвър, калциум, с оптичен сензор, ала-бала...само ме е яд че е необслужваем и не знам какво става вътре...иначе засега нямам оплаквания, в града на всеки светофар по-дълъг от 20 секунди гася (с копче съм), миналата зима в студа също палеше от раз, ама тогава си беше нов де...

Link to comment
Share on other sites

Ако дядомраз беше във форума, сигурно щеше да отхвърли всеки един техен модел и да ти препоръча някой стол от хххх лева, но го няма. :grin:  Нямам наблюдения, но всичките ми изглеждат с малки неудобни подлакътници. ;)

Според мен най-добре когато човек си купува стол, първо е по-добре да седне и чак тогава да купува...все пак ти самият ще седиш с часове на него и е добре да знаеш на какво как ще седиш. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ако дядомраз беше във форума, сигурно щеше да отхвърли всеки един техен модел и да ти препоръча някой стол от хххх лева, но го няма. :grin:  Нямам наблюдения, но всичките ми изглеждат с малки неудобни подлакътници. ;)

Според мен най-добре когато човек си купува стол, първо е по-добре да седне и чак тогава да купува...все пак ти самият ще седиш с часове на него и е добре да знаеш на какво как ще седиш. ;)

 

Във Пловдив няма хубави ергономични столове никъде не съм намирал... Ако имах повечко парички щях да си взема Herman Miller и не ми трябва никой... в момента бюджета е нещо за 400-600лв

Edited by sasshko
Link to comment
Share on other sites

Може да си поръчаш Херман Милер 2ра ръка от ибей за горе-долу твоя бюджет. Може също да се разровиш и тук в форума, по спомен май имаше тема за ергономични столове.

Link to comment
Share on other sites

1. Не бях виждал "новата" сграда на ПУ от години... Днес бях отгоре в Окръжна и гледам отзад към Холсим са построили големи блокове. Како ще да е това? 

 

2. Видяхте ли вече жабешко зеленото G500 с огромните тракторни гуми? Колко малка пишка има тоя идиот?!?!? 

 

3. Усетихте ли как вече ФБ ни гледа в телефонния указател? 
 

Link to comment
Share on other sites

3. Усетихте ли как вече ФБ ни гледа в телефонния указател? 

 

 

Фейсбук иска достъп до контактите ти от край време, за да може да ти покаже хора, които имаш в указателя, но нямаш в приятели.

Link to comment
Share on other sites

1 - новите общежития?

 

И аз така предположих, но е доста мащабно строителство, та нека някой дето знае да каже. 

 

Фейсбук иска достъп до контактите ти от край време, за да може да ти покаже хора, които имаш в указателя, но нямаш в приятели.

 

Досега НЕ Е било точно така - нямаше да ми прави впечатление иначе. Основното предлагане беше предимно на хора, които са приятели на твои приятели или са свързани с публикувана във ФБ от теб информация - учебни заведения, работно място и т.н. Аз говоря специално и изрично за телефонни номера и това го виждам от броени дни. Откъм десетина ми предлага за приятели хора, чиито номера съм записал в телефона си преди дни като например майстора, който съм видял точно три пъти и толкова и съм говорил с него. За капак набляга на номера, с които се говори с предимство. Вече имам десетина подобни предложения. Направо ми скриха шапката. Следенето е станало тотално и поголовно...   

Link to comment
Share on other sites

Има няколко доставчика на IP телевизия. Съответно може да се спира на пауза , да се връща назад ... Виваком, Мтел, Коолбокс, отчасти Н3 и др.

Въпроса е - кой от тях позволячв да си запишеш на флашка това, което гледаш ?

Edited by dubo
Link to comment
Share on other sites

И аз така предположих, но е доста мащабно строителство, та нека някой дето знае да каже.

 

 

Досега НЕ Е било точно така - нямаше да ми прави впечатление иначе. Основното предлагане беше предимно на хора, които са приятели на твои приятели или са свързани с публикувана във ФБ от теб информация - учебни заведения, работно място и т.н. Аз говоря специално и изрично за телефонни номера и това го виждам от броени дни. Откъм десетина ми предлага за приятели хора, чиито номера съм записал в телефона си преди дни като например майстора, който съм видял точно три пъти и толкова и съм говорил с него. За капак набляга на номера, с които се говори с предимство. Вече имам десетина подобни предложения. Направо ми скриха шапката. Следенето е станало тотално и поголовно...

Напротив. Така е, откакто месинджъра започна да иска телефонен номер при инсталацията. Това е факт вече няколко години.

 

Освен това, аз ползвам вече поне 4 години едно приложение, което сканира указателя и навързва снимките от фейсбук профилите. От край време ми показва снимки и профили на хора, които нямам във Фейсбйк приятелите си, защото същите тия хора са си попълнили телефонния номер при регистрация, който от своя страна явно е лесно достъпен.

 

Просто започни да гледаш кое приложение до какво иска достъп, защото то си пише. Освен това можеш да контролираш достъпа индивидуално и да забраниш на Фейсбук и месинджър да ти пипат контактите.

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, нямам намерение да включвам вентилатора. Това, което ми се случава НА МЕН пред МОИТЕ ОЧИ е от 10-на дни. Ти си гОвори, не ми пречиш. За справка аз съм във ФБ откак го има и не помня да съм излизал, та може би, вероятно, евентуално имам някакви дребни наблюдения по въпроса какво ми се случва и какво ми се предлага. 

Не ми пречи на мен ФБ да ми следи контактите, нямам какво да крия. Отдавна телефонът ми е записан там. Въпросът е, че явно вече това се прави активно на база телефонни номера и то номера, с които се говори. Което идва да рече, че явно се следи и с кой се говори. Както казах, записах телефона на един майстор дето ми работи, 2-3 пъти сме говорили и веднага ми го предложи за приятел. Преди това имах още такива случаи, понякога с хора, които съм забравил дори, камо ли да имам връзка с тях извън указателя на телефона - съществуват само там. Не обърнах особено внимание, но тука последната седмица пресни телефони почнаха да ми изскачат моментално като предложения и ми светна лампата. 

 

Както казах, на мен не ми е никакъв проблем, но нека да се знае, че ни следят все по-изкъсо. В смисъл има притеснителни хора, както знаем.  :grin:   

Link to comment
Share on other sites

Има няколко доставчика на IP телевизия. Съответно може да се спира на пауза , да се връща назад ... Виваком, Мтел, Коолбокс, отчасти Н3 и др.

Въпроса е - кой от тях позволячв да си запишеш на флашка това, което гледаш ?

Аз съм на Coolbox и също може да се записва, а и най-важното интернета им е най-добър ;)

Link to comment
Share on other sites

Взех си Dell U3014 направих му един фактори ресет на всички настройки и съм увеличил само brightness-а на 80%... нещо друго трябва ли да пипам по настройките? Ще го ползвам за дълги часове работа и филми.

Link to comment
Share on other sites

Взех си Dell U3014 направих му един фактори ресет на всички настройки и съм увеличил само brightness-а на 80%... нещо друго трябва ли да пипам по настройките? Ще го ползвам за дълги часове работа и филми.

 

Настройките на всеки монитор или телевизор са оставени на потребителя, за да ги променя ако има различен вкус от този, дето е правил монитора и съобразено с условията, при които се гледа на този монитор. Направи си няколко презета - по тъмни, по-светли, по-цветни и изобщо както и което ти харесва и ги ползвай в зависимост от това какво си пуснал.

Link to comment
Share on other sites

Взех си Dell U3014 направих му един фактори ресет на всички настройки и съм увеличил само brightness-а на 80%... нещо друго трябва ли да пипам по настройките? Ще го ползвам за дълги часове работа и филми.

 

Тия 80% яркост ще ти изпият очите след точно 3 часа. Освен това, сигурно половината нюанси на светлите цветове и сивото просто не ги виждаш в момента. Да не говорим, че се намалява живота на панела.

Моите на работа са на 25% и допълнително имам програма, която да ми регулира цветовата температура, за да не е прекалено ярко/бяло.

 

Много рядко настройките на монитора при "factory reset" са коректни. Освен ако не си прочел някъде, че точно този монитор е калибриран много добре по подразбиране.

 

Намери си някакъв гайд онлайн с картинки и инструкции, и отдели 30-40 минути да си настроиш монитора.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Тия 80% яркост ще ти изпият очите след точно 3 часа....Моите на работа са на 25%...

 

Само да вметна, че при различните марки и модели, има разлики в процентите и осветеността на панела. Това, което при теб на 80% осветява прекалено много, при него съвсем не е задължително да е същото.

Link to comment
Share on other sites

В случая ще са много близко, защото и моите са дел от същата серия.

Като цяло разликите в максимална осветеност на панелите не е толкова голяма, защото самата технология е ограничена.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...