Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2883

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ако си купя телефон от Теленор с договор, кодиран ли е или може да се ползва с други оператори?

Edited by slay
Link to comment
Share on other sites

Зависи. Фирмените нямат право да ги дават кодирани, на частни лица - според зависи. Мисля, че продуктите на Apple са кодирани, другите не. При Apple имат някаква такса и го отключват, когато пожелаеш. Нещо такова.

Link to comment
Share on other sites

Имам интересен "проблем" с новия монитор DELL U2715H. Когато включа климатика и монитора като че ли се изключва за 1/2 секунда може би по- малко- черен екран. Всякакаш се изключва. Същото се случва и при пускане на настолната ми лампа. Преди съм имал U2713HM, U3014 и не се е случвало подобно нещо. Монитора е чисто нов на 1 месец.

 

Нещо по тоците вкъщи ли ми е проблема или монитора ?

Edited by sasshko
Link to comment
Share on other sites

Ако си купя телефон от Теленор с договор, кодиран ли е или може да се ползва с други оператори?

 

 

Зависи от фирмената политика. При Мтел доста от съвременните телефони не са заключени, въйфона от 6 нагоре не е, Huawei сериите, Самсунгите има някои S4 и S5, и нагоре... Но тук опира до модел. Питай си на място или тествай директно с карта на друг оператор - така е най-сигурно.

Link to comment
Share on other sites

Сашко, тоците у вас са проблема вероятно. Къде са включени всички тези устройства?

За пробата, вземи един удължител/разклонител и включи само монитора в контакт от друг токов кръг...примерно от друга стая и виж дали пак се смущава.

Link to comment
Share on other sites

Ам за рутери ще да е....вероятно иска да махне стоковия, дет са му дали вивакомци и да си сложи новото жУвотно...

Виден, тряя да става...само не знам дали не трябва да му набиваш ръчно макове...

Edited by Mockingbird
Link to comment
Share on other sites

Ам за рутети ще да е....вероятно иска да махне стоковия, дет са му дали вивакомци и да си сложи новото жУвотно...

Виден, тряя да става...само не знам дали не трябва да му набиваш ръчно макове...

 

Естествено, Уотсън, откраднали са палатката... Ясно, че няма да са декоративни тикви. 

 

Мите, мътна ми е тая, но Х§йвея мощно спъва нещата още на входа. Ще си дойде отговорното лице да настройва ако може с настройки да стане и така. Не съм се разбързал чак толкова... 

Link to comment
Share on other sites

Спъва ти по жицата или по въздуха?

Че аз имах драма по въздуха и сега ползвам временно един RT16N и да ти кажа има разлика с предишния RT12N. И явно не е само до настройки.

Link to comment
Share on other sites

По въздуха естествено бе, брат. Новото прасе е двойно, може би тройно по-мощно и тоя кютук като му подава едно нищо - сеш'са. Та сега са с твърда връзка помежду си. На практика Х§йвея изобщо не ми трябва и спокойно мога да го засиля в дерето при жабите. 

Link to comment
Share on other sites

Off/ И аз съм с един асуски RT, работещ под DD-WRT - много съм доволен от стабилността и покритието, предвид, че даже е с вградени вътрешни антени.
 
------------------------------
 
Сега един въпрос към електричарите - с това долу дали ще може плавно да се регулират оборотите на 220V вентилатор или става само за лампи и др. подобни? Щото пишат в изброеното и "small motor", ама колко "small" имат предвид...не е много ясно.
 

  • Connect this device with lamp or home appliance in a series connection, then rotate the knob for dimming, speed, voltage, temperature control.
  • Applicable appliance: electric furnace, water heater, lamps, small motor, electric iron etc.
  • Input voltage: 220V.
  • Maximum power: 2000W.
  • Adjustable voltage: 50-220V AC. 
049485-1-01.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Преди време бях питал за цифрова антена но сега се зачудих дали само тя ще ми свърши работа , защото тв-то е старички и май няма цифрив тунер . Модела му е sharp cv2131sc (bk) но не намирам никво инфо дали има цифров тунер , не намирам никво инфо за самия тв в нета .

Link to comment
Share on other sites

Като махнеш последните буквички, тоест напишеш само Sharp CV2131, ще ти излезе. Като гледам това е кинескопен телевизор, тоест няма как да има DVB-T тунер, тоест забрави. Търсиш външен приемник или сменяш телевизора.

Link to comment
Share on other sites

Мерси...макар, че тия 4 киловата ми идват твърде множко, понеже вентилаторът е под 100 вата.

Пробвай, най-много да избие тоя симистор, това е най-обикновено фазово управление. После ще сложеш по-як ако стане нещо.

Link to comment
Share on other sites

Шест дни без пари в Синя зона
 

Водачите обаче трябва да имат едно наум, че през всичките празнични дни в града ще има дежурни паяци. Те ще вдигат коли, ако недисциплинирани шофьори нарушават правилата и пречат на движението. От община Пловдив напомнят, че спирането в зелените площи и на тротоарите е забранено, а глобите са 50 лева.
Link to comment
Share on other sites

"Голям" келепир... Оставало и в почивните дни да таксуват тея малоумници. Все едно да напишат, че в почивен ден не се работи...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...