Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Първоначално синята зона не работеше в събота, но след като установиха, че могат още един ден да събират пари...вече работи и в събота ; чакам кога ще се сетят, че и неделята могат да оползотворят. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2883

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Предпочитам да си спирам колата на паркинг, когато има възможност. Налага ми се често да паркирам на Опълченска, или в района. По-добре да я държа на паркинга, или на синята зона? Разликата е 50 ст. Друга бира е ,че събирачите всеки път ме подканват да пратя СМС. Явно доста се затрудняват в издаването на "документа". 

Link to comment
Share on other sites

Нали знаете, че от нова година ще е 2лв на час.

От април, не от НГ.

В събота работи само на някои места. По-крайните точки на Синя зона са без хора и без пари в събота, но малко хора знаят. Пример - бул. Марица Юг. В събота няма жива душа от Синя зона и само тези, които не знаят, пускат SMS-и. Същото е положението и с 4-ти януари и Фредерик Жулио Кюри, а ако не бъркам и на Хан Кубрат.

Link to comment
Share on other sites

Я да ви питам тук, че да не отварям нова тема..., кви облачни услуги ползвате? Някви препоръки за читави облаци? За мента с мастика съм на ясно, имам в предвид, тези, компютърните. А пък ако някой модератор реши, че има нужда от повече дискусия, да направи такава тема. 

Link to comment
Share on other sites

Google Drive ползвам аз. Не виждам причина да ползвам каквото и да било друго при положение, че това ми е интегрирано навсякъде.
Малко ми намаля мястото след като ми изтекоха промоционалните 100ГБ, но какво да се прави... :)

Link to comment
Share on other sites

Аз ползвам Мега, дават 50 гиги фрии. На Гугъл не съм ползвал. Ползвам също така и Облако.ру там дават 25 гиги фрии.

Edited by charmock
Link to comment
Share on other sites

Я да ви питам тук, че да не отварям нова тема..., кви облачни услуги ползвате? Някви препоръки за читави облаци? 

 

Никакви. Колкото по-малко, толкова по-сигурно. Иначе Гугъл драйв е удобен за шерване ако ти се налага. Дропбокс е тотална, отвратителна, нагла шитня, която изгоних с шутове, дип че само за снимки се ползваше. 

Link to comment
Share on other sites

Знаете ли каква е месечната такса на ЕВН? Тоест, предполагам, че дори и да няма никакво потребление, все пак има някаква месечна такса, която се начислява? Благодаря!

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, значи паркирам в гараж, който преди се е давал под наем за магазин и има такъв статут, сега въпреки че единствената консумация е една лампа, която се светка за 2 минути вечер (и то не всяка) има 8-10лв сметки? Как става смяната на статута и колко струва?

Link to comment
Share on other sites

И моят гараж беше преди години магазин и се води търговски обект. Разправиите са големи... Трябва да извадиш бележка от Общината, че не е търговски обект па да я занесеш в ЕВН, че тогава да го оправят. Сумата ти обаче никак не е нормална. Моята е около 3лв и изобщо не ми се занимава. 8-10 лева не е нормално да имаш, така че провери със сигурност откъде идва тая сума.

Link to comment
Share on other sites

И моят гараж беше преди години магазин и се води търговски обект. Разправиите са големи... Трябва да извадиш бележка от Общината, че не е търговски обект па да я занесеш в ЕВН, че тогава да го оправят. Сумата ти обаче никак не е нормална. Моята е около 3лв и изобщо не ми се занимава. 8-10 лева не е нормално да имаш, така че провери със сигурност откъде идва тая сума.

Ами отидох и ми казват, че си имало таксички и някаква консумация... Тая лампа за няколко минути работа вечер не ми се вижда реално да ги консумира! Бях в ЕВН в Кичука и ми казаха, че било затова...

Link to comment
Share on other sites

Монофазен няма, трифазен 3.68лв. по спомен.

И трифазен няма,за частни лица.За фирми вероятно е друго.Имам трифазен ток в гаража и от месеци не съм плащал нищо...

 

NEO Консумация от 10 лв само за за лампа/и е голяма за сравнение при мен в гаража е около 12-15 лв на месец със постоянно включен фризер и две поддържащи електронни зарядни за мотори прюс осветление...

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Тая такса не е свързана с фазите, освен ако и там не са измислили нещо. При ме е защото съм "търговски обект"... Което не е така от близо 15 години... Трябва да погледна какво пише, ама плащам онлайн и не обръщам внимание. Ти видя едната стотинка оня ден...  :laughing:  

Link to comment
Share on other sites

Не е фирмен, частно лице е. И на трето място проверих и там върви такса, която навсякъде е 3.68лв. при НУЛЕВА консумация. Просто го има, но нищо няма закачено на него. Тея пари не ме бъркат, защото ако го спра и после ми потрябва и реша да възстановя, ще ме дръннат с такива такси, че ще ме откажат.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...