Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Последните ми два чифта очила бяха със стъкла на Есилор.Започнаха да се драскат чак на втората година тук-там....Миналото лято, като си правих новите реших да взема Цайс, уж били железни...еми дрън-дрън, има-няма 6 месеца и се надраха...Очилата не ги свалям, почиствам ги само с разтвор и кърпичка, а когато са по-мръсни с хладка вода (за да изпадат прашинките и някакви по-едри частици от течащата вода, именно за да не ги надраскам после като ги търкам с кърпичката)...и после пак с разтвора и кърпичата.

Това почистване и "шлайфане" сваля защитните слоеве.На три оптики съм клиент и в нито една от тях не ми го препоръчаха.

А най-тъпото е, че всички ти дават гаранция, ама като идеш казват, че гаранцията не покривала драскотини...Ама иначе ми взеха яките кинти за "неразрушимия" Цайс.... :thumbsdown:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Да, знам, че в Окръжна е най-добре. Идеята беше да ми е по-близо, но няма значение. Свърших работа.

Мерси на всички.

По - добре дай 2-3 лева отгоре за такси и да си отидеш в Окръжна. Преди 20 дена дарих на Пещерско. Не знаех, че са такива условията. Първото персонала е адски нелюбезен и даже дразни. Идваше ми да им тегля едни и да си отида в Окръжна. Отделно леглата не са предвидени за тази цел. Едни супер тесни кушетки на които даже няма как удобно да си сложиш ръката. Едвам се събрах на това легло. Изобщо не препоръчвам да се ходи там. В окръжна отношението винаги е било перфектно. Да не говорим колко по - добре е всичко.

Link to comment
Share on other sites

Така е. В Окръжна всичко си е предвидено и направено удобно с цел кръводаряване. Отношението не беше най-любезното, но все пак всичко стана както трябва.

Link to comment
Share on other sites

А аз да те питам с този малък диоптър имаш ли проблем като караш без тях. От края на миналото лято сложих очила със същия диоптър и сега без тях почти не мога да карам. Всичко е разманано пред мен. Таблото го виждам . Вдигна ли глава - мъгла

 

Ползвам ги само за каране и пред тв по някога.

Свикнал съм без очила или лещи. Използвам ги изключително рядко. Веднъж на няколко месеца. Все се каня да започна по - редовно, но така и не го правя. При мен основната разлика е нощно време. Без очилата виждам стоповете и фаровете на колите малко по - близо. Такова усещане поне имам и спазвам по - голяма дистанция. Което пък е нещо хубаво защото и изпреварванията са съобразени с тях. Като цяла не изпитвам нужда да нося очила. Взех си ги без да съм го планирал. Веднъж се разхождах в мола и видях, че има оптика. Влезнах да се прегледам. Казаха ми диоптъра и реших да си взема и очила. Преди около 2 години беше това. Ще мина на нов преглед и ще видя после какво ще ги правя тези. Рамките много си ми харесват и тях ще ги запазя. Ще взема едни допълнителни и нови стъкла. Застрахователите плащат всичко все пак :P.

Link to comment
Share on other sites

Чефо, нормално е. Още по-силно изразно става положението, ако имаш и лек астигматизъм. Но дори и без него, очилата ти помагат да виждаш по-добре. Все пак имат покрития, намаляват отблясъците и разни такива шукарийки. И свиквайки с тях, после е много трудно да отвикнеш, щото кой бяга от хубавото. Тва е все едно да свикнеш да гледаш филми HD и някой да те кара да се мъчиш на VGA. Не е кой знае какво, ама всичко ти е размазано.

 

При мен, с астигматизма, положението е още по-зле. Ако гледам на близко, горе-долу се ядва. Ама погледна ли на повече от 2 далечина и почва чак главата да ме боли, ако нямам очила.

 

 

 

И на мен ми е интересно какво би препоръчал. В момента и аз съм с цайс и съм доволен, ама не е като да имам дългогодишен опит с различни марки :lol:

 

 

@netrootbg - В оптиките предлагат чистене с ултразвук по принцип. Не е кой знае какво, но може и да помогне.

 

Колкото до ползването на разтвори за почистване на очила - It's a big NO-NO. Специално ми обърнаха внимание в оптиката, че не трябва да се ползва какъвто и да е препарат, защото ще увреди покритието. За почистване, дори и вода не е необходима, а просто добра микрофибърна кърпичка - от онея скъпите в оптиката...за 3лв ;)

Имам и малък астигматизъм на дясното око. Малко си се стреснах да си призная

Link to comment
Share on other sites

Хич няма да те стресира. Единственият проблем е, при по-сериозни градуси на астигматизмът е, че почнеш ли да носиш очила, носиш ги постоянно :lol: Та ако очилата са ти с правилните стъкла, нищо чудно да привикнеш доста с тях и да ти трябват всяка вечер.

 

При мен положението е достатъчно сериозно, че без очила да не виждам нещата в правилни им форми. Примерно мониторът го виждам като трапец без очилата.

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Да, SiMax е това. Ако има опашка и трябва да чакам повече от 10мин., ще е друг път, като мине истерията.

Очаквам отговора на Екото на моста на Адата. Ако държат старите цени, ще лапат мухите...

Link to comment
Share on other sites

На микровълновата ми й нагоря една слюдена плочка 7/11 см (допускам, че служи за предпазване магнетрона от пръски). Идея откъде мога да си набавя такава? Марката е ETA, бранд на една вече несъществуваща верига магазини. Иначе работи безотказно и не ми се хвърля заради една пластина.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Тая слюда у нас само се овлажнява и почва да пука, хем държим микровълновата винаги отворена да не събира конденз....

Link to comment
Share on other sites

Аре да ви отворя очетата, пък вие някога, на нечия царска сватба можете да ме почерпите една бира :)

 

Въпросната слюда се заменя със стъклотефлон и става вечна. Не напразно всички такива машини в професионален клас са или с керамични, или със стъклотефлонови протектори на вълновода. Аз лично предпочитам да си купя една ивица самозалепващ стъклотефлон, да си я разкроя на подходящи парчета и да ги залепвам едно върху друго, докато не докарам около 0.5мм дебелина. И после оформям с ножицата по размер и контур.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Някой да има къща в Неа Перамос с 5-6 спални? И да я дава под наем....

Може да провериш в Airbnb. Има една дузина предложения с твоите изисквания.

Link to comment
Share on other sites

Някой познава ли човек, който да се занимава с vintage техника? Имам едни декове и видеа за ремонт и от години не мога да намеря човек да ги поправи! Обърнах целия Пловдив и така и всичко де що има налично се назландисва и лигави. Не бързам за никъде, плащам каквото трябва - искам сериозен и кадърен човек. 

 

Пламене бре, ти поне не знаеш ли някого? 

Link to comment
Share on other sites

Някой познава ли човек, който да се занимава с vintage техника? Имам едни декове и видеа за ремонт и от години не мога да намеря човек да ги поправи! Обърнах целия Пловдив и така и всичко де що има налично се назландисва и лигави. Не бързам за никъде, плащам каквото трябва - искам сериозен и кадърен човек. 

Ще попитам. Човекът е най - добрият който познавам на тема електроника. Не знам обаче дали ще има време.

Link to comment
Share on other sites

Тук проблемът е, че не говорим толкова за електроника, колкото за механика. Иначе и аз познавам велик електроник, но няма как да ми помогне в случая. 

Link to comment
Share on other sites

Тук проблемът е, че не говорим толкова за електроника, колкото за механика. Иначе и аз познавам велик електроник, но няма как да ми помогне в случая. 

И такива неща съм виждал да оправя. Въпросът е, че е затрупан с работа. До 1-2 дена ще разбера дали ще може.

Link to comment
Share on other sites

Не ми пука ако ще година да ги работи. Колкото и когато има време. Никой за никъде не бърза. В момента събират прах и само ме дразнят, че не мога да ги пусна.  

Link to comment
Share on other sites

Може да провериш в Airbnb. Има една дузина предложения с твоите изисквания.

Благодаря за насоката.

П.П. Всъщност се оказа, че сме го обърнали този сайт. Реално масово къщите са бом-бок...а тези които стават са много солени...нещо много са си повярвали...или българите лъжат адски много, че в Гърция било по-евтино и по-хубаво...

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...