Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

На нас за два етажа по 350 кв. ни искаха 220000 лева, при пусната вече строителна линия.

220 bona za 700 kvadrata. Ebati dobrata cena. V momenta rabotia po taia ka6ta https://www.redfin.com/IL/Wilmette/1127-Chestnut-Ave-60091/home/13784267

 

6te bade srinata i postroena na novo. Bez basketbolnoto igri6te (vgradeno) e s goleminata na tvoiata ka6ta - pazarim se za 2 mln dolara. V tezi 2 mln ne vlizat prodajnata cena ot saita, prozorcite i hokeinoto igri6te ;). Razlikata v cenite e ot tuk do nebeto. Po-skoro vijdam 4ovek da sabere 220 bona v BG ot kolkoto 3 mln v USA.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Всякаквите му там истории против изпотяване са АБСОЛЮТНИ тъпотии!

Потенето е естествена и необходима функция на човешкия организъм, а срещу кофти докарване от специфични части на тялото има ДУШ ;)

 

П.п. Естествено, стига човека да не е поддръжник на максимата - Къпе се този, дето го мързи да се чеше.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Рол-он, мокър, кръгъл. На надписи и марки не вярвам, щото всички ми приличат на  ментета. Петна не са ми излизали от много години слава Богу. Май последно като ми се случи беше с някакъв от онези сухите, дето с една врътка отдолу избутваш, тогава с праха за пране ли не се разбраха, не знам какво стана. Просто вече знам като взема нов, първите дни да слагам някакви по-незначителни фланелки.

Link to comment
Share on other sites

Какво ползвате против изпотяване под мишниците, което да не оставя петна по дрехите?

 

Не очаквах ти да зададеш подобен въпрос, но стиковете наистина са решението.

 

И аз откак си взех литрова халба почнах да се потя още по-обилно - Галицин е виновен!

 

Което си е истина, истина си е и не можем да спрем тялото си да върши телесните си неща, които пък не върши случайно. Доказано - колкото повече се освинваме - толкова повече имаме отделителни проблеми. 

 

И все пак - стиковете ще ти помогнат, нищо че са за бедни хора без Ауди А7, примерно.

Link to comment
Share on other sites

Какво ползвате против изпотяване под мишниците, което да не оставя петна по дрехите?

Аз от много години използвам гел на Жилет. Не обаче този който се продава в Бг. Сравнявал съм такъв от щатите и такъв закупен от Бг. Нямат нищо общо. Този от Бг просто не действа. За няколко часа и му свършва действието. Бях получил подарък такъв и... след няколко дена ползване го изхвърлих.

Не цапа дрехите. По принцип малко изцапва, но никога не е имало проблем да се изпере. Единствено ако се намажеш и веднага сложих дреха и е черна, може да остави някакви следи. Преди няколко месеца ми препоръчаха някакъв друг който е под формата на сух стик. Уж бил много велик и не цапал грам, но все още не съм си изхабил Жилета за да го почна. До няколко дена ще дам мнение и за него. Не му помня обаче марката. Има даже и повече активно вещество от всички други които съм виждал.

 

Да уточня, че не ползвам никакви други продукти на Жилет. Даже ме дразни марката, но гел-а им против изпотяване е номер 1. Какви ли не съм ползвал и по - добро не съм намерил до момента.

Link to comment
Share on other sites

Какво ползвате против изпотяване под мишниците, което да не оставя петна по дрехите?

  

 

Против изпотяване как? Да спира изпотяването напълно, или да му неутрализира миризмата?

 

220 bona za 700 kvadrata. Ebati dobrata cena. V momenta rabotia po taia ka6ta https://www.redfin.com/IL/Wilmette/1127-Chestnut-Ave-60091/home/13784267

 

6te bade srinata i postroena na novo. Bez basketbolnoto igri6te (vgradeno) e s goleminata na tvoiata ka6ta - pazarim se za 2 mln dolara. V tezi 2 mln ne vlizat prodajnata cena ot saita, prozorcite i hokeinoto igri6te ;). Razlikata v cenite e ot tuk do nebeto. Po-skoro vijdam 4ovek da sabere 220 bona v BG ot kolkoto 3 mln v USA.

Защо някой би съборил тая красива къща? Аз бих променил интериора само и можеби някои прозорци бих увеличил.

Link to comment
Share on other sites

Всякаквите му там истории против изпотяване са АБСОЛЮТНИ тъпотии!

Потенето е естествена и необходима функция на човешкия организъм, а срещу кофти докарване от специфични части на тялото има ДУШ ;)

 

П.п. Естествено, стига човека да не е поддръжник на максимата - Къпе се този, дето го мързи да се чеше.

 

Къпя се поне 2 пъти на ден - като се събудя от сън и след тренировка. Колкото и парфюм да слагаш, ако нямаш нещо за подмишницата по някое време, особено в топли помещения ще има кофти полъх... 

Не очаквах ти да зададеш подобен въпрос, но стиковете наистина са решението.

 

И аз откак си взех литрова халба почнах да се потя още по-обилно - Галицин е виновен!

 

Което си е истина, истина си е и не можем да спрем тялото си да върши телесните си неща, които пък не върши случайно. Доказано - колкото повече се освинваме - толкова повече имаме отделителни проблеми. 

 

И все пак - стиковете ще ти помогнат, нищо че са за бедни хора без Ауди А7, примерно.

Ами и аз съм човек и се изпотявям :D Аз това ползвам - стикове течни, сухи, сега съм на дезодорант Dove ама на белите ми тениски и ризи понякога доста бързо стават кофти оцветявания под мишниците и съответно не стават за носене... Това за бедните нещо не го разбирам - нито съм богат, нито имам А7, освен това имам и стикове на Hugo Boss и Roberto Cavali, с които като си се мацнал и се изпотиш, аромата става още по-кофти! От Nivea и Dove съм най-доволен, ама и те прецакват дрехите...

 

  

 

Против изпотяване как? Да спира изпотяването напълно, или да му неутрализира миризмата?

То против изпотяване няма как нали трябва да ти се охлажда тялото, неутрализиране на миризмата, без да ти скапва дрехите :)

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

Къпя се поне 2 пъти на ден - като се събудя от сън и след тренировка. Колкото и парфюм да слагаш, ако нямаш нещо за подмишницата по някое време, особено в топли помещения ще има кофти полъх... 

Ами и аз съм човек и се изпотявям :D Аз това ползвам - стикове течни, сухи, сега съм на дезодорант Dove ама на белите ми тениски и ризи понякога доста бързо стават кофти оцветявания под мишниците и съответно не стават за носене... Това за бедните нещо не го разбирам - нито съм богат, нито имам А7, освен това имам и стикове на Hugo Boss и Roberto Cavali, с които като си се мацнал и се изпотиш, аромата става още по-кофти! От Nivea и Dove съм най-доволен, ама и те прецакват дрехите...

 

То против изпотяване няма как нали трябва да ти се охлажда тялото, неутрализиране на миризмата, без да ти скапва дрехите :)

 

В никакъв случай не искам да ме разбираш погрешно - аз на село ползвам най-простия стик на Нивеа.

Link to comment
Share on other sites

То против изпотяване няма как нали трябва да ти се охлажда тялото, неутрализиране на миризмата, без да ти скапва дрехите :)

Все ще оцелееш ако не се изпотяваш под мишниците. Няма да прегрееш - гарантирам ти. :D

 

Жълтите петна се причиняват от алуминия в дезодоранта/стика. Така че просто намери такъв без алуминий в него. Малко по-скъпи може да са обаче. Аз бях гледал преди време разни, но не помня конкретни марки.

 

Аз лично ползвам Олд Спайс и не съм забелязал да имам петна.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Против изпотяване как? Да спира изпотяването напълно, или да му неутрализира миризмата?

 

 

Защо някой би съборил тая красива къща? Аз бих променил интериора само и можеби някои прозорци бих увеличил.

Ами и 90 процента така се прави. Няма свободни места за строене и купуваш и буташ или даваш между 500 хиляди и милион за реновиране. На езерото къщите нямаш право да ги буташ. Какво и как ще правиш - града не го интересува, но къщата не се бута. Тая специално е на 100 години. Къща на духовете. Само пода изглежда нов, другото е на 50 години сигурно. И това не е изключение. В която и къща да съм влезнал - пародия. Нашия апартамент е по-добре обзаведен. Данък сгради е 21 бона. И ще стане повече... Доооста повече ако не се откаже от двете игрища.

 

Например - почти не съм виждал телевизор с плосък екран преди реновирането. Само 90+ годишни милионери чифути ли живеят в тия къщи - нямам идея. Наистина трябва да го видиш с очите си.

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, къде пък го раздаде тоя алуминий?

Провери си съставките на дезодоранта.

 

http://www.aluminumfreedeodorants.com/aluminum-free-deodorant-brands/

 

Гарниер Мен дезодорант има aluminum chlorohydrate

Old spise Whitewater стик - няма.

 

Първия оставя жълти петна след изпотяване, втория не.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Видене, алуминият, както е казал Ангел, си е в съединение. Което е жълто на цвят. Интересното е, че не ползват стипца... Която пък е бяла...

 

Ред. Правото на строеж в идеални части позволява ли ми да си направя балкон на стената, на която нямам?

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

В редките случаи, когато се е налагало, ползвам стиковете на Rexona- сравнително евтини са и не съм забелязал да оставят бели петна. Алуминий дали съдържат не съм проверявал. В крайна сметка обаче физиологията на всеки отделен човек също има решаващо значение. Ако потта ти е с по-високо съдържание на различни соли- белите петна също ще са повече. 

При всички случаи обаче използването на дезодоранти/стикове против изпотяване е повече или по-малко вредно, така че е препоръчително да се избягват, доколкото е възможно.

Link to comment
Share on other sites

NEO_DDT има Рексони, Нивеи и сие които имат серии Invisible или Black&White. Не оставят жълти петна по дрехите може да пробваш с тях.

Има серия на Odorex deo на Biotrade при нея има за ръце, крака и подмишници. Тези за краката и ръцете спират изцяло изпотяването, НО не се ползват постоянно и се редува с обикновенни дезодоранти. Ти изцяло ли искаш да спреш изпотяването?

Grimjaur сам знаеш, че изпотяването си е естествен механизъм чрез който се охлажда организма. Ако спреш изпотяването на едно място идва въпроса на по какъв начин ще се охлажда тялото?

ЕДИТ: Атанасе май това си го писал за предния пост по едно и също време.

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

За изпотяването ползвам термобельо, не ограничавам физиологичните функции на организма си. Защо не ми позволява да строя?

Link to comment
Share on other sites

Като почнем от там, че трябва да имаш разрешения, планове и подобни, та да стигнем до там, че променяш фасада и конструкцията на сградата и т.н. и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Всички тези неща са ми ясни, че ще трябва да се направи проект, допитване до архитект, съседи и прочие. Имам предвид - какви са законовите ограничения да не мога да строя, ако мина по каналния ред?

Link to comment
Share on other sites

Ако минеш по каналния ред пречки няма. На практика ако си сигурен в комшиите си може и да прескочиш официалностите. Аз съединих две тераси във въздуха на 8 етаж, но просто имам чудесни комшии. Ако фасадата не е на главна улица или булевард можеш да си действаш самостоятелно. Но един гноен злобар да има и може да ти създаде проблеми. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...